Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Kontakt24

wyświetleń: 1106komentarzy: 9

''Kłamca i szpieg''. Konkurs!

11-11-2017 17:35

Pierwsza misja szpiegowska? Tropić tajemniczego sąsiada. W miarę postępu śledztwa Georges zaczyna się zastanawiać, co jest prawdą, a co kłamstwem, i co to wszystko jest za gra. A przede wszystkim jak daleko może się posunąć dla przyjaciela... Książka z zakończeniem, jakiego nie przewidzisz!
fot.arc.ox.pl fot.arc.ox.pl

Mamy dziś dla Was ksiązkę Rebecki Stead, autorki okrzykniętej przez Joannę Olech nową gwiazdą literatury young adult.

Kiedy ojciec 12-letniego Georgesa traci pracę, rodzina jest zmuszona do opuszczenia ukochanego domu i przeprowadzenia się do bloku na Brooklynie. Mama musi brać dodatkowe dyżury, Georges traci jedynego przyjaciela, a w szkole jest outsiderem. Słowem – tragedia.

Georges trafia do Klubu Szpiegów, gdzie poznaje Safera, swojego rówieśnika, samozwańczego szpiega, którego rodzina daje chłopakowi poczucie bezpieczeństwa i akceptacji. Jednak może nie wszystko jest takie, na jakie wygląda?
Georges staje się pierwszym agentem na usługach Safera. Ma za zadanie śledzić tajemniczego sąsiada - Iksa, który mieszka w tym samym bloku i zdaniem Safera ma jakąś złowieszczą tajemnicę. W miarę postępu śledztwa, kiedy Safer stawia coraz to nowsze wymagania, Georges zaczyna niedowierzać „przyjacielowi”.
„Kłamca i szpieg” Rebecki Stead to powieść z dreszczykiem dla nastolatków – jest zagadka, szpiegowanie i codzienne problemy, a na zakończenie niespodziewany finał.

[Opis Wydawcy]

„Rebecca Stead sprawia, że napisanie tak dobrej książki wydaje się proste”.
„Guardian”

O autorce:
Rebbecca Stead
oprócz „Kłamcy i szpiega” ma na koncie inne książki dla młodzieży. „When You Reach Me” znalazło się na liście bestsellerów „New York Timesa” oraz zdobyło Newbery Medal i Boston Globe-Horn BookAward. Ciesząca się dużą popularnością powieść „Całkiem obcy człowiek” (ukazała się nakładem Wydawnictwa IUVI – pisaliśmy TUTAJ ) została uznana za książę roku między innymi przez „New York Timesa”, „The Washington Post”, „The Wall Street Journal” i „Guardiana”! Pierwsza książka autorki, „First Light”, znalazła się na liście Best Books for Teens, opracowywanej przez New York Public Library. Rebecca wraz z rodziną mieszka w Nowym Jorku. Można odwiedzić ją na Twitterze (@rebstead) oraz stronie www.rebeccasteadbooks.com.

Uwaga konkurs!
Mamy dla Was egzemplarz książki „Kłamca i szpieg”. Aby zdobyć powieść, napisz w komentarzu poniżej, komu ją podarujesz i dlaczego? Wybierzemy najciekawszą odpowiedź. Konkurs trwa do 15 listopada włącznie.

Konkurs zakończony!

Ciężmo było wybrać jedną odpowiedź, ale postanowiliśmy nagrodzić: tamlin111

Niech cieszy Was obie :) Z dobrą książką łatwiej poradzić sobie z nastoletnimi (i nie tylko) problemami.

Książkę można odebrać do końca listopada br. w siedzibie redakcji OX.PL (Skoczów, Wałowa 3) (godz. 8-16)



Kłamca i szpieg
Autor: Rebecca Stead
Wydawnictwo: IUVI 
Format: 13,5x20,5 cm
Liczba stron: 208
Książkę możesz zakupić w cenie 18.81 Tutaj 

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: red 11-11-2017 17:35
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

nickinny
11-11-2017 20:13
nickinny
Taką książkę podaruję mojej mamie. Nie jest nastolatką ale na skutek życiowych zawirowań porzuciła czytanie, do którego powoli wraca. Pamiętam, że lubiła kryminalne powieści a tu taki wątek węszę: "jest zagadka, szpiegowanie...".
Mam nadzieję, że taką cegiełką dołożę się do odbudowania jej czytelniczych fascynacji.
agawa16
11-11-2017 20:38
agawa16
Podaruję książkę bratu, żeby podczas czytania przypomniał sobie stare, dobre i zwariowane czasy dzieciństwa, kiedy bawiliśmy się razem w szpiegów i detektywów. Niech ta książka będzie dla niego przyjemnym umileniem jesiennych wieczorów.
Yaro80
12-11-2017 11:09
Yaro80
Ja bym tą książkę podarował mojej kochanej siostrze bo ona jest trochę inna i nie czyta romansideł tylko właśnie powieści kryminalne! A myślę że ta właśnie książka jest książką która by ją bardzo zaciekawiła bo pracuje w prokuraturze i może jest tam odpowiedź jak niektórzy kłamią i fałszują w dzisiejszych czasach!
as355
12-11-2017 11:42
as355
Nikomu bym nie dał , dopiero po przeczytaniu wypożyczył bym nastoletnim wnukom ,była by okazja do dyskusji w długie zimowe wieczory . Chociaż na chwilę oderwać by się mogli od komputera .
Bubaszak
12-11-2017 15:49
Bubaszak
Dlaczego OX promuje taki chłam?Toż to kpina z prawdziwej literatury!
rots2k4
13-11-2017 12:54
rots2k4
Książkę podarowałabym szwagrowi, bo jest miłośnikiem kryminałów a przy okazji bardzo dobrym człowiekiem.
malamiko123
13-11-2017 20:31
malamiko123
Książkę podarowałabym 15-sto letniemu synowi, aby zachęcić go do czytania. W dzieciństwie pochłaniałam książki J. Chmielewskiej, które świetnie rozbawiały i zmuszały do myślenia - jak rozwikłać zagadkę jakiegoś porwania, czy zaginięcia. Teraz z przykrością patrzę jak syn siedzi i gapi sie w TV lub komórkę, mimo moich zachęt i mnóstwa fantastycznych książek w domu. Zdarza sie, że jednak coś przeczyta, ale chyba tylko kilka str. tych książek na podstawie, których nakręcono filmy, ale to i tak sukces
mika19
13-11-2017 22:33
mika19
Mamusi Danusi:)
Jest dziewczyną
z wesołą miną, która poznaje ten dziwny świat już parę ładnych lat.
I tak o sobie może mówić cytuję:
Energii mi nie brakuje,
sporo czasem podróżuję.
Lubię wesołą zabawę
bardziej niż mocną kawę.
Otwarta jestem na ludzi,
chcę pomóc każdemu w trudzie.
Moim marzeniem jest,
by ludziom żyło się the best.
Umiem się bawić ze wszystkimi,
przy każdej muzyce.
Nade wszystko jednak chcę
brać od życia jak najwięcej.
Nadzieję mam, że to co złe
szybko na dobre
odmieni się.
Wierzcie mi,
przyznaję Wam skrycie,
że bardzo kocham życie!!!!
i dzieci wychowała, a nie doglądała!
tamlin111
15-11-2017 12:22
tamlin111
Serio Wam powiem, że lubię takie książki ;) Mam ponad 35 lat a gdy czytam o nastolatkach to czerpię z tego prawdziwą frajdę. Może dlatego, że moja córka wejdzie zaraz w etap nastoletni i próbuję poznać ten przerażający świat? Bardzo możliwie, że jest to u mnie spowodowane taka podświadomą profilaktyką :) Dlatego książkę bym sprezentowała sobie, a pewnie następnie trafiłaby w ręce mojej córy. Drugi powód to taki, ze uwielbiam kryminały, a już szczególnie w jesienne wieczory, gdy potrzebuje mój zestaw walki z chandrą - kocyk, książkę i herbatkę. A no i kot, zapomniałam o czwartej częsci zestawu walki ze złymi jesiennymi mocami. "Kłamca i szpieg" na pewno szybko pomogliby uporać się z szarugą za oknem i poczuc gorąco na karku :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Bajki Robotów - wernisaż

26-04-2018 09:20

W środę (25.04) na terenie Galerii 36,6 Uniwersytetu Śląskiego, zlokalizowanej w kampusie przy ulicy Bielskiej w Cieszynie odbył się wernisaż wystawy „Bajki Robotów”. Zaprezentowane zostały prace artystów, nadesłane na konkurs organizowany przez Instytut Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie a autorzy zwycięskich grafik otrzymali nagrody.

wyświetleń: 5komentarzy: 0

Dobiegł końca projekt ''Cieszyńska Kompania Obrony Narodowej''

26-04-2018 07:30

Wszystko zaczęło się wiosną 2015 roku. W marcu odbyło się pierwsze szkolenie w ramach Cieszyńskiej Kompanii Obrony Narodowej. W tym roku projekt dobiegł końca. Zakończenie działań ma związek z powstawaniem na terenie województwa śląskiego struktur obrony terytorialnej. 

wyświetleń: 483komentarzy: 1

Gość Ox.pl - Tom Swoboda - artysta multimedialny. [zwiastun]

25-04-2018 19:30

Gość Ox.pl - Tom Swoboda- artysta multimedialny. O zmiażdżonej czaszce, Oddziale Pediatrycznym i wizualnych przedstawieniach duchowości. Jacek Porzycki zapytał również o zapis transcendencji i ''Szkołę Sztuki i Myślenia''. Co sprawiło, że artysta został wyróżniony w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym ''Sony World Photograpfy Awards 2018''?  Czy można narysować Boga? Zapraszamy do obejrzenia rozmowy.  Na pełną wersję wywiadu zapraszamy w niedzielę 29 kwietnia- oglądajcie!

wyświetleń: 400komentarzy: 0

MŚ 1A: Polacy przegrali z Wielką Brytanią, Chmielewski zanotował kolejny dobry występ

25-04-2018 19:25

Niestety, sprawdził się najczarniejszy scenariusz. Polscy hokeiści, którzy rywalizują na Mistrzostwach Świata Dywizji 1A w Budapeszcie, przegrali dzisiaj z Brytyjczykami (25 kwietnia) i ich szanse na awans, zamiast wzrosnąć, to zmalały. Kolejne dobre zawody rozegrał Aron Chmielewski, który na co dzień występuje w HC Ocelari Trinec.

wyświetleń: 234komentarzy: 0

Rower w policyjnej bazie danych

25-04-2018 18:45

Rowery potrafią kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych i coraz częściej padają celem złodziei. Kupując coraz to lepsze zabezpieczenia jednośladów zmniejszamy ryzyko kradzieży, ale czy aby są one w stanie uchronić od ich kradzieży? Policjanci z cieszyńskiej komendy oraz przedstawiciele straży miejskich z naszego regionu brali udział w szkoleniu dotyczącym  znakowania rowerów syntetycznym DNA.

wyświetleń: 1135komentarzy: 1

Warsztaty UTW - tym razem o konfliktach

25-04-2018 18:10

We wtorek (24.04) na terenie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, oddziału zamiejscowego w Cieszynie odbyły się kolejne warsztaty w ramach działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem temat dotyczył Ćwiczenia kompetencji społecznych, niezbędnych w rozwiązywaniu konfliktów i problemów, a temat przybliżyła psycholog, Wanda Papugowa.

wyświetleń: 270komentarzy: 0

Skazani wyszli z więzienia - zbierać śmieci.

25-04-2018 17:45

Osadzeni z Zakładu Karnego w Cieszynie po raz kolejny wzięli udział w tegorocznych obchodach Dnia Ziemi.

wyświetleń: 1804komentarzy: 0

Jak dbać o wzrok w wieku dojrzałym?

25-04-2018 17:20

We wtorek (24.04) na terenie sali konferencyjnej Pawilonu Diagnostyczno-Zabiegowego w Szpitalu Śląskim w Cieszynie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Pro Salute". Tym razem dr n. med. Agata Plech, Ordynator Oddziału Okulistycznego w szpitalu opowiedziała, jak dbać o oczy w wieku dojrzałym.

wyświetleń: 515komentarzy: 0

Gmina dofinansuje kursy?

25-04-2018 15:30

Informujemy, że od 01.05.2018r. wszystkie kursy na terenie Kiczyc, Pierśćca, Kowali, Wieszcząt oraz Dolnego Boru zostają zlikwidowane. Taka informacja pojawiła się na internetowej stronie skoczowskiego Transkomu. Kartka z taką samą treścią zawisła również na przystankach.

wyświetleń: 2423komentarzy: 5

Wymusił i uderzył

25-04-2018 14:25

Do kolizji dwóch pojazdów doszło przed godziną czternastą w Marklowicach Górnych.