Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3094komentarzy: 0

Freestyle City podbija Europę

28-06-2011 07:30

fot: Open2be fot: Open2be

Zaskakujące wystąpienie ekipy Freestyle City tym razem w Pradze. Ministerstwo Edukacji i Sportu  w Czechach oraz Narodowy Instytut Młodzieży w Pradze zaprosiło twórców Festiwalu i Wolontariatu do prowadzenia prezentacji z wykładem, podczas międzynarodowej konferencji „Voluntarilyacross the Border”.  Warto przy tym dodać, że Komisja Europejska ogłosiła rok 2011 rokiem wolontariatu, co młodzi Cieszyniacy chcą szczególnie wykorzystać. - Mimo tego faktu oraz zapewniania trwałości dla dwóch poprzednio realizowanych projektów unijnych, są problemy z otrzymaniem dofinansowania. Na konferencji zarówno uczestnicy jak i urzędnicy unijni byli zachwyceni. – Mówi Michał Paluch, koordynator Wolontariatu i PR. – Nasza prezentacja dotyczyła budowania partnerstw, związanych z zakładanym przez nas Transgranicznym Centrum Wolontariatu. – Mówi Szymon Morawiec, główny DJ i szef biura wolontariuszy. – Musieliśmy to zrobić w języku angielskim i w lekko freestylowym klimacie, choć głównym naszym atutem okazała się merytoryka. – Dodaje Paluch. Wśród publiczności zasiadło ponad 80 delegatów z 15 krajów Unii Europejskiej oraz RPA. – Dużo miejsca poświecono na metody nie formalnej i alternatywnej edukacji (non-formaleducation), co szczególnie wpisuje się w nurt naszych praktyk. – Zaznacza Paluch. Cieszyniacy, w których składzie znalazła się również Barbara Wrona, wolontariuszka FCF 2010 i wykładowczyni Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, przygotowali materiał w oparciu 
o doświadczenia zeszłoroczne, ale przede wszystkim najnowsze plany i pomysły. - Właśnie o to  w tym wszystkim chodzi. Wasze Transgraniczne Centrum to przykład dla całej Europy. - Komentowała belgijka Karin Loibl, Komisarz Unijny ds. Edukacji i Kultury. - Dzisiaj walka ze stereotypami to dla nas amatorka. Gadanie o tym, że jesteśmy zacofanym krajem jest już nudne. Dlatego właśnie my mówimy, że jest dobrze, optymistycznie, pozytywnie, pokazując kolegom  i koleżankom co jeszcze fajnego można razem zrobić. – Przekonuje Paluch.

Wyjazd wolontariuszy poprzedziła kilkutygodniowa akcja Frestylowa Przerwa, podczas której, we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych w powiecie, wolontariusze podczas przerw i akompaniamencie muzycznym namawiali rówieśników do zmiany myślenia i nastawienia do szkolnego schematyzmu. – Najlepszą drogą do nauki młodzieży jest pozostawienie jej otwartej przestrzeni do działania. – Podkreślała jedna z komentatorek wystąpienia Lucie Jarolimkova, z Narodowego Instytutu Dzieci i Młodzieży  w Republice Czeskiej.


 

źródło: Biuro prasowe FCF 2011
dodał: CR 28-06-2011 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Nowy, darmowy plac zabaw w Karwinie

19-11-2017 08:15

Wiszące mosty, domki, zjeżdżalnie, wieże – nowy darmowy plac zabaw dla dzieci powstał w Karwinie.

wyświetleń: 327komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

19-11-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne. 

wyświetleń: 184komentarzy: 0

Norweski triumf w Wiśle

19-11-2017 00:15

Reprezentanci Norwegii okazali się najlepsi w pierwszym drużynowym konkursie Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande i Robert Johansson wyprzedzili reprezentantów Polski oraz czwórkę z Austrii. Oba te teamy uplasowały się ex aequo na drugim stopniu podium.

wyświetleń: 273komentarzy: 1

750 lat Skoczowa. Bolesław Noga

18-11-2017 21:30

Jubileusze stanowią okazję, aby na chwilę się zatrzymać, spojrzeć wstecz, podsumować to, co wydarzyło się na przestrzeni lat. Dlatego też wyszliśmy, jako Miejskie Centrum Kultury ''Integrator'', z inicjatywą zadania trzech pytań przed kamerą osobom związanym ze Skoczowem, wyraziście wkomponowanym z racji wielu doświadczeń i pełnionych przez nich ról w lokalną społeczność.

wyświetleń: 245komentarzy: 0

Kopciuszek dla 2-letniego Szymka

18-11-2017 20:15

4 tysiące złotych - tyle datków udało się zebrać wczoraj (17.11) w Szkole Podstawowej w Hażlachu, po spektaklu "Kopciuszek", który został wystawiony przez nauczycieli tej placówki. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz chorego Szymonka Zamarskiego.

wyświetleń: 1373komentarzy: 0

''7 cudów świata i inne budowle'' - wystawa Książnicy Cieszyńskiej

18-11-2017 18:45

W czwartek (16.11) na terenie Książnicy Cieszyńskiej odbył się wernisaż wystawy "Siedem cudów świata i inne słynne budowle". Wystawa składa się z wyeksponowanych, bogato ilustrowanych dzieł, pochodzących z okresu od XVI do XIX w., są to druki ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej. W czasie tworzenia wystawy zwrócono szczególną uwagę nie tylko na siedem cudów świata, ale również na inne budowle, w jakiś sposób warte zapamiętania.

wyświetleń: 196komentarzy: 0

Na żywo: konferencja prasowa

18-11-2017 18:25

Konferencja prasowa po Konkursie drużynowym Pucharu Świata w Wiśle. Polacy ex aequo z drużyną Austrii zajęli drugie miejsce w konkursie drużynowym inaugurującym kolejny sezon Pucharu Świata. Na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja Norwegii. Na niedzielę (19.11.2017) zaplanowano konkurs indywidualny. Zobaczymy w nim siedmiu Polaków: Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Stefana Hulę, Macieja Kota i Kamila Stocha.

wyświetleń: 376komentarzy: 0

Cieszyn oczami Dariusza Orszulika

18-11-2017 18:15

Wczoraj (17.11) w galerii na piętrze Księgarni Piastowskiej w Cieszynie miał miejsce wernisaż wystawy Dariusza Orszulika "Cieszyn jest piękny".

wyświetleń: 488komentarzy: 0

Cieszyn zapalił się na fioletowo

18-11-2017 16:30

Wcześniactwo to nie wyrok, jednak ciągle wiele rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych nie wie gdzie szukać wsparcia i pomocy. Celem wczorajszej (17.11) fioletowej akcji, która miała miejsce m.in.w Cieszynie było zwrócenie uwagi, właśnie na problem wcześniactwa. 

wyświetleń: 494komentarzy: 1

XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek

18-11-2017 15:00

W czwartek 16 listopada 2017 roku w auli Szkoły Podstawowej w Zebrzydowicach odbył się XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek – eliminacje.

wyświetleń: 300komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .