Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2678komentarzy: 2

Inwestycje otrzymają wsparcie?

22-01-2016 13:25

Minister infrastruktury i budownictwa zatwierdził przekazaną przez wojewodę śląskiego ostateczną listę rankingową wniosków o dofinansowanie złożonych w ramach ''Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019''. Są też na niej drogi z naszego powiatu.
Inwestycje otrzymają wsparcie? Czy ulica Frysztacka będzie remontowana w tym roku? Dowiemy się końcem miesiąca. fot arc ox.pl

Opublikowanie ostatecznej listy rankingowej niestety nie oznacza, że wszystkie drogi otrzymają wsparcie z budżetu państwa. W sumie na liście znalazło się 101 inwestycji na łączną kwotę dofinansowania z budżetu państwa ponad 141 mln zł. Natomiast limit środków z budżetu państwa dla województwa śląskiego w 2016 roku wynosi 54,2 miliona zł.

Wśród dróg gminnych, na liście rankingowej znalazły się trzy odcinki z powiatu cieszyńskiego.
Hażlach - remont nawierzchni 700-metrowego odcinka ulicy Zamkowej w Kończycach Wielkich – łącznie 463 tys. (wnioskowana kwota 231 tys zł)

Wisła - usprawnienie układu komunikacyjnego stanowiącego połączenie dróg wojewódzkich DW941i DW942 poprzez modernizację drogi gminnej Na Groń i ul. Spacerowej. 1500 metrów – łącznie 470 tys. (wnioskowana kwota 235 tys. zł)

Strumień - Przebudowa ul. Oblaski w Drogomyślu (etap I) 400 metrów 892 tys zł (wnioskowana kwota 446 tys. zł)

Na liście znalazły się rónież dwie drogi, które zarzadzane sa przez powiat
Rozbudowa z przebudową drogi powiatowej 2624S – ul. Frysztacka w Cieszynie na odcinku od przejazdu kolejowego do granicy administracyjnej miasta. Wartość inwestycji 6693 tys zł. (wnioskowana kwota 3000 tys. zł) Pisaliśmy: Ulica Frysztacka doczeka się remontu?

Rozbudowa z przebudową drogi powiatowej 2621 – ul. Pikiety na odcinku 1,3 km. Wartość zadania 8289 tys zł. (wnioskowana kwota 3 miliony zł). Pisaliśmy Co z remontem ulicy Pikiety?

Do 31 stycznia br. zostanie ogłoszona lista wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania.

Red.

zródło: ox.pl/śl.urz. woj.
dodał: JB 22-01-2016 13:25
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

kasioczek
22-01-2016 14:26
kasioczek
Do remontu ulicy Frysztackiej w Cieszynie powinni się dorzucić tacy miejscowi potentaci jak PPG oraz Lakma. Bo to właśnie TIR-y dojeżdżające do tych firm najbardziej się przyczyniają do degradacji wspomnianej ul. Frysztackiej. O ul. Cieszyńskiej w Pogwizdowie nie wspomnę...
roman123
23-01-2016 16:18
roman123
Właściciele firm transportowych płacą podatki, opłaty drogowe, podatki drogowe w paliwie i jeszcze kilka innych danin. Więc dlaczego firmy w Cieszynie mają się dokładać do remontu dróg? Całe te, niemałe pieniądze od transportowców idą nie wiadomo na co. Gdyby szły na drogi to nie byłoby problemu.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ten Proffesor Cię nauczy!

25-08-2016 11:00

Chcesz zdobyć zawód, dokształcić się, zdobyć nowe kwalifikacje? I to za darmo, ucząc się jedynie 4 dni w miesiącu? Bezpłatna szkoła PROFFESOR w Skoczowie czeka na Ciebie! Trwa nabór do SZKÓŁ POLICEALNYCH OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH! Jasno, przystępnie, profesjonalnie, nowocześnie, rzetelnie i na dodatek za darmo...? Czy to możliwe, żeby nauczanie takie było? Tak! Tylko w Skoczowie jest Szkoła, która oferuję naukę na bardzo wysokim poziomie zupełnie bezpłatnie! Jaka? Sprawdź sam!

wyświetleń: 121komentarzy: 0

Kajto: decydująca batalia lidera

25-08-2016 09:15

Rywalizacja w FIA ERC wkracza w decydującą fazę – czeski Rajd Barum (26-28 sierpnia) będzie najbliższym wyzwaniem Kajetanowicza i Barana. Załogę Lotos Rally Team czeka 230 km ścigania na 15 wąskich, podbijających i dziurawych czeskich odcinkach, na których miejscowi kierowcy narzucają szalone tempo. Będzie tym bardziej emocjonująco, ponieważ– Kajetanowicza i Barana tylko 3 punkty dzielą od obrony tytułu już na dwie rundy przed końcem mistrzostw.

wyświetleń: 197komentarzy: 0

Bułgaria, Grecja, Chorwacja? Gdzie wypoczywaliśmy najchętniej w te wakacje?

25-08-2016 07:30

Choć za wcześnie jeszcze na całkowite podsumowanie sezonu 2016, bo część z nas na urlop wybiera okres września i października, to główna wakacyjna fala już za nami. Przez lipiec i sierpień wypoczywały bowiem głównie rodziny z dziećmi w wieku szkolnym. Gdzie najchętniej mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego jeździli w te wakacje?

wyświetleń: 953komentarzy: 3

Pisarz śląski - Gustaw Morcinek

24-08-2016 19:00

O Śląsku Cieszyńskim pisał, że powstała z 'uśmiechu Pana Boga', w twórczości opisywał życie codzienne mieszkańców tej ziemi, nawiązywał do pracy górnika, którym sam w młodzieńczych latach był. Jemu przypisuje się pomysł zmiany nazwy Katowic na Stalinogród, choć decyzje o tym zapadły zanim, jako poseł, odczytał to z sejmowej mównicy. Jutro mija 125 rocznica urodzin Gustawa Morcinka, pisarza ze Skoczowa.

wyświetleń: 1085komentarzy: 2

Wisła - widowiskowe zjazdy

24-08-2016 17:00

Już 27 i 28 sierpnia najlepsi zawodnicy Europy ponownie odwiedzą Wisłę, aby walczyć o tytuły Mistrzów Europy w konkurencji Downhill. Po raz kolejny zostaną wystawieni na próbę przez trasę zlokalizowaną na charakterystycznym szczycie Beskidu Śląskiego - Stożku. Ze względu na fakt, iż zawody w zjazdach rowerowych są niezwykle widowiskową dyscypliną warto zawczasu spojrzeć z czym mierzyć się będą najlepsi riderzy Europy.

wyświetleń: 757komentarzy: 0

Reminiscencje po Gorolu

24-08-2016 15:30

Gorolski Święto w Jabłonkowie staje się coraz bardziej popularną imprezą. Jest ona atrakcyjna nie tylko dla Zaolziaków, ale tłumnie przyjeżdżających już turystów, którzy zamieszkują kraje po obu stronach Olzy. Często uważa się, że to ostatni bastion Polaków mieszkających w Czechach.

wyświetleń: 708komentarzy: 0

Ośmiorniczki w Szpitalu Śląskim w Cieszynie

24-08-2016 14:45

Bynajmniej nie chodzi o wykwintne dania, w jakich gustują co niektórzy polscy posłowie, ale o akcję „Ośmiorniczki dla wcześniaków”. Pod ta nazwą kryje się akcja polegająca na darowaniu wcześniakom miękkich maskotek w kształcie ośmiorniczki. Dlaczego akurat takich maskotek i jaki to ma cel? Przeczytaj.

wyświetleń: 3921komentarzy: 1

Zakończenie wakacji ''Pod Skocznią'' w Istebnej

24-08-2016 13:40

Ciekawą imprezę na sportowo i muzycznie na zakończenie wakacji planuje Istebna w najbliższą sobotę, 28 sierpnia br. Będzie przedstawienie teatralne dla dzieci, Koncert Patryka Demkowskiego z Wisły, Koncert reggae zespołu Bathel, dyskoteka oraz mecze: trampkarzy, juniorów i seniorów KP Trójwieś.

wyświetleń: 709komentarzy: 2

Cieszyn: Linie 30 i 32 z nowym rozkładem

24-08-2016 11:50

Uwaga - od 27 sierpnia nowe rozkłady linii 30 i 32 w Cieszynie.

wyświetleń: 2010komentarzy: 1

Złapali złodzieja

24-08-2016 10:50

Mieszkaniec Cieszyna będąc na zakupach w Bielsku o mało nie stracił roweru. Kiedy wyszedł ze sklepu, jego jednośladem odjeżdżał złodziej. Właściciel  ruszył w pogoń...