Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5645komentarzy: 18

Cieszyński pokaz sztucznych ogni

02-01-2016 19:15

Hucznie witaliśmy Nowy Rok. Choć 'w sieci' ostatnimi dniami popularne stały się akcje nawołujące do zaprzestania odpalania petard - z uwagi na zwierzęta - to fajerwerków i sztucznych ogni nie zabrakło na Śląsku Cieszyńskim.

W Cieszynie w Nowy Rok władze miasta zaprosiły na specjalny pokaz fajerwerków. W świąteczne popołudnie profesjonalnie przygotowany pokaz odbył się nad brzegami granicznej Olzy. Poniżej film pokazujący to blisko 15 minutowe strzelanie w niebo.



źródło: ox.pl
dodał: JB 02-01-2016 19:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (18)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
02-01-2016 20:41
Przepierón
W trosce o zwierzęta Ustroń zorganizował za 65 zł. sylwestra na Czantorii.
jaga30
03-01-2016 00:03
jaga30
O ile petardy w sylwestra jeszcze jestem w stanie zrozumiec, tak nie potrafie pojac czemu sluzy napinanie petardami dwa dni przed Sylwestrem i dwa dni po?!
blookerss
03-01-2016 01:44
blookerss
Nie było normalnego pokazu o północy bo Burmistrz Macura nie myśli już o mieszkańcach, jest jak Petru: wszędzie go pełno a g.wno robi
ciamajda
03-01-2016 03:37
ciamajda
Fajerwerki prawie tak dobre jak w Skoczowie na Kaplicówce.
cd minerwa
03-01-2016 08:57
cd minerwa
Cud nad Olza !!!
blookers przemowil ludzkim glosem.
blookerss
03-01-2016 10:54
blookerss
cd
Za to twój dotychczasowy Nieludzki dorobek na Ox nie przemawia za cudem i akurat hetero nie zależy mi na tobie.
cd minerwa
03-01-2016 11:27
cd minerwa
Hetera byla przynajmniej hetero, nie tak jak ty...:)
blookerss
03-01-2016 11:41
blookerss
... A z kondona wie, że wiedźmy są hetero?
Donek
03-01-2016 11:42
Donek
do blookerss
Bardzo dobrze że nie było sztucznych ogni w Cieszynie. Ten proceder powinien być zakazany na całym świecie. Nie dość że huk straszy zwierzęta to jeszcze pieniądze wyrzucone w błoto za pare minutowe błyski. Ponadto walczymy o nadmierne ocieplenie klimatu. Pytam się ile CO 2 i jeszcze innych nieznanych gazów wchodzi do atmosfery w skali świata. Jedno przeczy drugiemu.
blookerss
03-01-2016 12:12
blookerss
Donek
Efekt i tradycja jest o północy, wszystko jest dla ludzi- bez przesady -zwłaszcza ni jak ma się CO-2 do pokazu.
Ciekawe natomiast, że coraz więcej osób biadoli, za kadencji śmierdziela było lepiej bo....
cyniag
03-01-2016 13:32
cyniag
Pokaz sztucznych ogni był piękny i jestem za żeby kontynuować tradycję. Też mam psa i jakoś jeszcze nie umarł od petard. Takie pokazy nie są przecież codziennie
Kankee
03-01-2016 17:19
Kankee
Blookers coraz bardziej sfrustrowany,czyżby modlitwa do obrazu Maryi na nic się nie zdała?
cd minerwa
03-01-2016 17:57
cd minerwa
modlil sie chlop do obrazu a obraz... ani razu ;) stad te frustracje.
Donek
03-01-2016 20:52
Donek
Pytam się jaka tradycja chyba nie wiesz co piszesz tradycja to wigilia 12 potraw to pamiętam z lat mojej młodości lecz sztucznych ogni nie pamiętam więc o jakiej tradycji piszesz. Nie wiem od ilu lat wprowadzono sztuczne ognie za którego burmistrza przed 1989r sztucznych ogni nie było nawet nie wiem czy by się doliczyć 10 lat. Szkoda forsy na głupotę i mniej właśnie CO2 w powietrzu. Powinno się to w ogóle znieść. W Niemczech w niektórych miastach był spokój w tym roku i też żyją,
cyniag
03-01-2016 20:52
cyniag
W temacie przestraszonych zwierzaków,właściciele zamykają swoje pupile w ciemnych łazienkach albo w innych pomieszczeniach,a sami idą na imprezy bankiety i tam oddają się urokowi Sylwestrowego szaleństwa.
cyniag
03-01-2016 21:00
cyniag
Tradycja to to co ludzie kultywują z roku na rok,a odnośnie CO2 to może samochody też mają zniknąć z ulic?
A jeżeli ty tylko uważasz wigilię za tradycję to ty jesteś strasznie ograniczony.
venis
04-01-2016 13:53
venis
Miernota tak jak biednie ozdobione ulice w Cieszynie. Byłam np. w Cieplicach w okresie świąt tam można podziwiać piękno dekoracji.
Człowiek z Księstwa
04-01-2016 17:05
Człowiek z Księstwa
A może by tak zrezygnować na rok lub dwa z pokazu sztucznych ogni i za te pieniądze (a sądzę, że były one niemałe) zakupić świąteczne oświetlenie i ozdoby na ulice. Żebyśmy mogli cieszyć się świątecznym klimatem przez dłuższy czas niż tylko 15 minut "w tym smutnym jak ... mieście." Takie oświetlenie naprawdę dodaje uroku miastu. Żadne odkrycie ...wystarczy popatrzeć na inne miasta. Nie wspomnę już o zorganizowaniu jarmarku świątecznego w kilka wieczorów przed świętami (z rozsądnymi cenami najmu lub nawet nieodpłatnie. Chodzi przecież o nastrój a nie o zarobek dla miasta). Bardzo tego brakuje. No ale od czegoś trzeba zacząć. Małymi kroczkami można zaskarbić sobie serca Cieszyniaków. Rzekłem.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

10% rabatu w Leroy Merlin w Cieszynie!

23-09-2017 07:30

wyświetleń: 207komentarzy: 0

Najlepsi sportowcy 2016 roku nagrodzeni

22-09-2017 22:15

Wczoraj (21.09) w Starostwie Powiatowym w Cieszynie doceniono najlepszych sportowców 2016 roku z powiatu cieszyńskiego. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Kajetan Kajetanowicz, Mateusz Malina, Janusz Rokicki, Dominik Bury, Katarzyna Wąsek oraz Małgorzata Błaszczyk. Przyznano także wyróżnienia oraz pogratulowano szkołom i gminom, które odniosły znaczące sukcesy we współzawodnictwie sportowym.

wyświetleń: 1554komentarzy: 0

Ogólnopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki w Cieszynie

22-09-2017 20:55

W tym roku główne obchody Światowego Dnia Turystyki miały miejsce w Cieszynie. W związku z tym wydarzeniem wczoraj (21.09) odbyła się konferencja, której tematem była marka turystyczna.

wyświetleń: 276komentarzy: 0

Weekendowe Propozycje Rowerowe (WPR, trasa 35): Ostrawica Śląska granica (2) (północ)

22-09-2017 19:20

Zaginione osady, zagubione w lesie ślady po gródkach i warowniach, malownicze zameczki i dwory - Daniel Pipień zaprasza nas na wycieczkę wzdłuż Ostrawicy do ujścia.

wyświetleń: 466komentarzy: 0

Tajemnicza Sycylia - prelekcja Jana Żurka

22-09-2017 17:50

W środę (21.09) na ternie Dyskusyjnego Klubu Propozycji Pogórze (ul. Kossak 6 w Cieszynie) miała miejsce prelekcja Jana Żurka, dotyczące podróży na włoską wyspę Sycylię – Jak powiedział Goethe „Kto był we Włoszech, ale nie odwiedził Sycylii, w rzeczywistości nie zna Włoch” – cytował prowadzący w czasie prelekcji.

wyświetleń: 623komentarzy: 0

Będzie siłownia w Pruchnej

22-09-2017 16:35

Udało się pozyskać dofinansowanie na budowę siłowni zewnętrznej przy Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej.

wyświetleń: 460komentarzy: 0

Potrzebujesz pilnie gotówki ale jesteś w BIK? Jest na to rozwiązanie!

22-09-2017 15:00

Biuro Informacji Kredytowej, w skrócie BIK, to prawdziwy postrach pożyczkobiorców. To właśnie w nim banki i instytucje finansowe sprawdzają swoich klientów, którzy chcą u nich zaciągnąć kredyt lub pożyczkę.

wyświetleń: 1133komentarzy: 0

Czytómy po naszymu!

22-09-2017 14:00

Już w niedzielę, 24 września (niedziela) w gmachu Książnicy Cieszyńskiej w Cieszynie odbędzie się IV Cieszyński Maraton Czytania Tekstów Gwarowych.

wyświetleń: 688komentarzy: 0

Trzyniec lepszy od wicemistrza

22-09-2017 12:35

Podopieczni Václava Varaďy podnieśli się po ostatniej porażce z Hradcem Králové i pokonali Bílí Tygři Liberec, 5:2. Po czterdziestu minutach był remis, ale gospodarze świetnie zagrali w trzeciej tercji i trzy punkty zostają na Morawach.

wyświetleń: 311komentarzy: 0

Piłkarski weekend przed nami (21.09.2017) - aktualizacja

22-09-2017 10:50

Ten piłkarski weekend zapowiada się emocjonująco. W Skoczowie dojdzie do derbów powiatu. Natomiast A klasę czeka pojedynek beniaminków, z których jeden aktualnie przewodzi tabeli.