Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 7919komentarzy: 0

Dwa wypadki, dwóch po kielichu

30-04-2018 09:10

Spory ruch panował na drogach Śląska Cieszyńskiego w miniony weekend. Rozpoczęła się długa majówka, wiele osób za cel wybrało sobie miejscowości położne w Beskidach.

Od piątku do dzisiejszego poranka na drogach Śląska Cieszyńskiego doszło do kilku kolizji samochodów. Dwa zdarzenia zakwalifikowano jako wypadki. W piątek do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Cieszynie na ul. Głębokiej. - Tam, staczający się samochód najechał na dwoje pieszych. Małżeństwo Czechów – 83-latek i 85-letnia kobieta odnieśli obrażenia ciała, mężczyzna przebywa jeszcze w szpitalu, jego żona została już zwolniona do domu. Audi należało do 63-latka z Cieszyna, policja bada teraz przyczyny zdarzenia, czy samochód był niezabezpieczony, czy doszło do usterki technicznej - informuje mł. asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy KPP w Cieszynie.

W nocy z piątku na sobotę w Skoczowie na Bielskiej zatrzymany został kierowca Renault. 56-latek był nietrzeźwy, w jego organizmie krążyło 0,8 promila alkoholu. Zdecydowanie więcej natomiast musiał wypić kierowca, który został zatrzymany w Strumieniu na ul. Londzina. 42-latek kierował motorowerem, mimo sądowego zakaz uprowadzenia pojazdów. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna jest pijany. Miał 3 promile...

W sobotę w Ochabach Wielkich na ul. Głównej doszło do wypadku. 56-letni mieszkaniec Poznania jadący suzuki, w momencie włączanie się do ruchu nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do zderzenia z 50-latkiem, który kierował motocyklem. W wyniku zderzenia motocyklista dostał ogólnych obrażeń, pozostaje na leczeniu w cieszyńskim szpitalu.

Wczoraj pod wieczór w Brennej na ul. Wyzwolenia doszło do potrącenia 3-letniego chłopca. Do zdarzenia doszło poza przejściem dla pieszych. Jak informuje Krzysztof Pawlik – dziecko przebywające pod opieką rodziców nagle wtargnęło na jezdnię, wprost pod nadjeżdżające BMW, którym kierowała 26-letnia kobieta. Dziecko z urazem głowy trafiło do szpitala.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB 30-04-2018 09:10
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Uratowana dzięki internautce z Jasienicy

22-05-2018 14:20

Internautka z województwa dolnośląskiego na jednym z komunikatorów internetowych umieściła tajemniczy wpis, który zaniepokoił mieszkankę bielskiej Jasienicy. Czujna 15-latka nawiązała rozmowę z wirtualną znajomą i pomogła uratować 16-latkę, która chciała odebrać sobie życie.

wyświetleń: 787komentarzy: 0

Po raz dziesiąty dzieciom!

22-05-2018 12:55

Już po raz dziesiąty w sobotę 2 czerwca 2018 na Placu Zamkowym w Kończycach Małych odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka współorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Cieszynie i Komisariat Policji w Zebrzydowicach.

wyświetleń: 365komentarzy: 0

Ryby, miody, wina - tak piękna jest Cieszyńska Kraina!

22-05-2018 11:00

Zapraszamy na imprezę kulturalną promującą lokalne produkty pt. „Ryby, miody, wina  – tak piękna jest Cieszyńska Kraina”, która odbędzie się 26 maja 2018 r. w Hażlachu przy ul. Głównej 37 (przy boisku). Prezentacja regionalnych dań i pokaz kulinarny Jakuba Szlembarskiego to tylko niektóre atrakcje imprezy. Oprócz strawy dla ciała, organizatorzy proponują ucztę duchową.

wyświetleń: 567komentarzy: 0

Płatne WC, mniej siedzisk, koniec z puffami - reakcje Zamku Cieszyn na ''oblężenie'' bezdomnych

22-05-2018 09:15

Od końca kwietnia toalety w Oranżerii Zamku Cieszyn są płatne. Drzwi przybytku otwierają się dopiero po wrzuceniu dwuzłotowej monety. Jest to reakcja na notoryczne okupowanie WC-tów przez osoby bezdomne i pozostawianie przez nie brudu i nieporządku. Bezdomni, odkąd zrobiło się ciepło, oblegają Wzgórze Zamkowe. Dyrekcja i pracownicy są bezradni.

wyświetleń: 2347komentarzy: 1

Podróżowanie wcale nie musi być drogie! Poznaj sprawdzone sposoby globtroterów na tanie podróżowanie

22-05-2018 07:30

Marząc o podróżach, musimy zmierzyć się z niezwykle istotną kwestią, która dotyczy naszych finansów. Bardzo często żyjemy w przekonaniu, że dalekie wojaże są czymś, na co nas nie stać. Prawda jest jednak zupełnie inna. Istnieje bowiem szereg sposobów, które umożliwiają tanie podróżowanie, nawet do najbardziej egzotycznych krajów, o czym zaraz się przekonasz!

wyświetleń: 1184komentarzy: 0

W Skoczowie tańczyli dla św. Jana Pawła II

21-05-2018 22:15

Wczoraj (20.05) na skoczowskim Rynku tańczyli i śpiewali dla św. Jana Pawła II. Nie zabrakło belgijki, tańców lednickich, a na zakończenie spotkania wystąpiła kapela Maliniorze z Brennej.

wyświetleń: 1177komentarzy: 6

Zaolzie: Jajecznice czas konsumować

21-05-2018 18:55

Choć jak każe tradycja zielonoświątkowe jajecznice powinno się smażyć w drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, to w przypadku klubów i stowarzyszeń data ta jest bardziej ruchoma, niż Pięćdziesiątnicy. Na Zaolziu w kole Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Cz. Cieszynie-Sibicy członkowie i sympatycy spotkali się już w piątek 18 maja.

wyświetleń: 867komentarzy: 0

Dał wojewoda, teraz marszałek

21-05-2018 17:05

Dwa tygodnie temu otrzymali wsparcie z rządu, teraz to śląski samorząd rozdysponował pieniądze dla strażaków. Kolejne wsparcie dla drużyn OSP w naszym regionie.

wyświetleń: 1327komentarzy: 4

W Cieszynie będą nowe parkingi

21-05-2018 15:30

W Cieszynie brak miejsc parkingowych, zwłaszcza w rejonie centrum miasta jest prawdziwą zmorą kierowców. Chociaż fakt ten wynika z historii miasta, które w czasach, gdy powstawało nie musiało być przystosowane do niczego więcej, niż kilku dorożek z koniem, które woziły możnych z tych rejonów, to władze miasta postanowiły wyjść naprzeciw dzisiejszym potrzebom.

wyświetleń: 4238komentarzy: 7

Coraz cięższa sytuacja Beskidu, w derbach górą Drogomyśl i Puńców

21-05-2018 13:40

Za nami kolejny weekend, w którym nie mogło zabraknąć piłkarskich emocji. Ten weekend odkrył już jedną z kart. Poznaliśmy pierwszą drużynę, która awansuje do A klasy.

wyświetleń: 1100komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .