Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Domowe Eko-Solucje już w sobotę

Już w najbliższą sobotę (23.11.2019) na cieszyńskim Zamku odbędzie się spotkanie zatytułowane „Domowe EKO-Solucje”. Jest to projekt cieszyńskiej fundacji MamGrono, która do współpracy zaprosiła ekspertów i działaczy z programu „Czyste Powietrze”, Ustrońskiego Alarmu Smogowego, czy Cieszyńskiej Kooperatywy Spożywczej.

- Chcemy poruszyć tematy takie jak optymalizacja i planowanie posiłków, tak aby dokonywać rozsądnych zakupów i nie marnować jedzenia. Jak wiemy ze statystyk, bardzo dużo żywności ląduje w koszach na śmieci, ponieważ Polacy kupują za dużo – często właśnie ze względu na brak planu czy pomysłu jak zorganizować domowe żywienie oraz budżet na część wydatków. Oprócz tego postaramy się odpowiedzieć na pytania, jak ograniczyć produkcję śmieci, w jaki sposób ekonomicznie i ekologicznie prowadzić dom oraz w jaki sposób możemy oszczędzać i ratować środowisko, samodzielnie wykonując ekologiczne kosmetyki i chemię domową. Zadanie jest współfinansowane przez Miasto Cieszyn – wyjaśnia Anna Babik z fundacji MamGrono.

Podczas „Domowych EKO-Solucji” będzie można wysłuchać wykładów ekspertów z różnych dziedzin, związanych z ekologią oraz rozsądnym i ekonomicznym prowadzeniem domu. Ekspert z programu „Czyste Powietrze” opowie, w jaki sposób ograniczenie niskiej emisji pomaga ratować nie tylko środowisko, ale również domowy budżet. Specjalistka z Ustrońskiego Alarmu Smogowego opowie o problemie, jakim jest smog, oraz wyjaśni jak chronić przed nim siebie i nasze dzieci. Założycielka cieszyńskiej Kooperatywy Spożywczej opowie o swoich działaniach i wspólnych zakupach, a dziewczyny z fundacji MamGrono wyjaśnią, w jaki sposób działać ekologicznie, ekonomicznie i skutecznie, zarówno w domu, jak i poza nim.

- Uczestnikom będziemy rozdawać torby na zakupy wielokrotnego użytku, woreczki na owoce i warzywa oraz mini poradnik – jak być ekologicznym w domu, jaki zamierzamy wydać wspólnie z partnerami, gdzie znajdzie się m.in. kompendium wiedzy, która zostanie przekazana podczas tego wydarzenia – wyjaśniają przedstawicielki fundacji MamGrono.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: