Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kino szuka wolontariuszy

Chcesz poznać festiwal filmowy od kuchni? Planujesz pracę w kinematografii? Szukasz planów na inspirującą majówkę? Zgłoś się do wolontariatu cieszyńskiego Kina na Granicy. Organizatorzy 24. Przeglądu Filmowego Kino na Granicy ogłosili nabór do wolontariatu tegorocznej edycji festiwalu, która odbędzie się w majówkę.

- Jesteśmy grupą pasjonatów, dla których robienie festiwalu to wielka przygoda i mądra zabawa. Każdego roku zabieramy się do pracy z ogromną przyjemnością i zaangażowaniem, aby w Cieszynie stworzyć wyjątkowe wydarzenie. Jednak bez wsparcia wolontariuszy byłoby to niemożliwe. To dzięki ich energii i zaangażowaniu wszystko działa sprawnie, a pozytywne nastawienie buduje przyjazny klimat tego przeglądu. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcieliby spędzić magiczną majówkę w Cieszynie, stać się częścią zespołu tworzącego wydarzenie filmowe, poznać je od kuchni i spotkać tak wielu innych miłośników kina z Polski, Czech i Słowacji – zachęcają organizatorzy.

Na czym polega wolontariat?

Pomoc wolontariuszy potrzebna jest w przygotowaniu i realizacji wszystkich wydarzeń festiwalowych. Wolontariusze zajmują się opieką nad gośćmi, oprawą plastyczną, wydawaniem akredytacji i udzielaniem informacji w biurze festiwalowym, obsługą seansów w obiektach kinowych, promocją i pomocą w klubie festiwalowym, a także zabezpieczeniem zgodności wydarzenie z aktualnie panującymi obostrzeniami sanitarnymi. Szczegółowe zasady zostaną zawarte w porozumieniu oraz omówione podczas spotkania organizacyjnego przed rozpoczęciem przeglądu. Już w pierwszy dniu pobytu w Cieszynie wszyscy pomocnicy festiwalu zostaną wyposażeni w niezbędną wiedzę na odprawach i szkoleniach. Organizatorzy zapewniają obiad oraz pakiet startowy, czyli pełną akredytację i gadżety festiwalowe. Zakwaterowanie każdy pokrywa we własnym zakresie, ale 40 wolontariuszy, którzy zgłoszą się jako pierwsi, może liczyć na pomoc w rezerwacji noclegu w akademiku.

Realizacja praktyki zawodowej

Wolontariat Kino Na Granicy to także świetna okazja do zrealizowanie praktyki zawodowej dla studentów bohemistyki, slawistyki, animacji społeczno-kulturalnej, kulturoznawstwa, akademii sztuk pięknych lub kierunków pokrewnych.
Formularz zgłoszeniowy dla wolontariuszy Kina na Granicy będzie aktywny do 11 marca. O wynikach naboru wszyscy kandydaci zostaną poinformowani mailem najpóźniej do 18 marca.

Szczegóły na stronie www.kinonagranicy.pl

24. Przegląd Filmowy Kino na Granicy odbędzie się w dniach 29 kwietnia – 3 maja 2022 roku w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: