Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Miały być atrakcją, ale zostały zniszczone

Wandale zdewastowali skoczowski park na Górnym Borze. Zniszczona została m.in. luneta do obserwacji ptaków i zegar słoneczny.

Park na Górnym Borze został oddany do użytku w 2020 roku. Niestety, od samego początku w parku były niszczone sprzęty i elementy małej architektury - Luneta do obserwacji ptaków jest uszkodzona, teraz nie można nią płynnie obracać. Zegar słoneczny jest zdemontowany, ponieważ został zniszczony (ktoś wygiął gnomon, a górna część została oderwana!) – po naprawie wróci na swoje miejsce, ale na chwilę obecną można o nim tylko poczytać. Pozostało jeszcze kilka tablic, które mają się pojawić w parku, a część sprzętów jest już zniszczona – o niektórych dewastacjach nawet nie wiecie, ponieważ pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg naprawili szkody. Wandale rozpalili ognisko na ławce! To też naprawi MZD – wylicza z oburzeniem skoczowski magistrat.

Naprawy kosztują, a park bez nich traci swój charakter. Dzięki lunecie dzieci miały móc podziwiać ptaki, zegar słoneczny również miał być atrakcją dla najmłodszych. Ławki i stoliki miały umożliwiać relaks w otoczeniu drzew i śpiewu ptaków. Oczywiście do parku wciąż można iść na spacer- niestety, skorzystanie z udostępnionych sprzętów przez wandali jest utrudnione lub niemożliwe - Ten park powstał, żeby przyciągnąć mieszkańców. Ławki nie są jednoosobowe – chcemy, abyście na nich siadali i rozmawiali otoczeni naturą. Chcemy, żebyście tam chodzili z dziećmi na spacery i biegali ścieżkami przy rzece, a tym wszystkim, którzy niszczą stanowiska, wyrywają kostki brukowe i dewastują urządzenia, mówimy jedno – WSTYDŹCIE SIĘ! – podsumowują władze Skoczowa, apelując o zgłaszanie aktów wandalizmu – może dzięki temu w końcu uda się wykluczyć ten problem.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-01-08 21:33:38
wyśmienity cwaniaczek: UEBAĆ RĘCE a tę , tą szpilkę na sKOCZOWSKIM RYNKU, webać prosto w OKO- młotkiem - przy oklaskach miejscowych 99% mieszkańców.......
2021-01-08 21:57:43
politykier: Kary mutylacyjne odeszły już do przeszłości a samosądy stały się domeną wykrzykujących po ulicach polskich miast i wsi haseł typu: "To jest WOJNA!"
2021-01-09 09:47:28
MILANELLO: Monitoring konieczny Patrole policji i straży miejskiej (zwłaszcza kiedy zapada zmrok) mile widziane!
2021-01-09 10:43:39
politykier: Może jakieś tańsze rozwiązanie? Zorganizowanie straży obywatelskiej/ patroli obywatelskich. Miejscowy szeryf, a raczej skromnie tytułujący się SOŁTYSEM MIEJSKIM, jak najbardziej powinien profesjonalnie ogarnąć temat.
2021-01-09 13:08:10
Antykler Forte: wystarczy wyprowadzić religię ze szkół, 2/3 Polek i Polaków tego sobie życzy
2021-01-09 16:18:51
donekT: krzy-sio+Antykler Forte, na jakiej podstawie łączysz ze sobą godne potępienia i słusznej kary wandalskie rzemiosło z nauczaniem religii w szkołach?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: