Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3056komentarzy: 6

Adam Małysz wspomina

01-01-2016 08:00

W chwili, kiedy czytacie te słowa, jestem w samolocie do Argentyny w drodze na start w Rajdzie Dakar, a nasi skoczkowie szykują się do Turnieju Czterech Skoczni. Do Niemiec pojechali bez żadnych obciążeń, nikt niczego od nich nie oczekuje. - rozpoczyna swój felieton dla Przeglądu Sportowego Adam Małysz .
Fot: arc.ox.pl Fot: arc.ox.pl

Skoczek wspomina czasy, kiedy sam startował w konkursie, że aby w nim wystąpić musiał sprzedać samochód - we trzech spaliśmy w jednym łóżku. W 2000 roku żyliśmy z żoną skromnie, żeby mieć na życie musieliśmy sprzedać wiekowego opla tigrę i corsę, ale przed wyjazdem do Niemiec powiedziałem Izie: „Wygram i będziesz miała audi”. Wydawało się to wtedy nierealne, ale zawsze warto mieć nadzieję. Po raz pierwszy na nagrodę spojrzałem dopiero w Innsbrucku, gdzie wygrałem konkurs.  

Kontynuując felieton, wspomina jeszcze, że stojąc na podium miał zły w oczach  i że było mu przykro, że nie zagrano hymnu Polski. Jak się okazuje, z wygranym samochodem również nie było łatwo. Kiedy Edi Federer (menadżer Małysza) sprowadził dźwig by auto zdjąć z podestu, okazało się że to atrapa bez silnika, o czym nikt naszej ekipy nie poinformował. Ostatecznie auto zlicytowano w Austri a obiecane adudi A4 żonie Małysz kupił w kraju.

Więcej o wspomnieniach naszego najlepszego skocka narciarskiego w historii, można przeczytać na łamach Przeglądu Sportowego.

(red/Przegląd Sportowy)
 

zródło: ox.pl
dodał: CR 01-01-2016 08:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (6)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

marcin16
01-01-2016 15:17
marcin16
Panie Adamie,kiedy Pan skakał to były czasy,zasiadało się do foteli,robiło kawę i ta kawa naprawdę smakowała.Oglądając Pana skoki to były najmilsze chwile spędzone przed telewizorem,były to chwile radości i wzruszeń.To było prawdziwe kibicowanie całej rodziny,dzieci wolały siedzieć przed telewizorem i oglądać skoki Adama, anie siedzieć przed komputerem,a teraz....Dziękujemy za te piękne chwile pełne wzruszeń i nigdy nie zapomnimy" Małyszomani" to było coś pięknego :) Życzymy Panu i całej Rodzinie wszystkiego dobrego w Nowym Roku, dużo zdrowia i spełnienia marzeń.
syroma
01-01-2016 16:32
syroma
I to audi żona Iza rozwalila w pył w trakcie swoich eskapad po Wiśle
syroma
01-01-2016 16:38
syroma
Powyższy komentarz miał być pytaniem. Czy to było to auto??? Powodzenia na Dakarze.
kamil1133
02-01-2016 04:36
kamil1133
Panie syroma
Zazdrosci pan izie tego auta
Daj pan spokoj
kamil1133
02-01-2016 04:36
kamil1133
Panie syroma
Zazdrosci pan izie tego auta
Daj pan spokoj
Międzol
03-01-2016 21:53
Międzol
Rozwaliła w pył, ale naprawili go.
Potem jeździł nim chyba Tomisław Tajner, który go też rozwalił.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ciągnik czeka na zwycięzcę

24-02-2017 12:20

Konkurs dla rolników! Kolejna, piętnasta już edycja Ogólnokrajowego Konkursu "BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE" wystartowała. Do wygrania m.in. ciągnik.

wyświetleń: 333komentarzy: 0

Najlepsze sztafety z Istebnej!

24-02-2017 11:10

Sztafety dziewcząt i chłopców ZSP SP 1 w Istebnej okazały się bezkonkurencyjne w rozegranych na trasach w Istebnej Kubalonce Mistrzostwach Województwa Śląskiego w Sztafetowych Biegach Narciarskich Szkół.

wyświetleń: 175komentarzy: 0

Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty!

24-02-2017 09:20

Oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzanie pieniędzy. rozsyłają maile w imieniu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

wyświetleń: 1606komentarzy: 1

''Najlepszy Kreplik Księstwa Cieszyńskiego'' wybrany!

24-02-2017 07:30

Wczoraj (23.02) w Cieszyńskim Ośrodku Kultury ''Dom Narodowy'' z okazji wielkiego obżarstwa, czyli Tłustego Czwartku, odbył się konkurs na najlepsze cieszyńskie krepliki. Wśród jurorów nie zabrakło m.in. Chwytaka.

wyświetleń: 1562komentarzy: 1

Seals z Cieszyna uwodzi głosem

23-02-2017 18:00

Są młodzi, zdolni i pochodzą z Cieszyna. Zespół Seals, a dokładnie duet to połączenie hipnotyzującego głosu Magdy Kluz z brzmieniem elektroniki w wykonaniu Wojtka Kiełbickiego. Zespół Seals nabiera rumieńców dzieląc się swoimi nowymi kawałkami z coraz większym gronem odbiorców. O muzyce, planach na przyszłość i pierwszych sukcesach w wywiadzie dla portalu ox.pl

wyświetleń: 3202komentarzy: 2

Najmłodsi stela 15/541/2017

23-02-2017 16:30

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 4514komentarzy: 0

''Teatr Elżbietański'' w Cieszynie

23-02-2017 14:50

Życie kulturalne Cieszyna wzbogaciło się o Teatr Elżbietański - a to za sprawą Johna Whitewood'a oraz jego żony Lucyny Krzanowskiej, którzy stworzyli zupełnie wyjątkowe miejsce – amatorską grupę teatralną SCENA OTWARTA. Siedziba teatru mieści się w cieszyńskim Domu Narodowym. Obecnie trwają próby do premiery pierwszego spektaklu pt. „Zupełnie inna bajka” autorstwa Pana Whitewood'a.

wyświetleń: 2414komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

23-02-2017 13:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 544komentarzy: 0

TIR w barierkach. Objazdy!

23-02-2017 12:20

Z ostatniej chwili: w Cieszynie na ul. Katowickiej TIR wjechał w barierki. Nie żyje kierowca. Zablokowana droga. Objazdy!

wyświetleń: 22245komentarzy: 2

Brenna: smak faworków i oponek

23-02-2017 11:10

To było prawdziwie rodzinne smażenie! Kilkadziesiąt osób zgromadziło się wczoraj (21 lutego) w Sali OSP w Brennej, by wspólnie przygotować się na Tłusty Czwartek.