Postępy budowy zintegrowanego węzła przesiadkowego

Początkiem 2017 roku rozpoczęła się budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego w Cieszynie. Inwestycja ta ma na celu połączenie zabytkowego, jednak zniszczonego dworca PKP z nową i zarazem nowoczesną zajezdnią autobusową. Prace trwają nadal, a my w sobotę (20.01.2018) postanowiliśmy sprawdzić ich postępy.

Część dla autobusów jest już praktycznie gotowa, przynajmniej jeżeli chodzi o elementy murowane. Brak jednak na chwilę obecną jakichkolwiek tablic, czy też oznaczeń – Zgodnie z planami na terenie węzła przesiadkowego ma się znajdować System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, szczegóły jak na razie są znane przedstawicielom odpowiednich wydziałów Urzędu Miejskiego w Cieszynie, jednak z całą pewnością możemy potwierdzić, że system taki na terenie węzła się znajdzie – powiedział w rozmowie z ox.pl Roman Barcz, wice prezes ZGK w Cieszynie. Faktycznie w roku 2017 Cieszyn ogłosił przetarg na wdrożenie tego systemu, termin składania ofert kończył się we wrześniu zeszłego roku.

Systsem Dynamicznej Informacji Pasażerskiej jest zintegrowanym systemem zarządzania przepływem informacji w czasie rzeczywistym, w związku z czym pasażerowie niezwłocznie będą informowani o ewentualnych opóźnieniach w odjazdach autobusów, czy też innych tego typu problemach komunikacyjnych. Pasażerowie będą mogli śledzić ewentualne zmiany na specjalnych tablicach informacyjnych, które są częścią systemu.

Jeżeli chodzi o część dla pociągów, zabytkowa część została odrestaurowana, pojawiły się również nowe pomieszczenia, które aktualnie już stoją, jednak wciąż trwają w nich prace. Za terenem PKP pojawił się również nowy parking (większy niż poprzednio, ze zdecydowanie lepszą nawierzchnią).

Na chwilę obecną nie znamy dokładnego terminu oddania zintegrowanego węzła przesiadkowego do użytku, jednak prace trwają i widać już spore postępy. Z pewnością już niedługo pasażerowie będą mogli korzystać z wszystkich dobrodziejstw, jakie niosą za sobą nowoczesne rozwiązania, jakie mają zostać zastosowane na węźle. Z pewnością odciąży to również okolice Browaru Zamkowego oraz ulicy Dojazdowej, przy której aktualnie znajduje się miejsce odjazdu autobusów (przeniesione z ulicy Hajduka), na której ruch autobusów jest zdecydowanie uciążliwy (wąskie uliczki nie są przystosowane do poruszania się tak dużych pojazdów.


fot. JŚ fot. JŚ fot. JŚ fot. JŚ fot. JŚ fot. JŚ
źródło: ox.pl
dodał: JS 2018-01-20 20:16:01
Komentarze
12
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-01-22 10:35:28
krzysztof.mm: nie wiem, o co tu chodzi, ale po roku to w szczerym polu dziś potrafią budować naprawdę wielkie inwestycje - takie pitolenie się z robotą to owszem, było standardem ale za komuny
2018-01-22 12:31:41
koszor: krzysztofie, widzę, że pozjadałeś wszystkie rozumy. Zapytaj poprzednich rządzących, dlaczego nie pilnowali sprawy dworca, tylko pozwolili ludziom moknąć na deszczu.
2018-01-22 12:37:32
knefel: ja-sioKrzysio czy jak ci tam jeszcze, jak za komuny to wymieniali kanalizację w Cieszynie. Efekty tego komunistycznego partactwa widać do dzisiaj i przy wyborach o tym każdy będzie pamiętał. Ale miło że o tym przypominasz.
2018-01-22 12:52:45
alouette: Coś czuję, że to będzie naprawdę piękne miejsce:)
2018-01-22 17:38:13
krzysztof.mm: no proszę, uderz w stół - i od razu obrońcy pisowskiego burmistrza w komży się odezwali

tak, proszę państwa, macie rację - to tego rozmodlonego nieudacznika podwórko i odpowiedzialność
2018-01-22 20:09:05
skuter66: Krzysztofie, nie jesteś przypadkiem byłym księdzem?
2018-01-22 20:49:28
spitfire: @skuter66, nie jesteś przypadkiem absolutnym idiotą? Raczej nie bo takich przypadków nie ma.
2018-01-23 05:28:05
krzysztof.mm: może jest, może nie jest - lekarz niech osądzi

faktem jest, że najdurniejsze teksty tacy goście jak on piszą pod wpływem urażonej dumy, w ślepym rewanżu za moje krytyczne o ich postach komentarze
wtedy wola krwawego odwetu wysysa im resztki oleju z głów - i to najwyraźniej ten przypadek, a efekty - jak wyżej
2018-01-23 13:38:52
koszor: krzysztofie - zasypiasz, sącząc jad. O 5-tej rano dalej dolewasz. Współczucia dla twoich bliskich i sąsiadów.
2018-01-23 16:40:14
krzysztof.mm: miło mi nawet wtedy, kiedy do takich jak ty dociera
a tak a propos, czego ty tu szukasz rano i wieczorem?
2018-01-23 20:51:00
Marzanna: Do Krzysztofa A gdzie ty byłeś jak z ziemią równali były dworzec jakoś nie plułeś na tamtego burmistrza a w komży nie chodził. Poprzednicy nic nie robili ale jakoś było a jak ktoś coś robi a związany z kościołem to Ciebie to przeszkadza. Odwal się człowieku od tego burmistrza i daj mu święty spokój bo mu do kostek nie dorastasz.
2018-01-23 22:13:08
krzysztof.mm: marzanna
cieszę się, że mam stałych i wiernych czytelników , choćby i nie najbardziej lotnych...
ale czy ty jesteś pewna, że pamiętasz wszystko o czym tu pisałem, czy tylko tak blefujesz?

p.s.
co do kościoła [rk] masz rację - tak, uważam go za jeden wielki wrzód i pasożyta na naszym społeczeństwie

co do burmistrza - no nie, coś ci się merda - wepchał się na eksponowany stołek, podatnicy go utrzymują, to i wysłuchać musi co suweren o nim myśli
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją