Wiadomości

Kontakt24

wyświetleń: 1535komentarzy: 0

Skocznia przetestowana

03-03-2016 12:20

W środę (2 marca) na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince odbył się ostatni trening zawodników przed konkursami Pucharu Świata w Wiśle. Przed najważniejszymi w tym sezonie konkursami w Wiśle-Malince obiekt przetestowali polscy oraz japońscy skoczkowie.
fot: mat.pras. fot: mat.pras.

W treningu udział wzięli m.in. Maciej Kot, Andrzej Stękała i Stefan Hula. Wieczorem odbyła się próba generalna nagłośnienia i całości obiektu przed czwartkowymi kwalifikacjami.

W środę w godzinach popołudniowych na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozegrany został trening. Polscy reprezentanci i skoczkowie japońscy oprócz szlifowania formy sprawdzali jednocześnie gotowość obiektu HS-134. Ostatnich poprawek w swoich skokach mieli okazję dokonać zawodnicy z Kadry B oraz Kadry Juniorów, wezmą udział w zawodach Pucharu Świata w Wiśle oraz Pucharu Kontynentalnego w Vikersund.

Przez ostatnie kilkanaście dni organizatorzy Pucharu Świata Wisła 2016 przygotowywali wiślański obiekt na tyle starannie, by kapryśna pogoda nie była w stanie przeszkodzić w przeprowadzeniu zawodów. - Obiekt jest super przygotowany, jest równiutko, tory rewelacyjne, pogoda też fajna. Patrząc na prognozę, to w czwartek i piątek również ma być super - powiedział Stefan Hula, obecnie w kadrze B. - Mam nadzieję, że będą fajne konkursy, pogoda dopisze i będziemy się dobrze bawić. Ogólnie nie jest to moja ulubiona skocznia, ale już w poniedziałek na treningu moje skoki były fajne. W środę oddałem tylko dwa, również całkiem przyzwoite, więc mam nadzieję utrzymać ten poziom w czwartek, piątek i sobotę - przyznał podopieczny Macieja Maciusiaka. - Mimo słabszych skoków cały czas robiłem to, co do mnie należy i teraz od Skandynawii znowu przyszły dobre wyniki. Tutaj również chciałbym osiągnąć dobry wynik - dodał popularny „Stefanek”.

W środę zjawił się w Wiśle duet Kułaga & Magiera, który zadba o dobrą zabawę i gorący doping na trybunach wiślańskiego obiektu. Próba nagłośnieniowa wypadła równie pomyślnie. - Kochani, bardzo na was czekamy. Liczymy na to, że jak zawsze z uśmiechniętymi minami i w biało-czerwonych barwach będziecie nam pomagać dopingować najlepszych naszych skoczków. Już wszystko jest gotowe, mnóstwo śniegu nawiezione. Organizatorzy absolutnie perfekcyjnie przygotowali wszystko na wasze przybycie, dlatego bardzo na was czekamy. Pamiętajcie, w czwartek kwalifikacje, a w piątek i sobotę damy wspólnie arcypokaz mistrzowskiego kibicowania. Wiem, że na was zawsze można liczyć. Zapraszamy na Puchar Świata w Wiśle - powiedział testach sprzętu Grzegorz Kułaga.

W czwartek na skoczni im. Adama Małysza o godzinie 18:00 rozegrane zostaną kwalifikacje. O awans do sobotniego konkursu powalczy 13. reprezentantów Polski. Bilety na kwalifikacje i zawody indywidualne można nabywać na Kupbilet.pl oraz w specjalnym punkcie pod skocznią w Wiśle.


Anna Karczewska/mat.pras.


 

zródło: ox.pl
dodał: CR 03-03-2016 12:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
loading...

Pozostałe wiadomości

Zbójnickie trunki

25-09-2016 19:00

Pierwszy raz w Ustroniu odbył się konkurs na zbójnickie nalewki. Smaków było wiele, bo nie zabrakło malinówki, ostrężynówki czy aroniówki. Były trunki przygotowane na igliwiu sosnowym czy też nalewki z bożego drzewka i piekielnie mocnej z... chrzanu.

wyświetleń: 1021komentarzy: 1

Skoczów: kiedyś i dziś. Część 39/16

25-09-2016 16:50

Szara teczka z napisem "Wieża" skrywa w sobie wiele historycznych prawd i ciekawostek na temat Skoczowa. Odkryjcie je razem z nami!

wyświetleń: 527komentarzy: 0

Oczami niewidomego (51): złość i nienawiść

25-09-2016 14:20

„Świat to trudne miejsce. Jemu nie zależy. Choć nie żywi nienawiści do ciebie i do mnie, nie darzy nas też miłością. Dzieją się na nim rzeczy straszne, których nie można wytłumaczyć. [...] Świat cię nie kocha. [...] Pamiętaj jednak, żeby robić swoje. Takie masz zadanie na tym trudnym świecie, musisz podtrzymywać swoją miłość i robić swoje choćby nie wiem co.” Stephen King – „Lśnienie”

wyświetleń: 312komentarzy: 0

Znasz Młodego Bohatera?

25-09-2016 12:55

Możliwe, że wśród nas żyją bezimienni młodzi bohaterowie. Jeśli znasz ciekawą historię, której głównym aktorem jest dziecko, które ocaliło bądź aktywnie przyczyniło się do ocalenia życia innego człowieka, to wyślij ją do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji!

wyświetleń: 371komentarzy: 0

Kto Cię sprawdza?

25-09-2016 11:00

Krajowy Rejestr Długów oferuje możliwość sprawdzenia czy jakakolwiek instytucja nie szukała informacji o osobach na podstawie numeru PESEL.

wyświetleń: 2366komentarzy: 2

Kościoły Śląska Cieszyńskiego. Część 39/16 - Rzymskokatolicka Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu-Lipowcu

25-09-2016 09:30

W dzisiejszym artykule poznacie historię parafii w Lipowcu - jednej z najstarszych wsi Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 726komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

25-09-2016 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 794komentarzy: 0

Ziobro na podium

24-09-2016 22:15

Włoch Davide Bresadola po skokach na odległość 129,5 oraz 124 metry zwyciężył w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego rozgrywanym na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Tuż za nim uplasował się Słoweniec Domen Prevc, który uzyskał 126,5 oraz 125,5 metra. Podium konkursu w Wiśle uzupełnił reprezentant Polski Jan Ziobro, który oddał dwa równe skoki (126,5 i 127 m).

wyświetleń: 704komentarzy: 0

Ogólnopolski Zlot Instruktorów Turystyki Żeglarskiej w Cieszynie i spotkanie z Konkolskim

24-09-2016 19:05

W ramach Ogólnopolskiego Zlotu Instruktorów Turystyki Żeglarskiej PTTK, a także zakończenia sezonu oraz tegorocznych obchodów związanych z 50-leciem Klubu Żeglarskiego „Sternik” Cieszyn w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” odbyło się dziś (24.09) spotkanie ze znanym czeskim żeglarzem Richardem Konkolskim.

wyświetleń: 1143komentarzy: 2

Kino na Granicy rusza w drogę!

24-09-2016 16:50

Umknęła Ci 18. edycja Kina na Granicy? A może chcesz przeżyć to jeszcze raz? Nic straconego! Jeszcze tej jesieni, w 10 miastach w Polsce i w Czechach pojawi się Kino na Granicy! Stanie się tak za sprawą projektu Kino na Granicy w Drodze, który otrzymał wsparcie w ramach konkursu Forum Polsko-Czeskiego.