Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Uwaga! Obklejają rowery!

Co robić w sobotę? Na pewno warto wybrać się na ustroński Rynek. Dlaczego? Policjanci z drogówki zapraszają na III Festiwal Rowerowy "Jedź z głową", który odbędzie się już 13 sierpnia o 10.00.

Podczas imprezy zaplanowano wiele atrakcji. Jak przystało na Festiwal Rowerowy tych jednośladów nie może zabraknąć. –Przygotowana została wystawa rowerów. Najstarszy ma 100 lat. Będą i te oświetlane lampa naftową – opowiada asp. sztab. Ireneusz Korzonek,  Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego. A jeśli już mowa o oświetleniu i widoczności to i ten aspekt, szczególnie jeśli chodzi o rowery zostanie poruszony.  Bardzo ważna jest widoczność na drodze. Dlatego też wszystkim rowerzystom, którzy przyjadą na ustrońskim Rynek swoim jednośladem będziemy rozdawać odblaski, które nakleją z boków swoich rowerów. Aby poprawić ich widoczność – dodaje asp. sztab. Ireneusz Korzonek.


W programie znalazły się też pokazy sprzętu policyjnego, egzaminy na kartę rowerową i motorowerową, liczne prezentacje zawodowców,  konkursy zręcznościowe i wiele innych atrakcji. Ponadto przygotowano  pokaz tego, jakie skutki może przynieść jazda bez zapiętych pasów. Jednak to nie wszystko. Mundurowi zaprezentują profesjonalny sprzęt  policyjny - radiowozy pościgowe, kolczatki, motocykle.

Celem imprezy jest propagowanie bezpieczeństwa wśród wszystkich mieszkańców regionu podczas poruszania się rowerem po drogach. –  Muszę przyznać, że jest w tej kwestii lepiej. W porównaniu z ubiegłorocznymi statystykami, mamy mniej pijanych poruszających się na rowerze i mniej jest wypadków z udziałem rowerzystów. Świadomość tego, żeby dbać o swoje bezpieczeństwo na rowerze jest coraz szersza, co nie znaczy, że nie może być jeszcze lepiej – dodaje Zastępca Naczelnika Wydziału Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Organizatorem imprezy jest: Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Ustronia, Urząd Miasta w Ustroniu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Portal OX.PL objął imprezę swoim patronatem prasowym.


KOD

 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: