Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5430komentarzy: 18

Cieszyński pokaz sztucznych ogni

02-01-2016 19:15

Hucznie witaliśmy Nowy Rok. Choć 'w sieci' ostatnimi dniami popularne stały się akcje nawołujące do zaprzestania odpalania petard - z uwagi na zwierzęta - to fajerwerków i sztucznych ogni nie zabrakło na Śląsku Cieszyńskim.

W Cieszynie w Nowy Rok władze miasta zaprosiły na specjalny pokaz fajerwerków. W świąteczne popołudnie profesjonalnie przygotowany pokaz odbył się nad brzegami granicznej Olzy. Poniżej film pokazujący to blisko 15 minutowe strzelanie w niebo.



zródło: ox.pl
dodał: JB 02-01-2016 19:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (18)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
02-01-2016 20:41
Przepierón
W trosce o zwierzęta Ustroń zorganizował za 65 zł. sylwestra na Czantorii.
jaga30
03-01-2016 00:03
jaga30
O ile petardy w sylwestra jeszcze jestem w stanie zrozumiec, tak nie potrafie pojac czemu sluzy napinanie petardami dwa dni przed Sylwestrem i dwa dni po?!
blookerss
03-01-2016 01:44
blookerss
Nie było normalnego pokazu o północy bo Burmistrz Macura nie myśli już o mieszkańcach, jest jak Petru: wszędzie go pełno a g.wno robi
ciamajda
03-01-2016 03:37
ciamajda
Fajerwerki prawie tak dobre jak w Skoczowie na Kaplicówce.
cd minerwa
03-01-2016 08:57
cd minerwa
Cud nad Olza !!!
blookers przemowil ludzkim glosem.
blookerss
03-01-2016 10:54
blookerss
cd
Za to twój dotychczasowy Nieludzki dorobek na Ox nie przemawia za cudem i akurat hetero nie zależy mi na tobie.
cd minerwa
03-01-2016 11:27
cd minerwa
Hetera byla przynajmniej hetero, nie tak jak ty...:)
blookerss
03-01-2016 11:41
blookerss
... A z kondona wie, że wiedźmy są hetero?
Donek
03-01-2016 11:42
Donek
do blookerss
Bardzo dobrze że nie było sztucznych ogni w Cieszynie. Ten proceder powinien być zakazany na całym świecie. Nie dość że huk straszy zwierzęta to jeszcze pieniądze wyrzucone w błoto za pare minutowe błyski. Ponadto walczymy o nadmierne ocieplenie klimatu. Pytam się ile CO 2 i jeszcze innych nieznanych gazów wchodzi do atmosfery w skali świata. Jedno przeczy drugiemu.
blookerss
03-01-2016 12:12
blookerss
Donek
Efekt i tradycja jest o północy, wszystko jest dla ludzi- bez przesady -zwłaszcza ni jak ma się CO-2 do pokazu.
Ciekawe natomiast, że coraz więcej osób biadoli, za kadencji śmierdziela było lepiej bo....
cyniag
03-01-2016 13:32
cyniag
Pokaz sztucznych ogni był piękny i jestem za żeby kontynuować tradycję. Też mam psa i jakoś jeszcze nie umarł od petard. Takie pokazy nie są przecież codziennie
Kankee
03-01-2016 17:19
Kankee
Blookers coraz bardziej sfrustrowany,czyżby modlitwa do obrazu Maryi na nic się nie zdała?
cd minerwa
03-01-2016 17:57
cd minerwa
modlil sie chlop do obrazu a obraz... ani razu ;) stad te frustracje.
Donek
03-01-2016 20:52
Donek
Pytam się jaka tradycja chyba nie wiesz co piszesz tradycja to wigilia 12 potraw to pamiętam z lat mojej młodości lecz sztucznych ogni nie pamiętam więc o jakiej tradycji piszesz. Nie wiem od ilu lat wprowadzono sztuczne ognie za którego burmistrza przed 1989r sztucznych ogni nie było nawet nie wiem czy by się doliczyć 10 lat. Szkoda forsy na głupotę i mniej właśnie CO2 w powietrzu. Powinno się to w ogóle znieść. W Niemczech w niektórych miastach był spokój w tym roku i też żyją,
cyniag
03-01-2016 20:52
cyniag
W temacie przestraszonych zwierzaków,właściciele zamykają swoje pupile w ciemnych łazienkach albo w innych pomieszczeniach,a sami idą na imprezy bankiety i tam oddają się urokowi Sylwestrowego szaleństwa.
cyniag
03-01-2016 21:00
cyniag
Tradycja to to co ludzie kultywują z roku na rok,a odnośnie CO2 to może samochody też mają zniknąć z ulic?
A jeżeli ty tylko uważasz wigilię za tradycję to ty jesteś strasznie ograniczony.
venis
04-01-2016 13:53
venis
Miernota tak jak biednie ozdobione ulice w Cieszynie. Byłam np. w Cieplicach w okresie świąt tam można podziwiać piękno dekoracji.
Człowiek z Księstwa
04-01-2016 17:05
Człowiek z Księstwa
A może by tak zrezygnować na rok lub dwa z pokazu sztucznych ogni i za te pieniądze (a sądzę, że były one niemałe) zakupić świąteczne oświetlenie i ozdoby na ulice. Żebyśmy mogli cieszyć się świątecznym klimatem przez dłuższy czas niż tylko 15 minut "w tym smutnym jak ... mieście." Takie oświetlenie naprawdę dodaje uroku miastu. Żadne odkrycie ...wystarczy popatrzeć na inne miasta. Nie wspomnę już o zorganizowaniu jarmarku świątecznego w kilka wieczorów przed świętami (z rozsądnymi cenami najmu lub nawet nieodpłatnie. Chodzi przecież o nastrój a nie o zarobek dla miasta). Bardzo tego brakuje. No ale od czegoś trzeba zacząć. Małymi kroczkami można zaskarbić sobie serca Cieszyniaków. Rzekłem.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Zebrzydowice: przymiarki do remontu

26-07-2016 19:05

W Gminie Zebrzydowice ogłoszono przetarg na remont paru ulic: Dworcowej, Staropolskiej, Otrębowskiej, Olchowej. Do 9 sierpnia włodarze czekają na oferty, remont ma być zakończony w połowie października.

wyświetleń: 678komentarzy: 0

Najmłodsi stela 692/475/2016

26-07-2016 17:20

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 2033komentarzy: 0

Zabrała dziecko i zniknęła

26-07-2016 17:00

Czeskie służby poszukują mieszkanki Frydka-Mistka. Najprawdopodobniej chora psychicznie kobieta zabrała swoją dziewięcioletnią córkę i zniknęły. Dziecko może być w niebezpieczeństwie.

wyświetleń: 3875komentarzy: 1

Pokaż innym swoją radość

26-07-2016 15:05

Zagraniczni pielgrzymi udający się na Światowe Dni Młodzieży opuścili już Śląsk Cieszyński. Niebawem do Krakowa udadzą się wolontariusze i polska młodzież. Jeżeli macie ciekawe zdjęcia ze potkań w Krakowie czy innych miejscowościach, poślijcie je do naszej redakcji!

wyświetleń: 1283komentarzy: 0

Zepsute ''Źródło''...

26-07-2016 15:00

 Przez kilka godzin, we wtorek 26 lipca 2016 r., w Urzędzie Miejskim w Skoczowie nie można było załatwić nic w Urzędzie Stanu Cywilnego oraz Wydziale Sprawa Obywatelskich i Obronnych.

wyświetleń: 1024komentarzy: 0

Może zagrzmieć

26-07-2016 13:15

Podobnie, jak wczoraj (25.07) i dziś (26.07) nad regionem spodziewane są burze.

wyświetleń: 1422komentarzy: 0

Popołudniowe kolizje

26-07-2016 11:20

Do dwóch kolizji doszło wczoraj (25.07) po południu na drogach Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 4575komentarzy: 2

Strażacy musieli pompować

26-07-2016 10:15

Burze z potężnymi ulewami krążyły wczoraj późnym popołudniem nad Śląskiem Cieszyńskim. Sporo pracy, szczególnie w Strumieniu, mieli strażacy.

wyświetleń: 4367komentarzy: 0

Sprawdzą nasze lasy

26-07-2016 09:10

Po raz kolejny odbędzie się w naszym kraju inwentaryzacja lasów. Sprawą zajmuje się Państwowy Monitoring Środowiska, który ma informować o aktualnym stanie środowiska w Polsce.

wyświetleń: 1312komentarzy: 1

Znamy zwycięzców Otwartych Mistrzostw Śląska mikstów w siatkówce plażowej w Cieszynie

26-07-2016 07:30

W niedzielę 24.07 na boisku kąpieliska miejskiego oraz na kompleksie boisk „Sport Park” odbyły się Otwarte Mistrzostwa Śląska w siatkówce plażowej mikstów. Udział w zawodach wzięło 15 par damsko-męskich z całego Ślaska.