Wiadomości

Kontakt24

wyświetleń: 5508komentarzy: 18

Cieszyński pokaz sztucznych ogni

02-01-2016 19:15

Hucznie witaliśmy Nowy Rok. Choć 'w sieci' ostatnimi dniami popularne stały się akcje nawołujące do zaprzestania odpalania petard - z uwagi na zwierzęta - to fajerwerków i sztucznych ogni nie zabrakło na Śląsku Cieszyńskim.

W Cieszynie w Nowy Rok władze miasta zaprosiły na specjalny pokaz fajerwerków. W świąteczne popołudnie profesjonalnie przygotowany pokaz odbył się nad brzegami granicznej Olzy. Poniżej film pokazujący to blisko 15 minutowe strzelanie w niebo.



zródło: ox.pl
dodał: JB 02-01-2016 19:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (18)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
02-01-2016 20:41
Przepierón
W trosce o zwierzęta Ustroń zorganizował za 65 zł. sylwestra na Czantorii.
jaga30
03-01-2016 00:03
jaga30
O ile petardy w sylwestra jeszcze jestem w stanie zrozumiec, tak nie potrafie pojac czemu sluzy napinanie petardami dwa dni przed Sylwestrem i dwa dni po?!
blookerss
03-01-2016 01:44
blookerss
Nie było normalnego pokazu o północy bo Burmistrz Macura nie myśli już o mieszkańcach, jest jak Petru: wszędzie go pełno a g.wno robi
ciamajda
03-01-2016 03:37
ciamajda
Fajerwerki prawie tak dobre jak w Skoczowie na Kaplicówce.
cd minerwa
03-01-2016 08:57
cd minerwa
Cud nad Olza !!!
blookers przemowil ludzkim glosem.
blookerss
03-01-2016 10:54
blookerss
cd
Za to twój dotychczasowy Nieludzki dorobek na Ox nie przemawia za cudem i akurat hetero nie zależy mi na tobie.
cd minerwa
03-01-2016 11:27
cd minerwa
Hetera byla przynajmniej hetero, nie tak jak ty...:)
blookerss
03-01-2016 11:41
blookerss
... A z kondona wie, że wiedźmy są hetero?
Donek
03-01-2016 11:42
Donek
do blookerss
Bardzo dobrze że nie było sztucznych ogni w Cieszynie. Ten proceder powinien być zakazany na całym świecie. Nie dość że huk straszy zwierzęta to jeszcze pieniądze wyrzucone w błoto za pare minutowe błyski. Ponadto walczymy o nadmierne ocieplenie klimatu. Pytam się ile CO 2 i jeszcze innych nieznanych gazów wchodzi do atmosfery w skali świata. Jedno przeczy drugiemu.
blookerss
03-01-2016 12:12
blookerss
Donek
Efekt i tradycja jest o północy, wszystko jest dla ludzi- bez przesady -zwłaszcza ni jak ma się CO-2 do pokazu.
Ciekawe natomiast, że coraz więcej osób biadoli, za kadencji śmierdziela było lepiej bo....
cyniag
03-01-2016 13:32
cyniag
Pokaz sztucznych ogni był piękny i jestem za żeby kontynuować tradycję. Też mam psa i jakoś jeszcze nie umarł od petard. Takie pokazy nie są przecież codziennie
Kankee
03-01-2016 17:19
Kankee
Blookers coraz bardziej sfrustrowany,czyżby modlitwa do obrazu Maryi na nic się nie zdała?
cd minerwa
03-01-2016 17:57
cd minerwa
modlil sie chlop do obrazu a obraz... ani razu ;) stad te frustracje.
Donek
03-01-2016 20:52
Donek
Pytam się jaka tradycja chyba nie wiesz co piszesz tradycja to wigilia 12 potraw to pamiętam z lat mojej młodości lecz sztucznych ogni nie pamiętam więc o jakiej tradycji piszesz. Nie wiem od ilu lat wprowadzono sztuczne ognie za którego burmistrza przed 1989r sztucznych ogni nie było nawet nie wiem czy by się doliczyć 10 lat. Szkoda forsy na głupotę i mniej właśnie CO2 w powietrzu. Powinno się to w ogóle znieść. W Niemczech w niektórych miastach był spokój w tym roku i też żyją,
cyniag
03-01-2016 20:52
cyniag
W temacie przestraszonych zwierzaków,właściciele zamykają swoje pupile w ciemnych łazienkach albo w innych pomieszczeniach,a sami idą na imprezy bankiety i tam oddają się urokowi Sylwestrowego szaleństwa.
cyniag
03-01-2016 21:00
cyniag
Tradycja to to co ludzie kultywują z roku na rok,a odnośnie CO2 to może samochody też mają zniknąć z ulic?
A jeżeli ty tylko uważasz wigilię za tradycję to ty jesteś strasznie ograniczony.
venis
04-01-2016 13:53
venis
Miernota tak jak biednie ozdobione ulice w Cieszynie. Byłam np. w Cieplicach w okresie świąt tam można podziwiać piękno dekoracji.
Człowiek z Księstwa
04-01-2016 17:05
Człowiek z Księstwa
A może by tak zrezygnować na rok lub dwa z pokazu sztucznych ogni i za te pieniądze (a sądzę, że były one niemałe) zakupić świąteczne oświetlenie i ozdoby na ulice. Żebyśmy mogli cieszyć się świątecznym klimatem przez dłuższy czas niż tylko 15 minut "w tym smutnym jak ... mieście." Takie oświetlenie naprawdę dodaje uroku miastu. Żadne odkrycie ...wystarczy popatrzeć na inne miasta. Nie wspomnę już o zorganizowaniu jarmarku świątecznego w kilka wieczorów przed świętami (z rozsądnymi cenami najmu lub nawet nieodpłatnie. Chodzi przecież o nastrój a nie o zarobek dla miasta). Bardzo tego brakuje. No ale od czegoś trzeba zacząć. Małymi kroczkami można zaskarbić sobie serca Cieszyniaków. Rzekłem.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Najmłodsi stela 117/518/2016

06-12-2016 13:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 74komentarzy: 0

Otrzymali odznaczenie

06-12-2016 12:15

W drugą niedzielę Adwentu, 4 grudnia na nabożeństwie w Kościele Ewangelickim w Szczyrku goście z Niemiec Henni Wildeboer i Manfred Thiel z Westerstede otrzymali odznaczenia ''zasłużony dla Województwa Śląskiego''. Wyróżnienie wręczyła Wicemarszałek Województwa Śląskiego Sylwia Cieślar.

wyświetleń: 171komentarzy: 0

Pierściec: uroczystości w sanktuarium św. Mikołaja

06-12-2016 10:20

Największe polskie sanktuarium św. Mikołaja znajduje się w Pierśćcu na Śląsku Cieszyńskim. Właśnie przybywają tam kolejne grupy pielgrzymkowe, pragnące modlić się za wstawiennictwem patrona chorych i ubogich. Główne uroczystości odpustowe w Pierśćcu odbędą się w niedzielę 11 grudnia.

wyświetleń: 428komentarzy: 1

Ćwiczyli w Bąkowie

06-12-2016 09:00

Strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej ze Skoczowa oraz jednostki OSP z terenu gminy Strumień ćwiczyli w sobotę, 3 grudnia wspólnie w Bąkowie.

wyświetleń: 366komentarzy: 0

Dawne obrzędy na św. Mikołaja

06-12-2016 07:30

Wspomnienie św. Mikołaja zajmowało wyjątkowe miejsce w tradycjach obrzędowych na śląsku cieszyńskim. Dziś gdy 6 grudnia przybrał stricte komercyjnego wymiaru, warto przypomnieć sobie o tradycjach związanych z tym świętem w naszym regionie.

wyświetleń: 550komentarzy: 0

Zimna woda zdrowia doda

05-12-2016 19:45

Podobno najgorsze są pierwsze sekundy, później już można się przyzwyczaić. Podobno. W Skoczowie powstała grupa morsów, co weekend zapraszają chętnych do wspólnych, lodowatych kąpieli.

wyświetleń: 3581komentarzy: 1

50-lecie szkoły w Ochabach

05-12-2016 18:50

Mieszkańcy Ochab świętowali 2 grudnia 50-lecie tamtejszego Zespołu Szkół. Na obchodach rocznicy placówki nie zabrakło uczniów, absolwentów, nauczycieli, a także miejscowych władz.

wyświetleń: 847komentarzy: 0

Młody koszykarz z sukcesami

05-12-2016 18:00

Wychowanek KS MOSiR Cieszyn, Mateusz Czempiel został powołany do Kadry Polski U16 rocznik 2001 i wraz z drużyną wywalczył na Białorusi drugie miejsce podczas XX Międzynarodowego Memoriału im. Ryzhenkova.

wyświetleń: 646komentarzy: 0

Mikołajkowy Marsz

05-12-2016 17:00

Bardzo liczna grupa Mikołajów zebrała się 3 grudnia na placu Hoffa w Wiśle. Tradycja jest już w tej miejscowości Mikołajkowy Marsz Nordic Walking. W imprezie udział wzięło ok. 150 osób, które pokonywały dwie trasy – 10 km i 15 km z „górskim hakiem” (ok. 18,5 km).

wyświetleń: 626komentarzy: 0

60 lat posługi kapłańskiej

05-12-2016 15:10

Niezwykła uroczystość odbyła się w niedzielę 4 grudnia w kościele Dobrego Pasterza w Istebnej, gdzie podczas uroczystej Mszy Świętej wspólnota parafialna i zaproszeni goście dziękowali Panu Bogu za 60 lat posługi kapłańskiej Księdza Prałata Jerzego Patalonga.