Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1618komentarzy: 0

Koniec roku na drogach w Brennej

09-01-2018 07:30

Sprzyjająca pogoda pozwoliła ukończyć w ostatnich tygodniach kilka prac na drogach i chodnikach w Brennej. Pojawiła się nowa nawierzchnia, są i nowe lampy.
Końcem roku udało się wykonać jeszcze kilka prac na drogach w gminie Brenna. fot. UG Brenna Końcem roku udało się wykonać jeszcze kilka prac na drogach w gminie Brenna. fot. UG Brenna

Jak już informowaliśmy, zakończono budowę oświetlenia ulicznego na odcinku Brenna Spalona – Gimnazjum o długości około 1,85 kilometra. W ramach inwestycji zabudowanych zostało 37 słupów i 38 opraw LED. Przeczytaj: Jaśniej i bezpieczniej.

Jak informuje UG w Brennej, została zakończona również budowa chodnika wzdłuż ul. Wyzwolenia o długości około 150 m od skrzyżowania z ul. Markówka do skrzyżowania z ul. Jatny w Brennej. Całkowita wartość robót z tym związanych wyniosła niespełna 88 tys. zł. - Mamy nadzieję, że dzięki tej inwestycji przejście przez drogę stanie się bezpieczniejsze i będzie wykorzystywane przez pieszych – mówi wójt Brennej Jerzy Pilch.

Niespełna pół kilometra ma wyremontowany odcinek drogi gminnej ul. Barujec w Brennej. Modernizacją objęto również ponad 300 m2 poboczy, które wykonano w technologii podwójnego powierzchniowego utrwalenia emulsją i grysami. Całkowita wartość robót wyniosła 195 tys. zł. Na realizację tego zadania Gmina pozyskała środki pochodzące z rezerwy celowej budżetu państwa w kwocie: 149 tys. zł.

Koniec roku to również czas podsumowań zadań inwestycyjnych realizowanych w ramach poprawy jakości infrastruktury drogowej. W ostatnich dniach odebrano 5 takich inwestycji. Na ul. Miodowej w Brennej wykonano frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej, uzupełniono nawierzchnię kruszywem łamanym i frezem asfaltowym. Ścięto i wyprofilowano poboczy na całej długości drogi ze skropieniem nawierzchni poboczy i utrwaleniem emulsją i grysami. Wykonano dwa sączki w celu odprowadzenia wód gruntowych. Całkowita wartość prac to kwota: 121 tys. Długość drogi wynosi 281 metry. Podobne prace zostały wykonane na 136 metrach ul. Stara Droga w Brennej. Całkowita wartość tych prac to: 84 tys.

Na ul. Walentego Krząszcza w Górkach Wielkich wykonano stabilizację gruntu, uzupełniono nawierzchnię kruszywem łamanym. Ścięto i wyprofilowano pobocza na całej długości wraz ze skropieniem nawierzchni poboczy i utrwaleniem ich emulsją i grysami. Inwestycja ta kosztowała: 80 tys. Wykonano również remont mostu LNI-38 w drodze gminnej ul. Pilarzy w Brennej. Remont polegał na wykonaniu reprofilacji powierzchni betonowych zaprawą cementowo – polimerową, wykonaniu nowej płyty jezdnej wraz z gzymsami oraz zabudowie barieroporęczy, oraz barier energochłonnych na dojazdach. Całkowita wartość prac wyniosła 84 tys.
Ponadto wykonano odwodnienia na ul. Malinowej oraz na ul. Hołcyna w Brennej polegające na zabudowaniu korytek odwadniających, zabudowaniu studni i odprowadzenia wód do pobliskich potoków. Wartość prac wyniosła dla obu ulic blisko 27,5 tys. zł.

JB

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB 09-01-2018 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Koncert Życzeń Stela

21-01-2018 12:00

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na ostatni w tym roku odcinek naszego cyklu 'Koncert Życzeń Stela' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

wyświetleń: 169komentarzy: 0

LOTOS Cup 2018: Trzy zwycięstwa dla TS Wisły Zakopane

21-01-2018 11:00

Przy pięknej, zimowej aurze rozegrano drugie zawody XIV edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup 2018 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Po raz kolejny rywalizację zdominowali podopieczni trenera Józefa Jarząbka z klubu TS Wisła Zakopane, którzy triumfowali w trzech kategoriach – Junior D,C oraz A.

wyświetleń: 175komentarzy: 0

Rusz powietrzem z BuggyGym

21-01-2018 09:00

W sobotę (20.01) na terenie OCKiR odbyły się zajęcia dla mam z małymi dziećmi, dotyczące zdrowego trybu życia oraz aktywności fizycznej z wózkami (przeprowadzono między innymi zawody dotyczące biegów z dziecięcym wózkiem), poruszony został również temat jakości powietrza, kobiety dowiedziały się jak się bronić, gdy jest ona zła.

wyświetleń: 577komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

21-01-2018 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 647komentarzy: 0

Szafa z ubraniami w centrum Cieszyna

20-01-2018 19:30

''Zostaw jeśli masz za dużo - weź gdy potrzebujesz'' - ten napis widnieje na szafie, która od jakiegoś czasu stoi w Cieszynie przy ul. Zamkowej. Szafa cieszy się zainteresowaniem i być może pozostanie w Cieszynie na dłużej, a nie tylko w okresie zimowym.  Jak podoba się Wam ten pomysł?

wyświetleń: 2378komentarzy: 0

W Turcji zabrakło Tomasza Pilcha, który stracił koszulkę lidera cyklu

20-01-2018 19:25

Erzurum gościło skoczków w ramach Pucharu Kontynentalnego. Najlepszy z Polaków okazał się zawodnik WSS Wisła, Aleksander Zniszczoł, który dwukrotnie uplasował się w czołowej "10".

wyświetleń: 447komentarzy: 0

Daniel Andre Tande najlepszy w Oberstdorfie

20-01-2018 18:36

Za nami konkurs indywidualny na Mistrzostwach Świata w Lotach, które odbywają się w Oberstdorfie. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów, po złoto sięgnął Daniel Andre Tande. Srebro zdobył Kamil Stoch, a brąz Richard Freitag. Piotr Żyła zajął 17. miejsce.

wyświetleń: 307komentarzy: 0

Rabunek w Ustroniu

20-01-2018 18:30

17 stycznia rano policjanci otrzymali zgłoszenie najpierw o jednej, później o drugiej kradzieży z włamaniem.

wyświetleń: 5849komentarzy: 4

LOTOS Cup 2018: Skoczkowie zainaugurowali XIV edycję

20-01-2018 18:29

W piątek na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite skoczkowie oraz skoczkinie zainaugurowali XIV Edycję Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup 2018 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Rywalizacja toczyła się w siedmiu kategoriach wiekowych i zdominowali ją reprezentanci klubu TS Wisła Zakopane, którzy wywalczyli trzy złote medale, zwyciężając w Juniorze E, D oraz A.

wyświetleń: 312komentarzy: 0

Bank nie działa? Spokojnie, to tylko krótka przerwa techniczna.

20-01-2018 17:35

Jeżeli w ten weekend (20-21.01) nie będzie działała bankowość internetowa, bankowość mobilna a w dodatku usiłując dodzwonić się na infolinię banku również nic nie zdziałamy (nikt nie odbierze telefonu) to nie powód do obaw. Aż 9 banków zapowiedziało bowiem przerwy techniczne w weekend, a w związku z tym niektóre usługi mogą być niedostępne. Pełen pakiet możliwości dla osób posiadający konto w tych bankach powinien wrócić jednak już po kilku godzinach.

wyświetleń: 888komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .