Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kto z kim w radzie miejskiej w Ustroniu?

Wybory już za nami. Jak pamiętamy, w ustrońskiej radzie żadne z ugrupowań nie zdobyło wystarczającej liczby głosów, aby samodzielnie rządzić gminą. Jak wygląda dokładnie sytuacja i jakie mogą być scenariusze koalicji?

Przypomnijmy - Projekt Ustroń reprezentować będzie siedmiu radnych. Dwóch mniej kandydatów dostało się do rady miejskiej z ramienia komitetu Wspólnie dla Ustronia, a pozostałe trzy miejsca zajmą przedstawiciele grupy Ustroń Tworzymy Razem. Co ważne, burmistrzem został Przemysław Korcz, kandydat Projektu Ustroń.

Jak wynika z powyższych danych, w radzie zasiada 15 radnych. Aby podjąć uchwałę, potrzebna jest zwykła większość głosów - czyli większa ilość "za" aniżeli "przeciw". Jak więc widać, Projekt Ustroń potrzebuje minimum jednego dodatkowego głosu, aby móc realizować swoje plany wyborcze. Z jakim ugrupowaniem koalicja jest najbardziej prawdopodobna?

W rozmowie z naszym portalem Przemysław Korcz mówi- rozmowy są, oczywiście, ale nie chciałbym szczegółów podawać, bo nie chciałbym "spalić" pewnych rzeczy - przekonuje. Jak jednak dodaje, kierunki koalicji można wywnioskować na podstawie poparcia jego kandydatury przed drugą turą przez jedną z kontrkandydatek. Chodzi tutaj oczywiście o Adrianę Kwapisz-Pietrzyk reprezentującą komitet Ustroń Tworzymy Razem. O sprawie pisaliśmy tutaj.

Co z komitetem Wspólnie dla Ustronia? Druga strona też wyraża chęć rozmów, ale szczegółów też nie mam. Jestem przed najważniejszymi spotkaniami z tymi ugrupowaniami, jedno mam jutro, a drugie prawdopodobnie w poniedziałek - wyjaśnia Przemysław Korcz.

Jak się dowiadujemy, Przemysław Korcz będzie obecny na jutrzejszej sesji rady w Ustroniu, która jest ostatnią w "starym" składzie. Wynika to z faktu, iż kadencja samorządu lat 2014-2018 upływa 16 listopada.

Rogers

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: