Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wybory 2018: gdzie druga tura?

Wybory samorządowe coraz szybciej zbliżają się do końca. Rady miast i gmin zostały już wybrane 21 października, wtedy także wybrano większość wójtów i burmistrzów. W których miejscowościach żaden z kandydatów nie zebrał 50% wszystkich głosów, aby zwyciężyć w pierwszej turze?

W stolicy powiatu, Cieszynie, walka wyborcza trwa między Gabrielą Staszkiewicz oraz Ryszardem Macurą. O niesnanskach między kandydatami pisaliśmy choćby tutaj, a tu informowaliśmy o debacie wyborczej z kandydatami, która odbędzie się już dziś. Dodać należy, że w pierwszej turze około 20% poparcia zebrała Joanna Wowrzeczka, a wynik ten może mieć duże znaczenie w kontekście wyniku wyborów.

Nie mniej ognista wydaje się być konfrontacja w Ustroniu. Przemysław Korcz i Artur Kluz także będą debatować, o czym pisaliśmy tutaj. W grodzie pod Czantorią także duże znaczenie mogą mieć głosy elektoratu trzeciej kandydatki, czyli Adrianny Kwapisz-Pietrzyk. W pierwszej turze zgromadziła poparcie ok. 22%.

Inaczej sytuacja wygląda w trójwsi. Dwójka kontrkandydatów, którzy zmierzą się w drugiej turze zdobyła większość głosów - urzędujący wójt Henryk Gazurek otrzymał poparcie 42%, a Łucja Michałek zebrała 46% głosów. Pozostałe poparcie, które wyniosło ok. 10%, przypadło Rafałowi Legierskiemu. Na chwilę obecną nie została ogłoszona żadna debata obojga kandydatów, którzy dostali sie do drugiej tury.

Druga tura wyborów już 4 listopada.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-11-02 08:20:22
marian1951: Pani Wowrzeczka , na którą głosowało ok.20 % wyborców , oficjalnie nie wypowiedziała się , którego z kandydatów popiera. Chcący spełnić obywatelski moralny obywatelski obowiązek / a wahający się/ mają dylemat , czy pozostać w domu , czy wybrać z kapelusza. Myślę, moim skromnym zdaniem, że zajęcie stanowiska przez Panią Wowrzeczkę niezdecydowanym pomogłoby podjąć decyzję.
2018-11-02 12:36:47
bronek91: Podejrzewam, iż Pani Wowrzeczka zwleka celowo. Interes Krytyki Politycznej itd. wymaga dogadywania się z ratuszem a w przypadku akurat tej instytucji, dużo zależy od komponentu ocennego osób piastujących decyzyjne funkcje. Zatem po co zrażać sobie jedno czy drugie środowisko. Łaska wyborcy na pstrym koniu jeździ a sloganami się żołądka nie napełni.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: