Brenna | Chybie | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Wiadomości

Wkrótce w regionie

Czerwiec 2016
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Kontakt24

wyświetleń: 882komentarzy: 7

Nadchodzi Świt Sprawiedliwości

21-03-2016 10:55

Lubisz kino o superbohaterach? Superman, Batman, Lois Lane czy Lex Luthor nie są Ci obcy? Nie przegap nowego filmu, w którym najwięksi bohaterowie - Superman i Batman - staną do walki... ze sobą. Film Batman v Superman: Świt sprawiedliwości już 1 kwietnia w skoczowskim Teatrze Elektrycznym.

To będzie ogólnopolska premiera w Skoczowie! Na ekrany kin w całej Polsce wejdzie od dawna wyczekiwany przez fanów filmów o superbohaterach. Wyreżyserowany przez Zacka Snydera (Człowiek ze Stali, 300) z Benem Affleckiem (Buntownik z wyboru, Zaginiona dziewczyna) w roli Batmana i Henrym Cavillem w roli Supermana film opowiada o pojedynku między dwoma herosami kina s-f.

Jak można przeczytać w opisie dystrybutora „W obawie przed poczynaniami nieposkromionego superbohatera o boskich rysach i zdolnościach, najznamienitszy obywatel Gotham City, a zarazem zaciekły strażnik porządku, staje do walki z otaczanym czcią współczesnym wybawcą Metropolis, podczas gdy świat usiłuje ustalić, jakiego bohatera naprawdę potrzebuje. Wobec konfliktu, który rozgorzał między Batmanem i Supermanem, na horyzoncie szybko pojawia się nowy wróg, stawiając ludzkość w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa, z jakim jeszcze nigdy nie musiała się mierzyć.”

Zobacz zwiastun:

Bilety można rezerwować na stronie Teatru Elektrycznego: teatrelektryczny.pl

 

Uwaga konkurs!

Skoczowski Teatr Elektryczny ufundował dla Was po dwa bilety na ogólnopolską premierę filmu 1 kwietnia. O 17.00 seans z dubbingiem, a o 20.00 z napisami. Aby wygrać bilety, należy jak najszybciej pod tym artykułem poprawnie odpowiedzieć na pytanie:

a) seans o 17.00 x 2 bilety – Jak brzmi prawdziwe, kryptońskie imię Clarka Kenta czyli Supermana?
b) seans o 20:00 x 2 bilety – Skąd wywodzi się nazwa miasta Gotham City?

Jeden użytkownik może odpowiadać tylko na jedno pytanie.
 

Konkurs zakończony!

Byliście bardzo szybcy... Bilety na seans o 19:00 wędrują do Użytkownika: skoczowiak911, a te na 17:00 do  Użytkownika: zyjon. Gratulujemy! Prosimy Zwycięzców o przesłanie swojego imienia i nazwiska na adres: konkurs@ox.pl.


 

vdka

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 21-03-2016 10:55
drukuj artykuł


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

skoczowiak911
21-03-2016 11:18
skoczowiak911
Nazwa Gotham wywodzi się od nazwy angielskiej wsi Gotham, której mieszkańcy udawali obłąkanych by unikać płacenia podatków nałożonych przez Jana bez Ziemi
skoczowiak911
21-03-2016 11:20
skoczowiak911
w celu doprecyzowania-Nazwa Gotham to używany od początków XIX wieku przydomek Nowego Jorku.
zyjon
21-03-2016 11:24
zyjon
Prawdziwe, kryptońskie nazwisko Supermana brzmi Kal-El (oryginalnie Kal-L)
rafals
21-03-2016 11:24
rafals
prawdziwe kryptońskie imię Clarka Kent'a to: Kal-El
kasia93132
21-03-2016 11:38
kasia93132
odpowiedź b) Wywodzi się od nazwy angielskiej wsi Gotham, której mieszkańcy udawali obłąkanych
BenGb
21-03-2016 13:49
BenGb
Odpowiedź b : Nazwa Gotham to używany od początków XIX wieku przydomek Nowego Jorku
crank
21-03-2016 14:27
crank
Sprawiedliwość?! Prima Aprilis!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Interwencje po burzy

31-05-2016 21:50

Wieczorem skoczowscy strażacy interweniowali po burzy, która przeszła nad miastem i okolicą. Udrażniali zapchane kratki burzowe.

wyświetleń: 3499komentarzy: 2

Uliczne Euro 2016 w samym sercu Cieszyna

31-05-2016 19:30

Już w najbliższy piątek (03.06) cieszyński Rynek ozdobi profesjonale boisko do piłki nożnej ulicznej. To właśnie w piątek rozpocznie się trzydniowe (03-05.06) wydarzenie sportowe Uliczne Granie. Jak zapowiadają organizatorzy będzie to doskonała rozgrzewka, zwłaszcza dla kibiców, przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej 2016.

wyświetleń: 1183komentarzy: 0

Nietoperze w... gorzelni

31-05-2016 18:00

Nietoperze zamieszkały w starej gorzelni dworskiej w Górkach Wielkich. Żeby było im wygodniej, Dwór Kossaków ufundował im… drzwi.

wyświetleń: 586komentarzy: 0

Dzień Otwarty w Szkole Policji

31-05-2016 17:45

Chcesz zostać policjantem? Czy chcesz zobaczyć jak wyglądają szkolenia w służbach mundurowych? W Katowicach odbędzie się  Dzień Otwarty Szkoły Policji.

wyświetleń: 745komentarzy: 0

Ustroń ma nowe logo!

31-05-2016 16:00

Schematyczny symbol gór, a pod nimi rzeka – tak wygląda zwycięskie logo Ustronia wybrane spośród niespełna 2.000 projektów, nadesłanych z całego świata. Jak Wam się podoba?

wyświetleń: 1033komentarzy: 7

Dzień bez Papierosa

31-05-2016 14:40

Od 1987 roku, w ostatni dzień maja, obchodzimy Światowy Dzień bez Papierosa. Jest to święto, które ma stanowić okazję do refleksji nad problemem nałogu palenia i jego konsekwencji.

wyświetleń: 425komentarzy: 2

Wypadek w Kończycach Małych

31-05-2016 13:50

Na ulicy Korczaka w Kończycach Małych doszło do wypadku drogowego w którym ranne zostały dwie osoby.

wyświetleń: 4784komentarzy: 1

Bilety na koncert Bednarka!

31-05-2016 13:15

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

Już w ten piątek (3.06.2016) w Cieszynie odbędzie się występ Kamila Bednarka, który odbędzie się w ramach V koncertu charytatywnego ''Wyśpiewajmy marzenia''. Mamy dla Was aż cztery wejściówki do rozdania!

wyświetleń: 924komentarzy: 9

Kamil Heller i Filip Nivette wygrywają Gdańsk Castrol

31-05-2016 13:05

W swoim drugim starcie w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski sezonu 2016, załoga Filip Nivette i pochodzący z Ustronia Kamil Heller odniosła spektakularne zwycięstwo. Załoga jadąca po raz pierwszy Skodą Fabią R5 z włoskiego zespołu Italia Motorsport wyprzedziła na ostatnim Odcinku Specjalnym dotychczasowych liderów rajdu Jarosława Kołtuna i Ireneusza Pleskota, wygrywając rajd o jedyne 1,1 sekundy

wyświetleń: 223komentarzy: 0

Serwisowanie LPG - jak i gdzie?

31-05-2016 11:30

Instalacja LPG skutecznie obcina wydatki na eksploatację samochodu, ale tylko wtedy, gdy odpowiednio o nią dbamy. Jeśli zapomnimy o właściwym serwisowaniu, spalanie wzrośnie i pojawi się ryzyko poważnych awarii silnika, na które być może będzie trzeba wydać przynajmniej równowartość zaoszczędzonych pieniędzy. Oszczędzając na rodzaju paliwa, nie można oszczędzać na regularnym serwisowaniu. Jak dbać o LPG, by jazda samochodem była tania i bezawaryjna?