Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Borgońka Cross - ruszyły zapisy

Ruszyły zapisy do Borgońka Cross - biegu przełajowego po bezdrożach Hażlacha.

Nazwa biegu, którego pierwsza edycja odbyła się w 2019 roku, wzięła się od Żródełka „Borgońka”, które znajduje się w uroczysku Czarne Doły na terenie Hażlacha. Według legendy spisanej przez Rudolfa Mizia z pobliskich Zamarsk dawno temu pojawił się w Czarnych Dołach pojazd z piękną hrabiną i konnym orszakiem dworzan. Hrabina chorowała na oczy, przypadek sprawił, że przemyła oczy wodą z napotkanego źródełka i wyzdrowiała. Wdzięczna hrabina chciała w tym miejscu założyć uzdrowisko, ale jakaś wojna temu przeszkodziła. A tajemniczą hrabinę miejscowi nazwali „Borgońką”. W 2004 roku Nadleśnictwo Ustroń i Gmina Hażlach wytyczyły tu ścieżkę edukacyjną. Oznakowana jest białym kwadratem przeciętym po przekątnej zielonym paskiem. W 2011 roku teren wokół źródła uporządkowano, z piaskowca zrobiono studnię i ujęcie wody poniżej niej.

Głównymi celami biegu jest popularyzacja biegów przełajowych w Polsce połączona z promocja gminy Hażlach oraz walorów turystycznych Ziemi Cieszyńskiej, a także promowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej w tym biegania, jako najprostszej formy rekreacji. Bieg jest przyjazny psom – można zabrać swojego pupila i razem z nim zmierzyć się z trasą.

 To bieg dla osób, które lubią truchtać na przełaj – na trasie o długości ok. 11 km i przewyższeniu ok. 25 m nie brakuje bowiem ścieżek leśnych i polnych (ok. 9 km) oraz dróg wiejskich (ok. 6 km).

 Rejestracja zawodników odbywa się:  

  • przez formularz internetowy na stronie https://www.pomiaryczasu.pl/ do dnia 13.05.2022r. do godz. 13.00
  • w biurze zawodów w dniu 15.05.2022 r. (Hażlach, ul. Główna 2 „Dom Przyrodnika”) od godz. 10:30 do godz. 12:30.

 Limit uczestników wynosi 150 osób (130 + 20 do dyspozycji organizatora). O miejscu na liście startowej decyduje kolejność wpłat.

 Płatność w formie przelewu podczas procesu rejestracji (e-przelew dotpay) na stronie https://www.pomiaryczasu.pl/registration/3__borgonka_cross/ 

Opłata startowa wynosi: 40 zł brutto płatne przelewem w terminie do 13.05.2022 do godz. 13.00;  50 zł brutto płatne w biurze zawodów (gotówka lub karta płatnicza).

 

Portal OX.PL jest patronem medialnym imprezy.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: