Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2923komentarzy: 8

Budżet Gminy Skoczów na 2016 rok

05-01-2016 19:00

Przebudowa i modernizacja oświetlenia na terenie Gminy oraz zmiany w oświacie m.in. na te zadania i zmiany będzie stawiać Gmina Skoczów w 2016 roku.
Na co stawia Gmina Skoczów w 2016 roku? / fot. arc.ox.pl Na co stawia Gmina Skoczów w 2016 roku? / fot. arc.ox.pl

Na grudniowej (29.12) sesji Rady Miejskiej Skoczowa w porządku obrad znalazła się m.in. uchwała budżetowa na 2016 rok. Dochody wyniosą niewiele ponad 83 mln zł, zaś wydatki 84.606.000,00 mln zł. Deficyt wyniesie około 1,5 mln zł, sfinansowany będzie papierami wartościowymi. Ta różnica jest jednak płynna. Trzeba wziąć pod uwagę, że dość sporo środków odzyskujemy po inwestycjach, które były w ubiegłych latach wykonywane w ramach różnych dofinansowań. Będziemy dostawać środki na te inwestycje, które w tym roku będziemy płacić, a więc jest to proces ciągły – tłumaczył na konferencji prasowej (04.01) Burmistrz Mirosław Sitko.

Gmina Skoczów w tym roku na inwestycje zamierza wydać łącznie około 14 mln zł. Jedną z ważniejszych inwestycji którą przewiduje Gmina jest przebudowa i modernizacja oświetlenia ulicznego. Kwota jaką zaplanowano to ponad 2 mln zł. Najwyższy czas aby te stare lampy wymienić na nowe. Nie będzie to proces łatwy. Rozmawiamy z Tauronem. Około 70% tych lamp znajduje się na instalacjach będących ich własnością. Myślę, że dojdziemy jednak do porozumienia. Tam gdzie będzie to możliwe zejdziemy z sieci skojarzonej, zaś tam gdzie się nie da postaramy się zamontować nowe oprawy na ich słupach – mówił Burmistrz.

Modernizacja będzie obejmowała około 1400 punktów oświetleniowych, które chcielibyśmy wyposażyć w sterowniki umożliwiające sterowanie natężeniem światła oraz sygnalizujące awarię oświetlenia – mówi z kolei Krzysztof Brudny, naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju.

Drugi ważny temat na który zwrócił uwagę podczas konferencji prasowej włodarz to  zmiany w oświacie jakie szykują się w 2016 roku. Jedna z ważniejszych zmian wynika z przejęcia budynku od Starostwa Powiatowego. Chcemy umieścić w budynku, który przejęliśmy od Starostwa 2 gimnazja - dodał Sitko. Przypomnijmy, iż Rada Miejska Skoczowa w listopadzie 2015 roku przyjęła od Starostwa Powiatowego w Cieszynie darowiznę w postaci budynku przy ul. Bielskiej 34 w Skoczowie z przeznaczeniem na cele oświatowe. Do tematu zmian w oświacie jeszcze wrócimy. 

 

MSZ

zródło: ox.pl
dodał: MSZ 05-01-2016 19:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (8)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
05-01-2016 19:34
Przepierón
Ciekaw jestem czy w kalkulowali w budżet przelewy kilku milionów na prywatne konta i dopłaty do przetargów.
NoNick
05-01-2016 19:44
NoNick
Proces wymiany lamp nie jest łatwy nawet dla takiego wybitnego prawnika? ... WTF???? Jak szyć? kwa kwa
NoNick
05-01-2016 19:51
NoNick
Chcemy umieścić w budynku, który przejęliśmy od Starostwa 2 gimnazja - dodał Sitko

Może od razu trzy ... Wtedy zwolnicie wszystkich niepokornych pod pretekstem zmian na lepsze...
[konto zostało usunięte]
05-01-2016 20:35
[konto zostało usunięte]
Nie wiesz o czym piszesz. W tym budynku kiedy była podstawówka 8-letnia uczęszczało ok. 700 uczniów. To teraz przelicz ile jest w stanie pomieścić klas gimnazjum, które trwa tylko 3 lata.
NoNick
05-01-2016 20:39
NoNick
Zapytajmy tych którzy stracą pracę czy wiedzą o czym mówimy moonia?
crank
05-01-2016 21:05
crank
Czy budżet uwzględnia środki na sprzątanie miasta? Bo cosik brudne...
jadek97
05-01-2016 23:57
jadek97
Żeby tylko nie rozwalili szkoły na Górnym Borze (najlepszej na Śląsku Cieszyńskim) tak jak mieli w planach.
ciamajda
06-01-2016 05:14
ciamajda
A jest gwarancja że gimnazja nie zostaną zlikwidowane? Co się wtedy stanie z budynkiem?
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Studenci przyznali OskarUSie

25-05-2017 19:00

Wczoraj (24.05) w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie odbyła się gala rozdania nagród OskarUSie 2017. Studenci w ten sposób nagradzają osoby związane z Uniwersytetem Śląskim w Cieszynie, którym chcą szczególnie podziękować. W tym roku oprócz "chodzącego wzoru", "dilera kultury", "recydywisty żartu" i "ojca chrzestnego" poznano także "Szefa wszystkich szefów" oraz "zaufaną mafię".  Nowością był Złoty OskarUŚ.

wyświetleń: 201komentarzy: 0

Elewacja PDPS wyremontowana

25-05-2017 17:30

Zakończyła się modernizacja elewacji budynku „Dwór” PDPS Pogórze. Prace kosztowały 300 tysięcy złotych i sfinansowane zostały z budżetu Powiatu.

wyświetleń: 240komentarzy: 0

25 lat współpracy

25-05-2017 16:15

W środę, 24 maja w Sali Sesyjnej cieszyńskiego Ratusza gościli uczniowie wymiany partnerskiej I Liceum Ogólnokształcącego im. Antoniego Osuchowskiego i Grimmelshausen Gelnhausen Gymnasium. Gości tradycyjnie powitał Burmistrz Miasta Cieszyna, Ryszard Macura.

wyświetleń: 246komentarzy: 0

Zatrudniał nielegalnie cudzoziemców

25-05-2017 15:30

W jednej z firm na terenie powiatu cieszyńskiego zatrudniani byli nielegalnie Ukraińcy. Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili polskiego pracodawcę, który nielegalnie powierzył pracę dziesięciu obywatelom Ukrainy.

wyświetleń: 1797komentarzy: 4

Portal OX.PL poleca!

25-05-2017 13:50

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 217komentarzy: 1

Wideoflesz: Triathlon Skoczów

25-05-2017 12:50

W minioną sobotę 20 maja odbyły się X otwarte mistrzostwa Skoczowa w Triathlonie. Triatlon składa się z trzech etapów – pływackiego przeprowadzonego na Krytej Pływalni oraz rowerowego i biegowego przeprowadzonego na wale rzeki Wisły.

wyświetleń: 405komentarzy: 0

Maria Juroszek z medalami

25-05-2017 11:30

Maria Juroszek, zawodniczka z Cieszyna zdobyła dwa brązowe medale na Mistrzostwach Europy w Armwrestingu.

wyświetleń: 550komentarzy: 1

Rajd Akropolu: Kajetanowicz powalczy o prowadzenie w Rajdowych Mistrzostwach Europy

25-05-2017 09:50

Rajdowe Mistrzostwa Europy wracają na niezwykle trudne i kamieniste, szutrowe nawierzchnie. Kajetan Kajetanowicz walczyć będzie o kolejną wygraną w Grecji i prowadzenie w cyklu FIA ERC.

wyświetleń: 365komentarzy: 0

Przy szachownicy nie mają sobie równych

25-05-2017 09:05

W poniedziałek (22.05) zakończyły się VI Indywidualne Mistrzostwa Cieszyna w Szachach Szybkich w tym sezonie (2016/2017). Do turnieju zakwalifikowało się 28 zawodników.

wyświetleń: 573komentarzy: 0

Potrącił i uciekł

25-05-2017 07:30

Kryminalni z cieszyńskiej komendy poszukują świadków wypadku drogowego, do którego doszło w w poniedziałek (22.045) w Ustroniu na ulicy Zdrojowej. Rowerzysta potrącony przez samochód został ranny. Kierowca pojazdu uciekł z miejsca wypadku.