Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3874komentarzy: 10

Pełna gotowość policji

13-04-2017 16:30

Więcej patroli będzie nie tylko na polskich drogach, ale także na dworcach kolejowych czy w centrach handlowych - poinformował szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Policja jest przygotowana do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim podróżującym w związku ze Świętami Wielkanocnymi, a następnie długim weekendem majowym.
Fot: arc. KPP w Cieszynie Fot: arc. KPP w Cieszynie

Jak co roku, Święta Wielkanocne i długi weekend majowy to czas podróży i odwiedzin u rodziny i przyjaciół.  W tym okresie wzrasta natężenie ruchu na drogach. Dlatego też należy spodziewać się zwiększonej liczby patroli policyjnych. Mundurowi apelują, aby podczas świątecznych podróży kierowcy  zachowali ostrożność na drodze i dostosowali prędkość do panujących warunków.

- Ze statystyk Komendy Głównej Policji wynika, że w ubiegłym roku podczas Świąt Wielkanocnych doszło do 173 wypadków, w których zginęło 29 osób, a ponad 250 zostało rannych. Także podczas ubiegłorocznej majówki (1-3 maja 2016 r.) doszło do ponad 200 wypadków. Śmierć poniosło 19 osób, a ponad 260 zostało rannych. Podsumowując – te kilka dni na polskich drogach w ubiegłym roku to tragiczny bilans prawie 50 ofiar śmiertelnych – informuje Komenda Główna Policji.

Więcej patroli będzie również na dworcach kolejowych czy w centrach handlowych.  Minister Błaszczak zaznacza że podczas nadchodzącego okresu świątecznego, a następnie majówki policja będzie kładła nacisk na to, aby działania Policji drogowej miały raczej charakter prewencyjny, a nie represyjny.  - Patrole drogówki mają być widoczne dla kierowców. Osiągniemy w ten sposób taki efekt, że kierowcy „zdejmą nogę z gazu” – podkreślił szef MSWiA.

Kolejny raz stróże prawa podkreślają, że bezpieczeństwo zależy też od nas samych. Należy jeździć rozsądnie i stosować się do przepisów ruchu drogowego. Warto także zadbać o zabezpieczenie swojego mienia podczas naszej nieobecności.

(red)
 

zródło: ox.pl
dodał: CR 13-04-2017 16:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (10)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
13-04-2017 21:06
Przepierón
Dziwne, przejechałem dzisiaj 500 km i żadnego patrolu nie widziałem, może się jutro pojawią bo dzisiaj w Wa-wie jakąś miesięcznicę zabezpieczali.
Bubaszak
13-04-2017 23:34
Bubaszak
Skoro władza ma miesiączkę to i jej mundurowe Błaszczakowe przydupasy ją mają.Szerokiej drogi szoferom stela!
jo.papuga
14-04-2017 09:46
jo.papuga
No mosz racje Przepierónie, to je faktycznie dziwne... Mówisz że jedziesz 500 km Warszawe niby oglondosz, a o 13,37 komentujesz na OX inny artykuł...Hmm...?
Teorytycznie je to możliwe, ale tak ku prowdzie toś je straszny bajkopisarz.
Przepierón
14-04-2017 11:11
Przepierón
Papużko, wczoraj pomiędzy 14-20-stą przejechałem 500 km, ale dzisio w Nierodzimiu na przystanku autobusowym (naprzeciw Mokate) stał nieoznakowany radiowóz z włączonymi lampami stroboskopowymi i mioł tam audi A4, a więc działają, to dobrze.
jo.papuga
14-04-2017 11:56
jo.papuga
ha,ha... to dobrze że mieli załonczone te lampy, bo zaś byś ich nie widzioł i byś mówił że ich nima.
Przepierón
14-04-2017 12:27
Przepierón
Papużko, ale chłopców radarowców w mundurkach nie widziołech, też by sie przydali.
jo.papuga
14-04-2017 13:25
jo.papuga
Lepi nie wywojuj wilka z lasu, znajdom sie na czas i to w naj mniyj odpowiednim momyncie. A póki co, to trza gnać...
OWCZARZY1
14-04-2017 13:33
OWCZARZY1
NA RAZIE PILNUJĄ DWORCA PKS W CIESZYNIE !!!
jo.papuga
14-04-2017 13:45
jo.papuga
A kaj w Cieszynie jest dworzec PKS ??? Jo sie już potracił...
OWCZARZY1
14-04-2017 20:06
OWCZARZY1
NO WŁAŚNIE TAM GDZIE JEST DWORZEC TAM SĄ I ONI
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Wideoflesz - IX Turniej Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych

29-05-2017 17:00

W sobotę (27.05) na terenie Domu Dziecka w Międzyświeciu odbył się IX Turniej Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych. W imprezie wzięło udział około 200 osób.

wyświetleń: 41komentarzy: 0

Dofinansowali wieś

29-05-2017 15:50

Rozstrzygnięto nabór wniosków do dofinansowania w ramach Krajowej Sieci Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dofinansowanie na łączną kwotę blisko pół miliona złotych otrzyma 16 projektów, w tym projekt z Chybia i Strumienia.

wyświetleń: 216komentarzy: 0

Jechali, krzyczeli i straszyli...

29-05-2017 15:30

Jeździli całą szerokością ulicy, zatrzymywali się i krzyczeli do przechodniów. Jak się okazało pojazdem poruszały się osoby narodowości Romskiej – zostali zatrzymani i przekazani policji.

wyświetleń: 784komentarzy: 2

Skoczów biega

29-05-2017 14:00

W piątek 26 maja po raz piąty odbyła się impreza Skoczów biega w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Udział wzięło ponad 1000 uczniów i przedszkolaków z gminy Skoczów.Do przebiegnięcia były następujące dystanse: Przedszkola – bieg na dystansie 400 m (bieżnia Stadionu Miejskiego).

wyświetleń: 376komentarzy: 0

Wypadek w Ustroniu

29-05-2017 13:25

Dziś (29.05) do południa na ul. Kojzara w Ustroniu doszło do nieszczęśliwego wypadku.

wyświetleń: 5468komentarzy: 4

Pieniądze na malowidło i zamek

29-05-2017 12:30

Radni sejmiku śląskiego przeznaczyli pieniądze na prace konserwatorskie. Na liście znalazły się dwie pozycje z regionu.

wyświetleń: 565komentarzy: 0

Wędkarska rywalizacja najmłodszych

29-05-2017 11:20

Najpierw zgłoszenia, później losowanie stanowisk i w końcu dwugodzinna rywalizacja - kto zdobędzie więcej punktów. Tak wyglądały zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka jakie rozegrano przy pięknej pogodzie w sobotę  27.05.2016  na Stawie Młyńszczok w Zebrzydowicach.

wyświetleń: 757komentarzy: 0

Kolizja w Międzyświeciu

29-05-2017 10:30

Dziś rano (29.05) doszło do kolizji samochodów osobowych w Międzyświeciu.

wyświetleń: 4078komentarzy: 0

Cały weekend z Pucharem Świata w Wiśle

29-05-2017 09:15

Nie przez jeden dzień, jak pierwotnie planowano, a przez cały weekend Wisła będzie gościć najlepszych skoczków narciarskich podczas zawodów Pucharu Świata w sezonie 2017/18. To właśnie w Wiśle odbędzie się inauguracja całego cyklu, a zawody po raz pierwszy w Beskidach rozegrane zostaną w listopadzie!

wyświetleń: 438komentarzy: 0

Utrudnienia w ruchu

29-05-2017 07:30

Kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia w ruchu na  ul. Asnyka w Zebrzydowicach i ul. Mickiewicza w Marklowicach Górnych. Trwają tam prace związane z przebudową drogi powiatowej.