Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3410komentarzy: 2

Nie parkujcie na Sportowej!

09-08-2017 14:35

Zaparkowane samochody utrudniają przejazd na ul. Sportowej w Górkach Wielkich. Wójt Brennej apeluje o nie pozostawianie samochodów na tej ulicy.
Na ulicy obowiazuje zakaz zatrzymywania się i postoju, fot. GoogleStreetView Na ulicy obowiazuje zakaz zatrzymywania się i postoju, fot. GoogleStreetView

Z początkiem lipca br. rozpoczęła się przebudowa odcinka drogi powiatowej w Górkach Wielkich od ronda na skrzyżowaniu ulic Bielska, Zalesie, do mostu nad rzeką Brennicą. Jako alternatywę przejazdu kierowcy mają teraz ulicę Sportową w Górkach Wielkich, gdzie w okresie letnim wypoczywa nad rzeką wiele osób. - Informujemy wszystkie osoby, które docierają w to miejsce samochodami, że na całym odcinku objazdu obowiązuje znak zakazu zatrzymywania się i postoju, dlatego też parkowanie na jezdni nie jest dozwolone, a jedynie na poboczach (z wyłączeniem wałów rzeki) – informuje Wójt Brennej, Jerzy Pilch.

Ci, który nie dostosują się do zakazów i przepisów, nie mogą liczyć na pobłażliwość: - Mając na uwadze, że niektórzy kierujący pojazdami poprzez niewłaściwy sposób parkowania utrudniają manewry wymijania i omijania, Policja podjęła i będzie nadal podejmowała działania dyscyplinujące, mające na celu bezpieczny przejazd tą drogą. Działania te będą nasilone w okresie weekendów, a osoby naruszające przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z poniesieniem odpowiedzialności karnej za popełnione wykroczenie – zapowiada wójt.

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 09-08-2017 14:35
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

xfactor
10-08-2017 12:26
xfactor
Przejazd tą drogą w weekend graniczy z cudem.A jak zwrócisz uwagę to jeszcze mają ból dupy.Dobrze byłoby jeszcze zająć się kierowcami parkującymi na wałach bo tego tego też tam jest pełno.
efelinqa
10-08-2017 16:20
efelinqa
brawo !!!! A REJESTRACJE HANYSOWSKIE POWINNI KASOWAĆ PODWÓJNIE !!!! pierońskie familoki z gruby
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Kto czyta książki, żyje podwójnie

14-12-2017 21:00

14 grudnia 2017 r. o godz. 10.00 w sali gimnastycznej SP im. "Trzech Braci" w Hażlachu odbył się VI Powiatowy Konkurs Czytelniczy zorganizowany pod hasłem "Kto czyta książki, żyje podwójnie". Konkurs skierowany był do uczniów klas V-VII szkół podstawowych Powiatu Cieszyńskiego.  Przedmiotem zmagań była powieść Hanny Ożogowskiej pt. "Za minutę pierwsza miłość".

wyświetleń: 106komentarzy: 0

Oczami niewidomego: Gdzieś obok nas - Grzegorz Dostatni

14-12-2017 19:00

Każdy ma jakieś zainteresowania, hobby, pasje. Lubimy dobrą muzykę, interesującą książkę, dobry film. Kibicujemy jakiemuś zespołowi sportowemu, kolekcjonujemy modele, numizmaty, lubimy taniec, śpiew, różne dziedziny sztuki.

wyświetleń: 171komentarzy: 0

Wigilijne spotkanie PTTK

14-12-2017 17:15

Na tradycyjnej wigilijce spotkali się członkowie i sympatycy skoczowskiego, najstarszego w Polsce, Miejskiego Koła PTTK. Był czas podsumowań, ale nie zabrakło konkretnych propozycji wyjazdów na nadchodzący rok.

wyświetleń: 424komentarzy: 0

Uzbierali prawie 14 tysięcy

14-12-2017 16:00

Na rehabilitację Tomka Cichego i leczenie Zosi Binek zebrano 10 grudnia podczas I Koncertu Charytatywnego "Dźwięki z serca płynące” w Goleszowie prawie 14 tysięcy zł. Zebranym nie przeszkodził nawet halny.

wyświetleń: 465komentarzy: 0

System Orzekania o Niepełnosprawności - główne założenia

14-12-2017 14:40

2 lutego 2017 roku został powołany Międzyresortowy Zespół do spraw Opracowania Systemu Orzekania o Niepełnosprawności oraz Niezdolności do Pracy, który ma zreformować system orzekania o niepełnosprawności.

wyświetleń: 1146komentarzy: 4

Portal OX.PL poleca!

14-12-2017 13:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 288komentarzy: 0

Zdejszy w terminie

14-12-2017 12:00

Udało się ukończyć prace na Zdejszy w Wiśle - 11 grudnia dokonano odbioru wyremontowanej drogi na os. Zdejszy.

wyświetleń: 1217komentarzy: 1

Biblioteka na szczycie

14-12-2017 10:30

Na szczycie listy najlepszych bibliotek w Polsce ulokowała się Biblioteka Miejska w Cieszynie. Spośród 650 bibliotek publicznych zajmuje już 15 miejsce.

wyświetleń: 600komentarzy: 1

Bładnice - śmierć w mieszkaniu

14-12-2017 09:00

Najprawdopodobniej zatrucie dymem, spowodowało śmierć mężczyzny w domu w Bładnicach Dolnych. Mimo reanimacji nie udało się go uratować.

wyświetleń: 8400komentarzy: 0

Karta Dom z Rabatem Powitalnym w Leroy Merlin

14-12-2017 07:30

W dniach od 15 do 17 grudnia 2017 w sklepie Leroy Merlin załóż Kartę Dom -  czekają same korzyści!