Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5671komentarzy: 18

Cieszyński pokaz sztucznych ogni

02-01-2016 19:15

Hucznie witaliśmy Nowy Rok. Choć 'w sieci' ostatnimi dniami popularne stały się akcje nawołujące do zaprzestania odpalania petard - z uwagi na zwierzęta - to fajerwerków i sztucznych ogni nie zabrakło na Śląsku Cieszyńskim.

W Cieszynie w Nowy Rok władze miasta zaprosiły na specjalny pokaz fajerwerków. W świąteczne popołudnie profesjonalnie przygotowany pokaz odbył się nad brzegami granicznej Olzy. Poniżej film pokazujący to blisko 15 minutowe strzelanie w niebo.



źródło: ox.pl
dodał: JB 02-01-2016 19:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (18)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
02-01-2016 20:41
Przepierón
W trosce o zwierzęta Ustroń zorganizował za 65 zł. sylwestra na Czantorii.
jaga30
03-01-2016 00:03
jaga30
O ile petardy w sylwestra jeszcze jestem w stanie zrozumiec, tak nie potrafie pojac czemu sluzy napinanie petardami dwa dni przed Sylwestrem i dwa dni po?!
blookerss
03-01-2016 01:44
blookerss
Nie było normalnego pokazu o północy bo Burmistrz Macura nie myśli już o mieszkańcach, jest jak Petru: wszędzie go pełno a g.wno robi
ciamajda
03-01-2016 03:37
ciamajda
Fajerwerki prawie tak dobre jak w Skoczowie na Kaplicówce.
cd minerwa
03-01-2016 08:57
cd minerwa
Cud nad Olza !!!
blookers przemowil ludzkim glosem.
blookerss
03-01-2016 10:54
blookerss
cd
Za to twój dotychczasowy Nieludzki dorobek na Ox nie przemawia za cudem i akurat hetero nie zależy mi na tobie.
cd minerwa
03-01-2016 11:27
cd minerwa
Hetera byla przynajmniej hetero, nie tak jak ty...:)
blookerss
03-01-2016 11:41
blookerss
... A z kondona wie, że wiedźmy są hetero?
Donek
03-01-2016 11:42
Donek
do blookerss
Bardzo dobrze że nie było sztucznych ogni w Cieszynie. Ten proceder powinien być zakazany na całym świecie. Nie dość że huk straszy zwierzęta to jeszcze pieniądze wyrzucone w błoto za pare minutowe błyski. Ponadto walczymy o nadmierne ocieplenie klimatu. Pytam się ile CO 2 i jeszcze innych nieznanych gazów wchodzi do atmosfery w skali świata. Jedno przeczy drugiemu.
blookerss
03-01-2016 12:12
blookerss
Donek
Efekt i tradycja jest o północy, wszystko jest dla ludzi- bez przesady -zwłaszcza ni jak ma się CO-2 do pokazu.
Ciekawe natomiast, że coraz więcej osób biadoli, za kadencji śmierdziela było lepiej bo....
cyniag
03-01-2016 13:32
cyniag
Pokaz sztucznych ogni był piękny i jestem za żeby kontynuować tradycję. Też mam psa i jakoś jeszcze nie umarł od petard. Takie pokazy nie są przecież codziennie
Kankee
03-01-2016 17:19
Kankee
Blookers coraz bardziej sfrustrowany,czyżby modlitwa do obrazu Maryi na nic się nie zdała?
cd minerwa
03-01-2016 17:57
cd minerwa
modlil sie chlop do obrazu a obraz... ani razu ;) stad te frustracje.
Donek
03-01-2016 20:52
Donek
Pytam się jaka tradycja chyba nie wiesz co piszesz tradycja to wigilia 12 potraw to pamiętam z lat mojej młodości lecz sztucznych ogni nie pamiętam więc o jakiej tradycji piszesz. Nie wiem od ilu lat wprowadzono sztuczne ognie za którego burmistrza przed 1989r sztucznych ogni nie było nawet nie wiem czy by się doliczyć 10 lat. Szkoda forsy na głupotę i mniej właśnie CO2 w powietrzu. Powinno się to w ogóle znieść. W Niemczech w niektórych miastach był spokój w tym roku i też żyją,
cyniag
03-01-2016 20:52
cyniag
W temacie przestraszonych zwierzaków,właściciele zamykają swoje pupile w ciemnych łazienkach albo w innych pomieszczeniach,a sami idą na imprezy bankiety i tam oddają się urokowi Sylwestrowego szaleństwa.
cyniag
03-01-2016 21:00
cyniag
Tradycja to to co ludzie kultywują z roku na rok,a odnośnie CO2 to może samochody też mają zniknąć z ulic?
A jeżeli ty tylko uważasz wigilię za tradycję to ty jesteś strasznie ograniczony.
venis
04-01-2016 13:53
venis
Miernota tak jak biednie ozdobione ulice w Cieszynie. Byłam np. w Cieplicach w okresie świąt tam można podziwiać piękno dekoracji.
Człowiek z Księstwa
04-01-2016 17:05
Człowiek z Księstwa
A może by tak zrezygnować na rok lub dwa z pokazu sztucznych ogni i za te pieniądze (a sądzę, że były one niemałe) zakupić świąteczne oświetlenie i ozdoby na ulice. Żebyśmy mogli cieszyć się świątecznym klimatem przez dłuższy czas niż tylko 15 minut "w tym smutnym jak ... mieście." Takie oświetlenie naprawdę dodaje uroku miastu. Żadne odkrycie ...wystarczy popatrzeć na inne miasta. Nie wspomnę już o zorganizowaniu jarmarku świątecznego w kilka wieczorów przed świętami (z rozsądnymi cenami najmu lub nawet nieodpłatnie. Chodzi przecież o nastrój a nie o zarobek dla miasta). Bardzo tego brakuje. No ale od czegoś trzeba zacząć. Małymi kroczkami można zaskarbić sobie serca Cieszyniaków. Rzekłem.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Śmiertelny wypadek w Górkach

21-11-2017 20:55

Do wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło dzisiaj (21.11) późnym popołudniem w Górkach Wielkich.

wyświetleń: 6632komentarzy: 0

Strzelecka uczta Trzyńca!

21-11-2017 20:45

Takich Stalowników chcemy oglądać! Hokeiści Trzyńca, w meczu 24. kolejki Tipsport Extraligi, pokonali na wyjeździe Chomutow, strzelając im pięć bramek.

wyświetleń: 110komentarzy: 0

Uwaga na czad - kontrole czujników tlenku węgla

21-11-2017 19:25

Tlenek węgla, znany również jako czad, każdego roku jest przyczyną wielu zatruć, niejednokrotnie kończących się zgonem. Główną przyczyną zatruć tlenkiem węgla jest wadliwa wentylacja, bądź też uszkodzenie przewodów kominowych. Czad jest bezbarwny i bezwonny, w związku z czym o jego obecności mogą dać znać dopiero pierwsze objawy zatrucia. Dlatego właśnie Zakład Budynków Miejskich w Cieszynie do swoich budynków wprowadza specjalne czujniki czadu, które mają wyeliminować ryzyko zatrucia.

wyświetleń: 357komentarzy: 3

21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego

21-11-2017 18:30

We wtorek, 21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Jest to polskie święto, nie tylko pracowników socjalnych, ale również wszystkich pracowników służb społecznych. Święto to zostało ustanowione na mocy ustawy o pomocy społecznej z 1990 roku i zostało utrzymane przez nową ustawę z roku 2004.

wyświetleń: 369komentarzy: 2

Katarzyna Gawlas z tytułem Najlepszego Bibliotekarza Roku 2017 Powiatu Cieszyńskiego

21-11-2017 17:50

Katarzyna Gawlas, bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Skoczowie, została laureatką konkursu na Najlepszego Bibliotekarza Roku 2017 Powiatu Cieszyńskiego.

wyświetleń: 801komentarzy: 1

Szymanik i ''Gorol'' z nagrodami

21-11-2017 16:40

W sobotni wieczór (18.11) w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie poznaliśmy nazwiska laureatów tegorocznej edycji konkursu „Tacy Jesteśmy” przyznawanej przez Kongres Polaków w RC. Nagrodę „Złoty jestem” przyznano Marcie Szymanik, pedagog z Czeskiego Cieszyna, nagroda publiczności powędrowała do Chóru Męskiego „Gorol” działający przy MK PZKO w Jabłonkowie.

wyświetleń: 256komentarzy: 0

Kolizja w Cieszynie - skrzyżowanie ulic Hallera i Morcinka

21-11-2017 16:05

21 listopada po godzinie 13, na skrzyżowaniu ulic Hallera i Morcinka w Cieszynie doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych. Na szczęście nikt nie ucierpiał, zdarzenie zakończyło się koniecznością naprawy samochodów, oraz mandatem dla 40-letniej mieszkanki Cieszyna.

wyświetleń: 2656komentarzy: 0

Utrudnienia na Bolko Kantora

21-11-2017 15:30

Uwaga kierowcy! Zjazd z Alei Łyska na ulicę Bolko Kantora w Cieszynie zostanie całkowicie zamknięty.

wyświetleń: 546komentarzy: 0

Domagała dla Was

21-11-2017 15:00

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

Już w najbliższą niedzielę w cieszyńskim teatrze wystąpi Paweł Domagała. Dla Was czekają cztery bilety!

wyświetleń: 516komentarzy: 0

10 lat czekają na ekrany!

21-11-2017 13:10

Proszą się o nie od lat, ale z mizernym skutkiem. Jednak pojawiło się światełko w tunelu. Czy mieszkańcy Skoczowa odetchną z ulgą i nie będzie im przeszkadzał hałas z drogi ekspresowej?