Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 10175komentarzy: 24

Dane pedofili w internecie

02-01-2018 15:15

Od wczoraj (1 stycznia) dane najgroźniejszych pedofilów i gwałcicieli dostępne są w internecie. W części podstawowej są one ogólnodostępne.
Fot: Ministerstwo Sprawiedliwości Fot: Ministerstwo Sprawiedliwości

Nazwiska i inne dane najgroźniejszych gwałcicieli i pedofilów są od wczoraj (1 stycznia 2018 roku) w pełni jawne. Zostały zamieszczone w internecie, w ogólnodostępnej części Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. – Państwo ma obowiązek chronić dziecko a nie pedofila. Przestępca, który krzywdzi dzieci, musi się liczyć z bardzo surowymi konsekwencjami. Nie tylko z wieloletnim wyrokiem, lecz także z utratą anonimowości. Dlatego zaostrzamy Kodeks karny w tym zakresie i planujemy kolejne zmiany w przepisach. Po wyjściu z więzienia taki przestępca ma być pod stałą kontrolą, aby wszyscy wiedzieli, że jest ich sąsiadem – tłumaczy Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Rejestr jest dostępny na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Sprawiedliwości . Składa się z dwóch części: ogólnodostępnej (Rejestr publiczny) i z dostępem ograniczonym, z którego mogą korzystać przedstawiciele organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, a także instytucji zajmujących się opieką nad dziećmi.

W części ogólnodostępnej znalazły się imiona i nazwiska oraz fotografie 768 osób. To głównie pedofile, którzy dopuścili się gwałtów na dzieciach poniżej 15. roku życia i sprawcy gwałtów popełnionych ze szczególnym okrucieństwem. Spośród sprawców czynów popełnionych od 1 października 2017 r. do rejestru publicznego trafiają dodatkowo także recydywiści – jeśli którekolwiek przestępstwo na tle seksualnym popełnili na szkodę małoletniego (do 18. roku życia) i zostali uprzednio skazani na karę pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia jej wykonania.

W Rejestrze publicznym zamieszczone są informacje, w jakich miejscowościach przebywają obecnie wszystkie te osoby. Muszą one pod groźbą kary aresztu zawiadamiać policję o każdej zmianie miejsca pobytu, a policja na bieżąco będzie aktualizować te dane w rejestrze. Jawne też są między innymi informacje o rodzaju, dacie i miejscu przestępstwa każdej z tych osób.

(red/mat.pras.)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 02-01-2018 15:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (24)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

ondrik
02-01-2018 16:12
ondrik
Wpisałem w wyszukiwarce tego rejestru (biuletynu) wszystkie nasze miejscowości i znalazłem w Cieszynie dwóch takich miglanców. Rodzina jednego jest znana cieszyniakom. Patologia na całego. Ojciec nie trzeźwiał latami. Naprodukowali (w wódzie) 8 albo 9 dzieciaków i większość była w różnym stopniu upośledzona umysłowo. Oczywiście z w/w względów dzieciaki były wychowywane przez państwo czyli na nasz koszt.
Przepierón
02-01-2018 17:05
Przepierón
Jo sie też tam dziwoł, ale żodnego katolickigo ksiyndza nie znaszełech, czyli takóm pedofilskóm baze danych mogóm se w sztyry litery wrazić.
harnas
02-01-2018 19:43
harnas
Czy jeden z tych miglanców (jak ich nazwał ondrik) to ten który chodzi po oś.Piastowskim z mamusią i pieskiem???
bronek91
03-01-2018 06:04
bronek91
Najwyższy czas! Długo na to czekaliśmy! Takie informacje powinny być publicznie udostępnione, moim zdaniem krzywdzenie dzieci jest obrzydliwe. Jest to o tyle ohydne, iż dzieci mogą nawet nie zdawać sobie sprawy z zagrożenia a atak pedofila wpływa na stan psychiczny dziecka i determinuje go do końca życia. Nie wspominam już o innych zagrożeniach, na jakie dzieci są narażone w wyniku działanie pedofila. Dany typek dwa razy się zastanowi zanim podda się swej perwersji. Karą nie będzie samo skazania ale i nieuchronność publicznego napiętnowania. Jeżeli typek popełni danego typu przestępstwo, przekroczenie oczywistych granic moralnych od tej chwili będzie jasno dowodzić o patologii sprawcy. Powinniśmy się teraz skupić na wykrywalności, tej sprawcy boją się najbardziej.

Przepierón, dzięki za uwagę. Od tej chwili każdy związek wyznaniowy będzie miał zwiększoną pewność, czy ma do czynienia z pedofilem.
ondrik
03-01-2018 08:49
ondrik
@harnas.
Ten sam a ojciec grzebie po śmietnikach.
m.emer
03-01-2018 10:55
m.emer
...na i własnie tego obawiają się krytycy tego projektu - napiętnowanie i wytykanie palcami rodziny.
Tylko patrzeć jak dojdzie do samosądów i aktów agresji, szczególnie w małych i wiejskich środowiskach.
Czy aby na pewno o to w tym wszystkim chodzi ???
cd minerwa
03-01-2018 11:12
cd minerwa
Jak juz wytykac palcami, to wszystkich. Ciekawe czy te nazwiska tez figuruja na tej liscie.
https://pl-pl.facebook.com/notes/nowy-ateizm/spis-ksi%C4%99%C5%BCy-pedofil%C3%B3w-arty%C5%9Bci-wybrani/376658015745064/
leon60
03-01-2018 12:36
leon60
Jeśli nawet tego minerwa nie umiesz sprawdzić to zajmij się różańcem a nie internetem.
igor.7
03-01-2018 13:47
igor.7
@m.emer.
O jakich ty samosądach mówisz? Za dużo naoglądałeś się telewizji - przez przypadek nazywanej publiczną. Zamartwiasz się co stanie się z tymi bandytami.
Pomyślałeś o tych skrzywdzonych przez te bestie dzieciaczkach?... o ich przeżyciach?..... o ich psychice ?... o tym, że muszą z tą traumą żyć?
józek1
03-01-2018 18:53
józek1
leon60, weź se drewniany krzyż i póknij się w ten pusty łeb obrońco pedofili w sukienkach.
leon60
03-01-2018 20:02
leon60
józek1
Pokaż mi jakikolwiek mój wpis w którym gdziekolwiek broniłem jakiegokolwiek pedofila.
m.emer
04-01-2018 11:09
m.emer
@igor.7
Zluzuj majty człowieku i czytaj ze zrozumieniem. Mnie nie chodzi o nich, bo oni jak każdy inny przestępca zasługują na karę, mnie chodzi o napiętnowanie i wytykanie palcami ich rodzin, co już nawet w tutejszych komentarzach widać.
A co telewizji, to chyba ty jej za dużo oglądasz, bo rzucasz się co najmniej tak jak byś był przesiąknięty propagandą "dobrej zmiany", a tak de facto, to o problemach związanych z tym konkretnym tematem nie masz zielonego pojęcia, powtarzasz tylko oklepane medialne slogany.
bronek91
04-01-2018 11:12
bronek91
józek1

A pedofili bez sukienek już ni ma???
ondrik
04-01-2018 12:26
ondrik
Tak pierniczysz m.emer , że ciężko to czytać. Zapoczątkowałem ten temat bo dobrze znam (z widzenia) tą rodzinę. Wejdź na stronę Minist. Sprawiedliwości i na podstronę 114 na pierwszej pozycji jest ten zwyrodnialec. Często ich spotykam i z tego co mi wiadomo to rodzina ma to głęboko w doopie i nic się nie przejmuje. Dalej chodzą do MOPS-u, bo <im się należy> a chłopak szwenda się po osiedlu.
Swoją drogą to należy się martwić tym, że skrzywdził niewinne dzieci a rodzice-----rodzice (jego i innych) powinni brać pełną odpowiedzialność za wychowanie dzieci a nie chlać przez całe życie. Niech teraz ponoszą konsekwencje za wychowanie "kochanego Sławusia". Guzik mnie to obchodzi.
m.emer
04-01-2018 14:37
m.emer
Jeżeli ktoś tu pierniczy, to tylko ty ondrik. Od kiedy i gdzie to jest napisane że rodzice mają ponosić odpowiedzialność i konsekwencje za wychowanie swoich pełnoletnich i prawnie samodzielnych dzieci???
Guzik powinno cię obchodzić ale to, kim są, co robią i gdzie chodzą jego rodzice.
Twoje plotkarskie ciągotki zalatują mi wiochą z czasów głębokiej komuny
ondrik
04-01-2018 15:41
ondrik
@m.emer
Napisał bym ci..... i vice versa, ale tego nie zrobię. Wiesz dlaczego? Bo nie w moim stylu ubliżanie osobom pochodzącym z wiosek . Powinieneś ich wszystkich przeprosić, bo oni (ci z czasów komuny) jeszcze żyją. Pffee, brzydko się zachowujesz. )-:
bronek91
04-01-2018 23:42
bronek91
m.emer
Jak będzie ryzyko samosądu to szansę wykazania się zyska miejscowy gieroj- dzielnicowy. Potem będzie miał powód, żeby się np. na ox pochwalić... Broniłem pedofila przez uczciwymi obywatelami.... Może nawet dzielnicowego roku otrzyma;)

Osoba zagrożona samosądem zawsze prewencyjnie, w celu ochrony może się schronić w więzieniu, przecież również i taka funkcja tego zakładu, aby bronić sprawcę przed reakcją społeczną.... Pedofil w więzieniu z pewnością będzie się czuł bezpieczniej niż na wolności a tam wszyscy wiedzą za co kto siedzi;)

A chodzi o to, aby w pierwszej kolejności zapewnić bezpieczeństwo dzieciom.

PS m.emer pozdrawiam, dawno już nie miałem przyjemności wymienić z Tobą poglądów;)
bronek91
04-01-2018 23:48
bronek91
m.emer
Tak nawiasem, w latach 2012- 2015 na komisariatach policji zginęły 42 osoby, ciekawe ile w więzieniach.....
cd minerwa
05-01-2018 08:03
cd minerwa
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22857877,w-rejestrze-pedofilow-nie-ma-zadnego-ksiedza-nawet-tego-ktory.html
Pytanie - dlaczego nie ma na liscie tych zwyrodnialcow.
Zaraz odezwa sie obroncy pedofili w sutannach.
4snow
05-01-2018 08:32
4snow
Chciałbym aby ktoś zablokował możliwość komentowania na tym portalu bo tych wypocin się czytać nie da.
igor.7
05-01-2018 09:12
igor.7
To nie czytaj. Nikt cie nie zmusza.
m.emer
05-01-2018 09:27
m.emer
Oj ondrik, ondrik... ty nic nie rozumiesz... musisz się jeszcze wiele nauczyć.
Po pierwsze to ja w ani jednym słowie nie ubliżyłem mieszkańcom wsi. Wiocha, to wcale nie to samo co wieś, nie interpretuj moich słów według własnego słownictwa. K'woli ścisłości, "wiocha" to mentalność, rodzaj poglądów, sposób myślenia, zachowania się, postrzeganie świata, itp... paradoksalnie w mieście wiochy może być dużo więcej niż na wsi, więc to gdzie kto mieszka nie ma tu żadnego znaczenia.
A co do komuny (państwa totalitarnego), to niestety, ale ona wraca i nie przepraszać za nią, tylko bać się jej trzeba. Twoje wypowiedzi potwierdzają tę tezę nad wyraz dobrze.
jo.papuga
05-01-2018 13:06
jo.papuga
A czymu jyny dane pedofilów podowajom?
Niech podadzom też kiery je mordercom, złodziejym, czy oszustym...
Jak upubliczniać dane przestymców, to wszystkich! Czy jyny podofilów trza sie boć?
Jo na tyn przykład chcołbych wiedzieć z kim robiym i czy mie czasym nie zadźgo, abo nie okradnie na nocnej zmianie. Abo kim je mój szef, czy czasym nima oszustym, czy płaci wszycko jak należy fiskusowi i czy mie nie ciulo na wypłacie.
Jak dobro zmiana to na całego, a nie jyny to sie akurat dobrze sprzedowo.
bronek91
06-01-2018 08:47
bronek91
@cd minerwa
Poprzyglądałem się i faktycznie, muszę Ci przyznać rację, coś nie jest ok....
Tym bardziej takie zachowanie jest godne potępienia, ponieważ związki wyznaniowe tracą szansę pozbycia się tych pseudo- duchownych. Dla takich miejsca przy ołtarzu nie ma, tylko w więzieniu lub odpowiednim ośrodku izolacji. Jeżeli ktoś faktycznie ukrywa prawdę czyni wielką krzywdę nie tylko związkom wyznaniowym, nie tylko dzieciom ale wszystkim członkom danych związków wyznaniowych. Pedofile w szeregach związków wyznaniowych deprecjonują pojęcie danego związku czynią krzywdę i bestialstwo, stanowią młyn na wodę wszelkim antyreligijnym środowiskom. W interesie związków wyznaniowych byłoby ich poddać do dyspozycji prokuratory. Dlaczego tak się nie robi? Kto ma w tym interes?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Stalownikom do zwycięstwa wystarczyła jedna bramka

23-01-2018 22:10

Wygrana nad stołecznym zespołem smakuje podwójnie. Wiedzą coś o tym kibice Trzyńca, gdyż podopieczni Vaclava Varadi pokonali dziś (23.01) praską Spartę, 1:0.

wyświetleń: 139komentarzy: 0

O budżecie miasta Ustroń

23-01-2018 19:30

Kolejna gmina, do której zaglądamy to Ustroń. Nasz dzisiejszy gość Ireneusz Szarzec, burmistrz tej miejscowości, mówi o tegorocznym budżecie miasta.

wyświetleń: 479komentarzy: 0

Muzeum Drukarstwa zostanie zmodernizowane

23-01-2018 17:30

W planach inwestycyjnych Miasta Cieszyn na rok 2018 znalazło się zadanie – modernizacja Muzeum Drukarstwa. Jak informuje cieszyński magistrat odświeżona zostanie obecna przestrzeń, ale również zaplanowano dobudowę dodatkowego pomieszczenia oraz zagospodarowanie terenu wokół Muzeum.

wyświetleń: 573komentarzy: 1

Laur dla burmistrza Strumienia

23-01-2018 15:55

W Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu zostały wręczone XXVI Laury Umiejętności i Kompetencji. Wśród  grona laureatów znaleźli się m. in. Anna Grygierek Burmistrz Strumienia ze Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji, Stanisław Szwed Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który otrzymał Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji oraz Jerzy Wałga wybitny rusznikarz z Cieszyna.

wyświetleń: 745komentarzy: 0

Złap bilet na 8 lat w Tybecie!

23-01-2018 14:05

8 lat w Tybecie czyli polski, brudny, surowy, energetyzujący rock ze Śląska Cieszyńskiego. Znakiem rozpoznawczym zespołu są surowe, rockowe brzmienia gitar i energiczne, klasyczne riffy oparte na pulsującej, mocno osadzonej w metrum sekcji rytmicznej.

wyświetleń: 1141komentarzy: 2

Minister przyjechał z karetką

23-01-2018 12:15

Od wczoraj w Strumieniu służy potrzebującym nowa karetka. Nowy pojazd sanitarny został zakupiony z budżetu państwa. Kluczyki ratownikom przekazywał wiceminister Stanisław Szwed i wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz.

wyświetleń: 2762komentarzy: 10

Najciekawsze osiągnięcia architektoniczne - prelekcja UTW

23-01-2018 10:45

W poniedziałek (22.01) na terenie OCKiR działającego przy SM "Cieszynianka" odbyło się spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem w ramach sekcji nauki i techniki Tomasz Wysocki (architekt z Cieszyna) opowiedział o stylach architektonicznych oraz o najciekawszych budowlach świata. Słuchacze mogli dowiedzieć się między innymi wielu ciekawostek o zabytkach architektonicznych z antycznych czasów oraz porównać je z tymi współczesnymi.

wyświetleń: 442komentarzy: 0

Poszukiwania zakończone

23-01-2018 10:00

Wczoraj (23.01.2018) informowaliśmy o zaginięciu nastolatka z Pruchnej. Dziś poszukiwany chłopak się znalazł, cały i zdrowy.

wyświetleń: 10025komentarzy: 1

Monografia Strumienia

23-01-2018 09:15

Bogato wydane, pachnące drukiem egzemplarze książki autorstwa Wojciecha Kiełkowskiego pt. „Strumień w latach 1918-1945” to blisko  600 stron opisujących dzieje Strumienia w latach 1918-1945.

wyświetleń: 626komentarzy: 0

Kalendarz Ewangelicki

23-01-2018 07:30

Ukazuje się od roku 1882. Co podkreślał podczas spotkania z redaktorami Kalendarzy w Książnicy ksiądz Jerzy Below „Kalendarz Ewangelicki” jest o tyle specyficzny na tle omawianych kalendarzy regionalnych, że nie dotyczy tylko naszego regionu, ale całej społeczności ewangelickiej. Toteż dedykowany jest także ewangelikom z innych części kraju, a rozchodzi się w całej Polsce, a także za granicą.