Wysoka porażka na własnym lodzie

Stalownicy w kryzysie. Tak w skrócie można podsumować ich dzisiejszy występ przeciwko Pardubicom. Podopieczni Vaclava Varadi przegrywali różnicą trzech trafień już po pierwszej tercji, a ostatecznie przegrali 1:4.

Pierwsza tercja nie ułożyła się po myśli hokeistów spod Jaworowego. Zawodnicy Pardubic aż trzykrotnie pokonali Jakuba Stepanka, a to poważnie skomplikowało plany gospodarzy. Vaclav Varada dokonał zmiany między słupkami i od drugiej części spotkania bronił już Ondrej Kacetl.

Stalownicy zdołali skierować krążek do bramki, a na listę strzelców wpisał się Michal Kovarcik. Niestety, hokeiści Pardubic na początku ostatniej odsłony ponownie odskoczyli na różnicę trzech goli, a tę przewagę dowieźli już do końca. – Nie mówi się to łatwo, ale rywal wygrał zasłużenie. Pierwsza tercja była w naszym wykonaniu fatalna – przyznał Tomas Marcinko tuż po zakończonym spotkaniu.

Trzyniec poniósł szóstą porażkę spośród ośmiu rozegranych spotkań. Słabsza forma spowodowała także, że hokeiści spod Jaworowego stracili pozycję lidera Tipsport Extraligi na rzecz Sparty Praga, ale podopieczni Vaclava Varadi mają wciąż do rozegrania dwa spotkania zaległe. Stalownicy w kolejnym spotkaniu znowu zagrają na własnym lodzie, a ich rywalem będzie Liberec. Początek niedzielnego (tj. 10.01) spotkania o godz. 18:30, a transmisja w CT Sport.