Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3804komentarzy: 1

Małysz: Będą skoki!

12-08-2011 10:02

Nazwisko Małysz oznacza latanie. Tym razem jednak chodzi o zapowiedź lotów na motocyklu, na którą zaprasza Wojtek Małysz, współorganizator Freestyle City Festiwal, odpowiedzialny za scenariusz cieszyńskiej imprezy. – Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i okolic na skoki, które przed rokiem zjednoczyły nas w zajawce. Tymi słowami Małysz wprowadza do wywiadu, jakiego udzielił sam Mistrz konkurencji FMX Bartosz Ogłaza.

Rozmawia Kasia Jurys, Biuro Prasowe Festiwalu.

Byłeś w zeszłym roku w Cieszynie. Jakie zrobił on na tobie wrażenie, jako miasto, jako organizator. Czy chętnie przyjedziesz do nas w tym roku?
- Cieszyn to jedno z lepszych miejsc gdzie miałem pokazy. Życzył bym sobie i innym więcej takich. Niesamowita atmosfera. Już nie mogę się doczekać. Wasze show odbędzie się w sobotę od godziny 19:00 do 20.00 na rynku. Będę skakać z Arturem Puzio. Nie możemy się doczekać!

Podobno nie tylko emocje sportowe łączą Cię z Cieszynem.
Dowiedziałem się o akcji charytatywnej, jaką organizują Wolontariusze. Bez wahania wezmę w niej udział. Chodzi o 12 letnią Dominikę z Cieszyna, która choruje na nowotwór kości. Ustaliliśmy wspólnie, że podczas wielkiego losowania, będzie można wygrać koszulkę  z autografami ekipy DareDevil oraz inne motocrossowe gadżety. Dochód z loterii zostanie w pełni przeznaczony na leczenie Agnieszki.

Czy jesteś w stanie sobie przypomnieć ile miałeś kontuzji i które były najgroźniejsze?
- Trochę się nazbierało. To specyfika sportów ekstremalnych. Dwa razy złamałem obojczyk, roztrzaskałem kolano, złamałem rękę, nadgarstek, jedną nogę potem drugą nogę. Do tego miałem złamany nos i połamane zęby.Większość ciężko przeszedłem. Czasem brakowało szczęścia, ale nigdy się nie poddawałem.

Czy w takim razie ani przez moment nie przyszło Ci do głowy, żeby zostawić motocykle  i zająć się czymś spokojniejszym?
- Myśli są różne. Na przykład kiedy jestem w trakcie kontuzji czy też po, czeka mnie długa rehabilitacja, są marne rokowania. Człowiek się zastanawia, czy i kiedy i jak szybko będzie można wrócić na motocykl. Nigdy nie miałem problemu, żeby wrócić po kontuzji na motocykl. Moja dziewczyna mówi, że to przez mój znak zodiaku – baran (uśmiech).

Kiedy rozpoczęła się twoja motocyklowa pasja? Zacząłeś podobno bardzo wcześnie.
- Od 4 klasy podstawówki jeździłem na motorynce. Kiedy dorosłem zacząłem testować inne sprzęty - większe, mocniejsze.W wieku 15 lat zapisałem się do klubu AP Głogów.Tam jeździłem w motocrossie przez 7 lat . Zdobyłem drugie Wicemistrzostwo Polski w klasie 125 senior. Później zaczęła się moja przygoda z Freestyle Motocross, która trwa do dnia dzisiejszego.

Jaki jest Twój ulubiony trick.
- Clifhanger jest ulubioną ewolucją. Przychodzi mi bez trudu i w każdych warunkach.

Jaki jest Twój najnowszy trick w powietrzu?
- Chcę wrócić do salta w tył!

Jesteśjuż doświadczonym zawodnikiem, stanowisz wzór do naśladowania dla młodszych motocyklistów. Jaką dałbyś im radę?
- W tym sporcie ciężko o radę. To się dzieje w głowie. Ale mogę powiedzieć, że trzeba być do końca zdeterminowanym i wytrwałym. Freestyle Motocross to sport bardzo niebezpieczny  i kontuzjogenny. Jeśli młody człowiek czuje pasje i ma predyspozycje to warto.

FCF

źródło: ox.pl
dodał: CR 12-08-2011 10:02
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

pawelmanhatan
12-08-2011 11:40
pawelmanhatan
FCF do porzygu!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Problem z psami w Istebnej

20-02-2018 07:30

W Istebnej w ostatnim czasie pojawiło się dużo skarg od mieszkańców, którzy obawiają się hasających beztrosko psów. W związku z tym władze Istebnej wystosowały apel do właścicieli zwierząt, a w szczególności psów, w którym proszą o pilnowanie swoich czworonogów i zachowaniu środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia na terenie posesji oraz podczas spacerów.

wyświetleń: 282komentarzy: 0

Znowu za darmo

19-02-2018 21:00

Wtorek (20.02.2018) to kolejny dzień, kiedy ze względu na prognozowaną przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska bardzo złą jakość powietrza na obszarze rybnicko-pszczyńskim Koleje Śląskie  wprowadzają bezpłatne przejazdy dla kierowców.

wyświetleń: 626komentarzy: 0

Młodzi judocy z Cieszyna znowu pokazali siłę

19-02-2018 20:25

Wczoraj (18 lutego)  w Sosnowcu odbył się Międzywojewódzki Otwarty Turniej Judo Juniorów Mł., Młodzików i Dzieci. Nie mogło na nim zabraknąć judoków z cieszyńskiego klubu, którzy po raz kolejny wrócili do domu z workiem medali.

wyświetleń: 432komentarzy: 0

Z Indii i Holandii do Wisły

19-02-2018 18:00

Charge d'Affaires z Ambasady Indii w Warszawie Amarjeet Singh Takhi przyjechał do Wisły, by spotkać się z burmistrzem Tomaszem Bujokiem Tematem spotkania była współpraca kulturowa w ramach Festival of India, który ma na celu przybliżyć kolorową i egzotyczną kulturę Indii Polakom w różnych częściach naszego kraju.

wyświetleń: 424komentarzy: 0

Michał Haratyk okazał się bezkonkurencyjny w pchnięciu kulą

19-02-2018 16:30

W sobotę i niedzielę, najlepsi lekkoatleci w kraju rywalizowali w Toruniu, gdzie odbyły się 62. Halowe Mistrzostwa Polski. Wśród kulomiotów najlepszy okazał się, pochodzący z Cieszyna, Michał Haratyk.

wyświetleń: 611komentarzy: 0

Karta Seniora

19-02-2018 15:25

Program „Karta Seniora” to program o zasięgu ogólnokrajowym, do którego przystąpiło kilkaset firm – w tym również z regionu Śląska Cieszyńskiego. Program jest skierowany do osób, które ukończyły 60 rok życia i mieszkają na terenie którejś z 63 gmin partnerskich, bądź też są członkami oddziału Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który podpisał porozumienie z organizatorami akcji. Celem „Karty Seniora” jest szeroko pojęta aktywizacja seniorów, czyli osób, które ukończyły 60 rok życia.

wyświetleń: 1849komentarzy: 1

Rodzicu! Idź na akademię!

19-02-2018 14:00

W styczniu w Skoczowie zainaugurowano Akademię Rodzica. To pomysł, którego inicjatorką jest dr Lidia Wollman, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Skoczowie. Pierwszy wykład skierowany był dla nauczycieli i rodziców, wygłosił go dr Marek Kaczmarzyk, biolog i neurodydaktyk. Przed nami kolejne zajęcia w ramach Akademii.

wyświetleń: 656komentarzy: 0

Sześć weekendów z emocjami

19-02-2018 12:45

Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego w Katowicach zatwierdziła kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2018. W tym sezonie pretendenci do tytułu mistrza Śląska powalczą o punkty w sześciu wymagających rundach - o jednej więcej niż w 2017 roku. Wśród nich są dwa rajdy będące nowością w kalendarzu jednego z najpopularniejszych cyklów rajdowych w Polsce.

wyświetleń: 1200komentarzy: 0

Nowy luterański biskup był w Ustroniu wikarym

19-02-2018 11:30

W sobotę (17.02) w kościele św. Trójcy w Mikołajkach odbyła się konsekracja i wprowadzenie na urząd biskupa luterańskiego ks. Pawła Hause. Ksiądz przez kilka lat pełnił posługę wikarego na parafii w Ustroniu. Jest również związany z dzięgielowskim wydawnictwem ''WARTO''. W 2012 roku ukazała się książka jego autorstwa.

wyświetleń: 3385komentarzy: 5

Za darmo - przez smog...

19-02-2018 10:05

Po raz kolejny Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska prognozuje na dziś (19.02.2018) bardzo złą jakość powietrza w dolinach beskidzkich. W związku z tym Koleje Śląskie wprowadzają  bezpłatne przejazdy dla kierowców.