Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 992komentarzy: 9

''Kłamca i szpieg''. Konkurs!

11-11-2017 17:35

Pierwsza misja szpiegowska? Tropić tajemniczego sąsiada. W miarę postępu śledztwa Georges zaczyna się zastanawiać, co jest prawdą, a co kłamstwem, i co to wszystko jest za gra. A przede wszystkim jak daleko może się posunąć dla przyjaciela... Książka z zakończeniem, jakiego nie przewidzisz!
fot.arc.ox.pl fot.arc.ox.pl

Mamy dziś dla Was ksiązkę Rebecki Stead, autorki okrzykniętej przez Joannę Olech nową gwiazdą literatury young adult.

Kiedy ojciec 12-letniego Georgesa traci pracę, rodzina jest zmuszona do opuszczenia ukochanego domu i przeprowadzenia się do bloku na Brooklynie. Mama musi brać dodatkowe dyżury, Georges traci jedynego przyjaciela, a w szkole jest outsiderem. Słowem – tragedia.

Georges trafia do Klubu Szpiegów, gdzie poznaje Safera, swojego rówieśnika, samozwańczego szpiega, którego rodzina daje chłopakowi poczucie bezpieczeństwa i akceptacji. Jednak może nie wszystko jest takie, na jakie wygląda?
Georges staje się pierwszym agentem na usługach Safera. Ma za zadanie śledzić tajemniczego sąsiada - Iksa, który mieszka w tym samym bloku i zdaniem Safera ma jakąś złowieszczą tajemnicę. W miarę postępu śledztwa, kiedy Safer stawia coraz to nowsze wymagania, Georges zaczyna niedowierzać „przyjacielowi”.
„Kłamca i szpieg” Rebecki Stead to powieść z dreszczykiem dla nastolatków – jest zagadka, szpiegowanie i codzienne problemy, a na zakończenie niespodziewany finał.

[Opis Wydawcy]

„Rebecca Stead sprawia, że napisanie tak dobrej książki wydaje się proste”.
„Guardian”

O autorce:
Rebbecca Stead
oprócz „Kłamcy i szpiega” ma na koncie inne książki dla młodzieży. „When You Reach Me” znalazło się na liście bestsellerów „New York Timesa” oraz zdobyło Newbery Medal i Boston Globe-Horn BookAward. Ciesząca się dużą popularnością powieść „Całkiem obcy człowiek” (ukazała się nakładem Wydawnictwa IUVI – pisaliśmy TUTAJ ) została uznana za książę roku między innymi przez „New York Timesa”, „The Washington Post”, „The Wall Street Journal” i „Guardiana”! Pierwsza książka autorki, „First Light”, znalazła się na liście Best Books for Teens, opracowywanej przez New York Public Library. Rebecca wraz z rodziną mieszka w Nowym Jorku. Można odwiedzić ją na Twitterze (@rebstead) oraz stronie www.rebeccasteadbooks.com.

Uwaga konkurs!
Mamy dla Was egzemplarz książki „Kłamca i szpieg”. Aby zdobyć powieść, napisz w komentarzu poniżej, komu ją podarujesz i dlaczego? Wybierzemy najciekawszą odpowiedź. Konkurs trwa do 15 listopada włącznie.

Konkurs zakończony!

Ciężmo było wybrać jedną odpowiedź, ale postanowiliśmy nagrodzić: tamlin111

Niech cieszy Was obie :) Z dobrą książką łatwiej poradzić sobie z nastoletnimi (i nie tylko) problemami.

Książkę można odebrać do końca listopada br. w siedzibie redakcji OX.PL (Skoczów, Wałowa 3) (godz. 8-16)



Kłamca i szpieg
Autor: Rebecca Stead
Wydawnictwo: IUVI 
Format: 13,5x20,5 cm
Liczba stron: 208
Książkę możesz zakupić w cenie 18.81 Tutaj 

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: red 11-11-2017 17:35
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

nickinny
11-11-2017 20:13
nickinny
Taką książkę podaruję mojej mamie. Nie jest nastolatką ale na skutek życiowych zawirowań porzuciła czytanie, do którego powoli wraca. Pamiętam, że lubiła kryminalne powieści a tu taki wątek węszę: "jest zagadka, szpiegowanie...".
Mam nadzieję, że taką cegiełką dołożę się do odbudowania jej czytelniczych fascynacji.
agawa16
11-11-2017 20:38
agawa16
Podaruję książkę bratu, żeby podczas czytania przypomniał sobie stare, dobre i zwariowane czasy dzieciństwa, kiedy bawiliśmy się razem w szpiegów i detektywów. Niech ta książka będzie dla niego przyjemnym umileniem jesiennych wieczorów.
Yaro80
12-11-2017 11:09
Yaro80
Ja bym tą książkę podarował mojej kochanej siostrze bo ona jest trochę inna i nie czyta romansideł tylko właśnie powieści kryminalne! A myślę że ta właśnie książka jest książką która by ją bardzo zaciekawiła bo pracuje w prokuraturze i może jest tam odpowiedź jak niektórzy kłamią i fałszują w dzisiejszych czasach!
as355
12-11-2017 11:42
as355
Nikomu bym nie dał , dopiero po przeczytaniu wypożyczył bym nastoletnim wnukom ,była by okazja do dyskusji w długie zimowe wieczory . Chociaż na chwilę oderwać by się mogli od komputera .
Bubaszak
12-11-2017 15:49
Bubaszak
Dlaczego OX promuje taki chłam?Toż to kpina z prawdziwej literatury!
rots2k4
13-11-2017 12:54
rots2k4
Książkę podarowałabym szwagrowi, bo jest miłośnikiem kryminałów a przy okazji bardzo dobrym człowiekiem.
malamiko123
13-11-2017 20:31
malamiko123
Książkę podarowałabym 15-sto letniemu synowi, aby zachęcić go do czytania. W dzieciństwie pochłaniałam książki J. Chmielewskiej, które świetnie rozbawiały i zmuszały do myślenia - jak rozwikłać zagadkę jakiegoś porwania, czy zaginięcia. Teraz z przykrością patrzę jak syn siedzi i gapi sie w TV lub komórkę, mimo moich zachęt i mnóstwa fantastycznych książek w domu. Zdarza sie, że jednak coś przeczyta, ale chyba tylko kilka str. tych książek na podstawie, których nakręcono filmy, ale to i tak sukces
mika19
13-11-2017 22:33
mika19
Mamusi Danusi:)
Jest dziewczyną
z wesołą miną, która poznaje ten dziwny świat już parę ładnych lat.
I tak o sobie może mówić cytuję:
Energii mi nie brakuje,
sporo czasem podróżuję.
Lubię wesołą zabawę
bardziej niż mocną kawę.
Otwarta jestem na ludzi,
chcę pomóc każdemu w trudzie.
Moim marzeniem jest,
by ludziom żyło się the best.
Umiem się bawić ze wszystkimi,
przy każdej muzyce.
Nade wszystko jednak chcę
brać od życia jak najwięcej.
Nadzieję mam, że to co złe
szybko na dobre
odmieni się.
Wierzcie mi,
przyznaję Wam skrycie,
że bardzo kocham życie!!!!
i dzieci wychowała, a nie doglądała!
tamlin111
15-11-2017 12:22
tamlin111
Serio Wam powiem, że lubię takie książki ;) Mam ponad 35 lat a gdy czytam o nastolatkach to czerpię z tego prawdziwą frajdę. Może dlatego, że moja córka wejdzie zaraz w etap nastoletni i próbuję poznać ten przerażający świat? Bardzo możliwie, że jest to u mnie spowodowane taka podświadomą profilaktyką :) Dlatego książkę bym sprezentowała sobie, a pewnie następnie trafiłaby w ręce mojej córy. Drugi powód to taki, ze uwielbiam kryminały, a już szczególnie w jesienne wieczory, gdy potrzebuje mój zestaw walki z chandrą - kocyk, książkę i herbatkę. A no i kot, zapomniałam o czwartej częsci zestawu walki ze złymi jesiennymi mocami. "Kłamca i szpieg" na pewno szybko pomogliby uporać się z szarugą za oknem i poczuc gorąco na karku :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Zakochani Pod Tułem - wielki powrót!

19-01-2018 12:00

Status konkursu: TRWA

Jesteś zakochany od niedawna? A może twój związek ma już za sobą długie lata romantycznych uniesień? Bez względu na to, czy kochasz od kilku dni, czy od wielu lat, zapraszamy do udziału w konkursie Zakochani Pod Tułem. Rusza 5 edycja konkursu!

wyświetleń: 91komentarzy: 0

Dzień babci i dziadka - występ dzieci

19-01-2018 11:20

W czwartek (18.01) w związku ze zbliżającym się dniem babci i dziadka grupy językowe działające w OCKiR w Cieszynie przygotowały specjalny spektakl w języku angielskim na który zaproszono bacie, dziadków oraz wszystkie osoby zainteresowane poczynaniami najmłodszych poliglotów.Dzieci podzielone zgodnie z grupami wiekowymi, razem z prowadzącą zajęcia zatańczyły na scenie i zaśpiewały anglojęzyczne piosenki.

wyświetleń: 149komentarzy: 0

Program Rewitalizacji Gminy Hażlach

19-01-2018 09:45

Gmina Hażlach przystąpiła do opracowania Programu Rewitalizacji Gminy Hażlach na lata 2018-2023.

wyświetleń: 358komentarzy: 0

Fryderyka bez większych szkód

19-01-2018 08:45

Kilka wyjazdów strażaków do połamanych konarów, to efekt działań orkanu Fryderyka, którego podmuchy odczuwaliśmy przez całą noc.

wyświetleń: 1719komentarzy: 1

Kwalifikacja wojskowa

19-01-2018 07:30

Mimo że obowiązkowa służba wojskowa w naszym kraju już nie obowiązuje, to kwalifikacja wojskowa tak i jest obowiązkowa.  Tegoroczna "Kwalifikacja wojskowa" na terenie kraju rozpocznie się 30 stycznia 2018 r. i potrwa do 28 kwietnia 2018 r.

wyświetleń: 902komentarzy: 0

O budżecie gminy Goleszów

18-01-2018 19:30

Rozpoczynamy cykl rozmów z samorządowcami powiatu cieszyńskiego. Tematem przewodnim jest budżet gminy na rok 2018. Dzisiaj gościem Portalu Śląska Cieszyńskiego jest wójt Goleszowa – Krzysztof Glajcar.

wyświetleń: 1214komentarzy: 0

Strumień: przybyło mieszkańców

18-01-2018 17:50

Nie tylko Jasienica podsumowała miniony rok, również styczeń przeanalizował ilu mieszkańców przybyło w gminie Strumień, jakie były najpopularniejsze imiona oraz ile zawarto małżeństwa  w ubiegłym roku kalendarzowym.

wyświetleń: 1233komentarzy: 1

Potrącenie pieszych w Jaworzu

18-01-2018 16:45

W czwartek (18.01) około godziny 13:50 doszło do potrącenia pieszych na pasach przez kierowcę samochodu osobowego.

wyświetleń: 2121komentarzy: 0

Z Zoru do Tunezji

18-01-2018 16:30

W środę (17.01) w Osiedlowym Centrum Kultury i Rekreacji, działającym przy SM "Cieszynianka" odbyło się spotkanie z Genowefą i Zbigniewem Koczoniami, którzy przybliżyli kulturę, krajobrazy oraz zwyczaje południowej części Tunezji. Zgromadzonym gościom została zaprezentowana nie tylko opowieść, ale również zdjęcia, które doskonale obrazowały realia Tunezji Północnej.

wyświetleń: 1150komentarzy: 3

Szkolenie strzeleckie w Goleszowie

18-01-2018 16:00

W czwartek  18 stycznia 2018 od godz. 9.00 na strzelnicy HUBERTUS w Goleszowie odbyło się szkolenie strzeleckie z broni długiej AKMS i KBKS uczniów klas mundurowych ZS im. Wł. Szybińskiego w Cieszynie.