Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2921komentarzy: 6

Adam Małysz wspomina

01-01-2016 08:00

W chwili, kiedy czytacie te słowa, jestem w samolocie do Argentyny w drodze na start w Rajdzie Dakar, a nasi skoczkowie szykują się do Turnieju Czterech Skoczni. Do Niemiec pojechali bez żadnych obciążeń, nikt niczego od nich nie oczekuje. - rozpoczyna swój felieton dla Przeglądu Sportowego Adam Małysz .
Fot: arc.ox.pl Fot: arc.ox.pl

Skoczek wspomina czasy, kiedy sam startował w konkursie, że aby w nim wystąpić musiał sprzedać samochód - we trzech spaliśmy w jednym łóżku. W 2000 roku żyliśmy z żoną skromnie, żeby mieć na życie musieliśmy sprzedać wiekowego opla tigrę i corsę, ale przed wyjazdem do Niemiec powiedziałem Izie: „Wygram i będziesz miała audi”. Wydawało się to wtedy nierealne, ale zawsze warto mieć nadzieję. Po raz pierwszy na nagrodę spojrzałem dopiero w Innsbrucku, gdzie wygrałem konkurs.  

Kontynuując felieton, wspomina jeszcze, że stojąc na podium miał zły w oczach  i że było mu przykro, że nie zagrano hymnu Polski. Jak się okazuje, z wygranym samochodem również nie było łatwo. Kiedy Edi Federer (menadżer Małysza) sprowadził dźwig by auto zdjąć z podestu, okazało się że to atrapa bez silnika, o czym nikt naszej ekipy nie poinformował. Ostatecznie auto zlicytowano w Austri a obiecane adudi A4 żonie Małysz kupił w kraju.

Więcej o wspomnieniach naszego najlepszego skocka narciarskiego w historii, można przeczytać na łamach Przeglądu Sportowego.

(red/Przegląd Sportowy)
 

zródło: ox.pl
dodał: CR 01-01-2016 08:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (6)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

marcin16
01-01-2016 15:17
marcin16
Panie Adamie,kiedy Pan skakał to były czasy,zasiadało się do foteli,robiło kawę i ta kawa naprawdę smakowała.Oglądając Pana skoki to były najmilsze chwile spędzone przed telewizorem,były to chwile radości i wzruszeń.To było prawdziwe kibicowanie całej rodziny,dzieci wolały siedzieć przed telewizorem i oglądać skoki Adama, anie siedzieć przed komputerem,a teraz....Dziękujemy za te piękne chwile pełne wzruszeń i nigdy nie zapomnimy" Małyszomani" to było coś pięknego :) Życzymy Panu i całej Rodzinie wszystkiego dobrego w Nowym Roku, dużo zdrowia i spełnienia marzeń.
syroma
01-01-2016 16:32
syroma
I to audi żona Iza rozwalila w pył w trakcie swoich eskapad po Wiśle
syroma
01-01-2016 16:38
syroma
Powyższy komentarz miał być pytaniem. Czy to było to auto??? Powodzenia na Dakarze.
kamil1133
02-01-2016 04:36
kamil1133
Panie syroma
Zazdrosci pan izie tego auta
Daj pan spokoj
kamil1133
02-01-2016 04:36
kamil1133
Panie syroma
Zazdrosci pan izie tego auta
Daj pan spokoj
Międzol
03-01-2016 21:53
Międzol
Rozwaliła w pył, ale naprawili go.
Potem jeździł nim chyba Tomisław Tajner, który go też rozwalił.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
loading...

Pozostałe wiadomości

Oczami niewidomego (51): złość i nienawiść

25-09-2016 14:20

„Świat to trudne miejsce. Jemu nie zależy. Choć nie żywi nienawiści do ciebie i do mnie, nie darzy nas też miłością. Dzieją się na nim rzeczy straszne, których nie można wytłumaczyć. [...] Świat cię nie kocha. [...] Pamiętaj jednak, żeby robić swoje. Takie masz zadanie na tym trudnym świecie, musisz podtrzymywać swoją miłość i robić swoje choćby nie wiem co.” Stephen King – „Lśnienie”

wyświetleń: 73komentarzy: 0

Znasz Młodego Bohatera?

25-09-2016 12:55

Możliwe, że wśród nas żyją bezimienni młodzi bohaterowie. Jeśli znasz ciekawą historię, której głównym aktorem jest dziecko, które ocaliło bądź aktywnie przyczyniło się do ocalenia życia innego człowieka, to wyślij ją do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji!

wyświetleń: 178komentarzy: 0

Kto Cię sprawdza?

25-09-2016 11:00

Krajowy Rejestr Długów oferuje możliwość sprawdzenia czy jakakolwiek instytucja nie szukała informacji o osobach na podstawie numeru PESEL.

wyświetleń: 1170komentarzy: 2

Kościoły Śląska Cieszyńskiego. Część 39/16 - Rzymskokatolicka Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu-Lipowcu

25-09-2016 09:30

W dzisiejszym artykule poznacie historię parafii w Lipowcu - jednej z najstarszych wsi Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 433komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

25-09-2016 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 708komentarzy: 0

Ziobro na podium

24-09-2016 22:15

Włoch Davide Bresadola po skokach na odległość 129,5 oraz 124 metry zwyciężył w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego rozgrywanym na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Tuż za nim uplasował się Słoweniec Domen Prevc, który uzyskał 126,5 oraz 125,5 metra. Podium konkursu w Wiśle uzupełnił reprezentant Polski Jan Ziobro, który oddał dwa równe skoki (126,5 i 127 m).

wyświetleń: 493komentarzy: 0

Ogólnopolski Zlot Instruktorów Turystyki Żeglarskiej w Cieszynie i spotkanie z Konkolskim

24-09-2016 19:05

W ramach Ogólnopolskiego Zlotu Instruktorów Turystyki Żeglarskiej PTTK, a także zakończenia sezonu oraz tegorocznych obchodów związanych z 50-leciem Klubu Żeglarskiego „Sternik” Cieszyn w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” odbyło się dziś (24.09) spotkanie ze znanym czeskim żeglarzem Richardem Konkolskim.

wyświetleń: 954komentarzy: 2

Kino na Granicy rusza w drogę!

24-09-2016 16:50

Umknęła Ci 18. edycja Kina na Granicy? A może chcesz przeżyć to jeszcze raz? Nic straconego! Jeszcze tej jesieni, w 10 miastach w Polsce i w Czechach pojawi się Kino na Granicy! Stanie się tak za sprawą projektu Kino na Granicy w Drodze, który otrzymał wsparcie w ramach konkursu Forum Polsko-Czeskiego.

wyświetleń: 684komentarzy: 0

Koncert Sikorowskich

24-09-2016 14:45

Status konkursu: TRWA

Andrzej Sikorowski oraz Maja Sikorowska będą koncertować w Goleszowie. Znani w naszym kraju artyści wystąpią 2 października sali gimnastycznej miejscowego gimnazjum.

wyświetleń: 927komentarzy: 4

Przed 100 laty na łamach prasy na Śląsku Cieszyńskim pisano... (39/9/16)

24-09-2016 12:20

Część miasta na Bobrku została nawiedzona przez... kuny. Tę i inne informacje przekazywały lokalne gazety wydawane sto lat temu.