Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Istebna: Henryk Gazurek o wyborach

Ustępujący ze stanowiska wójt Istebnej opublikował na stronie internetowej gminy podziękowanie za miniony okres kampanii wyborczej. Pogratulował także kontrkandydatce, Łucji Michałek, która została wybrana nowym wójtem.

W podziękowaniu czytamy:

Szanowni Mieszkańcy,

Mimo, że czeka nas jeszcze wybór jednego radnego do Rady Gminy, można powiedzieć, że wybory samorządowe są już rozstrzygnięte. Wójtem gminy na lata 2018 - 2023 została wybrana Pani Łucja Michałek, natomiast w Radzie Gminy zasiądą w większości radni z KWW Wspólne Dobro, z którego również ja startowałem.

Finał wyborów samorządowych jest okazją do tego aby Wam podziękować za tak liczny w nich udział.  W sposób szczególny pragnę podziękować wszystkim tym Wyborcom, którzy zauważyli efekty mojej dotychczasowej pracy i obdarzyli mnie swoim zaufaniem, oddając swój głos na moją osobę.

Nowo wybranej Pani Wójt, gratuluję wygranej i życzę aby udało Jej się zrealizować jak najwięcej dobrych rozwiązań, służących naszym mieszkańcom i przybywającym do nas coraz liczniej turystom. W tej niezwykle trudnej i odpowiedzialnej pracy życzę Pani Wójt sukcesów, które przełożą się na dalszy rozwój naszej Małej Ojczyzny - Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa.

Henryk Gazurek
Wójt Gminy Istebna

Na wyjaśnienie zasługuje sformułowanie z pierwszego zdania tekstu. W wyborach do rady gminy mandat radnej uzyskała Łucja Michałek, która dwa tygodnie później została wybrana na wójta. Jako że nie można pełnić obu funkcji jednocześnie, prawo przewiduje obowiązek przeprowadzenia wyborów uzupełniających w gminach do 20 tys. mieszkańców. Jak czytamy w Ustawie z dnia 16 lipca 1998 o Ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików wojewódzkich- wybory uzupełniające, [...], przeprowadza się na zasadach i w trybie przepisów niniejszej ustawy w ciągu 3 miesięcy od daty stwierdzenia przez radę wygaśnięcia mandatu [...]. Stosowna uchwała w sprawie dokładnego terminu wyborów nie została jeszcze podjęta.

mat.pras/KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-11-07 22:52:52
bronek91: "W wyborach do rady gminy mandat radnej uzyskała Łucja Michałek, która dwa tygodnie później została wybrana na wójta. Jako że nie można pełnić obu funkcji jednocześnie,"- cytat Oto uroki JOW. Tak nawiasem, Pani Łucja Michałek ma do wyboru funkcję miejscowej Pani Wójt lub Pani Radnej Gminy. Zatem Pani Łucja ma możliwość podjęcia funkcji miejscowej Pani Radnej zamiast Pani Wójt. Może Pani Łucja uzasadni dokonany wybór? Jak się to mówi, kobieta zmienną jest.
2018-11-08 10:56:53
poCieszny: Pogratulował i można teraz dziabnąć kielicha, albo 10
2018-11-08 18:25:36
Herr Flick: Dziabnymy po jednym i do roboty!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: