Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2989komentarzy: 8

Budżet Gminy Skoczów na 2016 rok

05-01-2016 19:00

Przebudowa i modernizacja oświetlenia na terenie Gminy oraz zmiany w oświacie m.in. na te zadania i zmiany będzie stawiać Gmina Skoczów w 2016 roku.
Na co stawia Gmina Skoczów w 2016 roku? / fot. arc.ox.pl Na co stawia Gmina Skoczów w 2016 roku? / fot. arc.ox.pl

Na grudniowej (29.12) sesji Rady Miejskiej Skoczowa w porządku obrad znalazła się m.in. uchwała budżetowa na 2016 rok. Dochody wyniosą niewiele ponad 83 mln zł, zaś wydatki 84.606.000,00 mln zł. Deficyt wyniesie około 1,5 mln zł, sfinansowany będzie papierami wartościowymi. Ta różnica jest jednak płynna. Trzeba wziąć pod uwagę, że dość sporo środków odzyskujemy po inwestycjach, które były w ubiegłych latach wykonywane w ramach różnych dofinansowań. Będziemy dostawać środki na te inwestycje, które w tym roku będziemy płacić, a więc jest to proces ciągły – tłumaczył na konferencji prasowej (04.01) Burmistrz Mirosław Sitko.

Gmina Skoczów w tym roku na inwestycje zamierza wydać łącznie około 14 mln zł. Jedną z ważniejszych inwestycji którą przewiduje Gmina jest przebudowa i modernizacja oświetlenia ulicznego. Kwota jaką zaplanowano to ponad 2 mln zł. Najwyższy czas aby te stare lampy wymienić na nowe. Nie będzie to proces łatwy. Rozmawiamy z Tauronem. Około 70% tych lamp znajduje się na instalacjach będących ich własnością. Myślę, że dojdziemy jednak do porozumienia. Tam gdzie będzie to możliwe zejdziemy z sieci skojarzonej, zaś tam gdzie się nie da postaramy się zamontować nowe oprawy na ich słupach – mówił Burmistrz.

Modernizacja będzie obejmowała około 1400 punktów oświetleniowych, które chcielibyśmy wyposażyć w sterowniki umożliwiające sterowanie natężeniem światła oraz sygnalizujące awarię oświetlenia – mówi z kolei Krzysztof Brudny, naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju.

Drugi ważny temat na który zwrócił uwagę podczas konferencji prasowej włodarz to  zmiany w oświacie jakie szykują się w 2016 roku. Jedna z ważniejszych zmian wynika z przejęcia budynku od Starostwa Powiatowego. Chcemy umieścić w budynku, który przejęliśmy od Starostwa 2 gimnazja - dodał Sitko. Przypomnijmy, iż Rada Miejska Skoczowa w listopadzie 2015 roku przyjęła od Starostwa Powiatowego w Cieszynie darowiznę w postaci budynku przy ul. Bielskiej 34 w Skoczowie z przeznaczeniem na cele oświatowe. Do tematu zmian w oświacie jeszcze wrócimy. 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ 05-01-2016 19:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (8)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
05-01-2016 19:34
Przepierón
Ciekaw jestem czy w kalkulowali w budżet przelewy kilku milionów na prywatne konta i dopłaty do przetargów.
NoNick
05-01-2016 19:44
NoNick
Proces wymiany lamp nie jest łatwy nawet dla takiego wybitnego prawnika? ... WTF???? Jak szyć? kwa kwa
NoNick
05-01-2016 19:51
NoNick
Chcemy umieścić w budynku, który przejęliśmy od Starostwa 2 gimnazja - dodał Sitko

Może od razu trzy ... Wtedy zwolnicie wszystkich niepokornych pod pretekstem zmian na lepsze...
[konto zostało usunięte]
05-01-2016 20:35
[konto zostało usunięte]
Nie wiesz o czym piszesz. W tym budynku kiedy była podstawówka 8-letnia uczęszczało ok. 700 uczniów. To teraz przelicz ile jest w stanie pomieścić klas gimnazjum, które trwa tylko 3 lata.
NoNick
05-01-2016 20:39
NoNick
Zapytajmy tych którzy stracą pracę czy wiedzą o czym mówimy moonia?
crank
05-01-2016 21:05
crank
Czy budżet uwzględnia środki na sprzątanie miasta? Bo cosik brudne...
jadek97
05-01-2016 23:57
jadek97
Żeby tylko nie rozwalili szkoły na Górnym Borze (najlepszej na Śląsku Cieszyńskim) tak jak mieli w planach.
ciamajda
06-01-2016 05:14
ciamajda
A jest gwarancja że gimnazja nie zostaną zlikwidowane? Co się wtedy stanie z budynkiem?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Recytowali w hołdzie Polsce Niepodległej

23-05-2018 19:00

Wczoraj (22.05) w Szkole Podstawowej im. Trzech Braci w Hażlachu odbył się VII Powiatowy Konkurs Recytatorski ''Życie jest i wdzięczność nasza'' w hołdzie Polsce Niepodległej. W wydarzeniu tym wzięli udział uczniowie z całego powiatu.  

wyświetleń: 470komentarzy: 0

Refleksologia w szpitalu - ''Pro salute''

23-05-2018 17:15

We wtorek (22.05) na terenie Szpitala Śląskiego w Cieszynie odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu Pro salute „Hoży, a nie chorzy seniorzy”. Tym razem specjalista refleksolog Wioletta Szojda opowiedziała o terapii, jaką jest uciskanie odpowiednich punktów, znajdujących się na stopach oraz na dłoniach.

wyświetleń: 547komentarzy: 0

Gość OX.pl - Katarzyna Gładczak [zwiastun]

23-05-2018 15:25

Katarzyna Gładczak o jubileuszu największej Szkoły Podstawowej w Cieszynie i o pracy na stanowisku dyrektora. Jak funkcjonuje SP nr 2? Co oferuje uczniom, nauczycielom i rodzicom? Jacek Porzycki zapytał również o schron, podróż tramwajem i najtrudniejsze obowiązki. Cała rozmowa już w najbliższą niedzielę, 27.05.2018 - Zapraszamy!

wyświetleń: 773komentarzy: 0

Stacje naprawcze dla rowerów

23-05-2018 13:45

W Cieszynie przy ulicy Hajduka oraz na Al. Łyska (teren Lasku Miejskiego) zamontowane zostały stcaje naprawcze dla rowerów. Realizacja projektu „Razem Damy Radę” została wdrożona dzięki akcji Castorama Tour, która odbyła się 30 lipca 2017 roku. W ramach głosowania został wyłoniony zwycięski projekt, którym okazały się stacje naprawcze dla rowerów – była to inicjatywa Urzędu Miasta.

wyświetleń: 1047komentarzy: 0

Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego

23-05-2018 12:35

Od grudnia 2017 roku działa uruchomione przez Fundację "Itaka" Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.

wyświetleń: 394komentarzy: 0

II Turniej Polskiej Ligi Hokeja na rolkach

23-05-2018 11:00

W sobotę 26 maja 2018 w odbędzie się II Turniej Polskiej Ligi Hokeja na rolkach. Gospodarzami tego wydarzenia będzie LUCE Bielsko Biała I. 

wyświetleń: 203komentarzy: 0

Najmłodsi stela 39/663/2018

23-05-2018 09:15

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3456komentarzy: 0

Menażka i ożeż ty! - najtrudniejsze słowa dyktanda

23-05-2018 07:30

Wczoraj (22.05) w Cieszynie odbyła się kolejna, IX już edycja, Cieszyńskiego Konkursu Ortograficznego „Bezbłędny w obłędnym Cieszynie", skierowanego do uczniów cieszyńskich szkół podstawowych. W tym roku nagrodę główną, unikatowe pióro, po raz pierwszy w historii konkursu otrzymał uczeń z Czeskiego Cieszyna.

wyświetleń: 808komentarzy: 1

Zakończył się Cieszyński Miting Pływacki 2017/2018

22-05-2018 21:05

Blisko 140 zawodników z całego Śląska wzięło udział w ostatniej, finałowej rundzie Cieszyńskiego Mitingu Pływackiego w sezonie 2017/2018. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Łącznie w 4 rundach wystartowało około 800 młodych pływaków z 21 klubów. 

wyświetleń: 624komentarzy: 0

Tektonika uczuć - premiera

22-05-2018 19:00

"Tektonika uczuć" już w piątek 25 maja o 17. 30 !Scena Polska Teatru w Czeskim Cieszynie zaprasza na premierowy spektakl w reżyserii Pavla Ondrucha.  Dramat Erica-Emanuela Schmitta ukazuje skomplikowane relacje w związku dwojga ludzi, w którym miłość odgrywa najważniejszą rolę.