Jasienica i Jaworze w związku
Związek został utworzony do prowadzenia zadań z zakresu transportu publicznego. Będzie on zgodnie z ustawą o publicznym transporcie zbiorowym organizatorem publicznego transportu zbiorowego na liniach komunikacyjnych lub w sieci komunikacyjnej w powiatowo-gminnych przewozach pasażerskich na obszarze powiatu i gmin będących jego uczestnikami. Dnia 27 marca br. Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny z siedzibą w Bielsku-Białej (BZPG) został zarejestrowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w stosownym wykazie pod pozycją nr 6.
Pierwsze posiedzenia Zgromadzenia BZPG otworzył i w pierwszej części poprowadził starosta bielski Andrzej Płonka, który przypomniał również historię tworzenia związku.
Przybyli na spotkanie wójtowie i burmistrzowie oraz wyznaczeni przez nich przedstawiciele gmin przyjęli porządek obrad.
W głosowaniu tajnym wybrano przewodniczącego Zgromadzenia Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego, którym został Bogusław Jakubiec – naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej oraz wiceprzewodniczącego Zgromadzenia BZPG Pawła Zemanka – wicewójta gminy Porąbka.
W głosowaniu tajnym jedenastoosobowy Zarząd BZPG, w skład którego weszli:
Przewodniczący Zarządu Związku – Radosław Ostałkiewicz (wójt gminy Jaworze),
Wiceprzewodniczący Zarządu Związku – Artur Beniowski (wójt gminy Bestwina),
Członek Zarządu – Józef Caputa (wójt gminy Buczkowice),
Członek Zarządu – Janusz Pierzyna (wójt gminy Jasienica),
Członek Zarządu – Krzysztof Fiałkowski (wójt gminy Kozy),
Członek Zarządu – Czesław Bułka (wójt gminy Porąbka),
Członek Zarządu – Antoni Byrdy (burmistrz Szczyrku),
Członek Zarządu – Marian Trela (burmistrz gminy Wilamowice),
Członek Zarządu – Andrzej Płonka (starosta bielski),
Członek Zarządu – Marcin Żółtak (przewodniczący Rady Nadzorczej PKS w Bielsku-Białej S.A.).
Zarząd pracować będzie społecznie, nie pobierając za swoją pracę żadnego wynagrodzenia.
Na posiedzeniu tym Zgromadzenie Związku podjęło uchwałę w sprawie ustalenia wysokości i terminu płatności składek członkowskich w pierwszym roku działalności Związku – każda gmina oraz powiat wniesie na poczet działalności wspólnego biura kwotę 30.000 złotych rocznie.
Na zakończenie spotkania Przewodniczący Zarządu Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego Radosław G. Ostałkiewicz podkreślił, że podstawowym elementem działania Związku będzie solidarna współpraca, a praca w Zarządzie będzie opierać się na poszukiwaniu porozumienia, zaś wszelkie decyzje będą wypracowywane koncyliacyjnie. Wszyscy członkowie Zarządu, tj. wójtowie, burmistrzowie i starostowie są sobie równi, zaś przewodniczący jest tylko primus inter pares, którego głównym zadaniem jest organizowanie pracy Zarządu, kierowanie bieżącymi sprawami Związku oraz reprezentowanie Związku na zewnątrz.
mat.pras.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.