Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 988komentarzy: 7

Nadchodzi Świt Sprawiedliwości

21-03-2016 10:55

Lubisz kino o superbohaterach? Superman, Batman, Lois Lane czy Lex Luthor nie są Ci obcy? Nie przegap nowego filmu, w którym najwięksi bohaterowie - Superman i Batman - staną do walki... ze sobą. Film Batman v Superman: Świt sprawiedliwości już 1 kwietnia w skoczowskim Teatrze Elektrycznym.

To będzie ogólnopolska premiera w Skoczowie! Na ekrany kin w całej Polsce wejdzie od dawna wyczekiwany przez fanów filmów o superbohaterach. Wyreżyserowany przez Zacka Snydera (Człowiek ze Stali, 300) z Benem Affleckiem (Buntownik z wyboru, Zaginiona dziewczyna) w roli Batmana i Henrym Cavillem w roli Supermana film opowiada o pojedynku między dwoma herosami kina s-f.

Jak można przeczytać w opisie dystrybutora „W obawie przed poczynaniami nieposkromionego superbohatera o boskich rysach i zdolnościach, najznamienitszy obywatel Gotham City, a zarazem zaciekły strażnik porządku, staje do walki z otaczanym czcią współczesnym wybawcą Metropolis, podczas gdy świat usiłuje ustalić, jakiego bohatera naprawdę potrzebuje. Wobec konfliktu, który rozgorzał między Batmanem i Supermanem, na horyzoncie szybko pojawia się nowy wróg, stawiając ludzkość w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa, z jakim jeszcze nigdy nie musiała się mierzyć.”

Zobacz zwiastun:

Bilety można rezerwować na stronie Teatru Elektrycznego: teatrelektryczny.pl

 

Uwaga konkurs!

Skoczowski Teatr Elektryczny ufundował dla Was po dwa bilety na ogólnopolską premierę filmu 1 kwietnia. O 17.00 seans z dubbingiem, a o 20.00 z napisami. Aby wygrać bilety, należy jak najszybciej pod tym artykułem poprawnie odpowiedzieć na pytanie:

a) seans o 17.00 x 2 bilety – Jak brzmi prawdziwe, kryptońskie imię Clarka Kenta czyli Supermana?
b) seans o 20:00 x 2 bilety – Skąd wywodzi się nazwa miasta Gotham City?

Jeden użytkownik może odpowiadać tylko na jedno pytanie.
 

Konkurs zakończony!

Byliście bardzo szybcy... Bilety na seans o 19:00 wędrują do Użytkownika: skoczowiak911, a te na 17:00 do  Użytkownika: zyjon. Gratulujemy! Prosimy Zwycięzców o przesłanie swojego imienia i nazwiska na adres: konkurs@ox.pl.


 

vdka

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 21-03-2016 10:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

skoczowiak911
21-03-2016 11:18
skoczowiak911
Nazwa Gotham wywodzi się od nazwy angielskiej wsi Gotham, której mieszkańcy udawali obłąkanych by unikać płacenia podatków nałożonych przez Jana bez Ziemi
skoczowiak911
21-03-2016 11:20
skoczowiak911
w celu doprecyzowania-Nazwa Gotham to używany od początków XIX wieku przydomek Nowego Jorku.
zyjon
21-03-2016 11:24
zyjon
Prawdziwe, kryptońskie nazwisko Supermana brzmi Kal-El (oryginalnie Kal-L)
rafals
21-03-2016 11:24
rafals
prawdziwe kryptońskie imię Clarka Kent'a to: Kal-El
kasia93132
21-03-2016 11:38
kasia93132
odpowiedź b) Wywodzi się od nazwy angielskiej wsi Gotham, której mieszkańcy udawali obłąkanych
BenGb
21-03-2016 13:49
BenGb
Odpowiedź b : Nazwa Gotham to używany od początków XIX wieku przydomek Nowego Jorku
crank
21-03-2016 14:27
crank
Sprawiedliwość?! Prima Aprilis!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

FIS Grand Prix 2016: Maciej Kot triumfuje w Wiśle

24-07-2016 01:00

W pięknym stylu Maciej Kot odniósł drugie w tym sezonie zwycięstwo w zawodach FIS Grand Prix 2016. Polak po dwóch bardzo dobrych skokach triumfował w sobotnim konkursie na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince, wyprzedzając drugiego Norwega Andresa Fannemela o 4,6 punktu. Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Niemiec Andreas Wellinger.

wyświetleń: 47komentarzy: 0

Oczami niewidomego (43): Irena Mencner - muzyka na akordeonie

23-07-2016 19:00

W czerwcu 2016 roku w Domu Narodowym w Cieszynie odbył się wieczorek poetycki Krystyny Kurzycy. Jest to miejscowa poetka, która jest osobą słabowidzącą; sympatyzującą z cieszyńskim kołem Polskiego Związku Niewidomych. Ma na swoim koncie kilka tomików poezji. Na tym wieczorku towarzyszyła Jej Irena Mencner - pochodząca z Zebrzydowic, kobieta grająca od jedenastego roku życia na akordeonie. Na to spotkanie w Domu Narodowym zostali zaproszeni również członkowie cieszyńskiego koła PZN.

wyświetleń: 505komentarzy: 0

Przed 100 laty na łamach prasy na Śląsku Cieszyńskim pisano... (30/7/16)

23-07-2016 16:45

O czym pisano sto lat temu na łamach lokalnych gazet? Przekonajcie się w naszym kolejnym przeglądzie prasy.

wyświetleń: 247komentarzy: 0

Pobiegnij w zawodach

23-07-2016 15:35

Bieganie cieszą się coraz większą popularnością. Biegamy dla zdrowia, dla towarzystwa oraz dla utrzymania lepszej kondycji. W związku z tym organizowane są liczne imprezy dla fanów tej dyscypliny sportu również w naszym regionie.

wyświetleń: 480komentarzy: 0

Będą remonty dróg

23-07-2016 13:05

Dzięki uchwale Zarządu Województwa Śląskiego w naszym regionie zostanie przebudowanych wiele dróg. Gminy powiatu cieszyńskiego otrzymają bowiem dofinansowanie na potrzebne remonty. Pieniądze na powyższe cele płynąć będą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

wyświetleń: 2559komentarzy: 0

''OmNomNom'' - danie pierwsze

23-07-2016 10:30

W Chacie nad Zalewem w Zabłociu odbył „Zdrowy Piknik Wakacyjny”, pierwszy etap projektu kulinarno-edukacyjnego „OmNomNom”.

wyświetleń: 584komentarzy: 0

Eko i od lokalnych dostawców

23-07-2016 07:30

Status konkursu: TRWA

Najlepsza wołowina na Śląsku Cieszyńskim, warzywa i owoce, które zrodziła cieszyńska ziemia, produkty od lokalnych dostawców - jeśli to tego szukasz w pobliskich lokalach gastronomicznych, zajrzyj do restauracji Ekotradycja, która serwuje tradycyjne potrawy, przygotowując je na bazie produktów ekologicznych i lokalnych. Przyjdź i przekonaj się, a do końca wakacji dodatkowo obniż rachunek o 20% lub zjedz za darmo - jeśli tylko zdołasz rozwiązać kolejną konkursową zagadkę.

wyświetleń: 1195komentarzy: 0

Norwegowie najlepsi

23-07-2016 00:01

Ekipa Norwegii w składzie: Johann Andre Forfang, Tom Hilde, Joachim Hauer i Anders Fannemel zwyciężyła w sobotnim konkursie drużynowym FIS Grand Prix Wisła 2016, który był rozgrywany na skoczni im. Adama Małysza. Podopieczni Alexandera Stoeckla o dziewięć punktów pokonali reprezentację Słowenii, natomiast na najniższym stopniu podium stanęli niemieccy skoczkowie. Biało-Czerwoni zmagania drużynowe ukończyli na szóstej pozycji.

wyświetleń: 766komentarzy: 0

Jednak chcą sprzedać?

22-07-2016 19:00

Nie udało się poprzedniej władzy, czy obecna będzie miała więcej szczęścia? Gmina Skoczów kolejny raz chce się pozbyć kamienicy na rynku. Czy z powodzeniem?

wyświetleń: 3943komentarzy: 9

Place zabaw w wakacje

22-07-2016 17:35

Urzędnicy z Jasienicy informują, że istniejące przy placówkach oświatowych place zabaw są czynne podczas wakacji.