Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 947komentarzy: 0

Wystawa ''Odbicia wyobraźni'' w Ustroniu

17-08-2017 16:30

Anna Flaga - artysta malarz, projektant graficzny, muzealnik, jest uczestnikiem prestiżowych wydarzeń artystycznych zarówno krajowych jak i zagranicznych. Teraz jej prace od 26 sierpnia będzie można zobaczyć w Ustroniu w Galerii Muflon.

Grafikę traktuje jak autoterapię, a swoimi spostrzeżeniami chciałaby się podzielić z otoczeniem. Eksperymentując z materią, traktując twórczość jak zabawę - sama doświadcza niezwykłych odkryć. Potem nadaje im tytuł, w rezultacie nie ogranicza ich odbioru, ale skłania do refleksji i pobudza do myślenia. Odkrywania siebie. Tworzy to swoistą zabawę w skojarzenia pomiędzy artystą a odbiorcą. Wystawa Dotyk wyobraźni , to symboliczny świat pełen niespodzianek, które tkwią w ludzkiej podświadomości, i do niego zaprasza nas Anna Flaga. Na wystawie zobaczymy jej malarstwo i grafikę.

- W Galerii Muflon – Sztuka dla Ciebie, istnieje przestrzeń specjalnie stworzona do celów popularyzowania sztuki w miejscach rekreacyjnych, gdzie goście i kuracjusze w różnym wieku mają możliwość obcowania ze sztuką na co dzień, a prezentowane ekspozycje, mają na celu wykształcenie nawyku uczestnictwa w świecie sztuki, oswajanie się z nią i kształtowanie wrażliwości na jej odbiór. Czego Państwu osobiście życzę – mówi Jagoda Liszka z ustrońskiej Galerii.

Recenzje:
„Odbicia wyobraźni” jawią się kolorem i niesprecyzowaną biologiczną formą, krajobrazem, zjawiskowymi postaciami i myślą zamkniętą w ludzkim ciele. Wystawa jest zaproszeniem do przejścia na drugą stronę lustra, w świat bez żadnych ograniczeń linearnych, oniryczny i pełen smaków, zapachów, ulotnych wrażeń. Prace pozwalają na olbrzymią subiektywność odbioru, nie są obojętne dla odbiorcy, nie pozostają na poziomie estetycznego zachwytu.
[...]
Prace stanowią kontynuację zmagań artystów z odbiciem, nie są zjawiskiem nowym, ale poprzez indywidualne podejście dają możliwość nowej i świeżej wypowiedzi. Anna, w sposób dla siebie właściwy, nie boi się eksperymentu, lubi poddać się fali twórczej euforii, zawsze jednak nadaje jej ostateczny autorski szlif. Z chaosu emocji i myśli wyłania się dzieło przemyślane i skończone.
[...]
„Twarze” są opowieścią o ludzkim życiu, o jego ulotnych chwilach i zapamiętanych momentach. Cykl życia zamknięty został w symbolicznym wizerunku. Widać w tym podejściu silną logikę matczynej miłości chroniącej dziecko i wręcz destrukcyjną potrzebę pokazania, ile zła, dobra, zadumy… może być w człowieku.


Katarzyna Podyma: wicedyrektor Muzeum Miejskiego w ŻorachAnna Flaga
urodzona w 1974 r. w Rybniku, związana od lat z Żorami, w których mieszka wraz z rodziną.
Studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie otrzymała w roku 2000 dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Sławomira Karpowicza.

Zajmuje się projektowaniem graficznym, które stanowi zarówno jej podstawę życia zawodowego, jak i źródło artystycznych pasji.

Doświadczenie w projektowaniu nabyła w OS3 Group (Jotka) oraz w Artgroup, gdzie realizowała projekty graficzne, między innymi dla Giełdy Papierów Wartościowych, Stalproduktu SA, Krośnieńskiej Huty Szkła KROSNO SA, Arcelor-Mittal Poland i wielu innych.

Od 2008 roku jest dyrektorem kreatywnym własnego studia reklamy I-SEE design (www.i-see.com.pl).

Od 2013 roku pracuje w Muzeum Miejskim w Żorach, na stanowisku specjalisty ds. promocji w Dziale Promocji i Wydawnictw. Jest twórcą znaku graficznego Muzeum, jak również aktualnego wizerunku Muzeum oraz wielu muzealnych publikacji. Za swoje prace jest doceniana i wyróżniana w środowisku muzealnym. Jej działania przyczyniły się do otrzymania wyróżnień i ogólnopolskich nagród „Sybilla 2014 i „Sybilla” 2016”, dzięki jej zaangażowaniu Muzeum było również wielokrotnie nagradzane nagrodami i wyróżnieniami Marszałka Województwa Śląskiego w konkursach na najważniejsze wydarzenie muzealne roku.

Wystawy:
• udział w licznych wystawach zbiorowych oraz międzynarodowych plenerach
malarskich,
• wystawa indywidualna „Nagość twarzy” w Galerii Na Starówce, Żory 2011,
• wystawa indywidualna „Nagość twarzy. II” i „Odbicia wyobraźni”, Muzeum Miejskie w Żorach, Żory 2016.
• nagroda równorzędna w XXI Ogólnopolskim Konkursie Sztuki im. Vincenta van Gogha, Rybnik 2013.

 

Portal OX.PL jest patronem medialnym wystawy.źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 17-08-2017 16:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Msze i nabożeństwa online

19-11-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne. 

wyświetleń: 53komentarzy: 0

Norweski triumf w Wiśle

19-11-2017 00:15

Reprezentanci Norwegii okazali się najlepsi w pierwszym drużynowym konkursie Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande i Robert Johansson wyprzedzili reprezentantów Polski oraz czwórkę z Austrii. Oba te teamy uplasowały się ex aequo na drugim stopniu podium.

wyświetleń: 185komentarzy: 1

750 lat Skoczowa. Bolesław Noga

18-11-2017 21:30

Jubileusze stanowią okazję, aby na chwilę się zatrzymać, spojrzeć wstecz, podsumować to, co wydarzyło się na przestrzeni lat. Dlatego też wyszliśmy, jako Miejskie Centrum Kultury ''Integrator'', z inicjatywą zadania trzech pytań przed kamerą osobom związanym ze Skoczowem, wyraziście wkomponowanym z racji wielu doświadczeń i pełnionych przez nich ról w lokalną społeczność.

wyświetleń: 198komentarzy: 0

Kopciuszek dla 2-letniego Szymka

18-11-2017 20:15

4 tysiące złotych - tyle datków udało się zebrać wczoraj (17.11) w Szkole Podstawowej w Hażlachu, po spektaklu "Kopciuszek", który został wystawiony przez nauczycieli tej placówki. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz chorego Szymonka Zamarskiego.

wyświetleń: 1224komentarzy: 0

''7 cudów świata i inne budowle'' - wystawa Książnicy Cieszyńskiej

18-11-2017 18:45

W czwartek (16.11) na terenie Książnicy Cieszyńskiej odbył się wernisaż wystawy "Siedem cudów świata i inne słynne budowle". Wystawa składa się z wyeksponowanych, bogato ilustrowanych dzieł, pochodzących z okresu od XVI do XIX w., są to druki ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej. W czasie tworzenia wystawy zwrócono szczególną uwagę nie tylko na siedem cudów świata, ale również na inne budowle, w jakiś sposób warte zapamiętania.

wyświetleń: 179komentarzy: 0

Na żywo: konferencja prasowa

18-11-2017 18:25

Konferencja prasowa po Konkursie drużynowym Pucharu Świata w Wiśle. Polacy ex aequo z drużyną Austrii zajęli drugie miejsce w konkursie drużynowym inaugurującym kolejny sezon Pucharu Świata. Na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja Norwegii. Na niedzielę (19.11.2017) zaplanowano konkurs indywidualny. Zobaczymy w nim siedmiu Polaków: Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Stefana Hulę, Macieja Kota i Kamila Stocha.

wyświetleń: 353komentarzy: 0

Cieszyn oczami Dariusza Orszulika

18-11-2017 18:15

Wczoraj (17.11) w galerii na piętrze Księgarni Piastowskiej w Cieszynie miał miejsce wernisaż wystawy Dariusza Orszulika "Cieszyn jest piękny".

wyświetleń: 441komentarzy: 0

Cieszyn zapalił się na fioletowo

18-11-2017 16:30

Wcześniactwo to nie wyrok, jednak ciągle wiele rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych nie wie gdzie szukać wsparcia i pomocy. Celem wczorajszej (17.11) fioletowej akcji, która miała miejsce m.in.w Cieszynie było zwrócenie uwagi, właśnie na problem wcześniactwa. 

wyświetleń: 469komentarzy: 1

XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek

18-11-2017 15:00

W czwartek 16 listopada 2017 roku w auli Szkoły Podstawowej w Zebrzydowicach odbył się XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek – eliminacje.

wyświetleń: 283komentarzy: 0

Strażnicy kontrolowali niewidzialnych

18-11-2017 13:40

Niewidzialni piesi i rowerzyści. Jak to możliwe? Bez właściwych odblasków na nieoświetlonej drodze wieczorem jesteśmy praktycznie niewidoczni. Właśnie takich pieszych i rowerzystów wyłapywali czeskocieszyńscy strażnicy miejscy podczas akcji „Zmierzch”.

wyświetleń: 1549komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .