Wiadomości

Kontakt24

wyświetleń: 4265komentarzy: 0

Wpierw pieniądze, potem groźby

23-02-2016 11:05

Wpierw przekupstwem, potem groźbami próbował wyrwać się z rąk policji. Pijany kierowca ciężarówki bez uprawnień do kierowania samochodami został zatrzymany w Jasienicy.
fot. arc.ox.pl fot. arc.ox.pl

Na ulicy Cieszyńskiej w Jasienicy bielscy policjanci zatrzymali do kontroli ciężarówkę. Okazało się, że kierowca jest pijany. Na dodatek obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pijany kierowca tira próbował przekupić mundurowych.

Jak informuje Oficer Prasowy KMP w Bielsku-Białej nadkom. Elwira Jurasz, do zdarzenia doszło w Jasienicy: - Na ul. Cieszyńskiej w Jasienicy patrol z drogówki zatrzymał do kontroli kierowcę tira. Mężczyzna od samego początku zachowywał się nerwowo i był wyraźnie pobudzony, co wzbudziło podejrzenia stróżów prawa. Badanie alkomatem wykazało, że 29-latek z Ostrołęki miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. W czasie sprawdzeń w policyjnych bazach danych, okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, gdyż sąd zakazał mu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do 2017 r.

Jakby tego było mało, kierowca postanowił wykupić się z rąk policjantów: - Kierowca chcąc uniknąć konsekwencji jazdy „na podwójnym gazie” i złamania sądowego zakazu, zaproponował policjantom 500 euro łapówki. Kiedy usłyszał, że popełnienia kolejne przestępstwo i zostanie zatrzymany, wzburzony zwracał się do policjantów wulgarnymi słowami. Groził mundurowym „poderżnięciem gardła”. Odgrażał się, że zrobi krzywdę ich dzieciom. Policjanci zatrzymali sprawcę i zakuli go w kajdanki. Po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszał zarzuty i został doprowadzony do prokuratury. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat za kratami – relacjonuje rzeczniczka bielskiej Policji.

red.

zródło: OX.PL/KMP Bielsko-Biała
dodał: NG 23-02-2016 11:05
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
loading...

Pozostałe wiadomości

Zbójnickie trunki

25-09-2016 19:00

Pierwszy raz w Ustroniu odbył się konkurs na zbójnickie nalewki. Smaków było wiele, bo nie zabrakło malinówki, ostrężynówki czy aroniówki. Były trunki przygotowane na igliwiu sosnowym czy też nalewki z bożego drzewka i piekielnie mocnej z... chrzanu.

wyświetleń: 1033komentarzy: 1

Skoczów: kiedyś i dziś. Część 39/16

25-09-2016 16:50

Szara teczka z napisem "Wieża" skrywa w sobie wiele historycznych prawd i ciekawostek na temat Skoczowa. Odkryjcie je razem z nami!

wyświetleń: 529komentarzy: 0

Oczami niewidomego (51): złość i nienawiść

25-09-2016 14:20

„Świat to trudne miejsce. Jemu nie zależy. Choć nie żywi nienawiści do ciebie i do mnie, nie darzy nas też miłością. Dzieją się na nim rzeczy straszne, których nie można wytłumaczyć. [...] Świat cię nie kocha. [...] Pamiętaj jednak, żeby robić swoje. Takie masz zadanie na tym trudnym świecie, musisz podtrzymywać swoją miłość i robić swoje choćby nie wiem co.” Stephen King – „Lśnienie”

wyświetleń: 317komentarzy: 0

Znasz Młodego Bohatera?

25-09-2016 12:55

Możliwe, że wśród nas żyją bezimienni młodzi bohaterowie. Jeśli znasz ciekawą historię, której głównym aktorem jest dziecko, które ocaliło bądź aktywnie przyczyniło się do ocalenia życia innego człowieka, to wyślij ją do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji!

wyświetleń: 372komentarzy: 0

Kto Cię sprawdza?

25-09-2016 11:00

Krajowy Rejestr Długów oferuje możliwość sprawdzenia czy jakakolwiek instytucja nie szukała informacji o osobach na podstawie numeru PESEL.

wyświetleń: 2371komentarzy: 2

Kościoły Śląska Cieszyńskiego. Część 39/16 - Rzymskokatolicka Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu-Lipowcu

25-09-2016 09:30

W dzisiejszym artykule poznacie historię parafii w Lipowcu - jednej z najstarszych wsi Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 729komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

25-09-2016 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 795komentarzy: 0

Ziobro na podium

24-09-2016 22:15

Włoch Davide Bresadola po skokach na odległość 129,5 oraz 124 metry zwyciężył w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego rozgrywanym na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Tuż za nim uplasował się Słoweniec Domen Prevc, który uzyskał 126,5 oraz 125,5 metra. Podium konkursu w Wiśle uzupełnił reprezentant Polski Jan Ziobro, który oddał dwa równe skoki (126,5 i 127 m).

wyświetleń: 706komentarzy: 0

Ogólnopolski Zlot Instruktorów Turystyki Żeglarskiej w Cieszynie i spotkanie z Konkolskim

24-09-2016 19:05

W ramach Ogólnopolskiego Zlotu Instruktorów Turystyki Żeglarskiej PTTK, a także zakończenia sezonu oraz tegorocznych obchodów związanych z 50-leciem Klubu Żeglarskiego „Sternik” Cieszyn w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” odbyło się dziś (24.09) spotkanie ze znanym czeskim żeglarzem Richardem Konkolskim.

wyświetleń: 1146komentarzy: 2

Kino na Granicy rusza w drogę!

24-09-2016 16:50

Umknęła Ci 18. edycja Kina na Granicy? A może chcesz przeżyć to jeszcze raz? Nic straconego! Jeszcze tej jesieni, w 10 miastach w Polsce i w Czechach pojawi się Kino na Granicy! Stanie się tak za sprawą projektu Kino na Granicy w Drodze, który otrzymał wsparcie w ramach konkursu Forum Polsko-Czeskiego.