Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2966komentarzy: 8

Budżet Gminy Skoczów na 2016 rok

05-01-2016 19:00

Przebudowa i modernizacja oświetlenia na terenie Gminy oraz zmiany w oświacie m.in. na te zadania i zmiany będzie stawiać Gmina Skoczów w 2016 roku.
Na co stawia Gmina Skoczów w 2016 roku? / fot. arc.ox.pl Na co stawia Gmina Skoczów w 2016 roku? / fot. arc.ox.pl

Na grudniowej (29.12) sesji Rady Miejskiej Skoczowa w porządku obrad znalazła się m.in. uchwała budżetowa na 2016 rok. Dochody wyniosą niewiele ponad 83 mln zł, zaś wydatki 84.606.000,00 mln zł. Deficyt wyniesie około 1,5 mln zł, sfinansowany będzie papierami wartościowymi. Ta różnica jest jednak płynna. Trzeba wziąć pod uwagę, że dość sporo środków odzyskujemy po inwestycjach, które były w ubiegłych latach wykonywane w ramach różnych dofinansowań. Będziemy dostawać środki na te inwestycje, które w tym roku będziemy płacić, a więc jest to proces ciągły – tłumaczył na konferencji prasowej (04.01) Burmistrz Mirosław Sitko.

Gmina Skoczów w tym roku na inwestycje zamierza wydać łącznie około 14 mln zł. Jedną z ważniejszych inwestycji którą przewiduje Gmina jest przebudowa i modernizacja oświetlenia ulicznego. Kwota jaką zaplanowano to ponad 2 mln zł. Najwyższy czas aby te stare lampy wymienić na nowe. Nie będzie to proces łatwy. Rozmawiamy z Tauronem. Około 70% tych lamp znajduje się na instalacjach będących ich własnością. Myślę, że dojdziemy jednak do porozumienia. Tam gdzie będzie to możliwe zejdziemy z sieci skojarzonej, zaś tam gdzie się nie da postaramy się zamontować nowe oprawy na ich słupach – mówił Burmistrz.

Modernizacja będzie obejmowała około 1400 punktów oświetleniowych, które chcielibyśmy wyposażyć w sterowniki umożliwiające sterowanie natężeniem światła oraz sygnalizujące awarię oświetlenia – mówi z kolei Krzysztof Brudny, naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju.

Drugi ważny temat na który zwrócił uwagę podczas konferencji prasowej włodarz to  zmiany w oświacie jakie szykują się w 2016 roku. Jedna z ważniejszych zmian wynika z przejęcia budynku od Starostwa Powiatowego. Chcemy umieścić w budynku, który przejęliśmy od Starostwa 2 gimnazja - dodał Sitko. Przypomnijmy, iż Rada Miejska Skoczowa w listopadzie 2015 roku przyjęła od Starostwa Powiatowego w Cieszynie darowiznę w postaci budynku przy ul. Bielskiej 34 w Skoczowie z przeznaczeniem na cele oświatowe. Do tematu zmian w oświacie jeszcze wrócimy. 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ 05-01-2016 19:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (8)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
05-01-2016 19:34
Przepierón
Ciekaw jestem czy w kalkulowali w budżet przelewy kilku milionów na prywatne konta i dopłaty do przetargów.
NoNick
05-01-2016 19:44
NoNick
Proces wymiany lamp nie jest łatwy nawet dla takiego wybitnego prawnika? ... WTF???? Jak szyć? kwa kwa
NoNick
05-01-2016 19:51
NoNick
Chcemy umieścić w budynku, który przejęliśmy od Starostwa 2 gimnazja - dodał Sitko

Może od razu trzy ... Wtedy zwolnicie wszystkich niepokornych pod pretekstem zmian na lepsze...
[konto zostało usunięte]
05-01-2016 20:35
[konto zostało usunięte]
Nie wiesz o czym piszesz. W tym budynku kiedy była podstawówka 8-letnia uczęszczało ok. 700 uczniów. To teraz przelicz ile jest w stanie pomieścić klas gimnazjum, które trwa tylko 3 lata.
NoNick
05-01-2016 20:39
NoNick
Zapytajmy tych którzy stracą pracę czy wiedzą o czym mówimy moonia?
crank
05-01-2016 21:05
crank
Czy budżet uwzględnia środki na sprzątanie miasta? Bo cosik brudne...
jadek97
05-01-2016 23:57
jadek97
Żeby tylko nie rozwalili szkoły na Górnym Borze (najlepszej na Śląsku Cieszyńskim) tak jak mieli w planach.
ciamajda
06-01-2016 05:14
ciamajda
A jest gwarancja że gimnazja nie zostaną zlikwidowane? Co się wtedy stanie z budynkiem?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Tym razem Püdelsi. Mamy dla Was bilety!

17-01-2018 09:15

Status konkursu: TRWA

Już w najbliższą sobotę (20.01.2018)  w Cieszynie - Scena COK w Browarze, wystąpi zespół PÜDELSI. My mamy dla Was dwa bilety!

wyświetleń: 76komentarzy: 0

Cieszyn: Które drogi zostaną wyremontowane?

17-01-2018 07:30

Jakie cieszyńskie drogi zostały ujęte w planach inwestycyjnych na ten rok? Na ostatniej konferencji prasowej Burmistrz Cieszyna wspomniał m.in. o ulicy Solnej, czy Al. Piastowskiej.

wyświetleń: 531komentarzy: 0

Stalownicy odrobili straty z pierwszego meczu, ale w karnych lepsi byli Finowie

16-01-2018 23:59

Koniec pięknej przygody Trzyńca z Ligą Mistrzów. Pięknej, bo podopieczni Vaclava Varadi napisali nowy rozdział w historii klubu. Rozdział, który zakończył się w półfinale.

wyświetleń: 202komentarzy: 0

Strajk kobiet w Cieszynie

16-01-2018 22:25

Jutro (17.01) kobiety znów wyjdą na ulice. Strajk pod hasłem ''Deja Vu'' odbędzie się nie tylko w wielkich miastach. Swój udział w akcji zapowiedziały również mniejsze miejscowości. W Cieszynie Strajk Kobiet odbył się dziś (16.01).

wyświetleń: 1015komentarzy: 9

Na papierze dłużej potrwa

16-01-2018 20:15

Zazwyczaj myślimy o tym w drugiej połowie kwietnia, ale urzędy skarbowe już przypominają, że można składać zeznania podatkowe. Najlepiej drogą elektroniczną, bo przy okienku od tego roku postoimy dłużej. Chcesz zaoszczędzić czas, złóż zeznanie podatkowe elektronicznie - do tego namawia Urząd Skarbowy w Cieszynie.

wyświetleń: 747komentarzy: 0

Halo drogowcy - mamy zimę

16-01-2018 19:15

Być może dodatnie temperatury i brak śniegu uśpiły czujność drogowców, jednak to nie jest to żadnym usprawiedliwieniem. Bo to, co dzisiaj po południu działo się na niektórych odcinkach dróg w naszym powiecie, kierowcy nazywali krótko - żenadą. Więcej słów nie nadaje się do cytowania.

wyświetleń: 4366komentarzy: 10

Sejmik przyjął budżet

16-01-2018 17:25

Sejmik Województwa Śląskiego przyjął Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2018-2030 oraz budżet województwa na 2018 r. Za przyjęciem uchwały budżetowej było 25 radnych, 13 opowiedziało się przeciw

wyświetleń: 374komentarzy: 0

Gdzie szusować/ gdzie na łyżwy? (odc. 6 sezon 2017/2018)

16-01-2018 16:00

Dzięki mroźnej pogodzie uruchomione zostały kolejne wyciągi narciarskie. Narciarze mogą szykować się do podboju stoków. W Wiśle wyciągi są czynne!  

wyświetleń: 744komentarzy: 0

Najmłodsi stela 05/629/2018

16-01-2018 14:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3437komentarzy: 0

Prezydent pochodzący z Jabłonkowa?

16-01-2018 12:30

W Czechach trwają wybory prezydenckie. Aktualny prezydent Milosz Zeman, któremu przy założeniu, że frekwencja będzie niska „wróżono” że może wygrać w pierwszej turze, udało się otrzymać 38,6 proc. głosów,  tuż za nim jest, pochodzący z Jabłonkowa, przewodniczący Czeskiej Akademii Nauk Jirzi Drahosz - 26,6 proc.