Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2717komentarzy: 2

Angielski może być słodki

14-06-2011 17:00

fot: Michal Fielek fot: Michal Fielek

Znajomość języka obcego, w szczególności zaś angielskiego, który staje się językiem uniwersalnym, to we współczesnym świecie konieczność. Każdy o tym wie, ale z nauką obcych języków jest różnie, szczególnie po ukończeniu nauki w szkole. Dlatego tak istotne jest wczesne kształcenie dzieci. Zwłaszcza w przyjaznej atmosferze, przy filiżance herbaty i ciasteczku, na wesoło.

Imprezą, która stara się przełamać stereotyp nudnej nauki jest Dziecięcy Festiwal Artystyczny English Sweets. Festiwal odbył się 10 czerwca 2011 roku w Alternatywnej Szkole Podstawowej, która była również po raz ósmy jego organizatorem. Impreza uzyskała wsparcie finansowe Urzędu Miasta Cieszyna i odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Cieszyna: - Ideą i celem przeglądu jest promowanie języka angielskiego i zachęcenie dzieci do korzystania z języka obcego jako środka wyrazu artystycznego. Festiwal adresowany jest do uczniów klas IV- VI cieszyńskich szkół podstawowych. Uczestnicy mają do dyspozycji dowolną formę artystyczną, którą prezentują w języku angielskim - opisuje zasady Paulina Paleczna –Brzuska, koordynator przeglądu.

W tym roku dominował humor, oczywiście, angielski w przeróżnych wierszach, piosenkach i skeczach przygotowanych przez nauczycieli i uczniów: - To rewelacyjna okazja, aby uczniowie mogli przełamać tzw. barierę językową, która pojawia się w trakcie uczenia się języka obcego. U nas nie ma wygranych ani przegranych. Impreza ma charakter przeglądu, nie konkursu. Wszystkie dzieci zostają wyróżnione i nagrodzone za swoją pracę. W tym roku dzieciaki były świetnie przygotowane- mówi Paulina Paleczna –Brzuska.

Bardzo istotny podczas nauki języka obcego jest kontakt żywy z oryginalnym akcentem, dlatego po prezentacjach artystycznych uczniowie mieli okazję porozmawiać z zaproszonym gościem – Amerykaninem Robertem Massachio, oczywiście, po angielsku: - Dzieci rozwiązywały również test obejmujący zagadnienia kultury anglosaskiej. Uczniowie wykazali się nie lada wiedzą na temat geografii i kultury Stanów Zjednoczonych. Po potyczkach przyszedł czas na angielski poczęstunek – uczestnicy mogli odetchnąć i zintegrować się przy herbacie i ciastkach. Cała impreza przebiegła w bardzo przyjemnej atmosferze. Na English Sweets najważniejsza jest dobra zabawa, nie współzawodnictwo- dodaje organizatorka.

English Sweets jest imprezą cykliczną. Organizatorzy zapraszają znów za rok.

 

Zobacz fotoreprotaż>>>

źródło: OX.pl
dodał: NG 14-06-2011 17:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

jarek_arek
14-06-2011 17:18
jarek_arek
Jak będziecie jechać na szmacie albo stać na zmywaku u jakiegoś grubego turka to przynajmniej będziecie rozumieć co ma wam do powiedzenia, drogie dziatki.
MOSCARDI
14-06-2011 19:04
MOSCARDI
+Języków trzeba się uczyć, bo co powiecie we wspomnianej przez mojego przedmówcę sytuacji..? On wam: "Orospu boyunca Taş?!" A wy mu co..? Polskie sakramentalne "k..wa"?;P
Język wroga trzeba znać.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ostrzeże przed zjawiskami

24-03-2018 19:00

Na dachu budynku Terenowego Centrum Badawczego, tuż przy zaporze w Goczałkowicach, po serii testów uruchomiono na stałe supernowoczesny radar umożliwiający rozpoznanie i prognozowanie groźnych zjawisk atmosferycznych w promieniu 100 km od Jeziora Goczałkowickiego.

wyświetleń: 454komentarzy: 0

Oczami niewidomego: choroby oczu (3) powikłania cukrzycowe

24-03-2018 16:45

Każdy z nas posiada wiele zmysłów: smak, węch, zapach, słuch, wzrok itp. Każdy z nich jest nam przydatnym w codziennym życiu społecznym, zawodowym i prywatnym. Cenimy sobie je raz więcej raz mniej jednak ciężko nam sobie wyobrazić życie bez nich.

wyświetleń: 398komentarzy: 0

Zmieniać, czy nie zmieniać?

24-03-2018 14:15

W marcu przesuwamy do przodu, w październiku cofamy o godzinę. I tak od ponad czterdziestu lat. Mimo upływającego czasu, dwukrotnie w ciągu roku, właśnie w ten czas ingerujemy.

wyświetleń: 837komentarzy: 0

Reprezentanci istebniańskiego klubu znowu na podium

24-03-2018 14:00

Po wczorajszych sukcesach mężczyzn, w biegu na 30 km stylem klasycznym, podczas Mistrzostw Polski na Polanie Jakuszyckiej, dzisiaj zawodnicy z naszego regionu znowu stanęli na podium. Tym razem rywalizowano w sprintach drużynowych techniką dowolną.

wyświetleń: 201komentarzy: 0

Biało-czerwonym niewiele zabrakło do trzeciego miejsca

24-03-2018 13:15

Polacy, w ostatnim konkursie drużynowym tego sezonu, zajęli czwarte miejsce. Zwyciężyli, z wielką przewagą nad resztą stawki, Norwegowie.

wyświetleń: 276komentarzy: 0

Dziś Cieszyn na antenie TVP

24-03-2018 12:00

Cieszyn, to miasto z bogatą historią oraz dużą ilością zabytków – zostało to docenione przez Telewizję Polską, która zdecydowała, że odcinek programu „Zgadnij! Napisz! Wygraj”, który zostanie wyemitowany na antenie TVP3 Katowice w sobotę (24 marca) o godzinie 21:20.

wyświetleń: 2793komentarzy: 2

Cieszyn: piesza Droga Krzyżowa

24-03-2018 11:00

Tradycyjnie, jak co roku, w piątek 23.03.2018 ulicami Cieszyna miała miejsce piesza Droga Krzyżowa. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 17:00 w Kościele pw. św. Elżbiety i zakończyła Mszą św. w Kościele pw. Imienia NMP w Cieszynie. Fot: Mariusz Jaszczurowski

wyświetleń: 1229komentarzy: 2

Droga Krzyżowa Kończyce

24-03-2018 10:00

W piątek 23.03.2018 o godz. 18:00 z Kościoła pw. św. Michała Archanioła w Kończycach Wielkich wyruszyła piesza droga krzyżowa do Kościoła p.w Narodzenia NMP w Kończycach Małych.

wyświetleń: 727komentarzy: 0

Młodzież sprzątała po innych

24-03-2018 08:00

Jak co roku na terenach zielonych Cieszyna wiosną pojawiły się nie tylko kwiatki i młode zieleniejące pędy roślin, ale także śmieci. I jak co roku młodzież cieszyńskich szkół ponadpodstawowych uzbrojona w rękawice i worki ruszyła na zorganizowaną przez Komisję Ochrony Przyrody przy oddziale PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie akcję sprzątania.

wyświetleń: 503komentarzy: 0

MP: Dominik Bury ze srebrem, Mateusz Haratyk z brązem

23-03-2018 23:30

Za nami pierwsze zmagania na Polanie Jakuszyckiej, gdzie odbywają się Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich. Dziś (23 marca) rywalizowano w stylu klasycznym. Na 15 km wśród pań najlpesza była Justyna Kowalczyk, a na dwa razy dłuższym dystansie u mężczyzn tryumfował Maciej Staręga.

wyświetleń: 298komentarzy: 1
Kontakt z redkacją .