Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dwa serduszka w Jasienicy

Wystarczy wrzucić plastikowe nakrętki by pomóc. Charakterystyczne pojemniki do ich zbierania stanęły w dwóch miejscach Jasienicy. Jedno czerwone, metalowe serce stanęło koło przystanku w centrum Jasienicy naprzeciwko Urzędu Gminy, a drugie obok sklepu Roll.

Nakrętki, zostaną przekazane dla Kubusia, mieszkańca Rudzicy, który do codziennego funkcjonowania potrzebuje wielu specjalistycznych sprzętów. Kubuś jest jednym z około 500 dzieci na świecie, u których zdiagnozowano NKH. Podobne serce na tą zbiórkę stoi już w Rudzicy.

Zebrane nakrętki fundacja przekazuje firmie recyklingowej a ta przelewa na konto fundacji i konkretnej zbiórki równowartość finansową za dostarczone zakrętki. Następnie zakrętki przetwarzane są na granulat, z którego mogą powstać np. kolejne zakrętki, torby, doniczki, obudowy do komputerów, opakowania, łopaty do śniegu i wiele innych użytecznych przedmiotów.

Inicjatorami akcji są Rada Sołecka i Radni z Jasienicy, którzy zachęcają mieszkańców do zaangażowania się w akcję charytatywno-ekologiczną.

Red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: