Strzelecka uczta Trzyńca!

Takich Stalowników chcemy oglądać! Hokeiści Trzyńca, w meczu 24. kolejki Tipsport Extraligi, pokonali na wyjeździe Chomutow, strzelając im pięć bramek.

Do składu wrócił już Martin Ruzicka, a w bramce stanął peter Hamerlik. To dwie, podstawowe zmiany w porównaniu do niedzielnego spotkani ze Spartą, które Stalownicy przegrali (1:2). Dziś (21.11) już po pierwszych dwudziestu minutach, podopieczni Vaclava Varadi mieli na koncie trzy bramki. Strzelanie rozpoczął, w 3. minucie, Daniel Rakos, który zmienił tor lotu krążka po uderzeniu Doudery. Laco był bez szans. To nie był udany wieczór dla Słowaka, gdyż w 11. minucie inkasował po strzale Irgla i opuścił bramkę, a jego miejsce zajął Lukes. Warto dodać, że przy trafieniu 37-latka, asystę zaliczył Aron Chmielewski.

Tuż przed dźwiękiem syreny, goście zdołali jeszcze raz pokonać chomutowską defensywę. Na listę strzelców wpisał się Martin Ruzicka, który na gola w Tipsport Extralidze czekał miesiąc. 32-latek na tym nie zaprzestał, gdyż pod koniec drugiej tercji podwyższył prowadzenie swojego zespołu na różnicę czterech goli.

W ostatniej części spotkania strzelali już tylko gospodarze - Vondrka i Valach - ale to było wszystko, co pokazali tego dnia. Trzyniec zdobywa cenne trzy punkty i pozostaje na trzecim miejscu, ze stratą jednego punkta do Mountfieldu oraz dwóch do lidera z Pilzna. Stalownicy, po krótkiej przerwie, wrócą do własnej hali, gdzie w piątek (24.11) zmierzą się z Pardubicami.

Tipsport Extraliga, 24. kolejka

Pirati Chomutov - HC Ocelari Trinec 3:5 (0:3, 1:2, 2:0)

33' Huml, 52' Valach, 55' Vondrka – 3' Rakos, 11' Irgl, 19' Martin Ruzicka, 24' Marcinko, 36' Martin Ruzicka