Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kto robi najlepsze krepliki?

Z nadzieniem czy bez? Z cukrem pudrem? Z lukrem? Na oleju czy smalcu? W sprawie, jakie powinny być najlepsze krepliki zdania są podzielone. Już wkrótce dowiemy się, kto w Beskidach robi najsmaczniejsze pączki.

Już 24 lutego Wiślańskie Centrum Kultury zaprasza na kolejną odsłonę konkursu kulinarnego „Najlepsze Beskidzkie Krepliki”. Po rocznej przerwie, związanej z pandemią, konkurs po raz kolejny wyłoni najlepsze krepliki w Beskidach. Impreza odbędzie się w Tłusty Czwartek w Browarze Wisła.

Kto robi najlepsze krepliki? Czym powinny być nadziane? Na te i na wiele innych pytań odpowiedzi poznamy już w Tłusty Czwartek, a więc 24 lutego 2022 roku. Po rocznej przerwie wraca konkurs na „Najlepsze Beskidzkie Krepliki”. Impreza rozpocznie się o godz. 10:00 w Browarze Wisła.

- W tym roku konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach: Krepliki Domowe i Krepliki Zawodowe. Zachęcamy do udziału wszystkich chętnych, zarówno domowych twórców kreplików, szkoły, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, restauracje i cukiernie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

W Tłusty czwartek specjalne jury, złożone z przedstawicieli beskidzkich miejscowości zdecydują, które krepliki są najsmaczniejsze. Przypomnijmy, że krepliki muszą zostać przygotowane wg beskidzkiej receptury, tzn. z powidłami śliwkowymi, ze spirytusem, smażone na smalcu. Przypomnijmy, że dwa lata temu jury uznało, że najlepsze w Beskidach krepliki piecze Elżbieta Szajtauer. Wtedy to konkurs został zorganizowany w Wiśle po raz dziesiąty i wrócił po kilkuletniej przerwie. W tym roku zapraszamy zatem do jedenastej odsłony tego najsmaczniejszego beskidzkiego konkursu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 22 lutego w Wiślańskim Centrum Kultury, Pl. B. Hoffa 3A, tel. 602 177 262, e-mail: kultura@wisla.pl.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej Miasta Wisła.

 

Portal OX.PL jest patronem medialnym imprezy.

 

red.

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-02-19 20:00:16
utopiec: Najlepsze na ceresie, jeśli go ktoś pamięta.
2022-02-20 11:58:39
venis: Pamiętamy cers w Czechach jest dostępny nieco inna nazwa ale jest nawet w Kauflandzie. Ale najlepsze robiono w cukierni u Barta na Głębokiej i były na końskim łoju.
2022-02-20 16:46:25
koszenila6: Wielbię pączki ale to i tak prawdziwa sztuka odróżnić jeden od drugiego. Fajnie by było, gdyby tak porozsyłać jeszcze te pączki po losowo wybranych adresach.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: