Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Cieszynie będzie koalicja?

W Cieszynie, podobnie jak w Ustroniu, żadne z ugrupowań nie zdobyło wystarczającej ilości głosów, aby samodzielnie rządzić miastem. Jak wygląda sytuacja i w jaki sposób może się rozwinąć?

Przypomnijmy: 8 stanowisk przypadło Cieszyńskiemu Ruchowi Społecznemu, po cztery ma Prawo i Sprawiedliwość oraz Akcja Samorządowa AS, trzy KWW Siła, a dwa KWW Krzysztofa Heroka. Jak łatwo policzyć: w radzie miejskiej zasiadać będzie 21 radnych. Aby uchwały były podejmowane, potrzeba minimum jedenastu głosów "za".

Burmistrzem Cieszyna została Gabriela Staszkiewicz z Cieszyńskiego Ruchu Społecznego. Jak na potencjalne koalicje zapatruje się jej ugrupowanie?

Jak nam mówi- decyzje jeszcze nie zapadły. Czy jednak w kontekście potencjalnej koalicji można sugerować się poparciem kontrkandydatów przed drugą turą? Jak pisaliśmy tutaj, Krzysztof Herok (którego komitet ma dwóch radnych) był jedynym, który otwarcie poparł nowo wybraną burmistrz- do zawiązania klubu potrzeba minimum trzech radnych, więc niewykluczone, że radni od Krzysztofa Heroka zasilą nasze ugrupowanie - twierdzi Gabriela Staszkiewicz.

Jak się dowiadujemy, jutro ma się odbyć pierwsze spotkanie powyborcze radnych klubu CRS. Pierwsza sesja nowo wybranej rady odbędzie się 22 listopada, więc zostało jeszcze nieco czasu na rozmowy. Jak zapewnia jednak Gabriela Staszkiewicz, podstawowym celem jest szukanie rozwiązań, które uchwalane byłyby na drodze porozumienia pomiędzy wszystkimi stronami.

Rogers

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-11-08 11:49:56
krzysztof.mm: to trzeba jasno powiedzieć: AS to krypto-PiS, bolszewicka metoda na chachmęcenie przy wyborach
2018-11-08 11:55:24
doler: A czyli ugadywania kto komu robotę załatwi w ratuszu albo podległej spółce miasta itd
2018-11-08 14:31:01
aqqs: Wstyd dla redaktora, dawno nie widziałem artykułu w którym narracja poprowadzona jest by dać wyraz opinii że najważniejszym celem pierwszej sesji radnych jest się ustawić. Jeśli nie panie Rogers, proszę się obronić w komentarzu. Znam radnych i wiem że każdy z nich jest inny, ma inne pomysły i poglądy, ale każdy jeden przedstawia poglądy średnio 1700 mieszkańców Cieszyna. Jakakolwiek ustawka całkowicie niszczy dobrą inicjatywę. Od lat miasto pracowało aby tych podziałów nie pogłębiać, mimo że są one zakorzenione kulturowo-politycznie. Jesteśmy może małym miastem a radnych/rąk do pracy nadal jest mało. Tylko burmistrz który potrafi być nad tymi podziałami może zaprzęgnąć do pracy wszystkich radnych aby ci dawali z siebie wszystko. Skoro mieszkańcy mówią coraz to głośniej że w mieście dzieje się za mało i za wolno, to proszę sobie wyobrazić jak będzie działał układ gdzie tylko pomysły połowy radnych będą przechodzić. To nóż w plecy demokracji połowie mieszkańców już na samym początku. Proszę mi powiedzieć w takim razie po co całe te wybory? Jeśli będzie na sesjach rady decydować trochę ponad połowa wybranych radnych to proszę mieć pełną świadomość że będzie decydować przeciwnie do prawie połowy mieszkańców. Przypominam że pani burmistrz ma przeciwko sobie 44% mieszkańców - ciekaw jestem czy ma świadomość co takiego tej części mieszkańców nie pasuje w jej podejściu, gdzie popełnia błąd.
2018-11-08 16:21:21
A.K: 2018-11-08 11:49:56 krzysztof.mm:  Chłopie udaj się może do alergologa, dermatologa, a może psychiatry Ty masz jakieś uczulenie.
2018-11-08 18:13:08
hanbes: Panowie, na obecną sytuację nie mamy wpływu, poczekajmy na efekt. Osobiście wolałbym jakiegokolwiek kontaktu z poplecznikami organizacji pod szyldem PIS !!! To jest moje zdanie i tyle w temacie...
2018-11-08 21:49:25
Marzanna: Ja myślałam że radni głosują wg. sumienia dla dobra ogółu a nie wg. układanki CRS + dwa głosy miernego ugrupowania Heroka i ktoś tam jeszcze. Jeżeli uchwała nie będzie dobra do miasta to większością tej układanki będzie przegłosowania. Rozumie przyjdź ku mnie. Pytam się po co te układanki.
2018-11-09 04:35:55
krzysztof.mm: marzanna wreszcie pojęłą czego jej brakuje
2018-11-09 07:31:12
wyśmienity cwaniaczek: KIEDY BĘDZIE TA KOLACJA ??? W TYM CIESZYNIE ? najlepiej jak by były kanapki śledziowe , kawa z mlekiem , albo grysik z kakaem :::::))))) bych przyszedł se ...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: