Fiodory lepsze od Kuźni - podsumowanie XXIII kolejki BLO

Za nami już XXIII kolejka Bielskiej Ligi Okręgowej. W hicie na szczycie tabeli Radziechowy podejmowały na własnym stadionie lidera z Ustronia. W innej ciekawej konfrontacji Pewel Mała zmierzyła się z niepokonaną tej wiosny Wilamowiczanką Wilamowice.

Najciekawiej zapowiadającą się konfrontacją był mecz w Radziechowach. Gospodarze podejmowali lidera ligi Kuźnię Ustroń. Goście bardzo szybko, bo już w 6 minucie objęli prowadzenie za sprawą Marcina Marianka. Kuźnia atakowała, ale to gospodarze zdobyli gola. Wyrównujące trafienie zaliczył Górny, dobijając soczysty strzał Dziedzica.

Na odpowiedź piłkarzy Marka Bakuna nie było trzeba długo czekać. Po koronkowej akcji Robert Madzia pokonał bramkarza gospodarzy Waliczka i Kuźnia ponownie objęła prowadzenie. Kluczowym momentem była 55 minuta spotkania. Wówczas drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Tomasz Jaworski z Kuźni. Wokół całego wydarzenia było sporo kontrowersji związanych z decyzją sędziego. Mimo gry w przewadze drużyny z Radziechów to goście stwarzali sobie sytuacje bramkowe.
W 78 minucie sędzia podyktował dyskusyjny rzut karny dla gospodarzy. „Jedenastkę” na gola zamienił Piotr Trzop. Zaledwie pieć minut później Radziechowy objęły prowadzenie. Po silnym strzale głową Marcin Byrtka na tablicy widniał wynik 3:2.

W końcówce spotkania czwartego gola dla „Fiodorów” zdobył Górny. Kuźnia mimo porażki wciąż utrzymuje pozycję lidera, lecz za jej plecami robi się bardzo ciasno.

Wiosna należy do Wilamowic! Podopieczni trenera Szymali nie zwalniają i wygrywają już czwarte z rzędu spotkanie. Tym razem Wilamowiczanka okazała się lepsza od ekipy z Pewli Małej. Spotkanie miało równie ciekawy przebieg jak to w Radziechowach. Niezawodny Dominik Natanek otworzył wynik spotkania w 33 minucie. Odpowiedź ze strony gości przyszła dopiero w drugiej połowie. W 56 minucie wyrównał Kozielski. Decydującym o losach wyniku fragmentem był ostatni kwadrans. Szaleńczą walkę o zwycięstwo zapoczątkował Przemysław Łoś w 74 minucie. Pięć minut przed końcem spotkania wyrównał Mariusz Kosibor i wydawało się, że piłkarze Gruszfelda zdobędą chociaż punkt. Szalę zwycięstwa na korzyść Wilamowiczanki przechylił jednak w doliczonym czasie gry Łukasz Rajda. Wilamowice atakują czołówkę. Do lidera tracą już tylko pięć punktów.

W Chybiu miejscowy Cukrownik podejmował rywala zza miedzy – Spójnię Landek. Spotkanie określane przez kibiców obu drużyn mianem derbów zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Rafał Szczygielski i Kamil Skowronek strzelali bramki dla Cukrownika. Goście z Landeka odpowiedzieli jednym trafieniem z rzutu karnego Macieja Genca. Spójnia po raz kolejny rozczarowała, oddalając się tym samym od IV ligi.