Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4120komentarzy: 10

Pełna gotowość policji

13-04-2017 16:30

Więcej patroli będzie nie tylko na polskich drogach, ale także na dworcach kolejowych czy w centrach handlowych - poinformował szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Policja jest przygotowana do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim podróżującym w związku ze Świętami Wielkanocnymi, a następnie długim weekendem majowym.
Fot: arc. KPP w Cieszynie Fot: arc. KPP w Cieszynie

Jak co roku, Święta Wielkanocne i długi weekend majowy to czas podróży i odwiedzin u rodziny i przyjaciół.  W tym okresie wzrasta natężenie ruchu na drogach. Dlatego też należy spodziewać się zwiększonej liczby patroli policyjnych. Mundurowi apelują, aby podczas świątecznych podróży kierowcy  zachowali ostrożność na drodze i dostosowali prędkość do panujących warunków.

- Ze statystyk Komendy Głównej Policji wynika, że w ubiegłym roku podczas Świąt Wielkanocnych doszło do 173 wypadków, w których zginęło 29 osób, a ponad 250 zostało rannych. Także podczas ubiegłorocznej majówki (1-3 maja 2016 r.) doszło do ponad 200 wypadków. Śmierć poniosło 19 osób, a ponad 260 zostało rannych. Podsumowując – te kilka dni na polskich drogach w ubiegłym roku to tragiczny bilans prawie 50 ofiar śmiertelnych – informuje Komenda Główna Policji.

Więcej patroli będzie również na dworcach kolejowych czy w centrach handlowych.  Minister Błaszczak zaznacza że podczas nadchodzącego okresu świątecznego, a następnie majówki policja będzie kładła nacisk na to, aby działania Policji drogowej miały raczej charakter prewencyjny, a nie represyjny.  - Patrole drogówki mają być widoczne dla kierowców. Osiągniemy w ten sposób taki efekt, że kierowcy „zdejmą nogę z gazu” – podkreślił szef MSWiA.

Kolejny raz stróże prawa podkreślają, że bezpieczeństwo zależy też od nas samych. Należy jeździć rozsądnie i stosować się do przepisów ruchu drogowego. Warto także zadbać o zabezpieczenie swojego mienia podczas naszej nieobecności.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 13-04-2017 16:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (10)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
13-04-2017 21:06
Przepierón
Dziwne, przejechałem dzisiaj 500 km i żadnego patrolu nie widziałem, może się jutro pojawią bo dzisiaj w Wa-wie jakąś miesięcznicę zabezpieczali.
Bubaszak
13-04-2017 23:34
Bubaszak
Skoro władza ma miesiączkę to i jej mundurowe Błaszczakowe przydupasy ją mają.Szerokiej drogi szoferom stela!
jo.papuga
14-04-2017 09:46
jo.papuga
No mosz racje Przepierónie, to je faktycznie dziwne... Mówisz że jedziesz 500 km Warszawe niby oglondosz, a o 13,37 komentujesz na OX inny artykuł...Hmm...?
Teorytycznie je to możliwe, ale tak ku prowdzie toś je straszny bajkopisarz.
Przepierón
14-04-2017 11:11
Przepierón
Papużko, wczoraj pomiędzy 14-20-stą przejechałem 500 km, ale dzisio w Nierodzimiu na przystanku autobusowym (naprzeciw Mokate) stał nieoznakowany radiowóz z włączonymi lampami stroboskopowymi i mioł tam audi A4, a więc działają, to dobrze.
jo.papuga
14-04-2017 11:56
jo.papuga
ha,ha... to dobrze że mieli załonczone te lampy, bo zaś byś ich nie widzioł i byś mówił że ich nima.
Przepierón
14-04-2017 12:27
Przepierón
Papużko, ale chłopców radarowców w mundurkach nie widziołech, też by sie przydali.
jo.papuga
14-04-2017 13:25
jo.papuga
Lepi nie wywojuj wilka z lasu, znajdom sie na czas i to w naj mniyj odpowiednim momyncie. A póki co, to trza gnać...
OWCZARZY1
14-04-2017 13:33
OWCZARZY1
NA RAZIE PILNUJĄ DWORCA PKS W CIESZYNIE !!!
jo.papuga
14-04-2017 13:45
jo.papuga
A kaj w Cieszynie jest dworzec PKS ??? Jo sie już potracił...
OWCZARZY1
14-04-2017 20:06
OWCZARZY1
NO WŁAŚNIE TAM GDZIE JEST DWORZEC TAM SĄ I ONI
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ryby, miody, wina - tak piękna jest Cieszyńska Kraina!

22-05-2018 11:00

Zapraszamy na imprezę kulturalną promującą lokalne produkty pt. „Ryby, miody, wina  – tak piękna jest Cieszyńska Kraina”, która odbędzie się 26 maja 2018 r. w Hażlachu przy ul. Głównej 37 (przy boisku). Prezentacja regionalnych dań i pokaz kulinarny Jakuba Szlembarskiego to tylko niektóre atrakcje imprezy. Oprócz strawy dla ciała, organizatorzy proponują ucztę duchową.

wyświetleń: 147komentarzy: 0

Płatne WC, mniej siedzisk, koniec z puffami - reakcje Zamku Cieszyn na ''oblężenie'' bezdomnych

22-05-2018 09:15

Od końca kwietnia toalety w Oranżerii Zamku Cieszyn są płatne. Drzwi przybytku otwierają się dopiero po wrzuceniu dwuzłotowej monety. Jest to reakcja na notoryczne okupowanie WC-tów przez osoby bezdomne i pozostawianie przez nie brudu i nieporządku. Bezdomni, odkąd zrobiło się ciepło, oblegają Wzgórze Zamkowe. Dyrekcja i pracownicy są bezradni.

wyświetleń: 979komentarzy: 1

Podróżowanie wcale nie musi być drogie! Poznaj sprawdzone sposoby globtroterów na tanie podróżowanie

22-05-2018 07:30

Marząc o podróżach, musimy zmierzyć się z niezwykle istotną kwestią, która dotyczy naszych finansów. Bardzo często żyjemy w przekonaniu, że dalekie wojaże są czymś, na co nas nie stać. Prawda jest jednak zupełnie inna. Istnieje bowiem szereg sposobów, które umożliwiają tanie podróżowanie, nawet do najbardziej egzotycznych krajów, o czym zaraz się przekonasz!

wyświetleń: 743komentarzy: 0

W Skoczowie tańczyli dla św. Jana Pawła II

21-05-2018 22:15

Wczoraj (20.05) na skoczowskim Rynku tańczyli i śpiewali dla św. Jana Pawła II. Nie zabrakło belgijki, tańców lednickich, a na zakończenie spotkania wystąpiła kapela Maliniorze z Brennej.

wyświetleń: 949komentarzy: 4

Zaolzie: Jajecznice czas konsumować

21-05-2018 18:55

Choć jak każe tradycja zielonoświątkowe jajecznice powinno się smażyć w drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, to w przypadku klubów i stowarzyszeń data ta jest bardziej ruchoma, niż Pięćdziesiątnicy. Na Zaolziu w kole Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Cz. Cieszynie-Sibicy członkowie i sympatycy spotkali się już w piątek 18 maja.

wyświetleń: 746komentarzy: 0

Dał wojewoda, teraz marszałek

21-05-2018 17:05

Dwa tygodnie temu otrzymali wsparcie z rządu, teraz to śląski samorząd rozdysponował pieniądze dla strażaków. Kolejne wsparcie dla drużyn OSP w naszym regionie.

wyświetleń: 1201komentarzy: 2

W Cieszynie będą nowe parkingi

21-05-2018 15:30

W Cieszynie brak miejsc parkingowych, zwłaszcza w rejonie centrum miasta jest prawdziwą zmorą kierowców. Chociaż fakt ten wynika z historii miasta, które w czasach, gdy powstawało nie musiało być przystosowane do niczego więcej, niż kilku dorożek z koniem, które woziły możnych z tych rejonów, to władze miasta postanowiły wyjść naprzeciw dzisiejszym potrzebom.

wyświetleń: 3832komentarzy: 7

Coraz cięższa sytuacja Beskidu, w derbach górą Drogomyśl i Puńców

21-05-2018 13:40

Za nami kolejny weekend, w którym nie mogło zabraknąć piłkarskich emocji. Ten weekend odkrył już jedną z kart. Poznaliśmy pierwszą drużynę, która awansuje do A klasy.

wyświetleń: 1037komentarzy: 0

Michał Haratyk z najlepszym wynikiem w Europie!

21-05-2018 13:10

Na Rynku Kościuszki w Białymstoku, po raz pierwszy, zorganizowani Mityng Gwiazd. Wśród uczestników nie zabrakło także przedstawiciela naszego regionu, Michała Haratyka.

wyświetleń: 383komentarzy: 0

Najmłodsi stela 38/662/2018

21-05-2018 11:30

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.