Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5456komentarzy: 18

Cieszyński pokaz sztucznych ogni

02-01-2016 19:15

Hucznie witaliśmy Nowy Rok. Choć 'w sieci' ostatnimi dniami popularne stały się akcje nawołujące do zaprzestania odpalania petard - z uwagi na zwierzęta - to fajerwerków i sztucznych ogni nie zabrakło na Śląsku Cieszyńskim.

W Cieszynie w Nowy Rok władze miasta zaprosiły na specjalny pokaz fajerwerków. W świąteczne popołudnie profesjonalnie przygotowany pokaz odbył się nad brzegami granicznej Olzy. Poniżej film pokazujący to blisko 15 minutowe strzelanie w niebo.



zródło: ox.pl
dodał: JB 02-01-2016 19:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (18)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
02-01-2016 20:41
Przepierón
W trosce o zwierzęta Ustroń zorganizował za 65 zł. sylwestra na Czantorii.
jaga30
03-01-2016 00:03
jaga30
O ile petardy w sylwestra jeszcze jestem w stanie zrozumiec, tak nie potrafie pojac czemu sluzy napinanie petardami dwa dni przed Sylwestrem i dwa dni po?!
blookerss
03-01-2016 01:44
blookerss
Nie było normalnego pokazu o północy bo Burmistrz Macura nie myśli już o mieszkańcach, jest jak Petru: wszędzie go pełno a g.wno robi
ciamajda
03-01-2016 03:37
ciamajda
Fajerwerki prawie tak dobre jak w Skoczowie na Kaplicówce.
cd minerwa
03-01-2016 08:57
cd minerwa
Cud nad Olza !!!
blookers przemowil ludzkim glosem.
blookerss
03-01-2016 10:54
blookerss
cd
Za to twój dotychczasowy Nieludzki dorobek na Ox nie przemawia za cudem i akurat hetero nie zależy mi na tobie.
cd minerwa
03-01-2016 11:27
cd minerwa
Hetera byla przynajmniej hetero, nie tak jak ty...:)
blookerss
03-01-2016 11:41
blookerss
... A z kondona wie, że wiedźmy są hetero?
Donek
03-01-2016 11:42
Donek
do blookerss
Bardzo dobrze że nie było sztucznych ogni w Cieszynie. Ten proceder powinien być zakazany na całym świecie. Nie dość że huk straszy zwierzęta to jeszcze pieniądze wyrzucone w błoto za pare minutowe błyski. Ponadto walczymy o nadmierne ocieplenie klimatu. Pytam się ile CO 2 i jeszcze innych nieznanych gazów wchodzi do atmosfery w skali świata. Jedno przeczy drugiemu.
blookerss
03-01-2016 12:12
blookerss
Donek
Efekt i tradycja jest o północy, wszystko jest dla ludzi- bez przesady -zwłaszcza ni jak ma się CO-2 do pokazu.
Ciekawe natomiast, że coraz więcej osób biadoli, za kadencji śmierdziela było lepiej bo....
cyniag
03-01-2016 13:32
cyniag
Pokaz sztucznych ogni był piękny i jestem za żeby kontynuować tradycję. Też mam psa i jakoś jeszcze nie umarł od petard. Takie pokazy nie są przecież codziennie
Kankee
03-01-2016 17:19
Kankee
Blookers coraz bardziej sfrustrowany,czyżby modlitwa do obrazu Maryi na nic się nie zdała?
cd minerwa
03-01-2016 17:57
cd minerwa
modlil sie chlop do obrazu a obraz... ani razu ;) stad te frustracje.
Donek
03-01-2016 20:52
Donek
Pytam się jaka tradycja chyba nie wiesz co piszesz tradycja to wigilia 12 potraw to pamiętam z lat mojej młodości lecz sztucznych ogni nie pamiętam więc o jakiej tradycji piszesz. Nie wiem od ilu lat wprowadzono sztuczne ognie za którego burmistrza przed 1989r sztucznych ogni nie było nawet nie wiem czy by się doliczyć 10 lat. Szkoda forsy na głupotę i mniej właśnie CO2 w powietrzu. Powinno się to w ogóle znieść. W Niemczech w niektórych miastach był spokój w tym roku i też żyją,
cyniag
03-01-2016 20:52
cyniag
W temacie przestraszonych zwierzaków,właściciele zamykają swoje pupile w ciemnych łazienkach albo w innych pomieszczeniach,a sami idą na imprezy bankiety i tam oddają się urokowi Sylwestrowego szaleństwa.
cyniag
03-01-2016 21:00
cyniag
Tradycja to to co ludzie kultywują z roku na rok,a odnośnie CO2 to może samochody też mają zniknąć z ulic?
A jeżeli ty tylko uważasz wigilię za tradycję to ty jesteś strasznie ograniczony.
venis
04-01-2016 13:53
venis
Miernota tak jak biednie ozdobione ulice w Cieszynie. Byłam np. w Cieplicach w okresie świąt tam można podziwiać piękno dekoracji.
Człowiek z Księstwa
04-01-2016 17:05
Człowiek z Księstwa
A może by tak zrezygnować na rok lub dwa z pokazu sztucznych ogni i za te pieniądze (a sądzę, że były one niemałe) zakupić świąteczne oświetlenie i ozdoby na ulice. Żebyśmy mogli cieszyć się świątecznym klimatem przez dłuższy czas niż tylko 15 minut "w tym smutnym jak ... mieście." Takie oświetlenie naprawdę dodaje uroku miastu. Żadne odkrycie ...wystarczy popatrzeć na inne miasta. Nie wspomnę już o zorganizowaniu jarmarku świątecznego w kilka wieczorów przed świętami (z rozsądnymi cenami najmu lub nawet nieodpłatnie. Chodzi przecież o nastrój a nie o zarobek dla miasta). Bardzo tego brakuje. No ale od czegoś trzeba zacząć. Małymi kroczkami można zaskarbić sobie serca Cieszyniaków. Rzekłem.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Manewry Ratownicze w Istebnej (wideo)

30-08-2016 19:00

Zderzenie dwóch aut, kolizja rowerzysty i pieszego, zawał serca, wybuch pyłu drzewnego, przygniecenie przez drzewo, wypadek motocyklistów – z takimi sytuacjami musieli zmierzyć się strażacy podczas VI Międzynarodowych Manewrów Ratowniczych w Istebnej w sobotę, 27 sierpnia br.

wyświetleń: 1282komentarzy: 1

Straszyło na zamku

30-08-2016 17:15

Tradycyjnie już cieszyńskie Wzgórze Zamkowe w ostatni sobotni wieczór wakacji (27 sierpnia) opanowane zostało przez różnego rodzaju i wielkości upiory i inne straszydła. W koszmarne, zakrwawione, straszne kostiumy przebrali się kilkuletni, ledwo samodzielnie chodzący malcy i nastolatkowie.

wyświetleń: 655komentarzy: 0

MARIOSPORT... TO COŚ WIĘCEJ

30-08-2016 15:30

„W zdrowym ciele zdrowy duch” wiedzą o tym doskonale wszyscy miłośnicy pływania, które wzmacnia fizycznie, emocjonalnie i psychicznie. MarioSport zaprasza na zajęcia nauki pływania w roku szkolnym 2016/2017. Dla dzieci i młodzieży uczęszczających na zajęcia pływania w MarioSport dodatkowo przeprowadzone bedą spotkania z dietetykiem na temat zdrowego odżywiania się.

wyświetleń: 649komentarzy: 0

Kolejna edycja Escape

30-08-2016 15:00

Szukasz Boga? Chciałbyś poznać ludzi, którzy Nim żyją? Jeśli tak, to koniecznie przyjdź na kolejną edycję imprezy Escape.

wyświetleń: 401komentarzy: 0

W Kaczycach dziękowali za plony

30-08-2016 14:55

- Ziemia plon wydała, Bóg pobłogosławił, ale ile trudu rolnik na roli zostawił, o którym tak pięknie ks. proboszcz mówił w swojej homilii, to tylko wiedzą rolnicy. Dlatego dzisiaj, przejmując z rąk gospodarzy ten dorodny bochen chleba, owoc pracy rąk ludzkich, proszę mi pozwolić schylić przed nimi czoła i serdecznie im podziękować, za ten trud i pot wylany na roli - mówił podczas uroczystości dożynkowych zastępca Wójta Gminy Zebrzydowice, Karol Sitek.

wyświetleń: 813komentarzy: 0

Zaolzie. Dożynki w Błędowicach

30-08-2016 13:30

Zakończenie okresu żniw świętowano również na zaolziańskich tzw. Dołach, w Błędowicach. W sobotę 27 sierpnia miejscowi działacze PZKO zorganizowali w ogrodzie przy Domu PZKO Dożynki Śląskie, na których bawili się mieszkańcy okolicy. Tradycyjny obrzęd dożynkowy na scenie zaprezentował zespół Błędowice, nie zabrakło także występów artystycznych miejscowych grup tanecznych i zaproszonych gości, oraz, jak to na dożynkach, dobrej wspólnej zabawy przy muzyce, domowym jadle i napitkach.

wyświetleń: 363komentarzy: 1

Eko, lecz tradycyjnie

30-08-2016 11:30

Status konkursu: TRWA

Tradycyjnie lub nowocześnie, po cieszyńsku lub światowo - w cieszyńskiej restauracji Ekotradycja jesz, co chcesz i zawsze masz pewność, że składniki są najlepszej jakości. Warto odwiedzać to miejsce również wtedy, gdy nie wiemy, na co mamy ochotę - tutejsza oferta z pewnością rozbudzi nasz apetyt. Pyszne dania zjemy także na imprezie w położonym tuż nad restauracją Pubie Classic. Na co dzień i od święta - restauracja Ekotradycja to prawdziwa fabryka dobrych kalorii, do której mamy tak blisko.

wyświetleń: 963komentarzy: 0

Życiowy wynik Braci Szejów

30-08-2016 10:30

Jarosław i Marcin Szeja wygrali rywalizację wśród samochodów Grupy N i okazali się najwyżej sklasyfikowaną w rajdzie polską załogą. GK Forge Rally Team podsumowuje start w 46. Barum Czech Rally Zlin.

wyświetleń: 618komentarzy: 0

Amatorskie Turnieje Tenisa Ziemnego- Otwarte Mistrzostwa Cieszyna 2016 rozstrzygnięte

30-08-2016 09:15

W dniach 23-24.07. oraz 27-28.08. na kortach tenisowych MOSiR w Cieszynie odbyły się Amatorskie Turnieje Tenisa Ziemnego, organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Cieszynie i Cieszyński Klub i Szkołę Narciarską „Skręty”. Znamy już zwycięzców!

wyświetleń: 559komentarzy: 0

Najmłodsi stela 85/487/2016

30-08-2016 07:30

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.