Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4955komentarzy: 7

Balkonowi złodzieje w natarciu

07-12-2015 13:50

Straż Miejska w Skoczowie przestrzega przez pozostawianiem wartościowych rzeczach na balkonach. Jak się okazuje, często stają się łupem z złodziei.
fot: SM Skoczów fot: SM Skoczów

Skoczowscy mundurowi informacje o złodziejach mają z  informacji uzyskanych od mieszkańców Górnego Boru  -  Wystarczy chwila nieuwagi czy nieodpowiednie zabezpieczenie, by złodziej to wykorzystał. Niestety nie ma co liczyć na to, że złodzieje zaprzestaną tego procederu i bez obawy będziemy mogli trzymać w tym miejscu rzeczy wartościowe. Przysłowie stanowi, że to okazja czyni złodzieja. I tak też zazwyczaj bywa, bo to właśnie MY dostarczamy często przestępcy pretekstu do kradzieży.  – twierdzi  Robert Socha, komendant Straży Miejskiej w Skoczowie.

Pozostawiony rower lub inne wartościowe przedmioty na balkonie to dla złodzieja ogromna pokusa. Wystarczy pozostawić na balkonie ubranie do wyschnięcia po praniu, żeby po południu już go więcej nie zobaczyć. -  Świadomość faktu, że to MY przede wszystkim odpowiadamy za swój majątek powinna nas zmobilizować do wspólnych działań. Często wystarczy szeroko rozumiana sąsiedzka pomoc, by zniweczyć wiele złodziejskich planów. Starajmy się zatem wspólnie zadbać o NASZE bezpieczeństwo i nie zostawiajmy żadnych cennych przedmiotów na balkonie, a o wszelkich podejrzanych zachowaniach, jak i o każdej kradzieży niezwłocznie informujmy Policję bądź Straż Miejską. – apeluje na Facebooku komendant.

(red)
 

zródło: ox.pl
dodał: CR 07-12-2015 13:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

NoNick
07-12-2015 14:13
NoNick
Naszemu emerytowanemu komendantowi chyba się coś pomieszało - nie można usprawiedliwiać kradzieży tym że ktoś coś zostawił sobie na balkonie...takim tokiem myślenia dojdziemy do tego że SM już nie będzię ścigała "prostych kradzieży". I na marginesie jakie jest odpowiednie zabezpieczenie przed kradzieżą Panie doktorze ?
erik
07-12-2015 14:36
erik
Balkon to nie przechowalnia .Nietórzy z balkonu robią rupieciarnię .Dobrze 'że czasem złodziej tam zrobi porządek.
stach11
07-12-2015 16:29
stach11
Najlepiej pożyczyć od "gojnego" sidła (potrzask) i założyć go na balkonie. Jak takiemu złodziejaszkowi upierdzieli nogę, to na drugi raz mu się odechce kradzieży.
masaz1978@interia.pl
07-12-2015 19:19
masaz1978@interia.pl
zapraszam zlodzieja do mnie na balkon zabierz co tylko chcesz cieszyn wegielna 6/2 ps dobrze by bylo bys mial gumocze bo prad poplynie
miriam11
07-12-2015 21:12
miriam11
O pierona, jakisi yamakasi sie pojawili w trytonowym grodzie. Apelujym do wszystkich starek i starzików (i nie tylko!!!) co by zdrzili też i po balkonach a nie ino na klatki schodowe. Niech WIELKI BRAT BYDZIE Z WAMI.
ciamajda
07-12-2015 22:18
ciamajda
Samochodu również radzę nie zostawiać na parkingu. Mogą zapier.....
To nie jest wytłumaczenie by nic nie zostawiać na balkonie.
Herr Flick
08-12-2015 16:42
Herr Flick
Jak zwykle. Pierd... o Szopenie. Policja i SM jest od tego żeby łapać złodziejaszków.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ciągnik czeka na zwycięzcę

24-02-2017 12:20

Konkurs dla rolników! Kolejna, piętnasta już edycja Ogólnokrajowego Konkursu "BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE" wystartowała. Do wygrania m.in. ciągnik.

wyświetleń: 330komentarzy: 0

Najlepsze sztafety z Istebnej!

24-02-2017 11:10

Sztafety dziewcząt i chłopców ZSP SP 1 w Istebnej okazały się bezkonkurencyjne w rozegranych na trasach w Istebnej Kubalonce Mistrzostwach Województwa Śląskiego w Sztafetowych Biegach Narciarskich Szkół.

wyświetleń: 175komentarzy: 0

Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty!

24-02-2017 09:20

Oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzanie pieniędzy. rozsyłają maile w imieniu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

wyświetleń: 1602komentarzy: 1

''Najlepszy Kreplik Księstwa Cieszyńskiego'' wybrany!

24-02-2017 07:30

Wczoraj (23.02) w Cieszyńskim Ośrodku Kultury ''Dom Narodowy'' z okazji wielkiego obżarstwa, czyli Tłustego Czwartku, odbył się konkurs na najlepsze cieszyńskie krepliki. Wśród jurorów nie zabrakło m.in. Chwytaka.

wyświetleń: 1560komentarzy: 1

Seals z Cieszyna uwodzi głosem

23-02-2017 18:00

Są młodzi, zdolni i pochodzą z Cieszyna. Zespół Seals, a dokładnie duet to połączenie hipnotyzującego głosu Magdy Kluz z brzmieniem elektroniki w wykonaniu Wojtka Kiełbickiego. Zespół Seals nabiera rumieńców dzieląc się swoimi nowymi kawałkami z coraz większym gronem odbiorców. O muzyce, planach na przyszłość i pierwszych sukcesach w wywiadzie dla portalu ox.pl

wyświetleń: 3201komentarzy: 2

Najmłodsi stela 15/541/2017

23-02-2017 16:30

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 4512komentarzy: 0

''Teatr Elżbietański'' w Cieszynie

23-02-2017 14:50

Życie kulturalne Cieszyna wzbogaciło się o Teatr Elżbietański - a to za sprawą Johna Whitewood'a oraz jego żony Lucyny Krzanowskiej, którzy stworzyli zupełnie wyjątkowe miejsce – amatorską grupę teatralną SCENA OTWARTA. Siedziba teatru mieści się w cieszyńskim Domu Narodowym. Obecnie trwają próby do premiery pierwszego spektaklu pt. „Zupełnie inna bajka” autorstwa Pana Whitewood'a.

wyświetleń: 2413komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

23-02-2017 13:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 544komentarzy: 0

TIR w barierkach. Objazdy!

23-02-2017 12:20

Z ostatniej chwili: w Cieszynie na ul. Katowickiej TIR wjechał w barierki. Nie żyje kierowca. Zablokowana droga. Objazdy!

wyświetleń: 22238komentarzy: 2

Brenna: smak faworków i oponek

23-02-2017 11:10

To było prawdziwie rodzinne smażenie! Kilkadziesiąt osób zgromadziło się wczoraj (21 lutego) w Sali OSP w Brennej, by wspólnie przygotować się na Tłusty Czwartek.