Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4002komentarzy: 10

Pełna gotowość policji

13-04-2017 16:30

Więcej patroli będzie nie tylko na polskich drogach, ale także na dworcach kolejowych czy w centrach handlowych - poinformował szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Policja jest przygotowana do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim podróżującym w związku ze Świętami Wielkanocnymi, a następnie długim weekendem majowym.
Fot: arc. KPP w Cieszynie Fot: arc. KPP w Cieszynie

Jak co roku, Święta Wielkanocne i długi weekend majowy to czas podróży i odwiedzin u rodziny i przyjaciół.  W tym okresie wzrasta natężenie ruchu na drogach. Dlatego też należy spodziewać się zwiększonej liczby patroli policyjnych. Mundurowi apelują, aby podczas świątecznych podróży kierowcy  zachowali ostrożność na drodze i dostosowali prędkość do panujących warunków.

- Ze statystyk Komendy Głównej Policji wynika, że w ubiegłym roku podczas Świąt Wielkanocnych doszło do 173 wypadków, w których zginęło 29 osób, a ponad 250 zostało rannych. Także podczas ubiegłorocznej majówki (1-3 maja 2016 r.) doszło do ponad 200 wypadków. Śmierć poniosło 19 osób, a ponad 260 zostało rannych. Podsumowując – te kilka dni na polskich drogach w ubiegłym roku to tragiczny bilans prawie 50 ofiar śmiertelnych – informuje Komenda Główna Policji.

Więcej patroli będzie również na dworcach kolejowych czy w centrach handlowych.  Minister Błaszczak zaznacza że podczas nadchodzącego okresu świątecznego, a następnie majówki policja będzie kładła nacisk na to, aby działania Policji drogowej miały raczej charakter prewencyjny, a nie represyjny.  - Patrole drogówki mają być widoczne dla kierowców. Osiągniemy w ten sposób taki efekt, że kierowcy „zdejmą nogę z gazu” – podkreślił szef MSWiA.

Kolejny raz stróże prawa podkreślają, że bezpieczeństwo zależy też od nas samych. Należy jeździć rozsądnie i stosować się do przepisów ruchu drogowego. Warto także zadbać o zabezpieczenie swojego mienia podczas naszej nieobecności.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 13-04-2017 16:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (10)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
13-04-2017 21:06
Przepierón
Dziwne, przejechałem dzisiaj 500 km i żadnego patrolu nie widziałem, może się jutro pojawią bo dzisiaj w Wa-wie jakąś miesięcznicę zabezpieczali.
Bubaszak
13-04-2017 23:34
Bubaszak
Skoro władza ma miesiączkę to i jej mundurowe Błaszczakowe przydupasy ją mają.Szerokiej drogi szoferom stela!
jo.papuga
14-04-2017 09:46
jo.papuga
No mosz racje Przepierónie, to je faktycznie dziwne... Mówisz że jedziesz 500 km Warszawe niby oglondosz, a o 13,37 komentujesz na OX inny artykuł...Hmm...?
Teorytycznie je to możliwe, ale tak ku prowdzie toś je straszny bajkopisarz.
Przepierón
14-04-2017 11:11
Przepierón
Papużko, wczoraj pomiędzy 14-20-stą przejechałem 500 km, ale dzisio w Nierodzimiu na przystanku autobusowym (naprzeciw Mokate) stał nieoznakowany radiowóz z włączonymi lampami stroboskopowymi i mioł tam audi A4, a więc działają, to dobrze.
jo.papuga
14-04-2017 11:56
jo.papuga
ha,ha... to dobrze że mieli załonczone te lampy, bo zaś byś ich nie widzioł i byś mówił że ich nima.
Przepierón
14-04-2017 12:27
Przepierón
Papużko, ale chłopców radarowców w mundurkach nie widziołech, też by sie przydali.
jo.papuga
14-04-2017 13:25
jo.papuga
Lepi nie wywojuj wilka z lasu, znajdom sie na czas i to w naj mniyj odpowiednim momyncie. A póki co, to trza gnać...
OWCZARZY1
14-04-2017 13:33
OWCZARZY1
NA RAZIE PILNUJĄ DWORCA PKS W CIESZYNIE !!!
jo.papuga
14-04-2017 13:45
jo.papuga
A kaj w Cieszynie jest dworzec PKS ??? Jo sie już potracił...
OWCZARZY1
14-04-2017 20:06
OWCZARZY1
NO WŁAŚNIE TAM GDZIE JEST DWORZEC TAM SĄ I ONI
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Gość OX.pl - Małgorzata Mendel

21-09-2017 19:30

Gość Ox.pl - Małgorzata Mendel. O najbliższej edycji Festiwalu Viva il canto, akrobatyce finansowej i tangu w Cieszynie. Dyrektor opowiada również o zaproszonych gościach, cenach biletów i festiwalowej publiczności. Dlaczego Jacek Porzycki wspomina też o zielonych oczach, uciszaniu serca i mediolańskiej La Scali? O tym dowiecie się Państwo z dzisiejszego odcinka.

wyświetleń: 9komentarzy: 0

Kiedy można składać reklamację? Konsument zawsze ma możliwość dochodzenia swoich praw

21-09-2017 17:45

Bardzo często podczas różnego rodzaju wyprzedaży można spotkać się z informacją „towar przeceniony nie podlega zwrotowi ani wymianie”. Owszem, oznacza to że jeżeli produkt przestanie nam się z jakiegoś powodu podobać, nie możemy oddać go do sklepu bez podania przyczyny. Jednak nawet wtedy warto zachować dowód zakupu, ponieważ niezależnie od tego, jakie informacje otrzymamy od sprzedawcy, odpowiada on za swój towar nawet przez 2 lata, jeżeli towar jest wadliwy w chwili wydania przy zakupie.

wyświetleń: 219komentarzy: 0

Komunikacja miejska za darmo dla kierowców

21-09-2017 17:20

Już jutro (22.09) z okazji Światowego Dnia bez Samochodu, na terenie Cieszyna przewidziane są rozmaite działania, mające na celu zachęcenie lokalnej społeczności do skorzystania w tym dniu z transportu publicznego, bądź też z rowerów. Nadmierna ilość samochodów od wielu lat stanowi problem polskich miast.

wyświetleń: 1093komentarzy: 2

Wyremontowali wydział

21-09-2017 17:15

W Starostwie po generalnym remoncie w Wydziale Architektury i Budownictwa pojawiło się dziewięć nowych biur.

wyświetleń: 324komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

21-09-2017 15:40

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 227komentarzy: 0

Stany rzek wysokie

21-09-2017 15:00

Pada i będzie padać – tak wieszczą meteorolodzy. Jeśli rzeczywiście – wody będzie przybywać. Już teraz stany niektórych rzek w regionie przekroczyły stan ostrzegawczy, w niektórych zaś zanotowano stan wysoki.

wyświetleń: 4789komentarzy: 0

Droga na Skalite na ukończeniu

21-09-2017 13:45

Na ukończeniu jest projekt drogi z Jaworzynki na Słowację – do Skalitego. Dokonano pierwszego odbioru prac.

wyświetleń: 1247komentarzy: 1

Ligocki i Miasto Cieszyn będą współpracować

21-09-2017 12:15

We wtorek (19.09) utytułowany polski snowboardzista Mateusz Ligocki podpisał list intencyjny z Miastem Cieszyn. Strony zadeklarowały współpracę na rzecz promocji cieszyńskiego sportu.

wyświetleń: 746komentarzy: 4

Pomóżmy dzieciom wrócić do domu!

21-09-2017 12:05

Już w najbliższą sobotę w Międzyświeciu można pomóc dzieciakom, wychowankom miejscowego Domu Dziecka. Co trzeba zrobić? – wystarczy się dobrze bawić!

wyświetleń: 687komentarzy: 0

Sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się z uczniami w Skoczowie

21-09-2017 10:30

W środę (20.09) z uczniami skoczowskich szkół spotkała się sędzia Anna Maria Wesołowska. Jest to postać bardzo ciekawa, ponieważ oprócz długoletniej praktyki sędziowskiej może również pochwalić się karierą telewizyjną - występuje w jednym z programów starających się ukazać rzeczywistość sali sądowej oraz pracy organów ścigania.