Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Kontakt24

wyświetleń: 11237komentarzy: 24

Dane pedofili w internecie

02-01-2018 15:15

Od wczoraj (1 stycznia) dane najgroźniejszych pedofilów i gwałcicieli dostępne są w internecie. W części podstawowej są one ogólnodostępne.
Fot: Ministerstwo Sprawiedliwości Fot: Ministerstwo Sprawiedliwości

Nazwiska i inne dane najgroźniejszych gwałcicieli i pedofilów są od wczoraj (1 stycznia 2018 roku) w pełni jawne. Zostały zamieszczone w internecie, w ogólnodostępnej części Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. – Państwo ma obowiązek chronić dziecko a nie pedofila. Przestępca, który krzywdzi dzieci, musi się liczyć z bardzo surowymi konsekwencjami. Nie tylko z wieloletnim wyrokiem, lecz także z utratą anonimowości. Dlatego zaostrzamy Kodeks karny w tym zakresie i planujemy kolejne zmiany w przepisach. Po wyjściu z więzienia taki przestępca ma być pod stałą kontrolą, aby wszyscy wiedzieli, że jest ich sąsiadem – tłumaczy Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Rejestr jest dostępny na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Sprawiedliwości . Składa się z dwóch części: ogólnodostępnej (Rejestr publiczny) i z dostępem ograniczonym, z którego mogą korzystać przedstawiciele organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, a także instytucji zajmujących się opieką nad dziećmi.

W części ogólnodostępnej znalazły się imiona i nazwiska oraz fotografie 768 osób. To głównie pedofile, którzy dopuścili się gwałtów na dzieciach poniżej 15. roku życia i sprawcy gwałtów popełnionych ze szczególnym okrucieństwem. Spośród sprawców czynów popełnionych od 1 października 2017 r. do rejestru publicznego trafiają dodatkowo także recydywiści – jeśli którekolwiek przestępstwo na tle seksualnym popełnili na szkodę małoletniego (do 18. roku życia) i zostali uprzednio skazani na karę pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia jej wykonania.

W Rejestrze publicznym zamieszczone są informacje, w jakich miejscowościach przebywają obecnie wszystkie te osoby. Muszą one pod groźbą kary aresztu zawiadamiać policję o każdej zmianie miejsca pobytu, a policja na bieżąco będzie aktualizować te dane w rejestrze. Jawne też są między innymi informacje o rodzaju, dacie i miejscu przestępstwa każdej z tych osób.

(red/mat.pras.)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 02-01-2018 15:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (24)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

ondrik
02-01-2018 16:12
ondrik
Wpisałem w wyszukiwarce tego rejestru (biuletynu) wszystkie nasze miejscowości i znalazłem w Cieszynie dwóch takich miglanców. Rodzina jednego jest znana cieszyniakom. Patologia na całego. Ojciec nie trzeźwiał latami. Naprodukowali (w wódzie) 8 albo 9 dzieciaków i większość była w różnym stopniu upośledzona umysłowo. Oczywiście z w/w względów dzieciaki były wychowywane przez państwo czyli na nasz koszt.
Przepierón
02-01-2018 17:05
Przepierón
Jo sie też tam dziwoł, ale żodnego katolickigo ksiyndza nie znaszełech, czyli takóm pedofilskóm baze danych mogóm se w sztyry litery wrazić.
harnas
02-01-2018 19:43
harnas
Czy jeden z tych miglanców (jak ich nazwał ondrik) to ten który chodzi po oś.Piastowskim z mamusią i pieskiem???
bronek91
03-01-2018 06:04
bronek91
Najwyższy czas! Długo na to czekaliśmy! Takie informacje powinny być publicznie udostępnione, moim zdaniem krzywdzenie dzieci jest obrzydliwe. Jest to o tyle ohydne, iż dzieci mogą nawet nie zdawać sobie sprawy z zagrożenia a atak pedofila wpływa na stan psychiczny dziecka i determinuje go do końca życia. Nie wspominam już o innych zagrożeniach, na jakie dzieci są narażone w wyniku działanie pedofila. Dany typek dwa razy się zastanowi zanim podda się swej perwersji. Karą nie będzie samo skazania ale i nieuchronność publicznego napiętnowania. Jeżeli typek popełni danego typu przestępstwo, przekroczenie oczywistych granic moralnych od tej chwili będzie jasno dowodzić o patologii sprawcy. Powinniśmy się teraz skupić na wykrywalności, tej sprawcy boją się najbardziej.

Przepierón, dzięki za uwagę. Od tej chwili każdy związek wyznaniowy będzie miał zwiększoną pewność, czy ma do czynienia z pedofilem.
ondrik
03-01-2018 08:49
ondrik
@harnas.
Ten sam a ojciec grzebie po śmietnikach.
m.emer
03-01-2018 10:55
m.emer
...na i własnie tego obawiają się krytycy tego projektu - napiętnowanie i wytykanie palcami rodziny.
Tylko patrzeć jak dojdzie do samosądów i aktów agresji, szczególnie w małych i wiejskich środowiskach.
Czy aby na pewno o to w tym wszystkim chodzi ???
[konto zostało usunięte]
03-01-2018 11:12
[konto zostało usunięte]
Jak juz wytykac palcami, to wszystkich. Ciekawe czy te nazwiska tez figuruja na tej liscie.
https://pl-pl.facebook.com/notes/nowy-ateizm/spis-ksi%C4%99%C5%BCy-pedofil%C3%B3w-arty%C5%9Bci-wybrani/376658015745064/
leon60
03-01-2018 12:36
leon60
Jeśli nawet tego minerwa nie umiesz sprawdzić to zajmij się różańcem a nie internetem.
igor.7
03-01-2018 13:47
igor.7
@m.emer.
O jakich ty samosądach mówisz? Za dużo naoglądałeś się telewizji - przez przypadek nazywanej publiczną. Zamartwiasz się co stanie się z tymi bandytami.
Pomyślałeś o tych skrzywdzonych przez te bestie dzieciaczkach?... o ich przeżyciach?..... o ich psychice ?... o tym, że muszą z tą traumą żyć?
józek1
03-01-2018 18:53
józek1
leon60, weź se drewniany krzyż i póknij się w ten pusty łeb obrońco pedofili w sukienkach.
leon60
03-01-2018 20:02
leon60
józek1
Pokaż mi jakikolwiek mój wpis w którym gdziekolwiek broniłem jakiegokolwiek pedofila.
m.emer
04-01-2018 11:09
m.emer
@igor.7
Zluzuj majty człowieku i czytaj ze zrozumieniem. Mnie nie chodzi o nich, bo oni jak każdy inny przestępca zasługują na karę, mnie chodzi o napiętnowanie i wytykanie palcami ich rodzin, co już nawet w tutejszych komentarzach widać.
A co telewizji, to chyba ty jej za dużo oglądasz, bo rzucasz się co najmniej tak jak byś był przesiąknięty propagandą "dobrej zmiany", a tak de facto, to o problemach związanych z tym konkretnym tematem nie masz zielonego pojęcia, powtarzasz tylko oklepane medialne slogany.
bronek91
04-01-2018 11:12
bronek91
józek1

A pedofili bez sukienek już ni ma???
ondrik
04-01-2018 12:26
ondrik
Tak pierniczysz m.emer , że ciężko to czytać. Zapoczątkowałem ten temat bo dobrze znam (z widzenia) tą rodzinę. Wejdź na stronę Minist. Sprawiedliwości i na podstronę 114 na pierwszej pozycji jest ten zwyrodnialec. Często ich spotykam i z tego co mi wiadomo to rodzina ma to głęboko w doopie i nic się nie przejmuje. Dalej chodzą do MOPS-u, bo <im się należy> a chłopak szwenda się po osiedlu.
Swoją drogą to należy się martwić tym, że skrzywdził niewinne dzieci a rodzice-----rodzice (jego i innych) powinni brać pełną odpowiedzialność za wychowanie dzieci a nie chlać przez całe życie. Niech teraz ponoszą konsekwencje za wychowanie "kochanego Sławusia". Guzik mnie to obchodzi.
m.emer
04-01-2018 14:37
m.emer
Jeżeli ktoś tu pierniczy, to tylko ty ondrik. Od kiedy i gdzie to jest napisane że rodzice mają ponosić odpowiedzialność i konsekwencje za wychowanie swoich pełnoletnich i prawnie samodzielnych dzieci???
Guzik powinno cię obchodzić ale to, kim są, co robią i gdzie chodzą jego rodzice.
Twoje plotkarskie ciągotki zalatują mi wiochą z czasów głębokiej komuny
ondrik
04-01-2018 15:41
ondrik
@m.emer
Napisał bym ci..... i vice versa, ale tego nie zrobię. Wiesz dlaczego? Bo nie w moim stylu ubliżanie osobom pochodzącym z wiosek . Powinieneś ich wszystkich przeprosić, bo oni (ci z czasów komuny) jeszcze żyją. Pffee, brzydko się zachowujesz. )-:
bronek91
04-01-2018 23:42
bronek91
m.emer
Jak będzie ryzyko samosądu to szansę wykazania się zyska miejscowy gieroj- dzielnicowy. Potem będzie miał powód, żeby się np. na ox pochwalić... Broniłem pedofila przez uczciwymi obywatelami.... Może nawet dzielnicowego roku otrzyma;)

Osoba zagrożona samosądem zawsze prewencyjnie, w celu ochrony może się schronić w więzieniu, przecież również i taka funkcja tego zakładu, aby bronić sprawcę przed reakcją społeczną.... Pedofil w więzieniu z pewnością będzie się czuł bezpieczniej niż na wolności a tam wszyscy wiedzą za co kto siedzi;)

A chodzi o to, aby w pierwszej kolejności zapewnić bezpieczeństwo dzieciom.

PS m.emer pozdrawiam, dawno już nie miałem przyjemności wymienić z Tobą poglądów;)
bronek91
04-01-2018 23:48
bronek91
m.emer
Tak nawiasem, w latach 2012- 2015 na komisariatach policji zginęły 42 osoby, ciekawe ile w więzieniach.....
[konto zostało usunięte]
05-01-2018 08:03
[konto zostało usunięte]
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22857877,w-rejestrze-pedofilow-nie-ma-zadnego-ksiedza-nawet-tego-ktory.html
Pytanie - dlaczego nie ma na liscie tych zwyrodnialcow.
Zaraz odezwa sie obroncy pedofili w sutannach.
4snow
05-01-2018 08:32
4snow
Chciałbym aby ktoś zablokował możliwość komentowania na tym portalu bo tych wypocin się czytać nie da.
igor.7
05-01-2018 09:12
igor.7
To nie czytaj. Nikt cie nie zmusza.
m.emer
05-01-2018 09:27
m.emer
Oj ondrik, ondrik... ty nic nie rozumiesz... musisz się jeszcze wiele nauczyć.
Po pierwsze to ja w ani jednym słowie nie ubliżyłem mieszkańcom wsi. Wiocha, to wcale nie to samo co wieś, nie interpretuj moich słów według własnego słownictwa. K'woli ścisłości, "wiocha" to mentalność, rodzaj poglądów, sposób myślenia, zachowania się, postrzeganie świata, itp... paradoksalnie w mieście wiochy może być dużo więcej niż na wsi, więc to gdzie kto mieszka nie ma tu żadnego znaczenia.
A co do komuny (państwa totalitarnego), to niestety, ale ona wraca i nie przepraszać za nią, tylko bać się jej trzeba. Twoje wypowiedzi potwierdzają tę tezę nad wyraz dobrze.
jo.papuga
05-01-2018 13:06
jo.papuga
A czymu jyny dane pedofilów podowajom?
Niech podadzom też kiery je mordercom, złodziejym, czy oszustym...
Jak upubliczniać dane przestymców, to wszystkich! Czy jyny podofilów trza sie boć?
Jo na tyn przykład chcołbych wiedzieć z kim robiym i czy mie czasym nie zadźgo, abo nie okradnie na nocnej zmianie. Abo kim je mój szef, czy czasym nima oszustym, czy płaci wszycko jak należy fiskusowi i czy mie nie ciulo na wypłacie.
Jak dobro zmiana to na całego, a nie jyny to sie akurat dobrze sprzedowo.
bronek91
06-01-2018 08:47
bronek91
@cd minerwa
Poprzyglądałem się i faktycznie, muszę Ci przyznać rację, coś nie jest ok....
Tym bardziej takie zachowanie jest godne potępienia, ponieważ związki wyznaniowe tracą szansę pozbycia się tych pseudo- duchownych. Dla takich miejsca przy ołtarzu nie ma, tylko w więzieniu lub odpowiednim ośrodku izolacji. Jeżeli ktoś faktycznie ukrywa prawdę czyni wielką krzywdę nie tylko związkom wyznaniowym, nie tylko dzieciom ale wszystkim członkom danych związków wyznaniowych. Pedofile w szeregach związków wyznaniowych deprecjonują pojęcie danego związku czynią krzywdę i bestialstwo, stanowią młyn na wodę wszelkim antyreligijnym środowiskom. W interesie związków wyznaniowych byłoby ich poddać do dyspozycji prokuratory. Dlaczego tak się nie robi? Kto ma w tym interes?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Zwłoki w mieszkaniu

22-04-2018 21:30

Ciało 45-letniego mężczyzny znalezione zostało dzisiaj w Międzyświeciu.

wyświetleń: 1534komentarzy: 0

Hokeiści Komety wygrali w WERK Arenie i zostali mistrzami Czech

22-04-2018 20:01

Stalownicy, aby zachować cień szansy na tytuł, musieli wygrać dzisiejsze spotkanie. Ale hokeiści Komety Brno wykorzystali pierwszy meczbol i świętują 13. mistrzostwo w historii klubu.

wyświetleń: 172komentarzy: 0

Nie żyje Tadeusz Kopoczek

22-04-2018 19:00

W sobotę 21 kwietnia zmarł redaktor Tadeusz Kopoczek (03.05.1930-21.04.2018). Miał 87 lat. Znany głownie jako redaktor i fotograf Głosu Ziemi Cieszyńskiej, ale także twórca Cieszyńskiego Klubu Hobystów, działacz harcerski oraz założyciel grupy penetrującej w latach 70-tych XX wieku cieszyńskie podziemia.

wyświetleń: 1188komentarzy: 0

Spotkanie z Iką Graboń - specjalistką od kawy

22-04-2018 18:00

W sobotę (21.04) na terenie księgarnio-kawiarnii Kornel i Przyjaciele w Cieszynie odbyło się spotkanie z Iką Graboń - trenerką baristów, sensorykiem i autorką książki "Kawa. Instrukcja obsługi najpopularniejszego napoju na świecie". Rozmowa dotyczyła nie tylko kawy, ale również poglądów autorki na wiele tematów, a także herbaty i zapachów.

wyświetleń: 237komentarzy: 0

Gość Ox.pl - Ryszard Cienciała

22-04-2018 15:00

Ryszard Cienciała - kierownik do spraw bezpieczeństwa imprez masowych. Kto odpowiada za bezpieczeństwo?Co stanowi największe zagrożenie?Jacek Porzycki zapytał też o najtrudniejsze sytuacje w pracy, bezpieczeństwo dzieci i gwiazdorzenie celebrytów. Czy w trakcie imprez masowych jesteśmy bezpieczni?Zapraszamy do obejrzenia rozmowy. 

wyświetleń: 449komentarzy: 0

Koncert Życzeń Stela OX.PL

22-04-2018 12:00

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu ''Koncert Życzeń Stela'' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

wyświetleń: 382komentarzy: 0

Jednośladem bezpiecznie do celu

22-04-2018 10:00

Jednośladem bezpiecznie do celu to ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tak szeroko zakrojona kampania skierowana jest przede wszystkim do użytkowników jednośladów.

wyświetleń: 486komentarzy: 0

Lekcje przyrody w terenie

22-04-2018 08:00

Kolejną klasą, która wiedzę przyrodniczą zamiast w szkolnych murach zdobywała w terenie jest klasa IV z S.P. Nr 2 w Cieszynie. 18 kwietnia w piękny słoneczny poranek grupa pod opieką nauczycielki Kariny Pasterny i pod przewodnictwem Instruktora Ochrony Przyrody PTTK Jana Machały wyruszyła na wycieczkę przyrodniczą.

wyświetleń: 353komentarzy: 2

Msze i nabożeństwa online

22-04-2018 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.  

wyświetleń: 623komentarzy: 0

Elektrometal świętował 70. urodziny

21-04-2018 21:00

Wczoraj (20.04) w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie świętowano urodziny znanej firmy, głównie na rynku górniczym i gazowniczym. Elektrometal obchodzi w tym roku 70-lecie swojej działalności. Zobacz relację z tego wydarzenia.