Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

WOŚP w SCI! W Ustroniu orkiestra od szczytu Równicy, po dno rzeki Wisły

Już w niedzielę 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie wyjątkowo gorąco. Wiele sztabów przygotowało wiele atrakcji. Tym razem zajrzyjmy do planów sztabu w Ustroniu.

Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy zagra także w Ustroniu, gdzie przygotowano szereg atrakcji z okazji 31. Finału WOŚP.

W sumie w zbiórkę zaangażowanych jest ponad 200 osób. - Zarejestrowanych mamy 59 wolontariuszy, bo tylko tyle możemy mieć w sztabie (to wymagania WOŚP) jednak zaangażowanych jest sporo osób – mówi Jacek Nieużyła, szef ustrońskiego sztabu. Tu orkiestra będzie grała od szczytu gór po głębiny Wisły. - Na Równicy Stowarzyszenie Główny Szlak Beskidzki organizuje koncert zespołu Nie Licho Brzmi Grzegorz Bukowski. Z kolei przy tzw. „kolorowym moście” odbędzie się morsowanie – mówi szef ustrońskiego sztabu.

Kulminacyjnym punktem ustrońskiego grania dla WOŚP będzie jednak Rynek. - Na rynku od godz. 14.00 animacje dla dzieci i warsztaty,ustrońska ciuchcia(od godz. 16.30), latino fitness, licytacje, fotobudka i koncerty wystąpią: Sing It Out, CudaWianki, Zbigniew Bałdys soloact.pl, Misiasty, Patryk Demkowski, Loża Masorza,RUR., tam będziemy także licytować ciekawe przedmioty, które otrzymaliśmy na rzecz WOŚP. Serdecznie zapraszamy – dodaje Jacek Nieużyła.

A jest w czym wybierać w licytacjach zrówno tych na Rynku jak i za pośrednictwem serwisu allegro. Czeka na chętnych m.in. wycieczka po beskidzkich szlakach z Burmistrzem Ustronia, litrowy kufel Księcia Noszaka, Koszulka Reprezentacji Polski w piłce nożnej mężczyzn z 2020 roku z autografami piłkarzy, przejazd ratrakiem po zboczach Czantorii, Koszulka z 5. Rajdowego Ustronia w 2021 r. z autografami Dariusza Polońskiego, Kajetana Kajetanowicza oraz Łukasza Sitka, Czapka od Kajetana Kajetanowicza, plastron Pawła Wąska z podpisami polskich skoczków. Dodatkowo przedmioty przekazane prez ustrońskie firmy, vouchery na pobyty u ustrońskich gestorów i zaproszenia do lokali - W sumie mamy kilkadziesiąt przedmiotów, które zostaną zlicytowane na rzecz orkiestry – opowiada szef ustrońskiego sztabu – wszystkie możecie zobaczyć TUTAJ.

Wielką Orkiestra Świątecznej Pomocy żyje cała społeczność ustrońska. Przedszkolaki przygotowały prace plastyczne. - Teraz trafią również na licytacje. Ta placówka, która uzyska najwyższa kwotę wylicytowania pracy plastycznej uzyska specjalną statuetkę i prezent. Podobnie najbardziej aktywny wolontariusz. Taką nagrodę wręczamy już od kilku lat. To bardzo mobilizuje młodzież, która w większości kwestuje na rzecz WOŚP – dodaje szef ustrońskiego sztabu.
Szczegóły wydarzeń w mediach miasta Ustronia oraz MDK Prażakówka i na plakatach.

KOD

  

ZOBACZ TAKŻE:

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: