Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4604komentarzy: 27

Gdzie zagra Orkiestra?

07-01-2016 14:45

Już w najbliższą niedzielę, 10 stycznia 2016 w całej Polsce i wielu miejscach na świecie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nie inaczej będzie na Śląsku cieszyńskim. Gdzie pojawią się wolontariusze i jakie atrakcje przygotowano?
Gdzie zagra Orkiestra? fot. NG/arc.ox.pl

24. Finał WOŚP odbywa się pod hasłem "Mierzymy wysoko!". Zbiórka jest przeznaczona na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. W niedzielę, 10 stycznia 2016 roku, 120 tysięcy wolontariuszy 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyjdzie na ulice nie tylko polskich miast, ale także zagra w kilkudziesięciu krajach na świecie. Do zbiórki dołączyły równiez sztaby ze Śląska Cieszyńskiego.

Goleszów
Organizatorzy zapraszają na występy artystyczne uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Goleszowie, rozpoczęcie o godz. 15.00 w gimnazjalnej hali sportowej.

Chybie
W Chybiu odbędą się pokazy i nauka ratowania z gminnymi OSP. W dzień 24 Finału WOŚP od 13:00 do 14:30 strażacy z gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych zaprezentują sprzęt, techniki i możliwości związane z ratownictwem. - Przed halą sportową zaparkują wozy strażackie. Na hali będą stanowiska do nauki pierwszej pomocy, zostanie zaprezentowany sprzęt ratowniczy, a ratownicy będą uczyć jak udzielać pierwszej pomocy. Strażacy pokażą umiejętności swoich psów, opowiedzą o sprzęcie, którym dysponują, zaprezentują aspekty ratownictwa wodnego. I każdy będzie mógł poćwiczyć pierwszą pomoc! – informuje Anna Zachurzok z Gminnego Ośrodka Kultury, organizator chybskiego WOŚP.
V Turniej Siatkówki
Siatkarze zagrają na rzecz WOŚP już po raz piąty. - Na pewno będą emocje, na pewno będzie fair play, na pewno będzie dobra zabawa. Zapraszamy do kibicowania - rozgrywki ruszają o godzinie 15:00. My, Wolontariusze, będziemy na hali – dodaje Anna Zachurzok.

Hażlach – Kończyce Wielkie
Sztab WOŚP mieści się w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Kończycach. W dniu finału o godz. 15.00 w sali widowiskowej GOK w Hażlachu odbędzie się "Kolędujemy z WOŚP”. Organizatorem imprezy jest Wójt Gminy, GOK, Sołtys i Rada Sołecka w Hazlachu. W programie kolędy, pastorałki, scenki bożonarodzeniowe, pieśni okolicznościowe. Wystąpią zespoły dziecięce szkół podstawowych i gimnazjum, zaś gościnnie Dziecięcy Zespół Folklorystyczny "Kończaneczki".

Istebna
W Istebnej, jak co roku, wolontariusze będą zbierać pieniądze po zakończonych mszach. Na placu kościelnym w centrum Istebnej zaparkuje też autobus, w którym każdy chętny w godz. 9.00-14.00 będzie mógł oddać krew.

Jasienica
Gimnazjum w Jasienicy zaprasza od godz. 15 do 19 do przyszkolnej hali sportowej. Program czterogodzinnego koncertu wypełnią występy wokalne i taneczne uczniów i absolwentów gimnazjum oraz zespołów Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy. Imprezę uświetnią także występy Big Bandu pod dyrekcją Stanisława Urbana, Kapeli Folkowej oraz pokaz taneczny uczestnika programu „You can dance”.
Pieniądze do puszek zbierać będą uczennice gimnazjum, a podczas koncertu będzie można zjeść ciasta, przekazane przez rodziców uczniów oraz sponsorów. Podczas całej imprezy towarzyszyć będą druhowie z OSP Świętoszówka, prezentujący pokazy pierwszej pomocy.

Skoczów
Jakie atrakcje przygotowano w Skoczowie?
Za kwestę wolontariuszy w Skoczowie i okolicach odpowiada Sztab WOŚP przy ZSTiO w Skoczowie.

Na fanów motoryzacji w tym dniu OSP przygotowała SKOCZOWSKI MOTO-WOŚP NA ZAWIŚLU. Wiele ciekawych gadżetów rajdowych, bluzy od braci Szeja, plakaty z autografami i inne można będzie licytować podczas finału - zobacz

12.00 – 15.00
- przejazd pojazdów pożarniczych oraz samochodów marki BMW spod strażnicy głównymi ulicami miasta (Mickiewicza, Gustawa Morcinka, Górny Bór, Targowa, Ustrońska, Rynek, Bielska, Górecka) na Targowisko Zawiśle
- malowanie farbami plakatowymi samochodu BMW
- przejazdy samochodów rajdowych
- prezentacja pojazdów strażackich, w tym m.in. „przejażdżki” strażackim podnośnikiem koszowym.
- Gość specjalny – Jerzy Tomaszczyk!!!!!!!

A o godz. 20.00 to, na co czeka co roku większość mieszkańców Skoczowa, czyli ŚWIATEŁKO DO NIEBA (pokaz ogni sztucznych na Kaplicówce). Organizatorem „Światełka” jest Miejskie Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie.

Strumień - Pruchna
Zbiórkę organizuje Zespół Szkół w Pruchnej. W ramach wośpowego grania w Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej o godz. 15.00 odbędzie się koncert Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gogolina. Kilka godzin wcześniej tj. o 11.00 orkiestra z Gogolina weźmie udział w oprawie Mszy Św. w Sanktuarium św. Barbary w Strumieniu, po której odbędzie się kolędowanie przy Strumieńskim Betlejem.

Ustroń
Orkiestrę w Ustroniu organizuje MDK Prażakówka, gdzie od 8.00 będzie działał sztab. O 8.00 w Szkole Podstawowej nr 2 na Sali gimnastycznej odbędzie się II Turniej Siatkówki, a o 14:00 na Rynku Koncert. Wystąpią m.in. Zespół Muzyczny FORTIS, Kapela „Sarpacka”, Milena Szypuła, Duet Kamila Kiecoń i Patryk Demkowski, Duet Wokalny Wiktoria Tajner i Estera Tomaszko, Zespół wokalno-instrumentalny „Purple Sky” i Gama2. O godz. 17:00 do nieba poleci lampionowe światełko.

Wisła
10 stycznia 2016 Wolontariusze będą kwestować na terenie Wisły centrum oraz w wiślańskich dolinach. - Każdy, kto zechce wesprzeć inicjatywę Fundacji WOŚP będzie mógł to zrobić przez cały dzień. Wolontariuszy z puszkami Wielkiej Orkiestry będzie najwięcej w centrum Wisły, ale pojawią się oni również już rano przy wybranych kościołach oraz cały dzień przy wyciągach narciarskich. Dodatkowo wieczorem od godz. 20:00 w Galerii-Kawiarni Kultura wiele atrakcji (budynek PTTK na Lipowej). Największą z nich będzie koncert zespołu Acoustic, a oprócz tego również zbiórka datków i licytacje gadżetów WOŚP – zapowiada Dorota Jamrozińska, szefowa sztabu z Wiślańskiego Centrum Kultury.

Zebrzydowice
Organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury 24. Finał WOŚP odbędzie się w Kaczycach od godz. 17.00 w Domu Ludowym wystąpią liczni wykonawcy: Zespół Szkół im Macierzy Szkolnej dla Księstwa Cieszyńskiego, zespół folklorystyczny “Małe Kaczoki”, zespół dziecięco-młodzieżowy “Tacy Jak My”, zespół młodzieżowy “Taka Melodia ” i zespół folklorystycznym “Nadolzianie” z Kapelą. O godz. 20.00 wystrzeli "Światełko do Nieba".
 

vdka

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 07-01-2016 14:45
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (27)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

magdalena64
07-01-2016 14:59
magdalena64
A CIESZYN ??????????????????///
Natalia3127
07-01-2016 15:13
Natalia3127
Cieszyn jak zwykle :( daje ciała . . . sztuczne ognie zamiast w sylwestra to dzień później, wiec i pewnie WOŚP nie będzie . . . szkoda
kowolika@wp.pl
07-01-2016 16:14
kowolika@wp.pl
Wstyd - co się dzieje w Cieszynie?
cd minerwa
07-01-2016 17:23
cd minerwa
Widocznie prezydent Cieszyna wzial sobie za bardzo do serca wypowiedz posla PiS p. Piety -( "jezeli funkcjonariusz publiczny zaangazuje się w hece WOSP, niech nazajutrz sklada raport o zwolnienie" ) i niechcac pozbyc sie stolka nie angazuje sie. Mozliwe, ze ktos inny zakazal ? Wstyd.
Ciekawe jak nazwalby taka hece - W Plocku dyrektor Caritas, ks. J. Zajac wyludzil od Panstwowego Funduszu Rehabilitacji Osob Niepelnosprawnych 14 milionow zlotych.

ttp://www.portalplock.pl/pl/334_informacje/7112_afera_z_caritas_wyrok_dla_ksiedza_dyrektora.html

https://caritaspolska.wordpress.com/2013/04/21/pomocna-dlon-caritasu/
jacobi1979
07-01-2016 18:32
jacobi1979
Jaki prezydent taka rozrywka!!!!
jacobi1979
07-01-2016 18:35
jacobi1979
W tym przypadku jaki burmistrz...
remik1
07-01-2016 19:41
remik1
w Cieszynie będzie kwestować sztab z Kończyc Wielkich od 12:30 do 13:30 na rynku
Qlimax
07-01-2016 21:36
Qlimax
No bez jaj, w Cieszynie kompletnie nic?? Dajcie spokój
[konto zostało usunięte]
07-01-2016 22:34
[konto zostało usunięte]
Po pierwsze w Cieszynie nie ma prezydenta.Po drugie to nie Urząd Miasta organizował sztab.Więc zawalił kto inny.
koszor
08-01-2016 05:44
koszor
A ja się pytam, co mają do powiedzenia PO-maniacy, gdy w zachodnio- europejskich stolicach imigranci okradają i molestują kobiety na ulicach? Czy pani Branc i Nowoczesna chcą jeszcze organizować zbiórki dla imigrantów? A może przyjmiecie ich do swoich domów?
koszor
08-01-2016 05:47
koszor
Zaczynają od okradania i molestowania, potem będą podrzynać gardła. Może w przyszłym roku WOSP będzie grała na zbiórkę dla poszkodowanych w Berlinie, Paryżu czy Helsinkach?
Lucy86
08-01-2016 08:16
Lucy86
Koszor... przykro mi, że pracujesz na taśmie.
cd minerwa
08-01-2016 09:43
cd minerwa
@ koszor - jak na razie od molestowania dzieci czy okradanie, prym w Polsce wioda inni ... ale to juz inny temat.
@Nokia2007 - jak nazywa sie burmistrz, ktory sam nie umie podjac decyzji.... ?
cd minerwa
08-01-2016 12:46
cd minerwa
"Jak informuje Radio Olsztyn, na kilkanaście dni przed finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do środowiska harcerskiego trafił list nawołujący do zerwania współpracy z Fundacją Jerzego Owsiaka.
Autorka listu Marcelina Sieracka - prezes Klubu Patriotycznego im. Antoniego Bieguna Sztubaka uważa, że współpraca z Orkiestrą hańbi harcerski mundur. Jak pisze, Owsiak korzystając ze swego autorytetu, stara się zaszczepiać w ludziach niechęć do patriotyzmu, do Kościoła (...). List wywołał sporo kontrowersji, bo jak mówi była komendantka Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP Dorota Jeżowska-Olszewska, pomoc innym nigdy nie hańbi."

http://www.elblag24.pl/90702-zniechecanie-do-wosp-czy-harcerze-nie-wezma-udzialu-w-orkiestrze.html

Dlatego dziwie sie, dlaczego w tym roku harcerze zrezygnowali i dlaczego polityka miesza sie do harcerzy. Wstyd !!!
Ola bez parasola
08-01-2016 13:01
Ola bez parasola
do Nokia2007.
Nie Harcerzykom się nie chciało, tylko dostali do zrozumienia, że nie mogą, bo by za dużo stracili. Dlatego takie tłumaczenie. Do organizacji sztabu byli chętni.
as355
08-01-2016 15:09
as355
A na Trójwsi prohibicja ,,cyt,, Na placu kościelnym w centrum Istebnej zaparkuje też autobus, w którym każdy chętny w godz. 9.00-14.00 będzie mógł oddać krew.
TomLem
08-01-2016 17:27
TomLem
@minerwa- Marcelina Sieracka nie pisze, że Owsiak jest autorytetem, tylko Ty tak uważasz. Twoje i jego autorytety całe szczęście nie są autorytetami dla wszystkich. Harcerstwo z pewnością nie uczy zbierania pieniędzy przez dzień, na cały rok.
cd minerwa
08-01-2016 20:10
cd minerwa
@TomLem - angazowanie brudnej polityki do harcerstwa jest dobra nauka, przykladem ? - gratuluje humoru. Przeczytaj jescze raz, co napisala - Ola bez parasola. Jezeli nie zrozumiales, to zbedna ta polemika i tyle w temacie.
TomLem
08-01-2016 21:10
TomLem
@minerwa - wychowanie to? - nic innego jak polityka. Chcesz nauczać innych - podając monotematycznie przykłady z życia, zgodnie z Twoimi autorytetami. Na szczęście każdy może mieć swoje autorytety, niekoniecznie "róbta co chceta"
cd minerwa
08-01-2016 21:45
cd minerwa
@TomLem
Czy nauczyciel nie ma byc wzorem moralnym, wzorem konsekwencji, kultury , zgodnosci slow i czynow ? Nie mieszalabym tutaj obecnej obludnej i brudnej polityki. Zal mi harcerzy z Cieszyna, ze nie natrafili na madrego nauczyciela. Mogl sie nim okazac pan burmistrz , wykazujac zainteresowanie i gotowosc do pomocy.
Gratuluje ale nie zazdroszcze autorytetow.
TomLem
08-01-2016 22:12
TomLem
@minerwa- ...Oczywiście, że nauczyciel ma być wzorem moralnym, wzorem konsekwencji, kultury , zgodności słów i czynów, ale ponieważ na organizację Finału WOŚP Komenda Hufca otrzymywała w latach poprzednich dotację z budżetu miasta - przyznaje Renata Karpińska z Biura Promocji, Informacji i Turystyki Urzędu Miasta w Cieszynie, druhowie uznali " nie ma forsy nie ma wolontariatu", aby pozostać wzorem konsekwencji, kultury , zgodności słów i czynów jak w poprzednich latach.
TomLem
08-01-2016 22:16
TomLem
@minerwa- wolontariat nie potrzebuje pomocy (finansowej) tylko chęci !!!
cd minerwa
08-01-2016 22:39
cd minerwa
Tom Lem - "prezes Klubu Patriotycznego im. Antoniego Bieguna Sztubaka uważa, że współpraca z Orkiestrą hańbi harcerski mundur." ... Owsiak ... stara się zaszczepiać w ludziach niechęć do patriotyzmu, do Kościoła " - To sa te Twoje wzorce moralne, kulturalne , zgodnosci slow ...i zastraszania juz od najmlodszych lat ? To sa wedlug Ciebie wzorce nauczycieli ? Caritas robi wszystko za darmo - tylko za Bog zaplac ?
TomLem
09-01-2016 00:32
TomLem
@minerwa - cytuj dokładnie ''Wspierając finansowo dzieło Owsiaka, wspieramy tworzenie z niego autorytetu moralnego, w ten sposób pomagając lewicowej rewolucji kulturowej. Owsiak, korzystając ze swego autorytetu, stara się zaszczepiać w ludziach niechęć do patriotyzmu, do Kościoła, do tradycyjnego światopoglądu, stara się oswoić Polaków z lewicowymi postulatami cywilizacji śmierci, na przykład wzywając do dyskusji o eutanazji'' - a nie przerabiaj na modłę swego moralnego autorytetu, reklamując '' brudne światełko''
cd minerwa
09-01-2016 09:21
cd minerwa
@TomLem
jjak widac dales upust frustracji i jestes teraz z Siebie zadowolony ? bez patronatu kosciola nie ma prawa nic istniec. O brudnym swiatelku przeszlosci Caritasu na pewno nie slyszales?
Adolf Karl Bayer - rzymski dyrektor korporacji Caritasu - po wojnie wspolpracowalz kregiem zainteresowanym (miedzy innymi z bp Hudal ) przemytem zolnierzy/nazistow do krajow Ameryki Poludniowej, tym samym ratujac d*pe zbrodniarzom hitlerowskim.
Wole swiatelko WOSP :))

http://pl.wikipedia.org/wiki/Adolf_Eichmann

ciamajda
09-01-2016 16:16
ciamajda
Ile kosztuje cyrk owsika? - tysiące policjantów, strażaków, ratowników medycznych i lekarzy, najlepszy czas antenowy, stada dziennikarzyn, wykonanie setek tysięcy skarbonek i milionów serduszek. Nie wspomnę o zakupach sprzętu bez przetargów, najczęściej bez zapewnienia serwisu i materiałów eksploatacyjnych. Na zjeździe pediatrów i neonatologów owsik rugał jak ostatni cham profesorów i lekarzy - informacja do sprawdzenia.
cd minerwa
09-01-2016 16:53
cd minerwa
Moge tylko wspolczuc, ze profesorowie, lekarze mieli owsiki.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Pisarz śląski - Gustaw Morcinek

24-08-2016 19:00

O Śląsku Cieszyńskim pisał, że powstała z 'uśmiechu Pana Boga', w twórczości opisywał życie codzienne mieszkańców tej ziemi, nawiązywał do pracy górnika, którym sam w młodzieńczych latach był. Jemu przypisuje się pomysł zmiany nazwy Katowic na Stalinogród, choć decyzje o tym zapadły zanim, jako poseł, odczytał to z sejmowej mównicy. Jutro mija 125 rocznica urodzin Gustawa Morcinka, pisarza ze Skoczowa.

wyświetleń: 663komentarzy: 1

Wisła - widowiskowe zjazdy

24-08-2016 17:00

Już 27 i 28 sierpnia najlepsi zawodnicy Europy ponownie odwiedzą Wisłę, aby walczyć o tytuły Mistrzów Europy w konkurencji Downhill. Po raz kolejny zostaną wystawieni na próbę przez trasę zlokalizowaną na charakterystycznym szczycie Beskidu Śląskiego - Stożku. Ze względu na fakt, iż zawody w zjazdach rowerowych są niezwykle widowiskową dyscypliną warto zawczasu spojrzeć z czym mierzyć się będą najlepsi riderzy Europy.

wyświetleń: 553komentarzy: 0

Reminiscencje po Gorolu

24-08-2016 15:30

Gorolski Święto w Jabłonkowie staje się coraz bardziej popularną imprezą. Jest ona atrakcyjna nie tylko dla Zaolziaków, ale tłumnie przyjeżdżających już turystów, którzy zamieszkują kraje po obu stronach Olzy. Często uważa się, że to ostatni bastion Polaków mieszkających w Czechach.

wyświetleń: 535komentarzy: 0

Ośmiorniczki w Szpitalu Śląskim w Cieszynie

24-08-2016 14:45

Bynajmniej nie chodzi o wykwintne dania, w jakich gustują co niektórzy polscy posłowie, ale o akcję „Ośmiorniczki dla wcześniaków”. Pod ta nazwą kryje się akcja polegająca na darowaniu wcześniakom miękkich maskotek w kształcie ośmiorniczki. Dlaczego akurat takich maskotek i jaki to ma cel? Przeczytaj.

wyświetleń: 2921komentarzy: 1

Zakończenie wakacji ''Pod Skocznią'' w Istebnej

24-08-2016 13:40

Ciekawą imprezę na sportowo i muzycznie na zakończenie wakacji planuje Istebna w najbliższą sobotę, 28 sierpnia br. Będzie przedstawienie teatralne dla dzieci, Koncert Patryka Demkowskiego z Wisły, Koncert reggae zespołu Bathel, dyskoteka oraz mecze: trampkarzy, juniorów i seniorów KP Trójwieś.

wyświetleń: 581komentarzy: 0

Cieszyn: Linie 30 i 32 z nowym rozkładem

24-08-2016 11:50

Uwaga - od 27 sierpnia nowe rozkłady linii 30 i 32 w Cieszynie.

wyświetleń: 1765komentarzy: 1

Złapali złodzieja

24-08-2016 10:50

Mieszkaniec Cieszyna będąc na zakupach w Bielsku o mało nie stracił roweru. Kiedy wyszedł ze sklepu, jego jednośladem odjeżdżał złodziej. Właściciel  ruszył w pogoń...

wyświetleń: 3307komentarzy: 4

Najmłodsi stela 82/484/2016

24-08-2016 09:15

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 4377komentarzy: 0

Cieszyn - przedstaw swój pomysł

24-08-2016 07:30

Trzeci raz mieszkańcy Cieszyna mogą przedstawić swoje pomysły związane z miastem. Na realizację przedsięwzięć można zdobyć do 50 tysięcy złotych.

wyświetleń: 945komentarzy: 2

Olimpiada - to jest wyczyn

23-08-2016 19:35

Igrzyska Olimpijskie w Rio zakończone. Zgasły światła i ogromne emocje, którymi żył cały świat. To było również spore wydarzenie dla tych, którzy jako zawodnicy uczestniczyli w olimpiadzie. – Już sam start na igrzyskach to jest wyczyn – mówią.