Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2901komentarzy: 8

Budżet Gminy Skoczów na 2016 rok

05-01-2016 19:00

Przebudowa i modernizacja oświetlenia na terenie Gminy oraz zmiany w oświacie m.in. na te zadania i zmiany będzie stawiać Gmina Skoczów w 2016 roku.
Na co stawia Gmina Skoczów w 2016 roku? / fot. arc.ox.pl Na co stawia Gmina Skoczów w 2016 roku? / fot. arc.ox.pl

Na grudniowej (29.12) sesji Rady Miejskiej Skoczowa w porządku obrad znalazła się m.in. uchwała budżetowa na 2016 rok. Dochody wyniosą niewiele ponad 83 mln zł, zaś wydatki 84.606.000,00 mln zł. Deficyt wyniesie około 1,5 mln zł, sfinansowany będzie papierami wartościowymi. Ta różnica jest jednak płynna. Trzeba wziąć pod uwagę, że dość sporo środków odzyskujemy po inwestycjach, które były w ubiegłych latach wykonywane w ramach różnych dofinansowań. Będziemy dostawać środki na te inwestycje, które w tym roku będziemy płacić, a więc jest to proces ciągły – tłumaczył na konferencji prasowej (04.01) Burmistrz Mirosław Sitko.

Gmina Skoczów w tym roku na inwestycje zamierza wydać łącznie około 14 mln zł. Jedną z ważniejszych inwestycji którą przewiduje Gmina jest przebudowa i modernizacja oświetlenia ulicznego. Kwota jaką zaplanowano to ponad 2 mln zł. Najwyższy czas aby te stare lampy wymienić na nowe. Nie będzie to proces łatwy. Rozmawiamy z Tauronem. Około 70% tych lamp znajduje się na instalacjach będących ich własnością. Myślę, że dojdziemy jednak do porozumienia. Tam gdzie będzie to możliwe zejdziemy z sieci skojarzonej, zaś tam gdzie się nie da postaramy się zamontować nowe oprawy na ich słupach – mówił Burmistrz.

Modernizacja będzie obejmowała około 1400 punktów oświetleniowych, które chcielibyśmy wyposażyć w sterowniki umożliwiające sterowanie natężeniem światła oraz sygnalizujące awarię oświetlenia – mówi z kolei Krzysztof Brudny, naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju.

Drugi ważny temat na który zwrócił uwagę podczas konferencji prasowej włodarz to  zmiany w oświacie jakie szykują się w 2016 roku. Jedna z ważniejszych zmian wynika z przejęcia budynku od Starostwa Powiatowego. Chcemy umieścić w budynku, który przejęliśmy od Starostwa 2 gimnazja - dodał Sitko. Przypomnijmy, iż Rada Miejska Skoczowa w listopadzie 2015 roku przyjęła od Starostwa Powiatowego w Cieszynie darowiznę w postaci budynku przy ul. Bielskiej 34 w Skoczowie z przeznaczeniem na cele oświatowe. Do tematu zmian w oświacie jeszcze wrócimy. 

 

MSZ

zródło: ox.pl
dodał: MSZ 05-01-2016 19:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (8)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
05-01-2016 19:34
Przepierón
Ciekaw jestem czy w kalkulowali w budżet przelewy kilku milionów na prywatne konta i dopłaty do przetargów.
NoNick
05-01-2016 19:44
NoNick
Proces wymiany lamp nie jest łatwy nawet dla takiego wybitnego prawnika? ... WTF???? Jak szyć? kwa kwa
NoNick
05-01-2016 19:51
NoNick
Chcemy umieścić w budynku, który przejęliśmy od Starostwa 2 gimnazja - dodał Sitko

Może od razu trzy ... Wtedy zwolnicie wszystkich niepokornych pod pretekstem zmian na lepsze...
[konto zostało usunięte]
05-01-2016 20:35
[konto zostało usunięte]
Nie wiesz o czym piszesz. W tym budynku kiedy była podstawówka 8-letnia uczęszczało ok. 700 uczniów. To teraz przelicz ile jest w stanie pomieścić klas gimnazjum, które trwa tylko 3 lata.
NoNick
05-01-2016 20:39
NoNick
Zapytajmy tych którzy stracą pracę czy wiedzą o czym mówimy moonia?
crank
05-01-2016 21:05
crank
Czy budżet uwzględnia środki na sprzątanie miasta? Bo cosik brudne...
jadek97
05-01-2016 23:57
jadek97
Żeby tylko nie rozwalili szkoły na Górnym Borze (najlepszej na Śląsku Cieszyńskim) tak jak mieli w planach.
ciamajda
06-01-2016 05:14
ciamajda
A jest gwarancja że gimnazja nie zostaną zlikwidowane? Co się wtedy stanie z budynkiem?
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Strzelali w Harbutowicach

28-03-2017 11:00

W minioną sobotę, 25 marca Klub Strzelecki „Flinta” oraz rada sołecka Harbutowic zorganizowali V Turniej Strzelecki o Puchar Burmistrza Skoczowa.

wyświetleń: 146komentarzy: 0

Kończyce Małe mają pomnik Utopca - Żwirka

28-03-2017 09:15

W niedzielę 26 marca 2017 roku o godz. 15:00 w zamku w Kończycach Małych odbyło się uroczyste odsłonięcie pomnika zamkowego utopca Żwirka.

wyświetleń: 400komentarzy: 0

Wygraj 2.000 zł na wymarzone wesele!

28-03-2017 07:30

Status konkursu: TRWA

Już tylko do piątku możesz wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą główną jest 2.000 zł do zrealizowania w Karczmie przy organizacji wesela.

wyświetleń: 445komentarzy: 0

Konferencja młodych ''Bez ograniczeń''

27-03-2017 22:00

Cztery różne wykłady: „50 twarzy chrześcijanina”,  „Dlaczego odwracamy kota ogonem?”, „Jak daleko nie jest za daleko?”, „Tożsamość”, a na zakończenie koncert z przesłaniem – tak, przebiegała w tym roku konferencja młodych w Cieszynie, której towarzyszyło hasło „Bez ograniczeń”.

wyświetleń: 710komentarzy: 0

Minął Tydzień

27-03-2017 19:00

Witajcie w kolejnym odcinku programu 'Minął tydzień'. To skrót najważniejszych wydarzeń z regionu wybranych dla Was przez redaktorów Portalu.

wyświetleń: 1018komentarzy: 0

Młodzież zapobiega pożarom - eliminacje powiatowe 2017

27-03-2017 17:55

W dniu 25 marca 2017 roku w strażnicy Ochotniczej Straży w Dębowcu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

wyświetleń: 1013komentarzy: 0

Rajd Valasska debiut braci Szejów w samochodzie R5

27-03-2017 16:40

Jarek i Marcin Szejowie kończą Rajd Valasska na 7. miejscu. Załoga GK Forge Metkom Rally Team zdobywa 18 punktów w 1. rundzie Rajdowych Mistrzostw Czech 2017.

wyświetleń: 567komentarzy: 0

Zaginął 20-latek z Wilamowic

27-03-2017 16:15

Policjanci poszukują zaginionego Andrzeja Boruń. 20-letni mieszkaniec Wilamowic ostatni raz był widziany 11 marca 2017 roku. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie.

wyświetleń: 6905komentarzy: 8

Biegacze z kolejnymi medalami Mistrzostw Polski!

27-03-2017 15:55

Narciarskie ostatki czyli druga część Mistrzostw Polski w biegach narciarskich przyniosły naszym biegaczom kolejne medale w tym najcenniejszy z nich - srebrny - Dominika Burego.

wyświetleń: 360komentarzy: 0

Międzynarodowe ćwiczenia ''Fenix''

27-03-2017 14:20

Kilkadziesiąt radiowozów i innych specjalistycznych pojazdów oraz kilkuset policjantów pojawiło się w Marklowicach Górnych, aby wziąć udział w międzynarodowych ćwiczeniach pod kryptonimem ''Fenix''.