Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wybory 2018: Kandydaci na burmistrza Skoczowa

Do północy dnia 26 września 2018 roku, Komitety Wyborcze mogły zgłaszać kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. O fotel burmistrza będzie walczyło trzech kandydatów. Ich sylwetki prezentujemy alfabetycznie.

Maciej Bieniek – kandydat z na Burmistrza Skoczowa ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Porozumienie dla Samorządów. 59-letni mieszkaniec Ochab dotychczas działał w Radzie Miejskiej Skoczowa. Wskazuje, że udział mieszkańców w podejmowaniu decyzji, dotyczących inwestycji jest niezastąpiony. Jednym z jego pomysłów jest wprowadzenie w Skoczowie Budżetu Obywatelskiego.

Stefan Chrapek – jego kandydaturę na urząd burmistrza Skoczowa zgłosił Komitet Wyborczy Wyborców Stefana Chrapka. 46-letni mieszkaniec Międzyświecia wskazuje, że jego priorytetami będą m.in. organizacja parkingów i miejsc postojowych, a także liczne działania związane z infrastrukturą.

Mirosław Sitko – kandydat na burmistrza Skoczowa z listy KW Prawa i Sprawiedliwości. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UŚ. Obecny burmistrz Skoczowa, ubiegający się o reelekcję. 60-letni mieszkaniec Skoczowa w swojej kampanii podsumowuje dotychczasowe działania i wskazuje, że te kierunki rozwoju należy kontynuować.

 

Jeżeli jakiś kandydat nie został ujęty w tym zestawieniu, uprzejmie prosimy o kontakt z redakcją.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

83
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-09-30 21:37:15
krzysztof.mm: wypadałoby ogłosić trzydniową żałobę w mieście
2018-09-30 22:14:42
Iwan: Stefan Chrapek założycielem komitetu radny powiatu. Idealna kompozycja obu panów do zawładnięcia UM.
2018-10-01 00:28:21
dzdzownica: Jak to sobie pieknie pan Andrzej Bacza wykoncypowal! Jak wynika ze strony PKW, pelnomocnikiem wyborczym Komitetu Stefana Chrapka jest pan Andrzej Bacza, radny powiatowy, ktory tez startuje na radnego gminy Skoczow. Latwo sie domyslic kto bedzie rzadzil w Skoczowie jesli pan Chrapek zostanie burmistrzem. A kto na wiceburmistrza? Zapewne z powrotem pani Anna Bacza? Chyba nagrody w wysokosci ponad 30 000 zlotych ktore ta pani zainkasowala w powiecie w 2016 i 2017 roku juz sie rozeszly i trzeba szukac nowych zrodel finansowania. Mimo wszystko mysle ze Skoczowianie nie sa tacy glupi za jakich ich pan Bacza uwaza i w pore zrozumieja co im sie szykuje. Jest jeszcze dwoch dobrych kandydatow miedzy ktorymi moga wybrac.
2018-10-01 05:31:31
bronek91: Pan Maciej Bieniek „Wskazuje, że udział mieszkańców w podejmowaniu decyzji, dotyczących inwestycji jest niezastąpiony. Jednym z jego pomysłów jest wprowadzenie w Skoczowie Budżetu Obywatelskiego.”- cytat Zgodnie z doświadczeniem, nawet obecnego włodarza, wszelkie próby zwiększania roli konsultacji społecznych z reguły kończyły się na braku większego zainteresowania mieszkańców. Oczywiście pozostają różnego rodzaju zebrania itd. jednak jak dowiedziono naukowo, grono fachowców z reguły podejmuje adekwatne decyzje jak podobnie liczna grupa tak zwanych pospolitych zjadaczy chleba. Ludzie nie mają najczęściej wiedzy a najbardziej interesuje ich cena. Chyba, iż kandydat zna jakieś bardziej innowacyjne sposoby angażowania mieszkańców. Co do budżetu obywatelskiego, pomysł dobry, tym bardziej iż coś takiego prędzej czy później zawita również w Skoczowie. Budżet obywatelski de facto staje się standardem i w wielu ośrodkach już dawno funkcjonuje. Wadą Gminy Skoczów, z którą kandydat walczył już parę lat temu jest nierównomierny podział środków pomiędzy miasto a sołectwa. Gmina Skoczów ma ten urok, iż jest o charakterze miejsko- wiejskim, przy czym marginalizowana jest rola sołectw na korzyść miasta. Do tego rozmieszczenie ludności ulega zmianie i coraz więcej mieszkańców zamieszkuje tereny wiejskie. Wobec tej sytuacji sołectwa powierzchniowo większe a zarazem będące w tak dogodnym położeniu jak Ochaby, faktycznie są poszkodowane. Budżet obywatelski może przyczynić się do zwiększenia finansowania pewnych inwestycji poza miastem. Pan Maciej Bieniek już wcześniej wykazywał się godnym szacunku zainteresowaniem sprawami lokalnymi, nabył w tym zakresie spore doświadczenie a także odniósł sukcesy np. Sołtys Roku. Jest osobą znaną i podziwianą, jednak główny problem stanowiło przeforsowanie głoszonych postulatów. Nie posiadał odpowiednio licznego zaplecza politycznego. Do tego dochodziły konflikty interesów pomiędzy poszczególnymi sołectwami. Widać, iż próbuje stworzyć coś na kształt własnego lokalnego stronnictwa. Jednak obserwując obsadę KWW można dostrzec niektóre osoby zbyt bardzo związane z lokalną kratokracją. Proponowałbym nie obdarzać ich zbytnim zaufaniem, ponieważ powiązania rodzinne robią swoje a młody jak na polityka wiek nie zawsze wiąże się z nieskazitelnością. Warto zwrócić uwagę, iż Pan Maciej Bieniek jest również szanowanym przedsiębiorcą i zarazem rolnikiem. Jest wybitnym działaczem społecznym znanym z organizacji rajdu papajów i funkcjonowania Tradycyjnej Zagrody Rolnej – Skansen Ochaby. Osoba bardzo zasłużona dla Gminy Skoczów.
2018-10-01 05:41:45
bronek91: Pan Stefan Chrapek „m.in. organizacja parkingów i miejsc postojowych, a także liczne działania związane z infrastrukturą.”- cytat Czego konkretnie i gdzie. Prosiłbym być trochę bardziej szczegółowym. Jakich propozycji zresztą spodziewać się po osobie zawodowo zajmującej się tego typu sprawami→ patrz firma Drokast. In plus, rozumiem iż okiem fachowca pewne inwestycje kandydat wykonałby lepiej, jednak skąd pieniądze na te inwestycje? Z kolejnego zadłużania? Tym bardziej, iż obecnie posiadane przez Gminę Skoczów obiekty wymagają natychmiastowego remontu np. kamienica położona w pobliżu ratusza. Miejmy tylko nadzieję, iż kandydat nie próbuje zmonopolizować rynku w tej branży na terenie Gminy Skoczów. Piastowanie funkcji Burmistrza z pewnością ułatwiłoby zdobywanie zleceń. Piłkarskie hobby i próba powiązania z polityką, czyżby za wzór służyła postać Donalda Tuska?→ Bardzo ambitnie. Co do parkingów, Skoczów nie jest metropolią ale małym miasteczkiem. W oparciu o obecną infrastrukturę spokojnie w kilka minutek można dotrzeć do centrum. Uważam, iż ilość obiektów parkingowych i tych gdzie pozostawić samochód można, jest wystarczająca, tym bardziej iż np. na budowę tego typu obiektów należy znaleźć miejsce a centrum zdaje się już być dość dobrze zagospodarowane. Problem stanowi organizacja ruchu w ścisłym śródmieściu, które jest zatłoczone w pewnych porach dnia. Niestety wszelkie próby w oparciu o metody administracyjne kończą się niezadowoleniem mieszkańców centrum (np. ul. Kościelna). Rozsądnym wyjściem wydaje się podniesienie ceny za pozostawienie pojazdu w śródmieściu dla niezamieszkałych w danym rejonie i tym sposobem ekonomiczne zmuszenie do parkowania samochodów poza danym rejonem. Muszę przyznać, iż bardzo ciekawe osoby zostały zamieszczone na listach KWW. Pytanie czy rządzenie miastem ma polegać na gotowaniu różnych potraw a debata wyborcza na konkursie przygotowania jakiegoś dania? Oczyma wyobraźni widzę jak kandydaci na burmistrza rywalizują w poprawnym przygotowaniu np. jajecznicy….. Choć przyznaję, iż ciekawy pomysł na prowadzenie kampanii.
2018-10-01 05:45:20
bronek91: Pan Mirosław Sitko- „w swojej kampanii podsumowuje dotychczasowe działania i wskazuje, że te kierunki rozwoju należy kontynuować.”- cytat Myślę, iż kandydat zasługuje na kontynuację prowadzonego dzieła. Orientuje się w sprawach związanych z funkcjonowaniem gminy, dobry organizator, sprawdził się. Oddziela politykę partyjną od spraw samorządu. Co najważniejsze, posiada stosowne wykształcenie, doświadczenie i kontakty. Uważam, iż miejscowy UM funkcjonuje dość sprawnie. Charakteryzuje się odpowiednimi cechami dla osoby piastującej dane stanowisko→np. potrafi każdego wysłuchać a nawet doradzić. Skoczów się rozwija, jest właściwie zagospodarowany. Wybudował nowy budynek dworca, odnowił wiele nawierzchni dróg, postawił nowe rondo, kładkę i most na rzecze Wiśle. Zadbał o odrestaurowanie i budowę pomników a także ochronę miejsc zbiorowej pamięci. Resztę sukcesów Pan Burmistrz już przybliżył w stosownym oświadczeniu. Natomiast co do pomysłu budowy estakady….. Rozwiązanie logicznie odpowiednie→ pytanie czy możliwe do wykonania. Skoczów jest zbyt mały na tego typu budowle, za to zbyt dogodnie położony komunikacyjnie aby takiej propozycji nie rozważyć. Myślę, iż budowa drugiego mostu byłaby właściwsza, jednak jak twierdzą specjaliści, rzekomo nie ma warunków. Proponowałbym przekierowywać więcej środków na potrzeby ważniejszych sołectw i co najważniejsze, określić konkretne kompetencje organów jednostek pomocniczych gminy a także odpowiednio ukrócić kratokrację. Stosowne byłoby stworzenie regularnej struktury jednostek pomocniczych i przeprowadzenie ich unifikacji pod względem funkcjonowania. Tym sposobem możliwe byłoby ograniczenie znaczenie terenów wiejskich. Co najważniejsze, remont kamienicy numer trzy czeka.
2018-10-01 05:47:29
bronek91: krzysztof.mm Przecież Ty już masz swoją kandydatę na burmistrę, zwie się Joanna Wowrzeczka. Zatem nie masz po kim organizować trzech dni żałoby, no chyba, iż coś planujesz.
2018-10-01 08:07:29
Donek: Jak już ktoś zauważył Pan Bacza dobrze sobie kampanię wykombinował i w ten sposób obejściem do ratusza w połączeniu z przewodniczącym spółdzielni mieszkaniowej miałby całe miasto. Powiem tak nie należy lekcyważyć przeciwnika panie Burmistrzu ja jestem za panem trzy razy na tak ale pan Chrapek ma poparcie u młodych ludzi mieszkał na trzech osiedlach otarł się o piłkę i słyszę dużo głosów którzy go będą popierać zastanawiają się tylko czemu z panem Baczą. Ja uważam że swój swojego znalazł.
2018-10-01 08:15:15
utopiec: Bronku, szkoda że nie startowałeś. Widzę iż byłbyś odpowiednim kandydatem.
2018-10-01 08:37:55
wojtoj: @bronek91 - napiszę krótko i treściwie. Inwestycje realizowane na terenie Gminy w ostatnich latach, w dużej mierze nie są wyłączną zasługą Burmistrza Sitko. Nie dyskredytuję go, nie umniejszam, ale stwierdzam fakt.
2018-10-01 09:41:37
wyśmienity cwaniaczek: Przede wszystkim nie głosujcie na "PISIORÓW !!!!!! " to już będzie sukces nad sukcesy. Ta zaraza nie może tak długo trwać......
2018-10-01 09:54:20
Donek: wyśmienity cwaniaczek a co Tobie te pisiory zrobiły. Ja głosuje na człowieka bez względu na opcję nie interesuje mnie czy PIS czy PO czy inne ugrupowanie. Wybory samorządowe na naszym terenie znam ludzi wiem kto sobą reprezentują jakimi są fachowcami czy trylko mają parcie do koryta i wszędzie ich pełno a partia jest nie ważna. Co z tego że nie będzie pisiorem jak to nazywasz a największą wszą jakich mało. Zastanów się co piszesz i głosuj na kompetentną osobę bo potem mamy takich radnych jakich mamy.
2018-10-01 10:17:00
Monikk: Pan Sitko - dobry gospodarz. Mega konkretny. Byłam u niego w gabinecie w różnych sprawach kilka razy. Uczciwie powiedział jak jest, nie obiecywał gruszek na wierzbie..... No przecież budżet nie jest z gumy. Jak zrobi miasto jedną rzecz, to druga musi poczekać trochę dłużej. Ja to zrozumiałam. Pan Sitko ma plan, wizję i widzę krok po kroku konkretnie ją realizuje.
2018-10-01 10:42:21
Monikk: bronek91 - może i kampania ciekawa.. ale jak se pooglądąłam te filmiki, to istna propaganda, robienie wody z mózgu. Nie wiem płakać czy śmiać się? Kandydat na radnego to kucharz, co wystapił w Rewolucjach Gesslerowej w Chacie w Brennej? Jak on zadba o budżet sołectw i gminy? Gotowac umie i niech tym się zajmie, kwaśnicą. Albo drugi kandydat- jeden sołtys drinkujący prawie bez przerwy. Czy on w ogóle na komisje bydzie chodził? Ludzie, błagam !! Zacznijcie myśleć, kojarzyć fakty, nazwiska. Zbieranina ludzi, byle dokopać i wyrównać jakieś stare porachunki i usunąc przyzwoitego człowieka, który pracuje naprawdę dobrze. .
2018-10-01 10:45:52
Monikk: * sołtys- nie chodzi o pana Macieja absolutnie. Jest inny taki jeszcze w gminie, co na radnego startuje. Co do sołtysa Ochab- nie mam uwag :-)
2018-10-01 10:52:21
Starr22: Chrapka nie znam. Sitko - zbyt zachowawczy, większość inwestycji zrealizowanych przez niego, to inwestycje rozpoczęte/ustalone przed jego kadencją (gwoli wyjaśnienia). Jedyny na którego warto głosować to Bieniek, jako sołtys Ochab sprawdza się bardzo dobrze, więc jako burmistrz też będzie.
2018-10-01 10:52:41
Donek: Kandydaci do gminy Skoczów https://www.portalsamorzadowy.pl/wybory-2018/kandydat/andrzej-bacza,90515,10.html
2018-10-01 11:16:17
krzysztof.mm: @starr: Chrapek to przypadkowy "wynalazek" obrażonego na PiS i cały świat byłego pisiora Baczy, o co obrażonego - a o proboszcza i o burmistrza, skoczowioki dobrze znają temat
2018-10-01 11:35:11
Herr Flick: Co a przede wszystkim kto kryje się pod nazwą KWW Ruch Dla Ziemi Cieszyńskiej?
2018-10-01 11:37:27
wyśmienity cwaniaczek: a czemu żaden FARORZ nie startuje ???? miał by 100 % poparcie młodych :):)
2018-10-01 11:54:39
prometeusz: Monnik - Jest inny taki w Gminie co na Radnego Powiatu startuje , Który nie pogodził się z ..... I tu Skoczowianie czujności potrzeba! w-ce mu się marzy ,
2018-10-01 12:05:07
Iwan: do prometeusz nie ma nigdzie list gdzie kto startuje i trudno powiedzieć. Jest pewne jak pisze krzsztof.mm: że obrażony pan Bacza ciągle szuka drogi do Urzędu Miasta i po trupach. Jeżeli wygra ten komitet to ma wiele rzeczy do zrealizowania przecież on również reprezentuje spółdzielnię mieszkaniową tylko popatrzeć na fb tam wszystko pisze. To jest tylko cisza przed burzą, a wiele już ich było z jego udziałem bo sam zrezygnował z przewodniczącego rady powiatu. Ja burmistrzowi życzę wygranej i otaczanie się ludźmi godnych zaufania a nie z przypadku z parciem na szkło.
2018-10-01 12:14:17
Herr Flick: Jasna duu.... Ale jestem mało poinformowany. Nie wiedziałem, że A. Bacza jest Przewodniczącym Rady Nadzorczej SM Wspólnota. Co on kombinuje? Ciekawe czy to przypadek, że mamy kontrolę w spółdzielni która kosztowac będzie 11 tysi......
2018-10-01 12:48:05
J.K: Chcecie dopuścić do władzy kościół katolicki i ludzi o ekstremalnych pisowskich poglądach? To głosujcie na Chrapka, a ludzie, którzy za nim stoją ( Andrzej Bacza i "spółka") wam to zagwarantują. Nie znoszę PIS-u, nigdy na nich nie głosowałem i nie będę głosować, ale w Skoczowie zrobię wyjątek wybierając Mirosława Sitko. Zapomnę o jego przynależności partyjnej i postawię na jego uczciwość i konkretność, bo takim burmistrzem do tej pory się okazał.
2018-10-01 12:51:01
prometeusz: Pisząc o Radnym Powiatowym nie chodzi mi wcale o P. Baczę ! ...CIĄGLE SZUKA DROGI DO ..... władczy zapomniany przez ostatnie 4 lata ...Liczy , że wyborcy obdarzą go zaufaniem i otrzyma głosy , 4 lata temu się przeliczył , a wszystko już było zaklepane . Dobrze ,że wybraliśmy Pana Sitko!
2018-10-01 12:59:21
Iwan: Herr Flick Jako mieszkaniec osiedla jest to rzecz oczywista o której wszyscy wiedzą, a może nam się szykuje nowy prezes nigdy nic nie wiadomo.
2018-10-01 13:02:55
ciotka matylda: Pozwolę sobie przypomnieć o czym pisał AB i gdzie chciał posłać swoich przeciwników politycznych. Trzeba mieć mieć piekielny tupet aby z takimi poglądami startować w wyborach. https://www.radiobielsko.pl/wiadomosci/kontrowersyjny-wpis-polityka-pis/26224 Wybór tego osobnika na szefa RN "Wspólnota" to jakieś wielkie nieporozumienie!
2018-10-01 13:09:56
ciotka matylda: Jeszcze raz ten sam link na temat wpisu AB https://www.radiobielsko.pl/wiadomosci/kontrowersyjny-wpis-polityka-pis/26224
2018-10-01 13:13:01
Herr Flick: Ten jego tekst nawet śmieszny był. Wydaje mi się że Prezesem nie może być. Chodzi o wykształcenie. No chyba, że uzupełnił braki...
2018-10-01 13:19:53
Iwan: Na Prezesa nie trzeba mieć wykształcenia wybiera go RN z konkursu.
2018-10-01 14:03:20
Herr Flick: A w RN same znane osobistości, które chyba dozywotnio są związane z Wspólnotą:). Myślicie że nagle pokochały Imć Jędrulę?
2018-10-01 15:39:57
krzysztof.mm: może nie pełny metraż" jak "Kler", ale coś by się nakręciło na temat skoczowskiego "zaplecza politycznego" - pomysł na tytuł - "Szambo" - oddaję gratis
2018-10-02 11:01:47
Marzanna: Do ciotka matylda. Pana Baczę na członka RN wybrało najprawdopobniej Walne Zgromadzenie czyli wszystkie osiedla z Skoczowa a jest ich 4. Dostał mandat zaufania niestety od tak licznego grona bo na osiedlach mieszka sporo ludzi. A na przewodniczącego musiała go wybrać rada z spośród siebie. Nie jest to nieporozumieniem jak pani pisze tylko oczywista prawda. Jak widać z powyższych wpisów inaczej się pisze a inaczej się robi takie społeczeństwo.
2018-10-02 11:59:17
Herr Flick: Marzanna, nie każdy mieszkaniec osiedla jest członkiem Spółdzielni a tylko członek może głosowac. Członków do ogółu mieszkanców jest bardzo mało
2018-10-02 13:20:22
koza: Z KWW pana Macieja na radnych startują między innymi pani Zagan, pan Rucki. Na dodatek pan sołtys Ochab i jego córka też na liście. Pan "sołtys" z Górnego Boru i jego żona( konkubina?). Ludzie, zanim zagłosujecie, popatrzcie na nazwiska, oglądnijcie się kilka lat wstecz i naokoło dwa razy ;-D
2018-10-02 13:39:56
Marzanna: Do Herr Flick proszę spojrzeć na stronę spółdzielni tam pisze ale wydaje mi się że członków jest bardzo dużo może to być nawet ponad 75% mieszkańców.
2018-10-02 13:58:30
Marzanna: Do koza daj linka żeby można w końcu zobaczyć listy na radnyc miasta powiatu i sejmiku wybory niebawem a z listami wielkie tabu wszystko w ostatniej chwili jak potem iść na głosowanie bez zapoznania się z kandydatami.
2018-10-02 15:00:40
Herr Flick: No własnie, nikt nic nie wie w temacie list. To jakaś tajemnica? Ruch dla Ziemi Cieszyńskiej co to? A Porozumienie dla Samorządów?
2018-10-02 15:07:32
koza: Na słupie widziałam obwieszczenie.
2018-10-02 15:08:47
krzysztof.mm: marzanna bredzi jak zwykle - nie głosują wszyscy członkowie spółdzielni, tylko ci obecni na walnym zgromadzeniu - a takich jest garstka zawsze i nietrudno te wybory ustawić, w tym przypadku ustawiono pod cwanego aferzystę i lokalnego mąciwodę
2018-10-02 15:55:57
monika.szyndler: Informacja o wszystkich okręgach, listach, kandydatach w Skoczowie: https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/240310#geo_committee_stat Po kliknięciu w odpowiedni nr okręgu pokazują się listy zgłoszonych kandydatów.
2018-10-02 15:56:24
monika.szyndler: https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/240310#geo_committee_stat
2018-10-02 15:58:39
monika.szyndler: Do Rady powiatu: https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/240300/dist_council/5
2018-10-02 15:59:32
monika.szyndler: Do Sejmiku: https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/240000/voiv_council/1
2018-10-02 19:59:23
prometeusz: koza - z KWW- pana Macieja No właśnie , Patrzcie , kto jest na listach! Patrzcie ! Oby historia się nie powtórzyła sprzed 12 lat!
2018-10-02 22:55:09
Herr Flick: Dzięki Pani Moniko:)
2018-10-03 01:12:54
koza: Idzie nowe? Z komitetu od p. Zagan i p. Macieja = kandydaci Jerzy i Fryderyk = razem maja chyba ponad 150 lat ;-)
2018-10-03 09:10:41
Marzanna: Pani Moniko dziękuję za linki przejrzałam w końcu wiem kto startuje i jak to wygląda. Dziwię się że osoby startujące na burmistrzów startują na radnych a zwłaszcza obecny burmistrz żeby nabijać głosy dla swoich na swojej liście nieporozumienie. Jeżeli osoba startująca jest godna zaufania nie musi się nią dzielić głosami widocznie są na niej sami nieudacznicy.
2018-10-03 09:59:34
Herr Flick: Znajome twarze na tych listach. "Porozumienie dla Samorządów" jak nic stara dobra Platforma obywatelska (Żagan, Rucki, Korzonek i reszta bandy). "Ruch dla Ziemi Cieszyńskiej" to nadal zagadka. W każdym razie lider listy to Nowoczesna a w poprzednich wyborach SLD a w poprzednich jeszcze cuś innego. Wyborcy nie wybrali to próbuje znowu. "Młodzi dla powiatu" rzeczywiście młodzi ale kim są? Nie wiem. "Akcja Samorządowa AS" - gratuluję nazwy. Nauczyciel jeden (brat Burmistrza Cieszyna) i druga no i PISiorki z kolejną Macurą na czele. Nic ciekawego
2018-10-03 10:04:36
Herr Flick: Ale jakie ciekawe nazwiska do Rady Miasta Skoczowa:) Cud, miód, ultramaryna. Wszędzie jakies powiązania i konotacje towarzysko rodzinne:)
2018-10-03 10:35:32
koza: Marzanna "osoby startujące na burmistrzów startują na radnych" Ale TAK jest co roku, od X- latek. Przecież tylko jeden z nich zostanie burmistrzem, a reszta chce być w Radzie. Myślę, że dlatego tak robią , wszyscy bez wyjątku i Obecni i nowi.
2018-10-03 12:38:31
Iwan: Do J.K. To nie chodzi o dopuszczenie do władzy kościół katolicki tylko judaszy którzy mu służą siedząc w pierwszych ławkach przystępując do komunii każdą niedzielę jeżdżąc po Watykanie a swoim postępowaniem są daleko od tego jak powinno być. Tacy byli w radzie i będą i to nie tylko AB i Chrapek ale wiele innych z listy burmistrza i listy przewodniczącego teraźniejszej rady. Trzeba się przejść do kościoła na Górny Bór i Piotra i Pawła żeby zobaczyć tych obłudnych ludzi wg. powiedzenia modli się pod figurą a diabła ma za skorą.
2018-10-03 13:19:02
prometeusz: Osobiscie uwazam,że p. Ż . .... Smutne !
2018-10-03 13:29:42
koza: Iwan- przekonałam sie, że najwięcej o kościele mają do powiedzenia ci, co dawno w nim nie byli :P. Także skończ knuć te swoje teorie spiskowe :D Prawda jest taka, ze nie ma idealnych kandydatow. Kazdy CZŁOWIEK ma jakies wady. Sa tu , ja to tak widzę i czuję, tacy jednak, co ich gna żadza zemsty, odwetu, władzy. Nie wyszlo mi 4 lata temu, to sie odegrają teraz. Bądź nie chcą mnie w powiecie, a to se wejdę do rady skoczowskiej. Takie pobudki nalezy tropić i eliminowac, nie dając im szansy 21 pazdziernika.
2018-10-03 13:52:35
Iwan: Do Koza Nic tu nie knuję żadnych teorii spiskowych chodzę do kościoła i widzę tych nadgorliwie modlących się co ich postępowanie nie idzie w parze z ich wiarą. A tych o których piszesz to nie żadza zemsty tylko żadza zawładnięcia chytrym posunięciem władzy w UM bo to całym czasem o to chodzi mieć cały Skoczów. Chrapek burmistrz ja radnym i druga połowa przy dobrej koniukturze też może być w UM a w dodatku przewdniczący RN Wspólnota i wszystko gra.
2018-10-03 15:36:12
bronek91: wyśmienity cwaniaczek: "Ta zaraza nie może tak długo trwać......"- cytat no właśnie, ciekawe jak długo będzie się żarzyć .nowoczesne PeOwskie proniemieckie ognisko zapalne z Ustronia....
2018-10-03 16:12:11
bronek91: krzysztof.mm: " nie głosują wszyscy członkowie spółdzielni, tylko ci obecni na walnym zgromadzeniu - a takich jest garstka zawsze i nietrudno te wybory ustawić,"- cytat Całkowita zgoda, oto esencja kratokracji w praktyce, w wykonaniu jednostek pomocniczych....
2018-10-03 16:15:27
bronek91: @wojtoj: zgubienie przez UM Skoczów 2 mln. PLN za poprzedniej Pani Burmistry, jak podejrzewam, również nie było zasługą jednej osoby...
2018-10-04 11:32:26
koza: Niekierym chyba fest puściły wodze fantazji, bo na ulotce pisze tak: "Zbudujemy zewnętrzne baseny geotermalne przy Delfinie" :DDDDDDD
2018-10-04 12:05:23
ciotka matylda: Tak z czystej ciekawości, czy w Teatrze Elektrycznym będzie film KLER?
2018-10-04 12:18:38
koza: ciotka- w Piaście w Cieszynie dopiyro w listopadzie, isto u nas też trza bydzie poczkać.To sóm małe kina, nowości mają z poślizgym zawsze.
2018-10-04 12:32:40
ciotka matylda: Znalezłem odpowiedź cytat z poniższego linku"Kolejne miasta na froncie walki z "Klerem" Jednym z miast, gdzie film co prawda będzie mozna zobaczyć, ale dopiero pod koniec miesiąca, jest rządzony przez PiS Skoczów. " Nie wiem czy to prawda bo w repertuarze filmu brak. https://wiadomosci.wp.pl/zaskakujace-reakcje-na-kler-proboszcz-bedzie-lezal-krzyzem-6302223258953857a
2018-10-04 18:10:23
bronek91: Z całym szacunkiem ale może coś bardziej wyrafinowanego np. "Nędznicy", "Ojciec Chrzestny", "Sęp", "Upadek", "Wojna i Pokój" sorry ale taki paszkwil jak "kler" może rajcować, ale osobę o guście równym prostymu lumpenploretariuszowi podpierającymu się sztachetą....Zresztą czego się spodziewać po elektoracie PO? Dzisiaj jest głośno a jutro już nikt nie będzie pamiętał...
2018-10-04 19:56:40
krzysztof.mm: "Kler" - byłem dziś w Heliosie, widziałem - pierwszy ranny seans, dobre pół sali, jak na tę porę i to kino frekwencja bardzo duża - każdy ten film powinien zobaczyć, zwłaszcza fani, poplecznicy i sponsorzy instytucji kościoła katolickiego, krótko mówiąc baranki - miliony już ten film oglądały, kolejne zobaczą - nie dziwi mnie, że w zapyziałych, spisiałych dziurach jak Cieszyn czy Skoczów władza broni się przed nim jak może, wszak pokazuje on ciemną stronę jej największego politycznego sojusznika - do tego taśmy z nagraniami Morawieckiego, drżą pisiory o swą reputację, to jasne - jednak najważniejsze, że po tym filmie już nikt nie będzie mógł udawać, że wszystko jest ok, i już nigdy kościół katolicki nie będzie postrzegany powszechnie jak by sam tego chciał - obłuda, zakłamanie, hipokryzja, chciwość, te cechy, o których od lat wszyscy szeptali i plotkowali - o tym wszystkim Smarzowski powiedział głośno i otwarcie, na takie słowa Polacy od lat czekali, stąd ta masowa opublicznośc, stąd zamęt i panika po stronie partyjno-biskupiej koalicji - szczerze polecam wycieczkę do Bielska, a 'elektryczny' niech sobie póki może organizuje partyjne akademie za pieniądze podatników
2018-10-04 20:46:08
Herr Flick: Krzysiek, nic nie napisałeś o filmie. Smarzowskiego lubię za wiele filmów i za ten pewnie nie zmienię zdania bo przypuszczam, że pod płaszczykiem "szokowania" Reżyser chce nam przedstawić coś innego. Cały "szok i niedowierzanie" to tylko promocja. A może Gajos to Sławoj Głódź? Polecam recenzję SFILMOWANI na youtubie. A ja na Kler wybiorę się wtedy gdy będzie w Skoczowie- tak jak w przypadku innych głośnych filmów. Krzysiek, Skoczów i Cieszyn NIGDY nie będą miały filmów z "pierwszej ręki". Nigdy ale mnie to nie przeszkadza. Byłem na Wołyniu 2 miesiące po premierze, byłem na Nienawistnej Osemce też gruubo po premierze, byłem na Pitbullu i Botoksie, byłem na wielu, wielu filmach sporo dni po premierze. Tak już jest. i ja się przyzwyczaiłem i nie łączę wszystkiego z polityką. Smarzowski be a raz cacy cacy, tak samo z Vegą- jak jedni tak i drudzy oceniają jak im wygodnie niezależnie od tego co w tych filmach jest A tak z drugiej strony... jedni i drudzy po prostu przesadzają. Po co to komu?
2018-10-04 22:39:12
bronek91: Krzysztof.mm, z całym szacunkiem ale nie wszyscy są koprofilami. Skoro Ty lubisz się w takich materiach mazać to nie znaczy, iż bronek czy Herr Flick również. Na pokazie „Pokotu” swego czasu jak byłem na wieczornym seansie w środku tygodnia, też było dobre pół sali. Natomiast w podobnym okresie tygodnia jak puszczali „Wołyń” trafiłem na całą salę, tak samo jak w przypadku Bondów…. A paszkwil to se może popełnić każdy…. Lepi za te kase iść na piwo, bardziej pożyteczna czynność. To nie film dokumentalny tak jak np. „Luter” Grzegorza Brauna, zatem nawet ni ma do czego się odwoływać ani tym bardziej brać na poważnie. Za pół roku i tak już nikt nie będzie pamiętał, tak samo jak w przypadku produkcyjniaka „Klątwa”. Natomiast tworzenie sztucznego skandalu w nadziei otrzymania większych nakładów ze sprzedaży biletów, to kapke licho świadczy o twórcy. Krzysztof.mm wycieczka do Bielska może dla Ciebie stanowi atrakcję, co nie oznacza iż dla innych mieszkańców powiatu również…
2018-10-04 22:53:50
bronek91: A co do „taśmy z nagraniami Morawieckiego, drżą pisiory o swą reputację, to jasne „- cytat to bronka akurat cieszy, bo podobne sprawy już downo przewidywoł i nawet na ox już downo tymu w pewnych tematach popełnił parędziesiąt komentarzy….. Zatem nic odkrywczego….. Możesz nawet poprzewijać i sprawdzić…. Jak wypowiadałem się w temacie imigracji ze wschodu, wyzyskiwaniu Afryki i Azji, kapitałokracji, ochlo- oligarchii, obecności wojsk USA w Polsce, PO-PiSie... Krzysztof.mm te taśmy w sporej części potwierdzają wcześniejsze wywody bronka, choć w trochę inaczej brzmiącym języku. Jednak o wielkiej polityce, to bydymy godać w przyszłym roku....
2018-10-05 06:03:19
krzysztof.mm: herrflick - c a ł y mój komentarz j e s t na temat filmu Kler, ty może oczekujesz streszczenia fabuły?... - promocję jeśli już to robili Smarzowskiemu ci, co na niego pluli i ten film próbują blokować - i na koniec a propos kin lokalnych - Cieszyn nieraz już pokazywał premiery, sam zapytaj w kinie czemu teraz nie potrafią - oczywiście, nic nie szkodzi jeśli ktoś obejrzy Kler miesiąc czy dwa później, jego 'siła rażenia' już jest olbrzymia, już pobił wszelkie rekordy oglądalności po '89 i z to także cześć i chwała reżyserowi - Polacy długo czekali i zasłużyli na ten obraz +++ p.s. czy abp "Morda"/"Prosiaczek" to Głódź? no właśnie, wszystkie zasadnicze wątki, nawet wiele wypowiadanych kwestii i pokazanych sytuacji - jest z życia wziętych, życia nas wszystkich i polskiego kościoła, z sądowych akt, z relacji medialnych, przemówień polityków i biskupich kazań, i to przede wszystkim stanowi o wielkiej społecznej i moralnej wadze tego dzieła
2018-10-05 08:04:40
krzysztof.mm: bardzo charakterystyczne, że odnotowano już kilka znaczących pozytywnych głosów katolickich księży na temat "kleru" - ja polecam rozmowę z ten temat z byłym księdzem, prof. S.Obirkiem [nb czuje wielki szacunek do tych księży, co zdecydowali się opuścić instytucje kiedy otworzyły sie im oczy na jej wielki wewnętrzny fałsz i moralne zepsucie] +++ https://natemat.pl/250697,co-po-klerze-prof-obirek-to-dobry-czas-na-terapie-spoleczna
2018-10-05 08:24:14
koza: Jo by sie skupiła na rewelacjach z naszego podwórka: - Zbudujemy zewnętrzne baseny geotermalne przy Delfinie albo - Zlikwidujemy korki w Skoczowie (W jeden dzień ot tak "pstryk"? ) no chyba, że chodzi o eletryke i korki w mieszkaniach :P albo - w kasie miasta jest bida ( Nie wiedzą, nie interesują się sprawami miasta, że jest kilka milionów nadwyżki budżetowej? cdn - oświetlimy wszystkie ulice,
2018-10-05 08:27:28
koza: Czysty populizm, krzycząca reklama, ma bić po oczach ale czy to jest szczere? Czy za tym pojdzie praca i troska o miasto, wsie, o ludzi? Czy wyłącznie żądza władzy?
2018-10-05 10:27:58
Iwan: do krzysztof.mm przestań już narzekać na tych księży i na ten PIS bo jest już to niesmaczne. Mnie może też nie podobać się kościół ale to każdego osobista sprawa w co wierzy wg. powiedzenia jednemu podobają się ogórki a drugiemu ogrodnika córki. Za swoje zachowania każdy odpowiada osobiście i powinno to być karane a od tego są sądy. Ten film to czysta chwilowa propaganda która pójdzie w zapomnienie znając społeczeństwo to pójdzie na niego garstka ludzi. Ile było już filmów i kto to pamięta wyjdzie z kina podyskutuje i tak do kościoła pójdzie i po co te Twoje anonimowe wypociny a w rzeczywistości możesz siedzieć w 1 ławce i ludzi napuszczać nigdy nic nie wiadomi. Każdy żyje swoim życiem i ja też nie wszyscy co chodzą do kościoła to źli ludzie. Popatrz na burmistrza Skoczowa bardzo przyzwoity i prawy człowiek masz mu co do zarzucenia że Pisior i w kościele siedzi to nie zależy od wiary tylko od człowieka bo wśród nas nie księży jest wiele osób które molestują a się to nie nagłaśnia. Nie bronię nikogo patrzę swojego życia bo nikt nikomu nic nie da jak sam każdy na siebie nie zapracuje ani PO ani PIS ani kościół. Kto ma jakie poglądy uszanujmy to mogę powiedzieć swoje zdanie a nie pluć na kościół. Poczekajmy jeszcze z 20 lat jak mogą tu przyjść muzułmanie i oni Cię nauczą swojej wiary czy będziesz chciał czy nie.
2018-10-05 10:27:59
Iwan: do krzysztof.mm przestań już narzekać na tych księży i na ten PIS bo jest już to niesmaczne. Mnie może też nie podobać się kościół ale to każdego osobista sprawa w co wierzy wg. powiedzenia jednemu podobają się ogórki a drugiemu ogrodnika córki. Za swoje zachowania każdy odpowiada osobiście i powinno to być karane a od tego są sądy. Ten film to czysta chwilowa propaganda która pójdzie w zapomnienie znając społeczeństwo to pójdzie na niego garstka ludzi. Ile było już filmów i kto to pamięta wyjdzie z kina podyskutuje i tak do kościoła pójdzie i po co te Twoje anonimowe wypociny a w rzeczywistości możesz siedzieć w 1 ławce i ludzi napuszczać nigdy nic nie wiadomi. Każdy żyje swoim życiem i ja też nie wszyscy co chodzą do kościoła to źli ludzie. Popatrz na burmistrza Skoczowa bardzo przyzwoity i prawy człowiek masz mu co do zarzucenia że Pisior i w kościele siedzi to nie zależy od wiary tylko od człowieka bo wśród nas nie księży jest wiele osób które molestują a się to nie nagłaśnia. Nie bronię nikogo patrzę swojego życia bo nikt nikomu nic nie da jak sam każdy na siebie nie zapracuje ani PO ani PIS ani kościół. Kto ma jakie poglądy uszanujmy to mogę powiedzieć swoje zdanie a nie pluć na kościół. Poczekajmy jeszcze z 20 lat jak mogą tu przyjść muzułmanie i oni Cię nauczą swojej wiary czy będziesz chciał czy nie.
2018-10-05 13:14:08
koza: KWW Chrapka- pełnomocnik wyborczy - Andrzej B A C Z A (!)
2018-10-05 14:32:34
bronek91: krzysztof.mm: odpowiedz na jedno zasadnicze pytanie. Tak zawzięcie polecany przez Ciebie film pod tytułem "Kler" do jakiego rodzaju "sztuki" filmowej można zaklasyfikować? Film dokumentalny, dramat, film fabularny, totalny gniot czy coś innego. Sorry ale w zależności od rodzaju powinna być weryfikowana poprawność treści. Twórca odchodząc np. od formy filmu dokumentalnego świadomie pozbawia się jakichkolwiek granic w przekazywanych treściach a wszelkie niewygodne pytania zawsze może odpierać rzekomą wolnością w kreowania wizji artystycznej. Jeżeli Smarzowski faktycznie coś chce przekazać polskiemu społeczeństwu, niech nakręci film dokumentalny.... gdzie każda scena i treści mają swe odniesienie do świata realnego....
2018-10-05 14:38:21
bronek91: krzysztof.mm To co czynisz to per analogiam przedstawianie pola bitwy np. II wojny np. przez pryzmat gry komputerowej "Panzers", gdzie możliwe są sytuacje kiedy w walce uczestniczą w skali masowej superciężkie czołgi typu Maus. Ile w realu takich maszyn Niemcy wyprodukowali w czasie wojny?
2018-10-05 19:44:56
koza: KWW Chrapka - pełnomocnik wyborczy - Andrzej B A C Z A (!)
2018-10-05 22:15:37
Herr Flick: Krzysiek, projekcja Kleru w Skoczowie będzie tak samo późno jak projekcja wszystkich innych filmów. 2 miesiące po premierze i ja do tego analogii politycznej nie dorabiam a na bol dupy polecam maść. Skoczów, Cieszyn mają realne problemy i tym się zajmijmy. Co niektórzy kandydaci korki w Skoczowie zauważyli dwa dni temu (lansuje się wszędzie ale mam wrażenie że to na nic:)), inny gotuje zupę a jeszcze inny tężnie chce budować. Ja im daję szansę- niech się wykazują:)
2018-10-06 14:53:37
Iwan: Ja trzymam kciuki za burmistrza i za tego co chce tężnię solankową budować, nie głosuje się na ludzi którzy mają parcie na szkło żeby zaistnieć. Zmieńmy tą radę niech też widzi się nowe twarze.
2018-10-06 20:07:49
koza: Do Iwan- nowe twarze Wsród kandydatów - pan od tężni i .... jego druga połowa; sołtys z Ochab i ..... jego córka; syn ... byłej burmistrzowej a na dodatek .......dwa spadochrony - radni powiatowi- jeden były burmistrz - lat 80 a drugi pan Bacza. No nie powiem - super odświeżenie rady miasta )
2018-10-06 23:48:53
bronek91: koza: Chyba, iż jako potencjalnie nową twarz potraktujemy przysłowiową "wodę po kisielu" przewodniczącego Rady Gminy z czasów Pani Żagan. Rodzinkę słynnego wasala i marionetki zarazem byłej Pani Burmistry. Skoro jest skompromitowany i nie ma charyzmy, trzeja wystawić nowe pokolenie, urząd w rodzince chyba musi być pozostać a wpływy zachowane. Wobec Pana Bieńka jako osoby i kandydata nie mam nic do zarzucenia, to godny szacunku i poparcia człowiek, zasłużony dla Gminy. Następnym razem proponowałbym jednak zastosować jakiś inny klucz przy doborze personalnym. Niewątpliwie Pan Bieniek zasługuje na lepsze towarzystwo na liście, przynajmniej w niektórych wypadkach.
2018-10-07 00:04:10
bronek91: Niestety jak chodzi o wybory do rady, nasza ordynacja posiada ten mankament, iż jedno zakreślenie liczy się podwójnie 1) jako na listę 2) na konkretną osobę. Zatem nie popieramy tylko i wyłącznie danego kandydata ale również pośrednio pozostałe osoby znajdujące się na liście. Dlatego politykiery starają się znaleźć na eksponowanym miejscu na dobrze prosperującej liście, zwłaszcza u osoby rozpoznawanej w okręgu. Kreuje się coś na kształt strategii wyborczej, która poniekąd neguje demokrację. Myślę, iż powinien zostać zaprowadzony system niemiecki, gdzie oddziela się oddawanie głosu na kandydata i partię/listę. Niestety, jak zawsze musimy powielać z zachodu to co gorsze np. JOW a już prawie nigdy tych dobrych rozwiązań. Dla zainteresowanych, Pan Bieniek jest kandydatem również na stanowisko burmistrza, zatem kto popiera osobę, w tym przypadku stosownie może rozdzielić preferencje wobec osoby i w odniesieniu do listy.
2018-10-07 16:27:25
Herr Flick: Do Rady Miasta kandyduje jeszcze kucharz znany z Rewolucji- ugotowaną Dyrektor powinien sobie do towarzystwa załatwić. I Kierownik Działu Turystyki Zamek Cieszyn znany głównie z tego, że na FB pierdoły pisał. Chyba te jego wypociny znalazły się na demotach. Sztab Pana Chrapka publikuje żenujące filmiki na FB przypominające trochę spot wyborczy Boniego, natomiast A.Bacza coś bełkocze o egipskich ciemnościach na Górnym Borze. Szkoda, że jako przewodniczący RN Wspólnota nic nie zdziałał w temacie. Nie wiem na kogo głosować ale to w sumie żadna nowość
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: