Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 643komentarzy: 0

Wystawa ''Odbicia wyobraźni'' w Ustroniu

17-08-2017 16:30

Anna Flaga - artysta malarz, projektant graficzny, muzealnik, jest uczestnikiem prestiżowych wydarzeń artystycznych zarówno krajowych jak i zagranicznych. Teraz jej prace od 26 sierpnia będzie można zobaczyć w Ustroniu w Galerii Muflon.

Grafikę traktuje jak autoterapię, a swoimi spostrzeżeniami chciałaby się podzielić z otoczeniem. Eksperymentując z materią, traktując twórczość jak zabawę - sama doświadcza niezwykłych odkryć. Potem nadaje im tytuł, w rezultacie nie ogranicza ich odbioru, ale skłania do refleksji i pobudza do myślenia. Odkrywania siebie. Tworzy to swoistą zabawę w skojarzenia pomiędzy artystą a odbiorcą. Wystawa Dotyk wyobraźni , to symboliczny świat pełen niespodzianek, które tkwią w ludzkiej podświadomości, i do niego zaprasza nas Anna Flaga. Na wystawie zobaczymy jej malarstwo i grafikę.

- W Galerii Muflon – Sztuka dla Ciebie, istnieje przestrzeń specjalnie stworzona do celów popularyzowania sztuki w miejscach rekreacyjnych, gdzie goście i kuracjusze w różnym wieku mają możliwość obcowania ze sztuką na co dzień, a prezentowane ekspozycje, mają na celu wykształcenie nawyku uczestnictwa w świecie sztuki, oswajanie się z nią i kształtowanie wrażliwości na jej odbiór. Czego Państwu osobiście życzę – mówi Jagoda Liszka z ustrońskiej Galerii.

Recenzje:
„Odbicia wyobraźni” jawią się kolorem i niesprecyzowaną biologiczną formą, krajobrazem, zjawiskowymi postaciami i myślą zamkniętą w ludzkim ciele. Wystawa jest zaproszeniem do przejścia na drugą stronę lustra, w świat bez żadnych ograniczeń linearnych, oniryczny i pełen smaków, zapachów, ulotnych wrażeń. Prace pozwalają na olbrzymią subiektywność odbioru, nie są obojętne dla odbiorcy, nie pozostają na poziomie estetycznego zachwytu.
[...]
Prace stanowią kontynuację zmagań artystów z odbiciem, nie są zjawiskiem nowym, ale poprzez indywidualne podejście dają możliwość nowej i świeżej wypowiedzi. Anna, w sposób dla siebie właściwy, nie boi się eksperymentu, lubi poddać się fali twórczej euforii, zawsze jednak nadaje jej ostateczny autorski szlif. Z chaosu emocji i myśli wyłania się dzieło przemyślane i skończone.
[...]
„Twarze” są opowieścią o ludzkim życiu, o jego ulotnych chwilach i zapamiętanych momentach. Cykl życia zamknięty został w symbolicznym wizerunku. Widać w tym podejściu silną logikę matczynej miłości chroniącej dziecko i wręcz destrukcyjną potrzebę pokazania, ile zła, dobra, zadumy… może być w człowieku.


Katarzyna Podyma: wicedyrektor Muzeum Miejskiego w ŻorachAnna Flaga
urodzona w 1974 r. w Rybniku, związana od lat z Żorami, w których mieszka wraz z rodziną.
Studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie otrzymała w roku 2000 dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Sławomira Karpowicza.

Zajmuje się projektowaniem graficznym, które stanowi zarówno jej podstawę życia zawodowego, jak i źródło artystycznych pasji.

Doświadczenie w projektowaniu nabyła w OS3 Group (Jotka) oraz w Artgroup, gdzie realizowała projekty graficzne, między innymi dla Giełdy Papierów Wartościowych, Stalproduktu SA, Krośnieńskiej Huty Szkła KROSNO SA, Arcelor-Mittal Poland i wielu innych.

Od 2008 roku jest dyrektorem kreatywnym własnego studia reklamy I-SEE design (www.i-see.com.pl).

Od 2013 roku pracuje w Muzeum Miejskim w Żorach, na stanowisku specjalisty ds. promocji w Dziale Promocji i Wydawnictw. Jest twórcą znaku graficznego Muzeum, jak również aktualnego wizerunku Muzeum oraz wielu muzealnych publikacji. Za swoje prace jest doceniana i wyróżniana w środowisku muzealnym. Jej działania przyczyniły się do otrzymania wyróżnień i ogólnopolskich nagród „Sybilla 2014 i „Sybilla” 2016”, dzięki jej zaangażowaniu Muzeum było również wielokrotnie nagradzane nagrodami i wyróżnieniami Marszałka Województwa Śląskiego w konkursach na najważniejsze wydarzenie muzealne roku.

Wystawy:
• udział w licznych wystawach zbiorowych oraz międzynarodowych plenerach
malarskich,
• wystawa indywidualna „Nagość twarzy” w Galerii Na Starówce, Żory 2011,
• wystawa indywidualna „Nagość twarzy. II” i „Odbicia wyobraźni”, Muzeum Miejskie w Żorach, Żory 2016.
• nagroda równorzędna w XXI Ogólnopolskim Konkursie Sztuki im. Vincenta van Gogha, Rybnik 2013.

 

Portal OX.PL jest patronem medialnym wystawy.źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 17-08-2017 16:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Kiedy można składać reklamację? Konsument zawsze ma możliwość dochodzenia swoich praw

21-09-2017 17:45

Bardzo często podczas różnego rodzaju wyprzedaży można spotkać się z informacją „towar przeceniony nie podlega zwrotowi ani wymianie”. Owszem, oznacza to że jeżeli produkt przestanie nam się z jakiegoś powodu podobać, nie możemy oddać go do sklepu bez podania przyczyny. Jednak nawet wtedy warto zachować dowód zakupu, ponieważ niezależnie od tego, jakie informacje otrzymamy od sprzedawcy, odpowiada on za swój towar nawet przez 2 lata, jeżeli towar jest wadliwy w chwili wydania przy zakupie.

wyświetleń: 49komentarzy: 0

Komunikacja miejska za darmo dla kierowców

21-09-2017 17:20

Już jutro (22.09) z okazji Światowego Dnia bez Samochodu, na terenie Cieszyna przewidziane są rozmaite działania, mające na celu zachęcenie lokalnej społeczności do skorzystania w tym dniu z transportu publicznego, bądź też z rowerów. Nadmierna ilość samochodów od wielu lat stanowi problem polskich miast.

wyświetleń: 294komentarzy: 0

Wyremontowali wydział

21-09-2017 17:15

W Starostwie po generalnym remoncie w Wydziale Architektury i Budownictwa pojawiło się dziewięć nowych biur.

wyświetleń: 138komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

21-09-2017 15:40

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 182komentarzy: 0

Stany rzek wysokie

21-09-2017 15:00

Pada i będzie padać – tak wieszczą meteorolodzy. Jeśli rzeczywiście – wody będzie przybywać. Już teraz stany niektórych rzek w regionie przekroczyły stan ostrzegawczy, w niektórych zaś zanotowano stan wysoki.

wyświetleń: 3439komentarzy: 0

Droga na Skalite na ukończeniu

21-09-2017 13:45

Na ukończeniu jest projekt drogi z Jaworzynki na Słowację – do Skalitego. Dokonano pierwszego odbioru prac.

wyświetleń: 970komentarzy: 1

Ligocki i Miasto Cieszyn będą współpracować

21-09-2017 12:15

We wtorek (19.09) utytułowany polski snowboardzista Mateusz Ligocki podpisał list intencyjny z Miastem Cieszyn. Strony zadeklarowały współpracę na rzecz promocji cieszyńskiego sportu.

wyświetleń: 647komentarzy: 4

Pomóżmy dzieciom wrócić do domu!

21-09-2017 12:05

Już w najbliższą sobotę w Międzyświeciu można pomóc dzieciakom, wychowankom miejscowego Domu Dziecka. Co trzeba zrobić? – wystarczy się dobrze bawić!

wyświetleń: 620komentarzy: 0

Sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się z uczniami w Skoczowie

21-09-2017 10:30

W środę (20.09) z uczniami skoczowskich szkół spotkała się sędzia Anna Maria Wesołowska. Jest to postać bardzo ciekawa, ponieważ oprócz długoletniej praktyki sędziowskiej może również pochwalić się karierą telewizyjną - występuje w jednym z programów starających się ukazać rzeczywistość sali sądowej oraz pracy organów ścigania.

wyświetleń: 1425komentarzy: 0

Wypadek śmiertelny w Ustroniu

21-09-2017 09:15

Z ostatniej chwili: Na skrzyżowaniu ul. Katowickiej i Cieszyńskiej w Ustroniu doszło do wypadku.

wyświetleń: 21565komentarzy: 8
Kontakt z redkacją .