Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4076komentarzy: 10

Pełna gotowość policji

13-04-2017 16:30

Więcej patroli będzie nie tylko na polskich drogach, ale także na dworcach kolejowych czy w centrach handlowych - poinformował szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Policja jest przygotowana do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim podróżującym w związku ze Świętami Wielkanocnymi, a następnie długim weekendem majowym.
Fot: arc. KPP w Cieszynie Fot: arc. KPP w Cieszynie

Jak co roku, Święta Wielkanocne i długi weekend majowy to czas podróży i odwiedzin u rodziny i przyjaciół.  W tym okresie wzrasta natężenie ruchu na drogach. Dlatego też należy spodziewać się zwiększonej liczby patroli policyjnych. Mundurowi apelują, aby podczas świątecznych podróży kierowcy  zachowali ostrożność na drodze i dostosowali prędkość do panujących warunków.

- Ze statystyk Komendy Głównej Policji wynika, że w ubiegłym roku podczas Świąt Wielkanocnych doszło do 173 wypadków, w których zginęło 29 osób, a ponad 250 zostało rannych. Także podczas ubiegłorocznej majówki (1-3 maja 2016 r.) doszło do ponad 200 wypadków. Śmierć poniosło 19 osób, a ponad 260 zostało rannych. Podsumowując – te kilka dni na polskich drogach w ubiegłym roku to tragiczny bilans prawie 50 ofiar śmiertelnych – informuje Komenda Główna Policji.

Więcej patroli będzie również na dworcach kolejowych czy w centrach handlowych.  Minister Błaszczak zaznacza że podczas nadchodzącego okresu świątecznego, a następnie majówki policja będzie kładła nacisk na to, aby działania Policji drogowej miały raczej charakter prewencyjny, a nie represyjny.  - Patrole drogówki mają być widoczne dla kierowców. Osiągniemy w ten sposób taki efekt, że kierowcy „zdejmą nogę z gazu” – podkreślił szef MSWiA.

Kolejny raz stróże prawa podkreślają, że bezpieczeństwo zależy też od nas samych. Należy jeździć rozsądnie i stosować się do przepisów ruchu drogowego. Warto także zadbać o zabezpieczenie swojego mienia podczas naszej nieobecności.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 13-04-2017 16:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (10)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
13-04-2017 21:06
Przepierón
Dziwne, przejechałem dzisiaj 500 km i żadnego patrolu nie widziałem, może się jutro pojawią bo dzisiaj w Wa-wie jakąś miesięcznicę zabezpieczali.
Bubaszak
13-04-2017 23:34
Bubaszak
Skoro władza ma miesiączkę to i jej mundurowe Błaszczakowe przydupasy ją mają.Szerokiej drogi szoferom stela!
jo.papuga
14-04-2017 09:46
jo.papuga
No mosz racje Przepierónie, to je faktycznie dziwne... Mówisz że jedziesz 500 km Warszawe niby oglondosz, a o 13,37 komentujesz na OX inny artykuł...Hmm...?
Teorytycznie je to możliwe, ale tak ku prowdzie toś je straszny bajkopisarz.
Przepierón
14-04-2017 11:11
Przepierón
Papużko, wczoraj pomiędzy 14-20-stą przejechałem 500 km, ale dzisio w Nierodzimiu na przystanku autobusowym (naprzeciw Mokate) stał nieoznakowany radiowóz z włączonymi lampami stroboskopowymi i mioł tam audi A4, a więc działają, to dobrze.
jo.papuga
14-04-2017 11:56
jo.papuga
ha,ha... to dobrze że mieli załonczone te lampy, bo zaś byś ich nie widzioł i byś mówił że ich nima.
Przepierón
14-04-2017 12:27
Przepierón
Papużko, ale chłopców radarowców w mundurkach nie widziołech, też by sie przydali.
jo.papuga
14-04-2017 13:25
jo.papuga
Lepi nie wywojuj wilka z lasu, znajdom sie na czas i to w naj mniyj odpowiednim momyncie. A póki co, to trza gnać...
OWCZARZY1
14-04-2017 13:33
OWCZARZY1
NA RAZIE PILNUJĄ DWORCA PKS W CIESZYNIE !!!
jo.papuga
14-04-2017 13:45
jo.papuga
A kaj w Cieszynie jest dworzec PKS ??? Jo sie już potracił...
OWCZARZY1
14-04-2017 20:06
OWCZARZY1
NO WŁAŚNIE TAM GDZIE JEST DWORZEC TAM SĄ I ONI
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Stalownicy odrobili straty z pierwszego meczu, ale w karnych lepsi byli Finowie

16-01-2018 23:59

Koniec pięknej przygody Trzyńca z Ligą Mistrzów. Pięknej, bo podopieczni Vaclava Varadi napisali nowy rozdział w historii klubu. Rozdział, który zakończył się w półfinale.

wyświetleń: 73komentarzy: 0

Strajk kobiet w Cieszynie

16-01-2018 22:25

Jutro (17.01) kobiety znów wyjdą na ulice. Strajk pod hasłem ''Deja Vu'' odbędzie się nie tylko w wielkich miastach. Swój udział w akcji zapowiedziały również mniejsze miejscowości. W Cieszynie Strajk Kobiet odbył się dziś (16.01).

wyświetleń: 386komentarzy: 1

Na papierze dłużej potrwa

16-01-2018 20:15

Zazwyczaj myślimy o tym w drugiej połowie kwietnia, ale urzędy skarbowe już przypominają, że można składać zeznania podatkowe. Najlepiej drogą elektroniczną, bo przy okienku od tego roku postoimy dłużej. Chcesz zaoszczędzić czas, złóż zeznanie podatkowe elektronicznie - do tego namawia Urząd Skarbowy w Cieszynie.

wyświetleń: 521komentarzy: 0

Halo drogowcy - mamy zimę

16-01-2018 19:15

Być może dodatnie temperatury i brak śniegu uśpiły czujność drogowców, jednak to nie jest to żadnym usprawiedliwieniem. Bo to, co dzisiaj po południu działo się na niektórych odcinkach dróg w naszym powiecie, kierowcy nazywali krótko - żenadą. Więcej słów nie nadaje się do cytowania.

wyświetleń: 3469komentarzy: 6

Sejmik przyjął budżet

16-01-2018 17:25

Sejmik Województwa Śląskiego przyjął Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2018-2030 oraz budżet województwa na 2018 r. Za przyjęciem uchwały budżetowej było 25 radnych, 13 opowiedziało się przeciw

wyświetleń: 310komentarzy: 0

Gdzie szusować/ gdzie na łyżwy? (odc. 6 sezon 2017/2018)

16-01-2018 16:00

Dzięki mroźnej pogodzie uruchomione zostały kolejne wyciągi narciarskie. Narciarze mogą szykować się do podboju stoków. W Wiśle wyciągi są czynne!  

wyświetleń: 625komentarzy: 0

Najmłodsi stela 05/629/2018

16-01-2018 14:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3132komentarzy: 0

Prezydent pochodzący z Jabłonkowa?

16-01-2018 12:30

W Czechach trwają wybory prezydenckie. Aktualny prezydent Milosz Zeman, któremu przy założeniu, że frekwencja będzie niska „wróżono” że może wygrać w pierwszej turze, udało się otrzymać 38,6 proc. głosów,  tuż za nim jest, pochodzący z Jabłonkowa, przewodniczący Czeskiej Akademii Nauk Jirzi Drahosz - 26,6 proc.

wyświetleń: 884komentarzy: 0

Brenna - słońce ogrzeje szkołę

16-01-2018 10:30

Niebawem ruszą prace remontowe w Szkole Podstawowej nr 2 w Brennej. Wójt gminy właśnie podpisał umowę z wykonawcą. Zakres prac w placówce jest bardzo szeroki.

wyświetleń: 778komentarzy: 1

Znowu wieje

16-01-2018 09:55

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem