Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2800komentarzy: 11

Zbiorą 30 tys. w tydzień?

14-05-2013 09:30

Jedno z ciekawszych miejsc na mapie Cieszyna może wkrótce zniknąć - Strefa Wolności ma problemy, ale też - przy okazji kłopotów - okazuje się, że ma spore grono sympatyków. Czy uda się im zebrać 30 tys. zł.? Na zebranie pieniędzy jest mało czasu - tydzień.
Strefa Wolności to nie tylko ścianka, ale także miejsce spotkań, fot. arc. Strefa Wolności to nie tylko ścianka, ale także miejsce spotkań, fot. arc.

W akcję włączył się m.in. Klub Przedsiębiorcy Zamku Cieszyn, którego członkiem jest Janusz Madera ze Strefy Wolności. W internecie pojawiła się petycja do władz Miasta: - My niżej podpisani mieszkańcy Powiatu Cieszyńskiego i sympatycy Strefy Wolności zwracamy się z prośbą do władz miasta Cieszyn o pomoc, wsparcie materialne i niematerialne, duchowe tego ważnego dla lokalnej społeczności miejsca. Strefa Wolności to przecież nie tylko ściana wspinaczkowa, siłownia, fitness czy sala zabaw. To przede wszystkim ludzie którzy ją tworzą, atmosfera, jaką wprowadzają. To miejsce spotkań, to przestrzeń, która skupia wokół siebie pasjonatów z różnych dziedzin, niekoniecznie związanych ze wspinaczką w ogóle - argumentują twórcy petycji.

Akcję na facebookowym profilu Strefy Wolności komentuje właściciel Strefy Wolności, Janusz Mendera: - Zainicjowana przez Ekipę Strefy Wolności akcja rzuciła mnie na kolana i spowodowała niekryte wzruszenie. Chcę podkreślić, iż nie jest to działanie marketingowe, a rzeczywista oddolna inicjatywa. W ten dość dziwny sposób spełnia się moje marzenie o stworzeniu nie tylko miejsca, a środowiska. I o sukcesie dowiaduję się dzięki kłopotom.

Wyjaśnia też dlaczego Strefa ma problemy finansowe: - Czuję, że winny jestem wyjaśnienia wszystkim w czym rzecz... Strefa Wolności od początku zmagała się z kłopotami finansowymi. Bóle rodzenia zwiększyły się po utracie szansy na otrzymanie dotacji unijnej, na którą liczyliśmy. Trzeba było zmienić plany inwestycji i tak z planowanych ponad 300 m2 ściany, zrobiło nam się o połowę mniej - tłumaczy: - Od początku liczyliśmy też, że miejsce to otrzyma wsparcie od Miasta. Przeliczyliśmy się. Działamy bez wsparcia i dotacji. Działamy próbując zapewnić wszystkim dobrą atmosferę i kąt dla każdego. To nie jest dochodowy interes, mimo to staramy się, żeby ceny były dla Was przystępne. Wierzcie lub nie, ale nie zarabiamy tyle, żeby móc pokrywać bieżące koszty utrzymania. Nadal wierzę, że warto sporo zaryzykować, żeby spełnić marzenia i próbować pasją zarażać innych. Dzięki wszystkim, którzy się zaangażowali w tą akcję! Dzięki wszystkim, którzy chcą nam pomóc! Nic nie mogę Wam obiecać, jedynie to, że postaram się, żeby było tu po Waszemu!

196 osób na Facebooku zdecydowało się "wziąć udział" w akcji "30 tysięcy w tydzień! Damy radę! ": - Dnia 18 maja (sobota) 2013, w godzinach od 16.00 do 22.00 zapraszamy Cię na imprezę zatytułowaną: „30 tysięcy w tydzień? Damy radę!” Jest to inicjatywa zorganizowana przez pracowników i sympatyków Strefy Wolności w dość krótkim czasie. To nasze być, albo nie być! - wyjaśnia Ekipa Strefy Wolności: - W programie imprezy m.in. aerobiki, zajęcia taneczne dla dorosłych i dzieci w różnym wieku, warsztaty teatralne, plastyczne, wystawy prac studentów UŚ wydziału artystycznego z Cieszyna z możliwością ich zakupu, koncerty, animacje, fire show i wiele innych. Wstęp to symboliczne 10 zł (chyba, że czujesz potrzebę dania więcej). Cały dochód przeznaczony będzie na współtworzenie Strefy Wolności. Jeżeli wiesz, że nie możesz przyjść, a chcesz nam pomóc, to możesz opłacić swoje wejście nie przychodząc na imprezę. Każdy, kto przyjdzie, bądź w jakikolwiek inny sposób wspomoże to przedsięwzięcie, będzie mógł się podpisać na specjalnie wydzielonej przestrzeni w Strefie Wolności, tym samym zostawiając po sobie ślad. Prosimy, przekazuj tę wiadomość dalej, zabierz znajomych i widzimy się w sobotę w Strefie Wolności. Obojętność nie jest już w modzie.


(red.)

źródło: OX.PL
dodał: NG 14-05-2013 09:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (11)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

tajemnica poliszynela
14-05-2013 11:04
tajemnica poliszynela
Taaaaa... nie ma to jak pospolite ruszenie żeby ratować swój biznes. Kryzys jest, wszyscy przedsiębiorcy mają problemy, mniejsze lub większe, ale jeszcze nie spotkełam takiego, który wyciąga rączki do ludzi po kaskę, bo to "takie fajne miejsce". Żenujące.
Chociaż... może p.Madera odkrył, dotąd nieodkryte, możliwości kredytu bezzwrotnego?
xolix
14-05-2013 12:49
xolix
Zbierzemy, uda się, wesprzemy bo przecież to miejsce dla nas, dla ludzi młodych duchem i energicznych !
tajemnica poliszynela - spoko, zostań w domu ale nie krytykuj, krytykowanie nie jest w modzie.
dyszol
14-05-2013 20:07
dyszol
Fajnie, że stworzyła się taka zżyta z miejscem grupa. Oby na gadaniu się nie skończyło. Tak czy siak strefa jest zwykłą firmą, których setki dziś zmagają się z problemami. Sam chciałbym, żeby miasto mi dopłacało do biznesu i pomagało go rozwijać. Chciałbym, żeby ludzie z ulicy mi pomagali. Ale nie ma tak łatwo. To właściciele przeliczyli się w kalkulacjach, a zarządzanie od początku było tam kulawe. Nic na siłę.
Auroton
14-05-2013 23:56
Auroton
Jak już zbiorą te 30 tys zł to mam nadzieję że uregulują faktury ;)
Natalia3127
15-05-2013 11:59
Natalia3127
witam
fajnie, że jest ktoś komu zależy na strefie . . . ale to chyba jednak przesada, problemy tego miejsca nie wiążą się z brakiem dotacji czy wsparcia od miasta ale z brakiem profesjonalizmu. Gościłam ostatnio w tm rzeczywiście nietypowym miejscu i . . . zmarzłam przy ściance, usiadłam na brudnej kanapie :( Prowadzenie takiego interesu wymaga świadomości iż dziś klient jest wymagający a siłownia to nie bieżnia napędzana siłami własnych mięśni i rowerek treningowy. PROFESJONALIZM to klucz do sukcesu. Mimo wszystko trzymam za was kciuki choć pomysł "wolnych datków" jest moim zdaniem żenujący
zoska75
15-05-2013 12:48
zoska75
Witam.
Jest tylko jeden bardzo istotny szczegół, otóż to nie właściciele Strefy Wolności organizują zbiórkę pieniędzy, ale jej MIŁOŚNICY. To "pospolite ruszenie" jest inicjatywą klientów Strefy.
Natalia3127
15-05-2013 14:14
Natalia3127
gdyby byli klienci to zbiórka byłaby bezcelowa bo firma generowała by zysk, a w artykule nie wypowiadają się klienci tylko właściciel
PaulinaN.
15-05-2013 17:41
PaulinaN.
Witam,
Czytam komentarze i łapię się za głowę. Jeżeli komuś nie pasuje, to co robimy, to jego sprawa, jego zdanie, jego prywatne odczucie, jak najbardziej ma do tego prawo.
Ja od siebie chciałabym zaznaczyć, iż p. Janusz Mendera, wcześniej już wspomniany, nic nie wiedział o tej akcji.
Mam na imię Paulina, nie trudno mnie będzie znaleźć, w razie jakiś szczegółowych pytań. Pracowałam przez rok w Strefie Wolności, aktualnie pracuję w sali zabaw "Kręciołek" w tymże miejscu.
Zainicjowałam to wydarzenie, ponieważ uważam, że o takie miejsca należy walczyć. Poświęcać swój czas i energię. Czy ktokolwiek z Was widział jak te pomieszczenia wyglądały zanim powstała tam ścianka wspinaczkowa? Czy ktokolwiek z Was wie, że P. Mendera własnymi rękami (z pomocą bliskich sobie osób) stworzył to miejsce od podstaw? Czy ktokolwiek z Was zadał sobie trochę trudu, aby bliżej zaznajomić się z historią tego miejsca?
To nie jest sposób na trzepanie mega kasy, tylko alternatywa dla osób w rożnym wieku na to, by miło spędzać czas, a nie tylko siedzieć przed komputerami i wypisywać głupoty, czy pić na umór pod blokiem.
Natalia 3127 - jak często tam bywasz? Profesjonalizmu też trzeba się uczyć. A co do tego, że wypowiada się właściciel, wiesz skąd jest ten cytat? Pewnie nie, więc Cię uświadomię, jest to oświadczenie p. Mendery na temat tego, co my - ludzie związani emocjonalnie ze SW zaczęliśmy tam robić, walczyć o to, by coś tutaj mogło się rozwijać....
Tutaj masz odnośnik do oświadczenia:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=538268486218727&id=256087464436832
Ponadto, to nie jest zwykłą firma, kolejny "second hand", pub czy market, to miejsce, które może stać się przyszłością tego miasta.
Wszystkich przeciwników i zwolenników zapraszamy na sobotnią akcję - tajemnic nie będzie, pytajcie o co chcecie.
Pozdrawiam, i mam nadzieję do zobaczenia
Paulina Nietupska
polonezaczas
15-05-2013 22:30
polonezaczas
Amen :)
Natalia3127
16-05-2013 11:26
Natalia3127
witam - w odpowiedzi Pani Paulinie
Po pierwsze - odwiedziłam Strefę w ostatnim miesiącu dwukrotnie
Po drugie - coś długo trwa wam ta nauka, a żeby było czysto wystarczy mop - nic więcej
Po trzecie - sama jestem przedsiębiorcą i też od blisko 8 lat buduję wizerunek i markę swojej firmy, ROBI TAK KAŻDY PRZEDSIĘBIORCA, to nic nadzwyczajnego gdy jest się na swoim więc pan Janusz nie robi nic nadzwyczajnego - po prostu pracuje
Po czwarte - akcja jest nietrafiona z powodów PR-owych, promocja to nie zbiórka i choć przyznaję miejsce jest ciekawe i na pewno unikatowe w Cieszynie - bo to jedyna taka ścianka o której mi wiadomo - trudno jest oprzeć się wrażeniu, ze przedsięwzięcie to jest bardziej spontonem niż biznesem i jeśli ludzie będą go kojarzyć ze zbiórką to oczywiste jest, że odniesiecie NIESTETY porażkę, dziś klient, któremu oferuje się pomysł na spędzenie wolnego czasu jest BARRDZO wymagający i taka akcja go nie ruszy - owszem dotrze do sympatyków i miłośników tego miejsca ale na nich niestety nie zarobicie i nawet jeśli dziś się uda to problem powróci. pozdrawiam i jak już pisałam mimo wszystko trzymam kciuki
KAIRO
20-05-2013 09:42
KAIRO
Od 15 lat zajmuje sie miejscem perzyjaznym dla ludzi, nie powiem o jakie miejsce chodzi, to nie budka z piwem czy tym podobne dzialalnosci. Przeszedlem kilka przeprowadzek w miescie , dzieki temu wytrwalem,ale dzieki temu kilka lat pracy poszlo na marne.Sympatykow pewnej deyscypliny sportu okazalo sie za malo. Rynek ksztaltuja ludzie a nei ludzi e rynek,Jesli mowie sie o przeinwestowaniu to na pewno wysokie czynsze i niesprzyjajace temu wladze miaste doprowadzaja wielu , ktory chcieliby poprowadzic cos "dla ludzi"do powolnego upadku.Wladze miasta sa apatyczne na niektore sportowe dzialalnosci,kierujac sie swoim widzimisie.Dzis rynek jest wymagajacy, SW troche sie zagalopowala,ale nie jest jedynym przediebiorca, jest nas wielu,A jesli chodzi o silownie to sprawa jest to sie absolutnie zgadzam.Ocena jest taka , na jaka zasluguje.Zycze powodzenia .
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

O budżecie gminy Goleszów

18-01-2018 19:30

Rozpoczynamy cykl rozmów z samorządowcami powiatu cieszyńskiego. Tematem przewodnim jest budżet gminy na rok 2018. Dzisiaj gościem Portalu Śląska Cieszyńskiego jest wójt Goleszowa – Krzysztof Glajcar.

wyświetleń: 790komentarzy: 0

Strumień: przybyło mieszkańców

18-01-2018 17:50

Nie tylko Jasienica podsumowała miniony rok, również styczeń przeanalizował ilu mieszkańców przybyło w gminie Strumień, jakie były najpopularniejsze imiona oraz ile zawarto małżeństwa  w ubiegłym roku kalendarzowym.

wyświetleń: 813komentarzy: 1

Potrącenie pieszych w Jaworzu

18-01-2018 16:45

W czwartek (18.01) około godziny 13:50 doszło do potrącenia pieszych na pasach przez kierowcę samochodu osobowego.

wyświetleń: 1662komentarzy: 0

Z Zoru do Tunezji

18-01-2018 16:30

W środę (17.01) w Osiedlowym Centrum Kultury i Rekreacji, działającym przy SM "Cieszynianka" odbyło się spotkanie z Genowefą i Zbigniewem Koczoniami, którzy przybliżyli kulturę, krajobrazy oraz zwyczaje południowej części Tunezji. Zgromadzonym gościom została zaprezentowana nie tylko opowieść, ale również zdjęcia, które doskonale obrazowały realia Tunezji Północnej.

wyświetleń: 781komentarzy: 0

Szkolenie strzeleckie w Goleszowie

18-01-2018 16:00

W czwartek  18 stycznia 2018 od godz. 9.00 na strzelnicy HUBERTUS w Goleszowie odbyło się szkolenie strzeleckie z broni długiej AKMS i KBKS uczniów klas mundurowych ZS im. Wł. Szybińskiego w Cieszynie.

wyświetleń: 1018komentarzy: 3

Wieje i będzie wiać...

18-01-2018 15:30

Od czwartku (18.01) do piątku (19.01) w naszym regionie znów mają pojawić się silne wiatry.

wyświetleń: 2647komentarzy: 0

Domek skradziony z placu zabaw przy żłobku ''Tup Tup'' w Cieszynie został odnaleziony

18-01-2018 14:25

Dziś (18.01) w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy informację od dyrekcji żłobka „Tup Tup” w Cieszynie, na terenie którego doszło do kradzieży domku dla dzieci, będącego wyposażeniem placu zabaw. Domek został znaleziony przez właściciela okolicznego kantoru.

wyświetleń: 3736komentarzy: 1

Między innymi

18-01-2018 13:50

W środę (17.01) w Ulu Kultury - Pracowni dobrych praktyk (Cieszyn ul. Srebrna) odbył się wernisaż wystawy artystki znanej jako Elena Lola Loli. Większość prac odnosiła się do zwierząt, gdyż jak wspominała sama artystka, są one dla niej bardzo ważne i tym samym usiłuje je uczynić bardziej zauważalnymi. Wystawa ''Między innymi. Zwierzęta na sprzedaż i do oddania'' to trzecia wystawa artystki zlokalizowana w Cieszynie.

wyświetleń: 916komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

18-01-2018 11:55

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 291komentarzy: 0

Kradzieże na stokach

18-01-2018 10:35

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Wiśle rozpoczęli akcję informacyjną przeciwko kradzieżom na stokach oraz w hotelach. Jak im zapobiec dowiedzieć się można ze specjalnie przygotowanych dla turystów ulotkach.