Stalownicy z pierwszą porażką

Każda seria kiedyś się kończy. Hokeiści HC Oceláři Třinec, po raz pierwszy w tym sezonie, ponieśli ligową porażkę. Podopieczni Václava Varaďy przegrali z Mountfield Hradec Králové, 1:3.

Trener Stalowników nie zamierzał kombinować i wystawił ten sam skład, co na zwycięskie derby z Vítkovicami. Od pierwszego wznowienia lepsze wrażenie sprawiali goście, którzy ostrzeliwali bramkę strzeżoną przez Sedláčka. Taktyka przyjęta przez hokeistów Třinca się opłaciła, ponieważ w czasie 6:16, Martin Růžička otworzył wynik meczu. Nikt jednak z kibiców gości nie spodziewał się, iż będzie to jedyna bramka, jaką uda im się zdobyć w tym spotkaniu.

Jeszcze po pierwszej tercji, którą wygrali Oceláři, Třinec był wirtualnym liderem Tipsport Extraligi, gdyż Chomutov w międzyczasie przegrywał w Brnie. Jednak od 28. minuty bramki zdobywali już tylko hokeiści Mountfieldu, a tak naprawdę tylko jeden hokeista, który okazał się katem Stalowników - Bedřich Köhler.

Przed startem ostatniej części spotkania na tablicy wyników widniał rezultat 1:1. Goście byli często wykluczani, bo aż dziewięciokrotnie. Ich rywale wykorzystali jedną z przewag, a dokładnie w czasie 43:49. Köhler wykorzystał świetne podanie Bednářa. Chwilę później to Hradec grał w piątkę, ale i to Hradec zdobył bramkę. Köhler uciekł podopiecznym Varaďy i po solowej akcji wpakował krążek za plecy Hrubca.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1, chociaż w końcówce Polanský i Adamský mieli jeszcze okazje strzeleckie, ale ich nie wykorzystali. Stalownicy spadli w tabeli na czwarte miejsce. W czwartek czeka ich spotkanie we własnej hali. Do Trzyńca przyjadą wicemistrzowie Czech - Liberec.

- Końcowy rezultat mnie martwi. W pierwszej tercji to była jeszcze gra, jaką chielibyśmy widzieć. W drugiej części mieliśmy okazje, ale poziom był już wyrównany. W ostatniej tercji gospodarze wykorzystali przewagę, a w dodatku strzelili gola w osłabienu. Muszę przyznać, że Hradec był lepszy - stwierdził po meczu trener Stalowników, Václav Varaďa.

Tipsport Extraliga, 5. kolejka
Mountfield Hradec Králové - HC Oceláři Třinec 3:1 (1:0, 0:1, 0:2)
7' Růžička - 28', 44' i 45' Köhler