Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2068komentarzy: 1

Stadion przy Al. J. Łyska wypięknieje

04-01-2018 16:00

W tym roku Miasto Cieszyn przymierza się do dużej, długo wyczekiwanej inwestycji - budowy stadionu lekkoatletycznego przy Al. J. Łyska w Cieszynie. Szacunkowa wartość tej inwestycji to 7,5 mln zł.
Projekt stadionu lekkoatletycznego/ fot. UM Cieszyn Projekt stadionu lekkoatletycznego/ fot. UM Cieszyn

W kwietniu 2017 roku Rada Miejska Cieszyna dała zielone światło Burmistrzowi do prowadzenia działań zmierzających do modernizacji stadionu miejskiego przy al. J. Łyska w Cieszynie. Wraz z początkiem roku Burmistrz Ryszard Macura potwierdził, iż zadanie to będzie realizowane i zostało ujęte w Wieloletniej Prognozie Finansowej na rok 2018. 

Duża inwestycja, którą będziemy realizować w tym roku to budowa stadionu lekkoatletycznego. W tej chwili jesteśmy na etapie kończenia projektu. Chcemy na początku roku ogłosić przetarg na realizację budowy tego stadionu. Wartość zadania szacowana jest, razem z wyposażeniem, na około 7,5 mln zł. W kwietniu będziemy składać wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie tego przedsięwzięcia. Wszystko wskazuje na to, że będziemy mogli ubiegać się o kwotę blisko 2 mln zł. To będzie też duża rekompensata tego całego przedsięwzięcia. Mam nadzieję, że ten stadion uda nam się wykonać jeszcze w roku 2018 – mówił na konferencji prasowej (29.12) włodarz Ryszard Macura. 

Jak podaje cieszyński magistrat zakres zadania inwestycyjnego obejmuje:

  • Przebudowę urządzeń lekkoatletycznych dla osiągnięcia stadionu z bieżnią kategorii VA wg wymogów PZLA i IAAF – możliwość przeprowadzania Mistrzostw Polski w wybranych konkurencjach i mitingów ogólnopolskich, zawodów okręgowych, lokalnych i szkolnych, w tym: bieżnia lekkoatletyczna okólna o długości 400m i nawierzchni z pełnego poliuretanu (4 tory okrężne – promień R=38,0 m, 6 torów prostych do biegów sprinterskich na 100 m i 110 m przez płotki); rów z wodą do biegów z przeszkodami; dwuścieżkowa, dwustronna skocznia do skoku w dal i trójskoku – rozbiegi z pełnego poliuretanu; skocznia do skoku wzwyż + dwie takie skocznie treningowe; dwie dwustronne skocznie do skoku o tyczce – rozbiegi z pełnego poliuretanu; dwie rzutnie do rzutu oszczepem z sektorem rzutów z trawy naturalnej i rozbiegiem z pełnego poliuretanu; rzutnia do rzutów dyskiem i młotem skierowana na nawierzchnię trawiastą; rzutnia do pchnięcia kulą; budowa dwukondygnacyjnego budynku wieży sędziowskiej.
  • Przebudowa boiska piłkarskiego – wykonanie: drenażu, urządzeń zraszających, nowej nawierzchni z trawy naturalnej o wymiarze pola gry 63 x 100 m, wiat dla zawodników rezerwowych z miejscami siedzącymi (2 szt. na 16 miejsc każda), trybuny dla kibiców gości – 49 miejsc siedzących;
  • Budowa budynku toalety publicznej wraz z pomieszczeniem magazynowym; 
  • Postawienie zespołu dwóch prefabrykowanych kontenerów magazynowych; 
  • Wykonanie trybun zadaszonych dla gospodarzy – łącznie 738 miejsc siedzących (3 trybuny po 246 miejsc);
  • Wykonanie sektora dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów (8 miejsc siedzących i 5 wydzielonych miejsc na wózki inwalidzkie); 
  • Wykonanie oświetlenia pomocniczego dla treningów; 
  • Wykonanie nawierzchni utwardzonych z kostki betonowej (m.in. dojścia i dojazdy); 
  • Wykonanie nowego ogrodzenia obiektu.  

 

Pisaliśmy: Zielone światło dla stadionu lekkoatletycznego

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ 04-01-2018 16:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

bronsky1964
05-01-2018 13:26
bronsky1964
Dopiero złożą wniosek o dofinansowanie aha,no to super życzę powodzenia. Nie będzie stadionu będzie chór.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Koncert Życzeń Stela

21-01-2018 12:00

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na ostatni w tym roku odcinek naszego cyklu 'Koncert Życzeń Stela' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

wyświetleń: 174komentarzy: 0

LOTOS Cup 2018: Trzy zwycięstwa dla TS Wisły Zakopane

21-01-2018 11:00

Przy pięknej, zimowej aurze rozegrano drugie zawody XIV edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup 2018 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Po raz kolejny rywalizację zdominowali podopieczni trenera Józefa Jarząbka z klubu TS Wisła Zakopane, którzy triumfowali w trzech kategoriach – Junior D,C oraz A.

wyświetleń: 176komentarzy: 0

Rusz powietrzem z BuggyGym

21-01-2018 09:00

W sobotę (20.01) na terenie OCKiR odbyły się zajęcia dla mam z małymi dziećmi, dotyczące zdrowego trybu życia oraz aktywności fizycznej z wózkami (przeprowadzono między innymi zawody dotyczące biegów z dziecięcym wózkiem), poruszony został również temat jakości powietrza, kobiety dowiedziały się jak się bronić, gdy jest ona zła.

wyświetleń: 580komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

21-01-2018 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 648komentarzy: 0

Szafa z ubraniami w centrum Cieszyna

20-01-2018 19:30

''Zostaw jeśli masz za dużo - weź gdy potrzebujesz'' - ten napis widnieje na szafie, która od jakiegoś czasu stoi w Cieszynie przy ul. Zamkowej. Szafa cieszy się zainteresowaniem i być może pozostanie w Cieszynie na dłużej, a nie tylko w okresie zimowym.  Jak podoba się Wam ten pomysł?

wyświetleń: 2385komentarzy: 0

W Turcji zabrakło Tomasza Pilcha, który stracił koszulkę lidera cyklu

20-01-2018 19:25

Erzurum gościło skoczków w ramach Pucharu Kontynentalnego. Najlepszy z Polaków okazał się zawodnik WSS Wisła, Aleksander Zniszczoł, który dwukrotnie uplasował się w czołowej "10".

wyświetleń: 449komentarzy: 0

Daniel Andre Tande najlepszy w Oberstdorfie

20-01-2018 18:36

Za nami konkurs indywidualny na Mistrzostwach Świata w Lotach, które odbywają się w Oberstdorfie. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów, po złoto sięgnął Daniel Andre Tande. Srebro zdobył Kamil Stoch, a brąz Richard Freitag. Piotr Żyła zajął 17. miejsce.

wyświetleń: 307komentarzy: 0

Rabunek w Ustroniu

20-01-2018 18:30

17 stycznia rano policjanci otrzymali zgłoszenie najpierw o jednej, później o drugiej kradzieży z włamaniem.

wyświetleń: 5851komentarzy: 4

LOTOS Cup 2018: Skoczkowie zainaugurowali XIV edycję

20-01-2018 18:29

W piątek na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite skoczkowie oraz skoczkinie zainaugurowali XIV Edycję Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup 2018 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Rywalizacja toczyła się w siedmiu kategoriach wiekowych i zdominowali ją reprezentanci klubu TS Wisła Zakopane, którzy wywalczyli trzy złote medale, zwyciężając w Juniorze E, D oraz A.

wyświetleń: 312komentarzy: 0

Bank nie działa? Spokojnie, to tylko krótka przerwa techniczna.

20-01-2018 17:35

Jeżeli w ten weekend (20-21.01) nie będzie działała bankowość internetowa, bankowość mobilna a w dodatku usiłując dodzwonić się na infolinię banku również nic nie zdziałamy (nikt nie odbierze telefonu) to nie powód do obaw. Aż 9 banków zapowiedziało bowiem przerwy techniczne w weekend, a w związku z tym niektóre usługi mogą być niedostępne. Pełen pakiet możliwości dla osób posiadający konto w tych bankach powinien wrócić jednak już po kilku godzinach.

wyświetleń: 890komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .