Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zaproszenie na konferencję dotyczącą zdrowia seniorów!

We wtorek 12 marca odbędzie się pierwsza konferencja dotycząca zdrowego trybu życia. Wydarzenie jest skierowane głównie do seniorów. W trakcie licznych zaplanowanych tego dnia spotkań i prelekcji będzie można dowiedzieć się jak dbać o zdrowie, a także zadać nurtujące nas pytania ekspertom.

Konferencja „Jak mądrze dbać o zdrowie w wieku dojrzałym” jest zaplanowana na wtorek 12 marca. Rozpocznie się o godzinie 10:00 w sali konferencyjnej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie (ul. Bielska 62). Wstęp na wydarzenie jest nieodpłatny. Chociaż konferencja skierowana jest głównie do seniorów, przyjść na prelekcje może każdy, niezależnie od wieku, płci, czy też miejsca zamieszkania.
Wydarzenie jest organizowane przez cieszyński Uniwersytet Trzeciego Wieku, przy wsparciu Powiatu Cieszyńskiego i Szpitala Śląskiego w Cieszynie – Konferencja skierowana jest do seniorów i osób zainteresowanych zdrowym stylem życia. Uczestnicy będą mieli możliwość spotkania się z ekspertami z zakresu profilaktyki zdrowia. Wstęp na konferencję jest wolny. Zorganizowane prelekcje będą miały na celu edukowanie i motywowanie seniorów do świadomego dbania o własne zdrowie – zachęca Lucyna Bałandziuk, prezes cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.


W planach konferencje znajdują się prelekcje takie jak:
- Profilaktyka chorób cywilizacyjnych
- Ukrywane problemy zdrowotne kobiet
- Pessaroterapia – nieinwazyjna metoda leczenia schorzeń statyki narządów rodnych kobiet
- Czy warto się szczepić?
- Problemy geriatrii
- W trosce o zdrowie psychiczne seniorów


Po zakończeniu prelekcji planowany jest panel dyskusyjny, podczas którego uczestnicy spotkania będą mieli szanse zadać nurtujące ich pytania ekspertom, a także podzielić się własnymi przemyśleniami.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: