Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zaczęło się. Gra WOŚP. Wolontariusze na ulicach

Od wczesnego poranka na ulicach miejscowości Śląska Cieszyńskiego, spotkać można kwestujących na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariuszy.


Puszka, ciepła odzież, herbata w termosie lub sztabie...Choć pogoda nie rozpieszcza, wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jak zwykle z gorącym sercem kwestują na ulicach naszej miejscowości.
Jak rozpoznać wolontariusza? - Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: puszka, czerwone serduszka- naklejki, drugi wolontariusz (dla bezpieczeństwa nie należy chodzić samemu) i identyfikator. Szczególnie ważny jest ten ostatni. To dzięki niemu wiemy czy osoba, do której puszki wrzucamy pieniądze, rzeczywiście jest wolontariuszem tego Finału. Na identyfikatorze znajduje się: imię, nazwisko, zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka Fundacji, kod QR – informuje Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Prawie 500 wolontariuszy spotkamy na ulicach naszego regionu. Najmłodszy Adaś ma 8 miesięcy i będzie kwestował w Cieszynie, ale są również kilkuletnie dzieci jak 3-letni Bruno w Skoczowie, czy kilkuletni Franio w Pruchnej, a także 4-letni Henio w Wiśle. 
Największą liczbę wolontariuszy ma cieszyński sztab -126.

Ilu wolontariuszy zbiera w sztabach na terenie Śląska Cieszyńskiego?

CHYBIE - 20
CIESZYN - 126
GOLESZÓW - 15
JAWORZE - 21
PRUCHNA/STRUMIEŃ - 53
SKOCZÓW - 95
USTROŃ - 59
WISŁA - 43
ZEBRZYDOWICE – 65

Wszyscy z 497 wolontariuszy zbierają pieniądze do orkiestrowych puszek na ulicach miast, miasteczek i wsi w naszym regionie. Wszystkim przyświeca wspólny cel – walka z sepsą. „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!” - pod takim hasłem odbywa się 31. Finał WOŚP
Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Fundacja w tym roku chce pozyskać pieniądze na zakup sprzętu do diagnostyki i terapii chorych.

Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL gra równiez z orkiestrą. Dziś nie zabraknie informacji o tym szlachetnym dziele. Nie wiesz co dziś robić? Sprawdź propozycje sztabów z naszego regionu. Dorzuć się do puszki, baw sie licytuj!
Szczegóły:

ZOBACZ TAKŻE:

 KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: