Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Yoyo atakuje!

Niemal każdy w dzieciństwie chciał mieć jojo. Nie każdy jednak wie, że jest to jedna z profesjonalnych dyscyplin kultury freestylowej, której odpowiednie opanowanie wymaga lat treningu  i wyjątkowej determinacji. Nieprawdopodobnie szybkie ruchy nadgarstków i dłoni połączone z nieprzewidywalną i widowiskową parabolą niewielkiego jojo robią ogromne wrażenie.

Będzie się można o tym przekonać podczas Freestyle City Festival, w czasie piątkowego i sobotniego koncertu na Wzgórzu Zamkowym. - Żeby zapobiec statycznemu słuchaniu utworów, występom muzyków będą towarzyszyć pokazy yoyo. Energiczne, dopasowane do rytmu muzyki show będzie prowadzone przez team Backspin. – Informuje Kacper Plisz, koordynator strefy yoyo. Głównymi założycielami wspomnianego teamu są Grzegorz „Plamek” Wójcik będący drugim wicemistrzem Europy w jojo, a także Damian „Danny” Lada, zajmujący stanowisko wiceprezesa Polskiego Stowarzyszenia Yoyo. Na Freestyle City Festival zawodnicy pokażą swoje umiejętności w czasie trwania piątkowego i sobotniego koncertu przy muzykach zespołu BIG FAT MAMA i Stylowa Spółka Społem oraz HOODOO BAND z Alicją Janosz na pokładzie oraz The Pryzmats. Yoyo będzie działać nie tylko w strefie koncertowej na Wzgórzu Zamkowym. Instruktorzy tej dyscypliny poprowadzą też warsztaty z yoyoingu. Będą się one odbywały  w Parku Pokoju od godziny 13 do 18 w niedziele. Każdy, kto ma ochotę spróbować swoich sił w yoyoingu może skorzystać z profesjonalnego sprzętu, który udostępnią zawodnicy.

Wydarzenie stanowi kontynuację projektu Projekt: „Cieszyn – Miasto młode w każdym wieku.” „Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby.” Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013.”

Katarzyna Jurys, Biuro Prasowe Festiwalu
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: