Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

WOŚP w SCI! Skoczów, Ochaby i Brenna razem

Już w niedzielę 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie wyjątkowo gorąco. Wiele sztabów przygotowało wiele atrakcji. Tym razem zajrzyjmy do planów sztabu w Skoczowie.

 

Sztab ze Skoczowa zbierać będzie pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie gmin Skoczów i Brenna. - Od rana do wieczora kwestować będzie 95 wolontariuszy. Najmłodszy Bruno ma trzy lata – zdradza szefowa skoczowskiego sztabu Beata Grabarczyk. Siedziba sztabu ponownie zlokalizowana zostanie w siedzibie OSP w Skoczowie.

Wolontariusze kwestować będą w Skoczowie, Brennej, Górkach Wielkich czy w Skansenie w Ochabach, gdzie zaplanowano szereg imprez towarzyszących. Będzie ich można także spotkać na ulicach gmin Skoczów i Brenna.

Z pewnością wielu fanów czeka już na widowiskowy MOTO-SKOCZÓW, który wyruszy spod siedziby OSP przy ul. Mickiewicza i przejedzie w uroczystej kolumnie ulicami Skoczowa. - Dotrzemy na Górny Bór, a potem na plac przy krytej pływalni Delfin, gdzie zaplanowaliśmy atrakcje i licytacje. Wszystko dizęki naszym partnerom i sponsorom – dodaje Ryszard Mitrega, organizator MOTO-SKOCZÓW A wylicytować będzie można przedmioty, które szczególnie ucieszą fanów motoryzacji. - Mamy smycze, wlepki, gadżety i przedmioty, które otrzymaliśmy od naszych sponsorów, a także zderzak i plakat od Kajetana Kajetanowicza. Jest także przedmiot wyjątkowy. Felga z R5 naszego mistrza, którą również trzy lata temu otrzymaliśmy na licytację. Osoby, które ją wtedy wylicytowały przekazują ja nam ponownie i przez dwa kolejne lata wygrały tę licytację, jesteśmy ciekawi jak będzie tym razem – dodaje Ryszard Mitręga. Wszystkie informacje związane z MOTO- SKOCZÓW znajdziecie na profilu MOTO SKOCZÓW na facebooku. Nie zabraknie wozów strażackich i wielu atakcji motoryzacyjnych.

Po dwóch latach przerwy do Skoczowa wraca także „Światełko do nieba” - Będzie ono miało formę pokazu w stylu lat 20. pn. „Gatsby Show”, inspirowanego słynnym hitem filmowym „The Great Gatsby”. Pokaz będzie zrealizowany na wydzielonym odpowiednimi zaporami terenie (20 x 20 m). Będzie trwał 20 min. Weźmie w nim udział 4 tancerzy w strojach z epoki. Zapowiada się znakomicie zaaranżowane show z przedstawieniem klimatycznego układu, przy użyciu czar z zielonym ogniem. Nie zabraknie też widowiskowego połykania ognia, ziania ogniem, pirotechniki scenicznej, interakcji z widzami – mówi Julia Raszka, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury „Integrator”.

„Światełko do nieba” rozpocznie się w niedzielę 29 stycznia 2023r. o godz. 20.00 na Miejskim targowisku. - Wydarzenie będzie prawdziwą uczta dla oka i ucha. Przepiękna, stylowa muzyka, gwiazdy nad głowami, a do tego ogień w sercach, na dłoniach i w ustach tancerzy przeniesionych z zupełnie innego wymiaru. To będzie coś wielkiego! - zapewnia dyrektor skoczowskiego ośrodka kultury.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT TUTAJ

Z WOŚP gra także Skansen w Ochabach. Od godz. 12:00 rozpocznie się kiermasz ciast, będzie także grochówka z kotła a o gorące rytmy zadbają DJ Jcob i Student Project. W godz. 14:00-16:00 będzie można przejechać się quadem, zaplanowano także wspólne malowanie, rysowanie i kolorowanie. Imprezę zakończy koncert CHWYTAKA &ZUZY a o 20.00 zaplanowano „Światełko do nieba”.

Atrakcji nie braknie także w gminie Brenna. Gmina Brenna również dokłada swoją "cegiełkę". Od godz. 10:00 w Parku Turystyki: pokaz wozów bojowych jednostek OSP Gminy Brenna, zabawa z DJ Pedro na lodowisku. Z kolei w Beskidzkim Domu Zielin "Przytulia"od godz. 17:00 premiera płyty i koncert Grupy Śpiewu Tradycyjnego „Sójki” oraz wernisaż wystawy prac dwóch młodych mieszkanek gminy - Pauliny Podżorskiej i Kamili Stany.

 

 

ZOBACZ TAKŻE:

WOŚP na Śląsku Cieszyńskim

WOŚP w SCI! Wisła gra z pełną mocą

WOŚP w SCI! Cieszyn ma pełno atrakcji

WOŚP w SCI! Chybie gra już od soboty

WOŚP w SCI! W Goleszowie kwestuje młodzież

WOŚP w SCI! W Pruchnej gra cała Gmina Strumień

 

 

 

 

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: