Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 816komentarzy: 0

Ostatnia okazja, by zobaczyć ''Śmierć komiwojażera''!

15-03-2016 15:45

Po raz ostatni można zobaczyć w tym sezonie ''Śmierć komiwojażera'' na deskach Sceny Polskiej. Spektakl pożegnamy w najbliższą niedzielę, 20 marca br.
Ostatnia okazja, by zobaczyć ''Śmierć komiwojażera''! Ostatni spektakl \'Śmierć Komiwojażera\' odbędzie się w najbliższą niedzielę, 20 marca, fot. mat.pras.

Artur Miller jest jednym z najważniejszych amerykańskich dramaturgów i scenarzystów filmowych, zdobywcą Nagrody Pulizera, autorem dramatów, które stały się klasykami teatru i... mężem Merlin Monroe. Do jego najważniejszych i najwybitniejszych dzieł należy „Śmierć komiwojażera”. Sztuka powstała w 1949 roku i opowiada o Willy’m Lomanie, domokrążcy. - Miller nie tylko zawsze miał coś ważnego do powiedzenia widzowi, ale umiał to wyrazić językiem teatralnym i zawsze dawał materiał do stworzenia aktorskich kreacji. Śmierć komiwojażera jest powszechnie uważana za najlepszą sztukę Millera i jedną z najcenniejszych pozycji współczesnej dramaturgii światowej. Jest to tragedia przeciętnego Amerykanina, ofiary własnych złudzeń i w znacznie większym stopniu ofiary fałszywych wartości wyniesionych na wyżyny ideału przez amerykańskie społeczeństwo – objaśnia Joanna Wania, kierownik literacki Sceny Polskiej.

Przedstawienie w reżyserii Bogdana Kokotka miało swoją premierę 10 października 2015 roku, w najbliższą niedzielę, 20 marca zaś odbędzie się ostatni spektakl.

A. MILLER: ŚMIERĆ KOMIWOJAŻERA
Scena Polska Teatru Cieszyńskiego
Czeski Cieszyn, ul. Ostrawska 67
Ostatni spektakl: 20 marca 2016 r. o godz. 17.30

Bilety w cenie 150,- Kc (ok. 24 zł) (dla dzieci i studentów 130,- Kc – ok. 20 zł) można zamawiać w biurze organizacji widowni: scenapolska@tdivadlo.cz , www.tdivadlo.cz , tel.: + 420 558 731 141.

Profil Czeskocieszyńskiego teatru na Facebooku


Uwaga Konkurs!
Mamy dla Was dwie podwójne wejściówki na „ŚMIERĆ KOMIWOJAŻERA”. Aby je zdobyć, trzeba poprawnie odpowiedzieć na pytanie: Kto gra główną rolę w spektaklu „Śmierć Komiwojażera”? Odpowiedzi wraz ze swoim imieniem, nazwiskiem i loginem na ox.pl prosimy przesyłać na adres konkurs@ox.pl do 17 marca do godz. 12.00 lub do dwóch pierwszych poprawnych odpowiedzi. Wygrywają dwie osoby, które najszybciej poprawnie odpowiedzą na pytanie.

Konkurs zakończony!

Najszybciej poprawnie odpowiedzieli: domenami i Altania. Bilety będą do dobioru w kasie teatru przed spektaklem po podaniu imienia i nazwiska.

 

NG

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 15-03-2016 15:45
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Wspominali pisarza

25-08-2016 12:40

Złożeniem kwiatów pod pomnikiem Gustawa Morcinka w Skoczowie, uczczono dziś (25.08) 125. rocznicę urodzin pisarza. W uroczystościach wziął udział m.in. wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

wyświetleń: 147komentarzy: 0

Ten Proffesor Cię nauczy!

25-08-2016 11:00

Chcesz zdobyć zawód, dokształcić się, zdobyć nowe kwalifikacje? I to za darmo, ucząc się jedynie 4 dni w miesiącu? Bezpłatna szkoła PROFFESOR w Skoczowie czeka na Ciebie! Trwa nabór do SZKÓŁ POLICEALNYCH OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH! Jasno, przystępnie, profesjonalnie, nowocześnie, rzetelnie i na dodatek za darmo...? Czy to możliwe, żeby nauczanie takie było? Tak! Tylko w Skoczowie jest Szkoła, która oferuję naukę na bardzo wysokim poziomie zupełnie bezpłatnie! Jaka? Sprawdź sam!

wyświetleń: 393komentarzy: 0

Kajto: decydująca batalia lidera

25-08-2016 09:15

Rywalizacja w FIA ERC wkracza w decydującą fazę – czeski Rajd Barum (26-28 sierpnia) będzie najbliższym wyzwaniem Kajetanowicza i Barana. Załogę Lotos Rally Team czeka 230 km ścigania na 15 wąskich, podbijających i dziurawych czeskich odcinkach, na których miejscowi kierowcy narzucają szalone tempo. Będzie tym bardziej emocjonująco, ponieważ– Kajetanowicza i Barana tylko 3 punkty dzielą od obrony tytułu już na dwie rundy przed końcem mistrzostw.

wyświetleń: 265komentarzy: 0

Bułgaria, Grecja, Chorwacja? Gdzie wypoczywaliśmy najchętniej w te wakacje?

25-08-2016 07:30

Choć za wcześnie jeszcze na całkowite podsumowanie sezonu 2016, bo część z nas na urlop wybiera okres września i października, to główna wakacyjna fala już za nami. Przez lipiec i sierpień wypoczywały bowiem głównie rodziny z dziećmi w wieku szkolnym. Gdzie najchętniej mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego jeździli w te wakacje?

wyświetleń: 1244komentarzy: 3

Pisarz śląski - Gustaw Morcinek

24-08-2016 19:00

O Śląsku Cieszyńskim pisał, że powstała z 'uśmiechu Pana Boga', w twórczości opisywał życie codzienne mieszkańców tej ziemi, nawiązywał do pracy górnika, którym sam w młodzieńczych latach był. Jemu przypisuje się pomysł zmiany nazwy Katowic na Stalinogród, choć decyzje o tym zapadły zanim, jako poseł, odczytał to z sejmowej mównicy. Jutro mija 125 rocznica urodzin Gustawa Morcinka, pisarza ze Skoczowa.

wyświetleń: 1154komentarzy: 2

Wisła - widowiskowe zjazdy

24-08-2016 17:00

Już 27 i 28 sierpnia najlepsi zawodnicy Europy ponownie odwiedzą Wisłę, aby walczyć o tytuły Mistrzów Europy w konkurencji Downhill. Po raz kolejny zostaną wystawieni na próbę przez trasę zlokalizowaną na charakterystycznym szczycie Beskidu Śląskiego - Stożku. Ze względu na fakt, iż zawody w zjazdach rowerowych są niezwykle widowiskową dyscypliną warto zawczasu spojrzeć z czym mierzyć się będą najlepsi riderzy Europy.

wyświetleń: 806komentarzy: 0

Reminiscencje po Gorolu

24-08-2016 15:30

Gorolski Święto w Jabłonkowie staje się coraz bardziej popularną imprezą. Jest ona atrakcyjna nie tylko dla Zaolziaków, ale tłumnie przyjeżdżających już turystów, którzy zamieszkują kraje po obu stronach Olzy. Często uważa się, że to ostatni bastion Polaków mieszkających w Czechach.

wyświetleń: 737komentarzy: 0

Ośmiorniczki w Szpitalu Śląskim w Cieszynie

24-08-2016 14:45

Bynajmniej nie chodzi o wykwintne dania, w jakich gustują co niektórzy polscy posłowie, ale o akcję „Ośmiorniczki dla wcześniaków”. Pod ta nazwą kryje się akcja polegająca na darowaniu wcześniakom miękkich maskotek w kształcie ośmiorniczki. Dlaczego akurat takich maskotek i jaki to ma cel? Przeczytaj.

wyświetleń: 4234komentarzy: 1

Zakończenie wakacji ''Pod Skocznią'' w Istebnej

24-08-2016 13:40

Ciekawą imprezę na sportowo i muzycznie na zakończenie wakacji planuje Istebna w najbliższą sobotę, 28 sierpnia br. Będzie przedstawienie teatralne dla dzieci, Koncert Patryka Demkowskiego z Wisły, Koncert reggae zespołu Bathel, dyskoteka oraz mecze: trampkarzy, juniorów i seniorów KP Trójwieś.

wyświetleń: 744komentarzy: 2

Cieszyn: Linie 30 i 32 z nowym rozkładem

24-08-2016 11:50

Uwaga - od 27 sierpnia nowe rozkłady linii 30 i 32 w Cieszynie.