Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Coś ciekawego dla dorosłych i dla dzieci (84)

Czytelnictwo w naszym powiecie w trakcie pandemii ma się z informacji jakie otrzymaliśmy u źródeł dobrze. Osób odwiedzających biblioteki jest sporo i to cieszy bibliotekarzy. My na portalu też chcemy zainteresować czytelników do korzystania z tej formy relaksu i odprężenia. Jak co tydzień proponujemy Państwu coś ciekawego dla dorosłych i dla dzieci.

Pierwsza książka to thriller kryminalno-sensacyjny Marcina Ciszewskiego „Mróz” będącą pierwszym tomem Cyklu „Jakub Tyszkiewicz. Marcin Ciszewski prezentuje trzymający w napięciu policyjny thriller z meteorologiczną katastrofą w tle. Nadkomisarz Jakub Tyszkiewicz. Zwykły glina z Komendy Stołecznej. Rutynowe śledztwo...SCENERIA: Nowa epoka lodowcowa, temperatura -60 stopni Celsjusza, kilkumetrowa warstwa śniegu, zerwane przez wiatr linie energetyczne...AKCJA: Trzęsienie na najwyższych szczeblach władzy w państwie...REZULTAT: Na żądanie premiera, Tyszkiewicz ląduje w samym centrum kataklizmu...

Kolejna książka to coś lżejszego w stosunku do „Mróz” czyli współczesna, polska Powieść sensacyjna wydana w 2014 roku „Szczęścia też chodzą parami” autorstwa Anny Bialer. Świat jest pełen kobiet po przejściach, które chcą się cieszyć życiem, realizować niespełnione marzenia i korzystać z wolności. Takich jak Maria, która na razie ma za sobą prawie same porażki: nieudane małżeństwo, dramatyczne kłopoty z dziećmi, związek z żonatym mężczyzną zakończony rozstaniem. Przed sobą ma wielką niewiadomą, czyli nowe życie, które chce rozpocząć wraz z przeprowadzką do nowego mieszkania. Niestety akurat wtedy w tym życiu pojawia się tajemniczy wróg, który prześladuje ją i jej córkę. Lista podejrzanych jest co najmniej tak długa, jak lista grzechów młodości. Krótko mówiąc, Maria ma poważne kłopoty. A na kłopoty najlepsze są niezawodne przyjaciółki i poczucie humoru. Nie brakuje jej ani jednego, ani drugiego, ale na wszelki wypadek zatrudnia panią detektyw. I wkrótce się okaże, że szczęścia też chodzą parami!

Trzecia propozycja to współczesna powieść obyczajowa Edyty Kahl-Łuczyńskiej „Poza prawdą"  Jak zrozumieć decyzję o rozstaniu nie znając jej powodów? Miłość Adama do Antoniny skończyła się nagle. Odszedł bez wyjaśnienia. Została po nim pustka, dziesiątki pytań bez odpowiedzi. Odszedł jak drań... jednak ta decyzja również dla niego oznaczała katastrofę. Kochał Antoninę i nienawidził losu, który zmusił go do odejścia. Bo prawda, odkąd ją poznał, była jak kamień u szyi topielca. Czy jest dla nich nadzieja? A może lepiej, żeby już nigdy się nie spotkali?Debiutancka powieść Edyty Kahl-Łuczyńskiej to nie tylko historia o miłości. Poza prawdą to opowieść o losie, który daje lub odbiera. O sprawach, na które nie mamy wpływu. O cierpieniu, stawaniu w obliczu prawdy o sobie i pozbywaniu się złudzeń. A także o odwadze, by zaczynać raz po raz od nowa. Kolorów opowieści dodają malownicze pejzaże Dolnego Śląska, smakowite dania, dobre wina i wiele innych elementów, które sprawiają, że ciężko jest oderwać się od tej książki. Tytułowa prawda pozostaje tajemnicą aż do samego końca powieści.

Dla młodszej grupy czytelników proponujemy pierwszy tom książki z serii „Przygody Tomka Wilmowskiego”. Autorem książki przygodowej „Tomek w krainie kangurów” jest Alfred Szklarski.  Akcja "Tomka w krainie kangurów" zaczyna się w 1902 roku, kiedy Polska znajduje się pod zaborami. Tomek Wilmowski, syn rewolucjonisty, uczeń warszawskiego gimnazjum, opór przeciwko caratowi ma właściwie we krwi. Opiekunowie bojąc się o niego, korzystają z nadarzającej się okazji i wysyłają Tomka do ojca przebywającego na emigracji. Obaj mają udać się na łowy do Australii. I tu nasz bohater przeżywa niecodzienne przygody w scenerii egzotycznej przyrody. A wszystko to jest opisane ciekawie i z pasją.
Jesteśmy w trakcie kwarantanny narodowej i ferii zimowych więc może zainteresować się jakąś ciekawą książką z biblioteki lub własnego księgozbioru.

AK

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-01-09 13:04:04
św. Patryk.: "PiS chce zlikwidować możliwość odmowy przyjęcia mandatu. Teraz trzeba będzie płacić i samemu odwoływać się do sądu" - i wiemy komu dziękować, tej bezrozumnej tłuszczy, sąsiadom, krewnym, znajomym, którzy na oszustów i złodziei głosowali
2021-01-09 13:04:57
św. Patryk.: Łukaszenka jak będzie uciekać z Mińska, to pewnie do Polski - wszystko na to wskazuje
2021-01-09 13:06:22
św. Patryk.: teraz trzeba udoskonalić technikę łapanek - są wzorce z lat 1939-1945
2021-01-09 13:55:05
Ar--Ai: bez komentarza: "Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, że rozporządzenie o nakazie zasłaniania nosa i ust jest wydane w sposób sprzeczny z konstytucją. To kolejny wyrok podważający legalność nakładanych przez rząd restrykcji i obostrzeń. Sąd przypomniał, że ustawa o zwalczaniu chorób zakaźnych pozwala nakazywać określony sposób zachowania osobom chorym i podejrzanym o zachorowanie. Rządowe rozporządzenie obowiązki nakładało na wszystkich Polaków."
2021-01-09 16:07:51
donekT: Do tego IGNORANTA powyżej, WSA nie orzeka zgodności z Konstytucją, od tego jest TK, tylko zgodność z prawem, legalność wydanych przez organy administracji aktów prawnych wiążących/dotyczących obywateli, zgodnie z zasadą aktualności etc.
2021-01-09 16:09:15
donekT: Polecaną lekturą nadal pozostaje KONSTYTUCJA...
2021-01-09 16:54:16
Ar--Ai: do infantylnego bufona powyżej - sądy mają nie tylko prawo, ale i obowiązek sprawdzania zgodności zapisów poszczególnych norm prawnych z Konstytucją jako najwyższym aktem prawa, zaś TK decyduje ewentualnie o wycofaniu z obiegu prawnego poszczególnych norm prawnych, i to jedynie na wniosek określonych podmiotów
2021-01-09 17:28:34
donekT: Do tego IGNORANTA powyżej, Polecaną lekturą nadal pozostaje KONSTYTUCJA... i to obowiązkowo. Do rozważenia: z czego wynika norma prawna? Czemu służy instytucja pytania prawnego do TK?
2021-01-09 20:29:13
jasper: Praworzadnosc juz byla. Teraz jest PiS, donek vel bronek.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: