Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Kontakt24

wyświetleń: 908komentarzy: 1

''Technologia jest kobietą''

10-01-2018 19:40

Wczoraj (09.01) w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie odbyło się drugie spotkanie cieszyńskiego TechKlubu. Tym razem rozmawiano o nowych technologiach z kobiecego punktu widzenia. Prelegentkami spotkania pn. ''Technologia jest kobietą'' były Paulina Wójtowicz oraz Anna Błaszczyk z Krakowa.
Drugie spotkanie w ramach TechKlubu za nami / fot. MSZ Drugie spotkanie w ramach TechKlubu za nami / fot. MSZ

W listopadzie 2017 roku odbyło się pierwsze spotkanie w ramach TechKlubu. Było to duże wydarzenie, ponieważ jest to jedyny TechKlub na Śląsku. Najbliższy znajduje się w Krakowie. Drugie spotkanie odbyło się wczoraj (09.01). Pierwsze spotkanie miało zupełnie inną formułę. Rozmawialiśmy o rzeczach bardziej technicznych, związanych z narzędziami, które można wykorzystać do promowania swojej organizacji w internecie. Dziś było znacznie luźniej. Prelegentki opowiadały o swoich doświadczeniach, przemyśleniach i planach na przyszłość, na polu nowoczesnych technologii – przyznał w rozmowie z naszą redakcją koordynator cieszyńskiego TechKlubu Dawid Staniek. 

O promowaniu akcji społecznych w sieci opowiadała Paulina Wójtowicz. Prelegentka mówiła jak zwiększyć swoją rozpoznawalność w internecie. Warto zdać sobie sprawę dlaczego i po co, to robimy. Drugorzędną kwestią jest, jak i co robimy. Internet to worek, który daje nam wiele możliwości, ale trzeba wiedzieć, jak z niego korzystać i co się opłaca – podkreślała Wójtowicz. Kolejnym krokiem na który wskazała prelegentka jest odpowiedni wizerunek w sieci – strona internetowa, a także promocja swojej inicjatywy na innych stronach. Możemy korzystać w sieci z takich narzędzi, aplikacji, które umożliwiają nam promowanie naszych charytatywnych inicjatyw i np. pozwalają na gromadzenie środków.

Wójtowicz podała również kilka przykładów ze świata, jak takie działania realizują inni. Ważne jest, aby wiedzieć jak wykorzystać internet do tego, aby skupić na sobie uwagę świata, mediów itd. Jak wiadomo im większa rozpoznawalność, tym więcej osób o nas usłyszy, a tym samym mamy większą szansę na to żeby zebrać środki i efektowniej pomagać – zwracała uwagę Paulina Wójtowicz. 

Na sile kobiet w branży IT skupiła się Anna Błaszczyk. Druga prelegentka wspomniała o budowaniu społeczności oraz własnej pasji do nowych technologii. Zachęcam kobiety do rozwijania się w branży IT. Możemy pracować dla fajnych firm, które będą nas wspierać i dbać o rozwój naszych kompetencji. Co ważne firmy IT coraz częściej wprowadzają dziewczyny do swoich zespołów. Kobiety są świetnymi organizatorkami, programistkami. Plusem jest na pewno ich duża empatia, mają często inne podejście do wielu spraw, także biznesowych – tłumaczyła Błaszczyk.

Prelegentka zwróciła również uwagę, jak ważne są tego typu spotkania. Uczestniczki mogą bowiem zobaczyć, że są kobiety, które realizują się i bardzo dobrze sobie radzą w świecie nowych technologii. 

Kolejne spotkanie w ramach TechKlubu w Cieszynie odbędzie się za około 3 miesiące. Jakie tematy tym razem zostaną poruszone, tego póki co, nie wiadomo. Co ważne każdy może zaproponować swój temat. Koordynator czeka na inspiracje oraz zachęca uczestników do logowania się na stronie TechKlubu. Cieszyńskim spotkaniom z nowymi technologiami towarzyszą również smakowe niespodzianki (był już tort i fontanna czekoladowa), a jak zapewnia Dawid Staniek na tym nie koniec. Spotkania w ramach TechKlubu są bezpłatne.

 

Pisaliśmy:  Pierwsze spotkanie TechKlubu

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ 10-01-2018 19:40
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

krolik bugs
11-01-2018 14:55
krolik bugs
Bicie piany i sztuka dla sztuki
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Koncert Życzeń Stela OX.PL

22-04-2018 12:00

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu ''Koncert Życzeń Stela'' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

wyświetleń: 68komentarzy: 0

Jednośladem bezpiecznie do celu

22-04-2018 10:00

Jednośladem bezpiecznie do celu to ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tak szeroko zakrojona kampania skierowana jest przede wszystkim do użytkowników jednośladów.

wyświetleń: 173komentarzy: 0

Lekcje przyrody w terenie

22-04-2018 08:00

Kolejną klasą, która wiedzę przyrodniczą zamiast w szkolnych murach zdobywała w terenie jest klasa IV z S.P. Nr 2 w Cieszynie. 18 kwietnia w piękny słoneczny poranek grupa pod opieką nauczycielki Kariny Pasterny i pod przewodnictwem Instruktora Ochrony Przyrody PTTK Jana Machały wyruszyła na wycieczkę przyrodniczą.

wyświetleń: 160komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

22-04-2018 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.  

wyświetleń: 472komentarzy: 0

Elektrometal świętował 70. urodziny

21-04-2018 21:00

Wczoraj (20.04) w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie świętowano urodziny znanej firmy, głównie na rynku górniczym i gazowniczym. Elektrometal obchodzi w tym roku 70-lecie swojej działalności. Zobacz relację z tego wydarzenia. 

wyświetleń: 1135komentarzy: 2

Rajd Sumava Klatovy: lepsze tempo Szejów

21-04-2018 20:55

Zakończony dziś Rajd Sumava Klatovy po raz kolejny był prawdziwym świętem motoryzacji i festiwalem sportowych emocji. Złożyły się na to rewelacyjna obsada z wielokrotnymi mistrzami kraju, a także aktualnym liderem mistrzostw Europy, do tego piękna, niemal letnia pogoda, najszybsze trasy w kalendarzu czeskiego czempionatu i tłumy entuzjastycznych kibiców przy odcinkach. Jedyną polską załogą w tych zawodach byli Jarek i Marcin Szejowie, którzy startowali Fordem Fiestą R5 przygotowanym przez ekipę Orsak Rally Sport. W swojej klasie bracia z Ustronia mieli 19 rywali, a walcząc o miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu mierzyli się także z zawodnikami dysponującymi samochodami WRC.

wyświetleń: 263komentarzy: 0

Sala kinowa w Parku Pokoju - powstaje nowy mural

21-04-2018 19:05

W cieszyńskim Parku Pokoju powstaje nowy mural. Jak już wiadomo będzie przedstawiał wypełnioną salę kinową. Muralu nie sposób nie zauważyć. W oczy rzuca się fioletowy kolor. Malowidło powstaje na jubileuszową XX edycję Kina na Granicy. 

wyświetleń: 1287komentarzy: 0

Bez stereotypów - tym razem o literaturze

21-04-2018 18:05

W piątek (20.04) na terenie czytelnio-kawiarni Avion w Czeskim Cieszynie odbyło się kolejne z cyklu spotkań „Bez stereotypów, cykl czesko-polskich salonów dyskusyjnych”. Tym razem zaproszeni goście to Jiri Travnicek oraz Grzegorz Nieć, którzy dyskutowali głównie o literaturze.

wyświetleń: 285komentarzy: 0

Warsztaty świec żelowych

21-04-2018 17:30

W piątek (20.04) na terenie Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji, działającego przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Cieszynianka” odbyły się warsztaty dla rodziców z dziećmi, których tematem było tworzenie świec żelowych. W czasie trwania wydarzenia każdy mógł przygotować własną, kolorową i zawierającą wiele dodatków świeczkę.

wyświetleń: 377komentarzy: 0

Bp Pieronek w Cieszynie

21-04-2018 16:00

W piątek (20.04) na terenie Sali Lustrzanej w Kamienicy Konczakowskich w Cieszynie odbyło się spotkanie Klubu Obywatelskiego Cieszyn. Zaproszeni goście to poseł do Parlamentu Europejskiego Jan Olbrycht oraz biskup Tadeusz Pieronek. W czasie spotkania mówiono nie tylko o polityce, ale również o kwestiach światopoglądowych oraz udziale w życiu publicznym osób duchownych.

wyświetleń: 1105komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .