Wiadomości

Kontakt24

wyświetleń: 2856komentarzy: 8

Budżet Gminy Skoczów na 2016 rok

05-01-2016 19:00

Przebudowa i modernizacja oświetlenia na terenie Gminy oraz zmiany w oświacie m.in. na te zadania i zmiany będzie stawiać Gmina Skoczów w 2016 roku.
Na co stawia Gmina Skoczów w 2016 roku? / fot. arc.ox.pl Na co stawia Gmina Skoczów w 2016 roku? / fot. arc.ox.pl

Na grudniowej (29.12) sesji Rady Miejskiej Skoczowa w porządku obrad znalazła się m.in. uchwała budżetowa na 2016 rok. Dochody wyniosą niewiele ponad 83 mln zł, zaś wydatki 84.606.000,00 mln zł. Deficyt wyniesie około 1,5 mln zł, sfinansowany będzie papierami wartościowymi. Ta różnica jest jednak płynna. Trzeba wziąć pod uwagę, że dość sporo środków odzyskujemy po inwestycjach, które były w ubiegłych latach wykonywane w ramach różnych dofinansowań. Będziemy dostawać środki na te inwestycje, które w tym roku będziemy płacić, a więc jest to proces ciągły – tłumaczył na konferencji prasowej (04.01) Burmistrz Mirosław Sitko.

Gmina Skoczów w tym roku na inwestycje zamierza wydać łącznie około 14 mln zł. Jedną z ważniejszych inwestycji którą przewiduje Gmina jest przebudowa i modernizacja oświetlenia ulicznego. Kwota jaką zaplanowano to ponad 2 mln zł. Najwyższy czas aby te stare lampy wymienić na nowe. Nie będzie to proces łatwy. Rozmawiamy z Tauronem. Około 70% tych lamp znajduje się na instalacjach będących ich własnością. Myślę, że dojdziemy jednak do porozumienia. Tam gdzie będzie to możliwe zejdziemy z sieci skojarzonej, zaś tam gdzie się nie da postaramy się zamontować nowe oprawy na ich słupach – mówił Burmistrz.

Modernizacja będzie obejmowała około 1400 punktów oświetleniowych, które chcielibyśmy wyposażyć w sterowniki umożliwiające sterowanie natężeniem światła oraz sygnalizujące awarię oświetlenia – mówi z kolei Krzysztof Brudny, naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju.

Drugi ważny temat na który zwrócił uwagę podczas konferencji prasowej włodarz to  zmiany w oświacie jakie szykują się w 2016 roku. Jedna z ważniejszych zmian wynika z przejęcia budynku od Starostwa Powiatowego. Chcemy umieścić w budynku, który przejęliśmy od Starostwa 2 gimnazja - dodał Sitko. Przypomnijmy, iż Rada Miejska Skoczowa w listopadzie 2015 roku przyjęła od Starostwa Powiatowego w Cieszynie darowiznę w postaci budynku przy ul. Bielskiej 34 w Skoczowie z przeznaczeniem na cele oświatowe. Do tematu zmian w oświacie jeszcze wrócimy. 

 

MSZ

zródło: ox.pl
dodał: MSZ 05-01-2016 19:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (8)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
05-01-2016 19:34
Przepierón
Ciekaw jestem czy w kalkulowali w budżet przelewy kilku milionów na prywatne konta i dopłaty do przetargów.
NoNick
05-01-2016 19:44
NoNick
Proces wymiany lamp nie jest łatwy nawet dla takiego wybitnego prawnika? ... WTF???? Jak szyć? kwa kwa
NoNick
05-01-2016 19:51
NoNick
Chcemy umieścić w budynku, który przejęliśmy od Starostwa 2 gimnazja - dodał Sitko

Może od razu trzy ... Wtedy zwolnicie wszystkich niepokornych pod pretekstem zmian na lepsze...
[konto zostało usunięte]
05-01-2016 20:35
[konto zostało usunięte]
Nie wiesz o czym piszesz. W tym budynku kiedy była podstawówka 8-letnia uczęszczało ok. 700 uczniów. To teraz przelicz ile jest w stanie pomieścić klas gimnazjum, które trwa tylko 3 lata.
NoNick
05-01-2016 20:39
NoNick
Zapytajmy tych którzy stracą pracę czy wiedzą o czym mówimy moonia?
crank
05-01-2016 21:05
crank
Czy budżet uwzględnia środki na sprzątanie miasta? Bo cosik brudne...
jadek97
05-01-2016 23:57
jadek97
Żeby tylko nie rozwalili szkoły na Górnym Borze (najlepszej na Śląsku Cieszyńskim) tak jak mieli w planach.
ciamajda
06-01-2016 05:14
ciamajda
A jest gwarancja że gimnazja nie zostaną zlikwidowane? Co się wtedy stanie z budynkiem?
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Festiwal Muzyki rozpoczęty

08-12-2016 15:50

Wczoraj (07.11.2016) rozpoczął się w Cieszynie II Międzynarodowy Festiwal Muzyki prof. Józefa Świdra. Konferencja naukowa, warsztaty pianistyczne i dwa koncerty - były pięknym rozpoczęciem festiwalu.

wyświetleń: 87komentarzy: 0

W Strumieniu po sesji

08-12-2016 15:35

Pożegnanie komendanta Policji, przyjęcie uchwał, zatwierdzenie taryfy za zbiorowe odprowadzanie ścieków – tak wyglądała miniona sesja Rady Miejskiej Strumienia.

wyświetleń: 190komentarzy: 0

Skoczowscy sołtysi naradzali się

08-12-2016 14:25

W nietypowym miejscu, bo w Dworku Myśliwskim w Brennej 6 grudnia sołtysi gminy Skoczów spotkali się na ostatniej w tym roku naradzie.

wyświetleń: 477komentarzy: 1

Portal OX.PL poleca!

08-12-2016 12:30

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 377komentarzy: 0

Z Wisły do Vikersund

08-12-2016 11:45

Skoczkowie Kadry B trenowali w Wiśle, teraz polatają na otwarciu Pucharu Kontynentalnego w norweskim Vikersund, który rozpoczyna się już jutro, 9 grudnia.

wyświetleń: 377komentarzy: 0

Pozbierani czy Sami Swoi?

08-12-2016 10:35

Wielkimi krokami zbliża się rozwiązanie jesiennych rozgrywek w siatkówce – już w najbliższą niedzielę, 11 grudnia okaże się kto zostanie najlepszą drużyną Amatorskiej Ligi Siatkówki w Cieszynie.

wyświetleń: 474komentarzy: 0

Zmiana dyrektora w Ośrodku Kultury w Hażlachu

08-12-2016 09:20

W Gminnym Ośrodku Kultury w Hażlachu nastąpiła zmiana na stanowiska dyrektora.

wyświetleń: 1596komentarzy: 0

Myj dwa razy dłużej za 1 zł!

08-12-2016 07:30

Choć czas świątecznych podarków jeszcze przed nami, to kierowcy w powiecie już mogą cieszyć się z pierwszych prezentów - nie dość, że dziś, 8 grudnia, otwarta zostaje nowa myjnia samochodowa, to jeszcze za 1 zł dostaniemy aż 75 sekund mycia!

wyświetleń: 2066komentarzy: 0

Kalendarz Beskidzki już jest

07-12-2016 20:15

Beskidzki. Wydawany przez Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Myli się jednak ten, kto uzna, że nic tam dla cieszyniaków, nic o Cieszyniakach. Wręcz przeciwnie! Redagujący go już od dziewięciu lat Jan Picheta sporo miejsca poświęca Śląskowi Cieszyńskiemu, i to pojmowanemu całościowo, aż po Ostrawicę.

wyświetleń: 1015komentarzy: 4

Sezon powoli się rozkręca

07-12-2016 17:30

Kalendarzowa zima wprawdzie jeszcze przed nami, ale za oknami już biało i mroźno. Sezon narciarski powoli się rozkręca. Gdzieniegdzie można już jeździć na nartach, większość wyciągów planuje uruchomienie kolejek „na dniach”. Trwają ostatnie przygotowania.