Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Podróżowanie wcale nie musi być drogie! Poznaj sprawdzone sposoby globtroterów na tanie podróżowanie

Marząc o podróżach, musimy zmierzyć się z niezwykle istotną kwestią, która dotyczy naszych finansów. Bardzo często żyjemy w przekonaniu, że dalekie wojaże są czymś, na co nas nie stać. Prawda jest jednak zupełnie inna. Istnieje bowiem szereg sposobów, które umożliwiają tanie podróżowanie, nawet do najbardziej egzotycznych krajów, o czym zaraz się przekonasz!

Tanie bilety lotnicze

Jednym z ciekawych rozwiązań na dalekie podróżowanie są tanie bilety lotnicze. W sieci istnieje szereg wyszukiwarek, dzięki którym możemy polecieć do różnych krajów i to nie tylko europejskich, płacąc za to zaledwie od stu do kilkuset złotych.
Szukanie tanich biletów wymaga jednak sporej wprawy oraz elastyczności w doborze terminów, ponieważ do jednych z najtańszych ofert należą bilety zakupione dużo wcześniej (z wyprzedzeniem kilku miesięcy) albo bilety z last minute, które można zakupić na trzy, dwa lub nawet jeden dzień przed planowanym wylotem.

Alternatywne sposoby podróżowania

Oczywiście wcale nie musimy podróżować samolotem. Istnieją przecież alternatywne sposoby podróżowania. Do tych tańszych zaliczyć można własny samochód, ale tylko wtedy, gdy podróżujemy w większej grupie i możemy złożyć się na paliwo.
Możemy również wybrać się w podróż autostopem, co z reguły nie wiąże się z żadnymi kosztami podróży. W takiej sytuacji jednak również lepiej podróżować w grupie, a przynajmniej w towarzystwie jeszcze jednej osoby.
A jeśli nie chcemy być zależni od życzliwości innych kierowców, możemy zdecydować się na odpłatną wersję autostopu w postaci BlaBlaCar, co i tak pozwala na spore oszczędności w porównaniu do np. ceny biletów linii kolejowych czy zorganizowanego transportu drogowego (firmy przewozowe).

Oszczędzanie na noclegach

Kolejnym elementem obcinania kosztów podróży jest wybór noclegów. Jeśli naprawdę zależy nam na zwiedzaniu, a nie na komfortowych warunkach wypoczynkowych, to idealnym rozwiązaniem jest wybranie tanich hosteli.
Możemy również poszukać okolicznych kempingów czy pól namiotowych. W tej sytuacji trzeba mieć ze sobą śpiwór i karimatę. W ciepłe dni możemy nawet spędzić noc pod chmurką, dzięki czemu nocleg nie będzie nas nic kosztował.
Co do kwestii higieny w przypadku takiego nieco dzikiego noclegu, nie jest to wcale tak skomplikowana sprawa, jak mogłoby się wydawać. W wielu krajach z rozbudowaną infrastrukturą turystyczną nie powinniśmy mieć problemu w znalezieniu jakiejś darmowej łaźni, czy łazienki z prysznicem np. na jakiejś stacji benzynowej albo właśnie na jakimś darmowym kempingu.

Gościna u miejscowych

Co ciekawe, coraz częściej koszty podróżowania można obniżyć jeszcze w inny sposób. Umożliwiają to specjalne serwisy internetowe, w których ludzie z całego świata proponują darmowe lub niezwykle tanie noclegi podróżnikom. Dla tubylców goszczenie wędrowca jest równie wielką przygodą, jak podróżowanie dla samego globtrotera, ponieważ odwiedza ich ktoś z innego kraju, niejako przywożąc ze sobą jego cząstkę, którą gospodarze mogą poznać.

Home swapping, czyli zamiana domów na czas wakacji

Istnieje jeszcze inny sposób na spędzenie tanich wakacji zupełnie w innym kraju. Jest to tak zwany home swapping lub home exchange, czyli zamiana domów. Wystarczy za pośrednictwem specjalnych platform internetowych znaleźć drugą osobę, która w podobnym okresie będzie chciała gdzieś wyjechać i zaakceptuje nasze miejsce zamieszkania jako ciekawą lokalizację do spędzenia urlopu. W tym przypadku trzeba posiadać swoje lokum i dobrze, aby mieściło się ono w miejscu atrakcyjnym pod względem turystycznym lub wypoczynkowym.

Zabezpieczenie finansowe

Nawet bardzo tanie podróżowanie nie jest jednak możliwe bez posiadania chociaż minimalnych środków finansowych. Takie zabezpieczenie jest konieczne. Warto tak wszystko zorganizować, aby w sytuacjach kryzysowych mieć dostęp do pieniędzy. Czasami wystarczy prosta aplikacja firmy która udziela chwilówki przez internet, dzięki której w razie potrzeby bez problemu zyskamy dodatkowe środki na kontynuowanie podróży lub na bezpieczny powrót do domu.
Możliwości na tanie podróżowanie jest zatem wiele, przy czym trzeba pamiętać o tym, że optymalizując koszty, musimy wykazać się samodzielnością. Dlatego też prawdziwą podstawą taniego podróżowania jest po prostu dokładne planowanie podróży, które wymaga sporo czasu i wysiłku. Pozwala to jednak na spore oszczędności i przeżycie niezapomnianej przygody.

Artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: ES
To również może Ciebie zainteresować: