Wkrótce w regionie

Lipiec 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kontakt24

wyświetleń: 3953komentarzy: 10

Pełna gotowość policji

13-04-2017 16:30

Więcej patroli będzie nie tylko na polskich drogach, ale także na dworcach kolejowych czy w centrach handlowych - poinformował szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Policja jest przygotowana do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim podróżującym w związku ze Świętami Wielkanocnymi, a następnie długim weekendem majowym.
Fot: arc. KPP w Cieszynie Fot: arc. KPP w Cieszynie

Jak co roku, Święta Wielkanocne i długi weekend majowy to czas podróży i odwiedzin u rodziny i przyjaciół.  W tym okresie wzrasta natężenie ruchu na drogach. Dlatego też należy spodziewać się zwiększonej liczby patroli policyjnych. Mundurowi apelują, aby podczas świątecznych podróży kierowcy  zachowali ostrożność na drodze i dostosowali prędkość do panujących warunków.

- Ze statystyk Komendy Głównej Policji wynika, że w ubiegłym roku podczas Świąt Wielkanocnych doszło do 173 wypadków, w których zginęło 29 osób, a ponad 250 zostało rannych. Także podczas ubiegłorocznej majówki (1-3 maja 2016 r.) doszło do ponad 200 wypadków. Śmierć poniosło 19 osób, a ponad 260 zostało rannych. Podsumowując – te kilka dni na polskich drogach w ubiegłym roku to tragiczny bilans prawie 50 ofiar śmiertelnych – informuje Komenda Główna Policji.

Więcej patroli będzie również na dworcach kolejowych czy w centrach handlowych.  Minister Błaszczak zaznacza że podczas nadchodzącego okresu świątecznego, a następnie majówki policja będzie kładła nacisk na to, aby działania Policji drogowej miały raczej charakter prewencyjny, a nie represyjny.  - Patrole drogówki mają być widoczne dla kierowców. Osiągniemy w ten sposób taki efekt, że kierowcy „zdejmą nogę z gazu” – podkreślił szef MSWiA.

Kolejny raz stróże prawa podkreślają, że bezpieczeństwo zależy też od nas samych. Należy jeździć rozsądnie i stosować się do przepisów ruchu drogowego. Warto także zadbać o zabezpieczenie swojego mienia podczas naszej nieobecności.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 13-04-2017 16:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (10)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
13-04-2017 21:06
Przepierón
Dziwne, przejechałem dzisiaj 500 km i żadnego patrolu nie widziałem, może się jutro pojawią bo dzisiaj w Wa-wie jakąś miesięcznicę zabezpieczali.
Bubaszak
13-04-2017 23:34
Bubaszak
Skoro władza ma miesiączkę to i jej mundurowe Błaszczakowe przydupasy ją mają.Szerokiej drogi szoferom stela!
jo.papuga
14-04-2017 09:46
jo.papuga
No mosz racje Przepierónie, to je faktycznie dziwne... Mówisz że jedziesz 500 km Warszawe niby oglondosz, a o 13,37 komentujesz na OX inny artykuł...Hmm...?
Teorytycznie je to możliwe, ale tak ku prowdzie toś je straszny bajkopisarz.
Przepierón
14-04-2017 11:11
Przepierón
Papużko, wczoraj pomiędzy 14-20-stą przejechałem 500 km, ale dzisio w Nierodzimiu na przystanku autobusowym (naprzeciw Mokate) stał nieoznakowany radiowóz z włączonymi lampami stroboskopowymi i mioł tam audi A4, a więc działają, to dobrze.
jo.papuga
14-04-2017 11:56
jo.papuga
ha,ha... to dobrze że mieli załonczone te lampy, bo zaś byś ich nie widzioł i byś mówił że ich nima.
Przepierón
14-04-2017 12:27
Przepierón
Papużko, ale chłopców radarowców w mundurkach nie widziołech, też by sie przydali.
jo.papuga
14-04-2017 13:25
jo.papuga
Lepi nie wywojuj wilka z lasu, znajdom sie na czas i to w naj mniyj odpowiednim momyncie. A póki co, to trza gnać...
OWCZARZY1
14-04-2017 13:33
OWCZARZY1
NA RAZIE PILNUJĄ DWORCA PKS W CIESZYNIE !!!
jo.papuga
14-04-2017 13:45
jo.papuga
A kaj w Cieszynie jest dworzec PKS ??? Jo sie już potracił...
OWCZARZY1
14-04-2017 20:06
OWCZARZY1
NO WŁAŚNIE TAM GDZIE JEST DWORZEC TAM SĄ I ONI
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Cieszyn: Została opracowana koncepcja stadionu

25-07-2017 19:00

W Cieszynie powstanie stadion lekkoatletyczny kategorii VA. Jak informuje cieszyński magistrat opracowano koncepcję stadionu, a po jej ostatecznym zatwierdzeniu zostanie przygotowany projekt.

wyświetleń: 291komentarzy: 1

Nasi maturzyści liderami!

25-07-2017 17:20

Jak podaje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie tegoroczni maturzyści powiatu cieszyńskiego są najlepsi w województwie! Mamy ponad 82% zdawalność.

wyświetleń: 551komentarzy: 0

Promowali góry nad morzem

25-07-2017 15:40

Powiat Cieszyński uczestniczył w osiemnastej edycji imprezy promocyjnej pn. „Dni Bielska Białej i Beskidów w Ustce” zorganizowanej przez Urząd Miejski w Bielsku – Białej przy współpracy ze Starostwami Cieszyńskim, Bielskim, Żywieckim oraz Stowarzyszeniem Euroregion Beskidy.

wyświetleń: 369komentarzy: 0

Utopiec spogląda z góry

25-07-2017 14:05

Na zmodernizowanym w 2015 roku budynku przedszkola w Mnichu pojawił się utopiec. To nie pierwsze miejsce, gdzie w Gminie Chybie ten legendarny stwór widnieje.

wyświetleń: 448komentarzy: 0

Gość Ox.pl - Dawid Bawor

25-07-2017 12:05

Taniec z Gościem Ox.pl - Dawid Bawor, który opowiada o kłótniach, paryskich przygodach i udziale w bollywoodzkim filmie. Wyjaśnia, dlaczego pracuje w fabryce i pokazuje taneczny klucz. Jacek Porzycki - "tancerz wewnętrzny" pyta również o bataty, talent show i wymarzony musical.

wyświetleń: 581komentarzy: 1

Wysyp pijanych kierowców

25-07-2017 10:20

W nocy aż dwóch pijanych kierowców  uczestniczyło w kolizjach drogowych. Inny  duet na podwójnym gazie zatrzymali policjanci w minioną (23.07.2017) niedzielę. 

wyświetleń: 4383komentarzy: 3

Uważaj, gdy zasypiasz w aucie

25-07-2017 09:15

Godzinna drzemka w samochodzie z włączoną klimatyzacją może spowodować śmierć. Jak to możliwe?

wyświetleń: 2283komentarzy: 1

Awanse i medale dla mundurowych

25-07-2017 07:30

Z dniem 24 lipca 2017 roku na wyższe stopnie policyjne awansowało sześciu oficerów z cieszyńskiej komendy. Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie awansował na stopień inspektora policji, a jego pierwszy zastępca został mianowany na stopień młodszego inspektora policji. Jeden z policjantów otrzymał medal Prezydenta RP.

wyświetleń: 3184komentarzy: 1

Nowe oblicze Campingu Olza

24-07-2017 19:30

Restauracja koreańska, ogród zimowy, małe SPA – to plany nowego dzierżawcy Campingu Olza w Cieszynie na ożywienie tego miejsca. Czy Camping Olza dzięki tym zmianom znów będzie tętnił życiem?

wyświetleń: 3445komentarzy: 3

Gość OX.pl - Zygmunt Czupryn

24-07-2017 17:00

Gość OX.pl - Zygmunt Czupryn, który (nie) podrywa na akordeon. O obecnej sytuacji w Polsce i wszczepianiu implantów...To tylko niektóre wątki rozmowy, w trakcie której Jacek Porzycki postanawia zostać bagażowym zespołu "Tekla Klebetnica". Czy  Zygmunt był strażnikiem Teksasu i dlaczego hodowla świń to dobry pomysł na życie?Zapraszamy do oglądania.