Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 801komentarzy: 1

''Technologia jest kobietą''

10-01-2018 19:40

Wczoraj (09.01) w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie odbyło się drugie spotkanie cieszyńskiego TechKlubu. Tym razem rozmawiano o nowych technologiach z kobiecego punktu widzenia. Prelegentkami spotkania pn. ''Technologia jest kobietą'' były Paulina Wójtowicz oraz Anna Błaszczyk z Krakowa.
Drugie spotkanie w ramach TechKlubu za nami / fot. MSZ Drugie spotkanie w ramach TechKlubu za nami / fot. MSZ

W listopadzie 2017 roku odbyło się pierwsze spotkanie w ramach TechKlubu. Było to duże wydarzenie, ponieważ jest to jedyny TechKlub na Śląsku. Najbliższy znajduje się w Krakowie. Drugie spotkanie odbyło się wczoraj (09.01). Pierwsze spotkanie miało zupełnie inną formułę. Rozmawialiśmy o rzeczach bardziej technicznych, związanych z narzędziami, które można wykorzystać do promowania swojej organizacji w internecie. Dziś było znacznie luźniej. Prelegentki opowiadały o swoich doświadczeniach, przemyśleniach i planach na przyszłość, na polu nowoczesnych technologii – przyznał w rozmowie z naszą redakcją koordynator cieszyńskiego TechKlubu Dawid Staniek. 

O promowaniu akcji społecznych w sieci opowiadała Paulina Wójtowicz. Prelegentka mówiła jak zwiększyć swoją rozpoznawalność w internecie. Warto zdać sobie sprawę dlaczego i po co, to robimy. Drugorzędną kwestią jest, jak i co robimy. Internet to worek, który daje nam wiele możliwości, ale trzeba wiedzieć, jak z niego korzystać i co się opłaca – podkreślała Wójtowicz. Kolejnym krokiem na który wskazała prelegentka jest odpowiedni wizerunek w sieci – strona internetowa, a także promocja swojej inicjatywy na innych stronach. Możemy korzystać w sieci z takich narzędzi, aplikacji, które umożliwiają nam promowanie naszych charytatywnych inicjatyw i np. pozwalają na gromadzenie środków.

Wójtowicz podała również kilka przykładów ze świata, jak takie działania realizują inni. Ważne jest, aby wiedzieć jak wykorzystać internet do tego, aby skupić na sobie uwagę świata, mediów itd. Jak wiadomo im większa rozpoznawalność, tym więcej osób o nas usłyszy, a tym samym mamy większą szansę na to żeby zebrać środki i efektowniej pomagać – zwracała uwagę Paulina Wójtowicz. 

Na sile kobiet w branży IT skupiła się Anna Błaszczyk. Druga prelegentka wspomniała o budowaniu społeczności oraz własnej pasji do nowych technologii. Zachęcam kobiety do rozwijania się w branży IT. Możemy pracować dla fajnych firm, które będą nas wspierać i dbać o rozwój naszych kompetencji. Co ważne firmy IT coraz częściej wprowadzają dziewczyny do swoich zespołów. Kobiety są świetnymi organizatorkami, programistkami. Plusem jest na pewno ich duża empatia, mają często inne podejście do wielu spraw, także biznesowych – tłumaczyła Błaszczyk.

Prelegentka zwróciła również uwagę, jak ważne są tego typu spotkania. Uczestniczki mogą bowiem zobaczyć, że są kobiety, które realizują się i bardzo dobrze sobie radzą w świecie nowych technologii. 

Kolejne spotkanie w ramach TechKlubu w Cieszynie odbędzie się za około 3 miesiące. Jakie tematy tym razem zostaną poruszone, tego póki co, nie wiadomo. Co ważne każdy może zaproponować swój temat. Koordynator czeka na inspiracje oraz zachęca uczestników do logowania się na stronie TechKlubu. Cieszyńskim spotkaniom z nowymi technologiami towarzyszą również smakowe niespodzianki (był już tort i fontanna czekoladowa), a jak zapewnia Dawid Staniek na tym nie koniec. Spotkania w ramach TechKlubu są bezpłatne.

 

Pisaliśmy:  Pierwsze spotkanie TechKlubu

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ 10-01-2018 19:40
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

krolik bugs
11-01-2018 14:55
krolik bugs
Bicie piany i sztuka dla sztuki
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Bezpieczna gotówka

24-01-2018 07:30

Potrzebujesz pieniędzy, ale boisz się niekorzystnych warunków napisanych drobnym druczkiem i odsetek, które urosną do skali problemu? W Cieszynie przy ul. Szersznika 9 znajdziesz własnego doradcę finansowego, który bez pobierania dodatkowych opłat pomoże Ci wybrać bezpieczny kredyt lub pożyczkę.

wyświetleń: 188komentarzy: 0

Stalownikom do zwycięstwa wystarczyła jedna bramka

23-01-2018 22:10

Wygrana nad stołecznym zespołem smakuje podwójnie. Wiedzą coś o tym kibice Trzyńca, gdyż podopieczni Vaclava Varadi pokonali dziś (23.01) praską Spartę, 1:0.

wyświetleń: 183komentarzy: 0

O budżecie miasta Ustroń

23-01-2018 19:30

Kolejna gmina, do której zaglądamy to Ustroń. Nasz dzisiejszy gość Ireneusz Szarzec, burmistrz tej miejscowości, mówi o tegorocznym budżecie miasta.

wyświetleń: 562komentarzy: 0

Muzeum Drukarstwa zostanie zmodernizowane

23-01-2018 17:30

W planach inwestycyjnych Miasta Cieszyn na rok 2018 znalazło się zadanie – modernizacja Muzeum Drukarstwa. Jak informuje cieszyński magistrat odświeżona zostanie obecna przestrzeń, ale również zaplanowano dobudowę dodatkowego pomieszczenia oraz zagospodarowanie terenu wokół Muzeum.

wyświetleń: 689komentarzy: 2

Laur dla burmistrza Strumienia

23-01-2018 15:55

W Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu zostały wręczone XXVI Laury Umiejętności i Kompetencji. Wśród  grona laureatów znaleźli się m. in. Anna Grygierek Burmistrz Strumienia ze Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji, Stanisław Szwed Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który otrzymał Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji oraz Jerzy Wałga wybitny rusznikarz z Cieszyna.

wyświetleń: 881komentarzy: 0

Złap bilet na 8 lat w Tybecie!

23-01-2018 14:05

8 lat w Tybecie czyli polski, brudny, surowy, energetyzujący rock ze Śląska Cieszyńskiego. Znakiem rozpoznawczym zespołu są surowe, rockowe brzmienia gitar i energiczne, klasyczne riffy oparte na pulsującej, mocno osadzonej w metrum sekcji rytmicznej.

wyświetleń: 1241komentarzy: 2

Minister przyjechał z karetką

23-01-2018 12:15

Od wczoraj w Strumieniu służy potrzebującym nowa karetka. Nowy pojazd sanitarny został zakupiony z budżetu państwa. Kluczyki ratownikom przekazywał wiceminister Stanisław Szwed i wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz.

wyświetleń: 2973komentarzy: 10

Najciekawsze osiągnięcia architektoniczne - prelekcja UTW

23-01-2018 10:45

W poniedziałek (22.01) na terenie OCKiR działającego przy SM "Cieszynianka" odbyło się spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem w ramach sekcji nauki i techniki Tomasz Wysocki (architekt z Cieszyna) opowiedział o stylach architektonicznych oraz o najciekawszych budowlach świata. Słuchacze mogli dowiedzieć się między innymi wielu ciekawostek o zabytkach architektonicznych z antycznych czasów oraz porównać je z tymi współczesnymi.

wyświetleń: 466komentarzy: 0

Poszukiwania zakończone

23-01-2018 10:00

Wczoraj (23.01.2018) informowaliśmy o zaginięciu nastolatka z Pruchnej. Dziś poszukiwany chłopak się znalazł, cały i zdrowy.

wyświetleń: 10515komentarzy: 1

Monografia Strumienia

23-01-2018 09:15

Bogato wydane, pachnące drukiem egzemplarze książki autorstwa Wojciecha Kiełkowskiego pt. „Strumień w latach 1918-1945” to blisko  600 stron opisujących dzieje Strumienia w latach 1918-1945.

wyświetleń: 666komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .