Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 26724komentarzy: 14

Śmiertelny zjazd

21-01-2017 14:05

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj (20 stycznia) po południu na wyciągu Cieńków w Wiśle.
W Wiśle na stoku doszło do wypadku, w skutek obrażeń narciarz zmarł fot. KPP W Wiśle na stoku doszło do wypadku, w skutek obrażeń narciarz zmarł fot. KPP

20-latek zmarł w szpitalu, po upadku na stoku. Jak informuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji, wczoraj o godzinie 16.45 na stoku Cieńkowa w Wiśle znaleziono leżącego w śniegu 20-letniego mężczyznę. - Narciarz znajdował się nieopodal wyciągu orczykowego. Chłopak nie ruszał się. Na miejscu pojawiło się Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Wezwano również ekipę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 20-latek trafił na oddział urazowy jednego z krakowskich szpitali. W nocy nadeszła informacja, że chłopak zmarł. - mówi rzecznik.

Najprawdopodobniej był to nieszczęśliwy wypadek. Rano policjanci przeprowadzali oględziny miejsca wypadku. - Prokuratorzy nie zarządzili sekcji zwłok, ustalamy przebieg zdarzenia, będziemy przesłuchiwali świadków. - dopowiada Domagała.


JB

źródło: ox.pl
dodał: JB 21-01-2017 14:05
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (14)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

xczarnulkax26
21-01-2017 17:06
xczarnulkax26
Dziś jest 21 chyba tak mi się wydaje!!!
Przepierón
21-01-2017 20:43
Przepierón
W tej Wiśle to się ostatnio dzieją cuda.
góry
21-01-2017 22:36
góry
To jest selekcja naturalna.szkoda chłopaka,ale widocznie pon buczek tak chcioł że se go zabroł do siebie.
mitsutech
22-01-2017 13:20
mitsutech
Czegoś tu nie rozumiem...
- 20 letniego chłopaka (po południu) znaleziono leżącego na śniegu,
- nie ruszał się, (wezwano GOPR i LPR)
- zmarł po przewiezieniu do szpitala,
- rano (dopiero na drugi dzień) policjanci przeprowadzili oględziny miejsca,
- rzecznik policji: "...ustalamy przebieg zdarzenia, będziemy przesłuchiwali świadków."
Czyli tak de facto nikt nic nie wie, a... PROKURATOR NIE ZARZĄDZIŁ SEKCJI ZWŁOK !!!??? Jak to możliwe??? Ciekawe jak ustalą co tak naprawdę mu się stało ???
Przecież przy tego typu zdarzeniach ustalenie przyczyny śmierci jest kluczowe. No chyba że (po sześciu latach) mają zamiar zrobić ekshumację...
Czy w tej Wiśle w ogóle obowiązują jakieś współczesne cywilizowane zasady???
Najpierw śmierć dziecka na basenie na którym nie było ratownika, teraz śmierci młodego chłopaka na stoku (miejsce publiczne, niejasne okoliczności), a prokurator nawet nie zarządza sekcji zwłok...(?)
Faktycznie dzieją się tam jakieś cuda, tyle tylko że w negatywnym tego słowa znaczeniu. Niezła reklama, niema co...
pszeniczny
22-01-2017 15:16
pszeniczny
Wydaje się, że zarówno policja jak i prokuratura a priori przyjęły, że śmierć nastąpiła ma skutek obrażeń zwiazanych z wypadkiem.Powstaje jednak pytanie dlaczego w tej sytuacji chce się fatygować ewentualnych świadków i zabierać im cenny czas.
mitsutech
22-01-2017 22:24
mitsutech
Ok pszeniczny, to w takim razie po co robiono sekcję dzieciakowi który utonął na basenie??? Czyżby tam przyjęto inną przyczynę śmierci niż utonięcie???
Wg. mnie oba zdarzenia są podobnymi wypadkami w wyniku których nastąpiły śmiertelne zejścia. Dlaczego przy jednym zdarzeniu prokurator zarządza sekcję, a przy drugim nie....(?) Czy ktoś potrafi to logicznie wytłumaczyć???
Przecież nawet przy wypadkach drogowych (śmiertelnych), gdzie przyczyna zgonu wydaje się być oczywista sekcja zwłok wykonywana jest obligatoryjnie, a tutaj znajdują młodego człowieka leżącego na stoku i prokurator nie zarządza sekcji???
A może po prostu nikt nie panuje nad tym całym bałaganem...
Tym ktoś powinien się poważnie zainteresować.
bronek91
23-01-2017 04:16
bronek91
@mitsutech
Zgadzam się z Tobą (w pełni), nie będę zatem podejmował kwestii. Zwróć uwagę, kiedy podjęli oni oględziny, ale uważaj, bo m.emer może Cię zaatakować (albo inni obrońcy pewnej instytucji), że to co piszesz, a z czym się w pełni zgadzam, to niechęć/mowa nienawiści lub inne dziwne twierdzenia, typu
""A "...wywrzeć nacisk na organy...." to ty se możesz co najwyżej w WC."- cytat m.emer -> patrz wątek basenu.
m.emer
23-01-2017 11:17
m.emer
Skoro znowu panie bronek91 wywołujesz mnie do tablicy to powiem ci tylko tyle że też się zgadzam z tym co pisze mitsutech. Co...? zdziwiony???
W przeciwieństwie do twoich filozoficznie zawiłych elaboratów, jego spostrzeżenia są proste i konkretne, zawierają jedynie trafne uwagi dotyczące niezrozumiałych i z goła odmiennych decyzji prokuratury przy podobnych zdarzeniach.
Niestety o twoich przydługawych wywodach tego powiedzieć nie można. Za bardzo gmatwasz je własnymi konfabulacjami i tak na prawdę to nie wiadomo o co ci chodzi.
No i przede wszystkim zniekształcasz obraz poprzez te swoje uprzedzenia...,
twoja chęć "wywierania nacisku na organy" mówi sama przez się... to już tutaj pozostawię bez komentarza...
hetmanZ
23-01-2017 14:57
hetmanZ
Skoro znaleźli go w lesie obok orczyka, to raczej zjeżdżał lasem, poza trasą a nie nią. Stok na Cieńkowie jest stromy w górnej partii, gdzie dojeżdża tylko wyciąg kanapowy, następnie jest spore wypłaszczenie, i od orczyka łagodny zjazd do stacji. Jakoś nie wyobrażam sobie, że na tym wypłaszczeniu przeleciał przez orczyk i wpadł w las. Jeżeli wypadł z trasy, to świadków powinno być sporo - okres ferii, duże obłożenia na stokach. Jeżeli jechał lasem, poza trasą, (sporo młodzieży ostatnio się bawi w takie zjazdy), wtedy trudno o świadków, sekcja jak najbardziej wskazana.
hetmanZ
23-01-2017 15:03
hetmanZ
"Powstaje jednak pytanie dlaczego w tej sytuacji chce się fatygować ewentualnych świadków i zabierać im cenny czas" - jeżeli "wyleciał" z trasy, to chyba ważne, czy nie przyczyniły się do tego inne osoby??
mitsutech
23-01-2017 15:41
mitsutech
Zeznania świadków są oczywiście bardzo ważnym, wręcz niezbędnym dowodem w sprawie, ale na ich podstawie przyczyny śmierci nie da się okreslić. Nawet lekarz stwierdzający zgon nie odważy się podać jego przyczyny, a jeżeli już to będzie to tylko jego ogólnikowe przypuszczenie. Na to kluczowe pytanie wiążącą i wiarygodną procesowo odpowiedź może dać tylko sekcja, więc jeżeli w tym przypadku nie zostanie ona przeprowadzona to nie wiem w jakim kierunku idzie ta "dobra zmiana"?
bronek91
24-01-2017 01:45
bronek91
@m.emer
"zgadzam z tym co pisze mitsutech. Co...? zdziwiony???"- cytat,
Wręcz przeciwnie, bardzo się cieszę, widzisz, jesteśmy w stanie posiadać jakieś wspólne zdanie;) Gratuluję, robisz postępy m.emer, tylko jeszcze trochę nad kulturą popracuj.
"W przeciwieństwie do twoich filozoficznie zawiłych elaboratów, jego spostrzeżenia są proste i konkretne, zawierają jedynie trafne uwagi dotyczące niezrozumiałych i z goła odmiennych decyzji prokuratury przy podobnych zdarzeniach." - cytat

Ależ bardzo się cieszę. Im więcej ludzi piszących prawdę, tym lepiej. Nie jestem filozofem, nie stosuję filozoficznych wywodów. Niestety, ale czasem należy rozwijać wątek. Skoro w moim ciągu logicznych dostrzegasz błędy to naprostuj je.... Twierdzenie, że to "filozofia" jest bezzasadne. Skoro domagasz się konkretów, ok, ale nie miej potem pretensji skąd mam takie a nie inne zdanie. Natomiast to co jest trafne, to twoja subiektywna opinia. Jeżeli twierdzisz, że w moich "elaboratach" są nietrafne opinie, to je wskaż. Dziękuję za krytyczne uwagi, to dobrze o Tobie świadczy. Co do prokuratury, działa tylko na podstawie i w granicach prawa, zatem to co czyni jest zgodne lub niezgodne z prawem, innej możliwości nie ma. Zatem nie rozumiem używanego przez Ciebie terminu "niezrozumiałych i z goła odmiennych decyzji prokuratury"??? - logika?
Zaznaczyłeś, że się w czymś zgadzamy, zatem jak możesz w tej sferze twierdzić, że moje opinie mniej lub bardziej konkretne niż... skoro są te same i piszesz że ""zgadzam z tym co pisze mitsutech", jeżeli tu sam się z nim zgadzam?????- logika?
"własnymi konfabulacjami" - cytat
Gdzie one są??? Jeżeli uważasz, że moje twierdzenia są bez sensu, wskaż gdzie. W takim razie, po co je czytasz, przekręcasz i wylewasz bezpodstawne animozje? Dzielnicowy/Dzielnicowa nie wytłumaczyła Ci do dzisiaj co to konfabulacja? A może lepiej zwróć się z tym do przełożonego?
"swoje uprzedzenia...," - cytat
podaj przykłady...

Drogi m.emer, może to trudno zauważyć, ale od około 26 lat mamy wolność wypowiedzi. Jeżeli odnosisz się do moich wypowiedzi, to po pierwsze w temacie, następnie proszę o kulturę wypowiedzi, nie interesują mnie twoje schorzenia, proszę brać pod uwagę CAŁOŚCI WYPOWIEDZI a nie to, co Ci pasuje.

Dzieje się kolejna tragedia, są poszkodowani, a Ty po raz kolejny wypisujesz jakieś swoje animozje i uprzedzenia i do tego w większości bezpodstawne. Chcesz przykłady? Nie narzekaj potem, że długo, że konfabulacje, ale mimo to czytasz,więc nie rozumiem logiki twojego postępowania. Co m.emer, kazali zmienić taktykę dyskusji?
""wywierania nacisku na organy" mówi sama przez się... to już tutaj pozostawię bez komentarza.."- cytat
Zgłoś się do lekarza, skoro Cię naciska. Jest na OX rozwijany wątek dotyczący osób z różnymi niedomaganiami, może przedstawisz kwestię z problemem prostaty?

Ten wątek poświęcony jest czemuś innemu, tragedii i Drogi m.emer w temacie, bez animozji prosiłem. Nie chodzi tu tyle o problemy instytucji zajmujących się sprawę, o ile o fakt dotyczący przyczyny zgonu. Czy można było tego uniknąć. Jeżeli ktoś wyleciał z trasy, to w pierwszej kolejności powinno się pomyśleć o odpowiednich zabezpieczeniach, jeżeli jechał inną drogą, był świadomy zagrożenia? Jeżeli dalej będą się dziać niewyjaśnione zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym, nie wiem, czy ktokolwiek jeszcze będzie chciał odwiedzać nasz region. Do tego problem smogu, a mamy uzdrowisko, czy normy na gminę uzdrowiskową mogą okazać się przekroczone, ale to już na inny wątek.

m.emer
24-01-2017 12:09
m.emer
Ty bronek91 coś bierzesz ???
Środek nocy, a ty sam ze sobą rozprawiasz w najlepsze...
Tłumaczysz sie, cytujesz, znowu tłumaczysz... i tak w kółko. Ty w ogóle wiesz o co ci chodzi ???
Chłopie, weź wyluzuj, nakręciłeś się jakbyś był jakiś nawiedzony...
Daj se już spokój, szkoda życia.
bronek91
25-01-2017 03:50
bronek91
@ m.emer
A kogo cytuję?
"Ty w ogóle wiesz o co ci chodzi ???"
O zasady
"Daj se już spokój, szkoda życia."
Też prowda
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Gość OX.pl - Dariusz Itner

16-08-2017 19:15

Czy Polska powinna wyjść z Unii Europejskiej? Czy Facebook blokuje treści patriotyczne? Na te i inne pytania odpowiedział Gość ox. pl - Dariusz Itner, który przedstawił również swój pogląd na reformę szkolnictwa. Jacek Porzycki zapytał też o kwestię manipulacji w sferze publicznej i o wartości, które są ważne dla Gościa.

wyświetleń: 1665komentarzy: 0

Wybudują, ale drożej

16-08-2017 17:20

O blisko 200 tysięcy zł więcej niż zakładano za demontaż starego i budowę nowego zadaszenia trybuny przy stadionie RKS Cukrownik będzie musiała wydać gmina Chybie. Pieniędzy musiano szukać w budżecie. Mimo znacznie droższej inwestycji, prace niebawem ruszą.

wyświetleń: 939komentarzy: 0

26 nowych miejsc do parkowania pojawiło się w Strumieniu

16-08-2017 16:00

To dobra wiadomość dla posiadaczy czterech kółek i nie tylko - w Strumieniu pojawiły się nowe miejsca do parkowania.

wyświetleń: 1022komentarzy: 0

Wielki sprawdzian z języka polskiego w Cieszynie

16-08-2017 14:30

Z ortografią, czy też interpunkcją mogą mieć problemy nawet rdzenni mieszkańcy Polski, w związku z czym możemy sobie wyobrazić, jakie jest to wyzwanie dla obcokrajowców. Na szczęście wiele osób nie boi się wyzwań, w związku z czym starają się poznać obce języki nie tylko w stopniu komunikatywnym, ale również wszystkie jego niuanse. Z tego właśnie względu każdego roku w Cieszynie organizowana jest Letnia Szkoła Języka, Literatury i Kultury Polskiej. Nie inaczej było w tym roku...

wyświetleń: 414komentarzy: 0

Długi weekend w statystyce

16-08-2017 14:29

O 22.00 zakończyła się wczoraj (15.08.2017) prowadzona na terenie naszego województwa akcja ''Bezpieczny Weekend''. Podczas długiego sierpniowego weekendu nad bezpieczeństwem na drogach czuwało ponad 6 tysięcy śląskich policjantów.

wyświetleń: 1314komentarzy: 0

Armata wystrzeliła

16-08-2017 12:45

Kilka dni temu na naszym portalu pojawiła się informacja o replice armaty z przełomu XVII i XVIII wieku, która stanęła na cieszyńskim Wzgórzu Zamkowym. Armata pojawiła się w filmach "Pan Tadeusz" oraz "Ogniem i mieczem", w związku z czym spokojnie możemy uznać ją, za lokalną sławę. Ponieważ 15 sierpnia to Święto Wojska Polskiego, władze Cieszyna postanowiły uczcić to wydarzenie wystrzałem ze wspomnianej armaty.

wyświetleń: 1259komentarzy: 1

W Cieszynie zrobisz przegląd auta za darmo

16-08-2017 11:00

Jesienny przegląd auta jeszcze przed Tobą? W Cieszynie będziesz mogła/mógł zrobić go bezpłatnie. Gdzie?

wyświetleń: 2085komentarzy: 1

Najmłodsi stela 65/590/2017

16-08-2017 09:20

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 4407komentarzy: 0

WYPRAWKA SZKOLNA Z STX HURT-DETAL

16-08-2017 07:30

Sezon wakacyjny w pełni, nadmorskie kurorty pękają w szwach, szlaki górskie oblegają turyści, a ruch na drogach nie maleje. Jednakże już na horyzoncie czasu pojawia się coraz to wyraźniejsza wizja nowego roku szkolnego. Koniec wakacyjnego odpoczynku i urlopowych wyjazdów niestety zakończy się, a dotychczas opustoszałe szkolne korytarze i ławki znów zaroją się od uczniów.

wyświetleń: 1008komentarzy: 0

Gość Ox.pl - Doda

15-08-2017 20:00

O Dorocie Rabczewskiej napisano i powiedziano już bardzo dużo. Skandalistka? Słuch absolutny? Królowa autokreacji? Na pewno piosenkarka nie stoi w miejscu i dojrzewa na oczach mediów i fanów. Jacek Porzycki zapytał artystkę, czy często czuje się "okazem w szkle" i jak wysoki był "podatek od miłości"? Nie zabrakło również pytań o styl życia, kontrowersje i ... patriotyzm.