Dębowiec: Przegląd Pieśni Patriotycznej

W bieżącym roku szkolnym 2017/2018 uczniowie Szkoły Podstawowej w Dębowcu wraz z filiami uczestniczą w realizacji projektu ''Szkoła Młodych Patriotów'', którego organizatorem jest Studium Prawa Europejskiego. Cel projektu zakłada uświadomienie młodym ludziom, na czym polega współczesny, mądry i odpowiedzialny patriotyzm. Jednym z działań było przeprowadzenie I Gminnego Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej, który odbył się w dniu 18.04.2018r.

 Zmagania młodych artystów oceniało jury w składzie: dr Katarzyna Marcol – wykładowca Uniwersytetu Śląskiego, Alicja Łamacz – specjalista małych form teatralnych, Olga Stuchlik – dyrektor Gminnego Zespołu Szkól i Przedszkoli w Gminie Dębowiec, Karina Bogusz – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki, Gabriela Hałgas – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Dębowcu oraz pan Waldemar Śniegoń – muzyk – instrumentalista, reporter portalu OX.PL.

Jury wyłoniło laureatów w grupie młodszej i starszej. Wystąpią oni podczas koncertu z okazji świąt majowych „Piosenką i wierszem o Polsce" , jak również w trakcie uroczystości nadania szkole imienia Szkoła Podstawowa w Dębowcu im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej. Laureaci: W kategorii poezja: Nikola Szendzielarz, Kowaluk Kornelia, Zofia Trzos. w kategorii poezja grupa starsza Roch Branny, Jakub Matejczuk, Angelika Słowiok. Pieśni młodsi: zespół wokalny z Ogrodzonej, Oliwia Targosz z Dębowca, zespół wokalny z Dębowca. Starsi duet z Ogrodzonej Amelia Mendrek i Kamil Pawelski, duet Barbara Branny i Julia Pala z Dębowca, Roksana Stoszek z Dębowca.


źródło: ox.pl
dodał: WŚ

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-04-20 16:19:19
krzysztof.mm: Bravo, bravo...

wypisz wymaluj, komuna wróciła do szkół - przystrojona w sutannę, zamiast życiorysem Lenina i historią rewolucji październikowej straszy dziś dzieci rekolekcjami, żołnierzami wyklętymi i \"patriotycznymi\" akademiami
2018-04-20 23:02:25
skuter66: Ty naprawdę jesteś chorym człowiekiem.
2018-04-20 23:44:34
jasper: Takie samo skojarzenie. Piosenki patriotyczne rodem z Kolobrzegu czy akademii szkolnych- czyli stare czasy komuny popularyzowane.
2018-04-21 06:45:11
wranek: @skuter Wszystka podła zmiana, to chore człowieki.
2018-04-21 08:53:11
jasper: A prym wiedzie Antek.
2018-04-21 10:06:45
wyśmienity cwaniaczek: faktycznie niezła lipa - cisną dzieciom do głowy pierdoły rodem z PRL - u , piosenki o podłożu komunistycznym, dzień wyklętych morderców , dzień liczby PI, dzień pastucha itd :)
2018-04-21 20:23:30
mstudnicki: Po tym forum widać wyraźnie, dlaczego NKWD nie miało problemów z rekrutacją na UB-eckie stanowiska wiążące się ze wszelkiego rodzaju przywilejami za \"niewielką\" cenę zwalczania wszystkiego, co wiązało się z patriotyzmem. Zostało do dziś, tylko teraz całkowicie za friko, ku chwale Putina i Makreli, którzy tylko zacierają łapki widząc podzielone społeczeństwo i tzw. pożytecznych idiotów.
Nie dziwi mnie bluzganie osób, których wiedza historyczna jest na takim poziomie, iż nie rozróżniają bandy Bielskiego, od regularnych oddziałów partyzantki AK.
Bardzo dobrze, że szkoły organizują takie wydarzenia, przez co następne pokolenie Polaków ma większą szansę na uwolnienie się z takiego moralnego chlewu, jakie prezentuje zindoktrynowana część pokolenia obecnego.
2018-04-22 05:53:58
krzysztof.mm: po wpisie studnickiego widać wyraźnie, że Antek Zamachowiec i spółka nie muszą się specjalnie starać, by znaleźć głupich i naiwnych do swej sekty - są wśród nas, i tylko czekają, by zabłysnąć swoją głupotą
2018-04-22 21:51:48
skuter66: O czym ty piszesz, człowieku, co ma piernik do wiatraka?
2018-04-23 06:55:55
krzysztof.mm: młodzi z definicji są nie do końca mądrzy no i siła rzeczy nie mogą pamiętać - ale pokolenie 50+ wie doskonale, że nie było bardziej patriotycznych uroczystości od tych organizowanych przez komunę, i większych patriotów od tych, co ich komuna wskazała

no i dziś mamy dokładnie to samo
ten kartoflany Napoleon z Żoliborza to nieodrodne dziecko swoich czasów, komuszego wychowania i wykształcenia, no i może po trochu ofiara tatusia - ubeka, który kartofelka porzucił w dzieciństwie
efekt jaki jest, każdy widzi, a głupcom i komuchom się nawet podoba
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją